Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Czekam na wysyłkę dopiero. Jest darmowa w aplikacji z opcją dostawy w weekend do paczkomatu, więc pewnie jutro odbiorę. Jak nie pojadę do Czech na piwo to też podłącze i potestuje. Mam nadzieję, że pilot będzie śmigał idealnie, bo to główny powód zmiany.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i po promocji, liczba sztuk została wyczerpana.
Ok, daj znać czy w ogóle warto. U mnie się nie pali z wymianą.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pewnie nie warto dla jakości obrazu, bo to będzie marginalne, ale dla pilota myślę że tak. Jak działa Ci ten od Samsunga to bym nie zmieniał.

Paczkę już wysłali. Szybki szpil.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Paczka w paczkomacie, ale testy jednak jutro. Dzisiaj minipivovary w Czechach zwiedzam :D
8bee516d5b4f67bb9fbf252b21001090.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Podłączyłem Shield TV Pro. Udało się przenieść wszystkie ustawienia w Kodi za pomocą aplikacji Backup.
Samo urządzenie takie samo jak poprzednia wersja. Pilot podświetlany, na normalne baterie, z wieloma przyciskami i działa idealnie, ale jest... trójkątny :D Przez co nie leży płasko na stole, tylko zawsze którymś bokiem. Dziwna akcja, ale jest o wiele lepszy od poprzedniego, więc spoko.
Tyle na dzisiaj.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie czytałem recenzji tego Shielda. Mnie zaskoczył ;D Pilot ma też czujnik, że jak bierzemy go do ręki to dopiero wtedy się podświetla. Jest też super opcja testu skalowania na żywo. Taki pionowy pasek, który sobie dowolnie przesuwany, że gdzie po jednej stronie jest "przed", a po drugiej "po". Miałem tylko chwilę, więc nie testowałem. Może jutro coś więcej ogarnę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro Ci dzialal pilot od Samsunga, to po co wymieniałeś? Tak się zastanawiam czy jest wgl. sens i już nawet nie chodzi o kasę, a sam fakt zabawy z podmianą.
Ja już mam dwa Shieldy, więc jednego wypadałoby pogonić, czyli wysyłać, pakować, następnie przenoszenie wszystkiego, konfigurowanie. Pilot to faktycznie absolutna porażka i gdyby nie działał ten od tv, to minuty bym się nie zastanawiał, a tak?
Korzystam i tak tylko i wyłącznie do filmów, a to też od biedy ostatnio.
No nie wiem, może gdyby to skalowanie faktycznie wnosiło realna i widoczna poprawę.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pisałem wcześniej, że pilot z TV działa w sypialni, a w salonie nie, bo jest podpięty przez Sounbar. Tego w salonie wymieniam, a w sypialni zostaje ten co był :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślałem, że bratu oddałeś. Nie istotne. U mnie tv w salonie i tam też Shield, pilot od tv działa z Shieldem i prawdę mówiąc, jest ok. Do odpalenia filmu wystarczy.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jasne wystarczy. Shield z salonu ląduje u brata. Będzie podpięty do TV bezpośrednio to napewno pilot od Samsunga będzie działał.
Gdyby pilot nie wariował to też bym nie zmieniał pewnie. Chciaz cholera wie :D
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, ponieważ wątek liczy kilkaset stron mimo wysiłku trudno go przebrnąć i odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Obecnie posiadam Himedię Q5 Pro którą planuję wymienić na Shielda Pro. Niestety Himedia nie obsługuje netflixa w pełnej rozdzielczości oraz przesyła dźwięk stereo w tej aplikacji.

Mam dwa pytania dotyczące Nvidii :

1. Czy wbudowany odtwarzacz czyta obrazy ISO oraz czy obsługuje formaty 3D. (poza sporą kolekcja filmów na BD posiadam również kilka plików ISO). Jeśli trzeba się posiłkować zewnętrzną aplikacją, to która jest najlepsza (nie lubię KODI ma archaiczny interfejs, natomiast VLC nie obsługuje 3D oraz przesyła jedynie dźwięk stereo do amplitunera)

2. Posiadam telewizor 4K z 2016 r. nie obsługujący HDR (Philips PUS7600), w przypadku Himedii materiały HDR były konwertowane do SDR bez utraty kolorystyki tzn. materiał video nie był “wypłowiały” po degradacji do SDR czy tak będzie w przypadku Nvidii?

Sprzet towarzyszący:
Ampituner Denon AVR X4500H
TV Philips PUS7600
Himedia Q5Pro
 
Ostatnia edycja:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej,

ad 1 - w Shieldzie i tak musisz z jakiegoś programu typu Kodi czy Plex korzystać. Najwięcej możliwości ma chyba Kodi. Ale też go nie lubię. Korzystam z Plex. Z ISO i 3D nie pomogę. Choć z menu BD z ISO może być ciężko.

ad 2 - tu będzie wszystko ok. W którejś aktualizacji dodali automatyczną konwersję materiału HDR do SDR jak odbiornik nie obsługuje HDR. Używałem jakiś czas jak miałem podłączoną plazmę 1080p i działało bardzo dobrze.
 

filcek

Member
Witam, ponieważ wątek liczy kilkaset stron mimo wysiłku trudno go przebrnąć i odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Obecnie posiadam Himedię Q5 Pro którą planuję wymienić na Shielda Pro. Niestety Himedia nie obsługuje netflixa w pełnej rozdzielczości oraz przesyła dźwięk stereo w tej aplikacji.

Mam dwa pytania dotyczące Nvidii :

1. Czy wbudowany odtwarzacz czyta obrazy ISO oraz czy obsługuje formaty 3D. (poza sporą kolekcja filmów na BD posiadam również kilka plików ISO). Jeśli trzeba się posiłkować zewnętrzną aplikacją, to która jest najlepsza (nie lubię KODI ma archaiczny interfejs, natomiast VLC nie obsługuje 3D oraz przesyła jedynie dźwięk stereo do amplitunera)

2. Posiadam telewizor 4K z 2016 r. nie obsługujący HDR (Philips PUS7600), w przypadku Himedii materiały HDR były konwertowane do SDR bez utraty kolorystyki tzn. materiał video nie był “wypłowiały” po degradacji do SDR czy tak będzie w przypadku Nvidii?

Sprzet towarzyszący:
Ampituner Denon AVR X4500H
TV Philips PUS7600
Himedia Q5Pro

Shield Pro nie obsługuje Blu-ray 3d
 

mareskor

New member
Mam pytanie do znawców. Ile tak naprawdę jest modeli shield pro? Spotkałem zdjęcie urządzenia z wejściem na karty microsd. I czy jest jakieś ryzyko przy kupnie używanego na natknięcie się na podróbkę?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie do znawców. Ile tak naprawdę jest modeli shield pro? Spotkałem zdjęcie urządzenia z wejściem na karty microsd. I czy jest jakieś ryzyko przy kupnie używanego na natknięcie się na podróbkę?

Nvidia Shield TV obecnie (tzn. od ok 2 lat) występuje już w 3-ciej wersji. Często onznacza się ją jako "2019" bo w tym roku została wydana właśnie 3-cia wersja i występuje ona w 2 typach:
- Nvidia Shield TV 2019 - tańszym o okrągłej obudowie z czytnikiem kart mSD
- Nvidia Shield TV 2019 PRO - droższa wersja, nieco lepsza sprzętowo i bogatsza w gniazda, w klasycznej płaskiej obudowie i ta nie ma czytnika.

Starsza 2 generacja została wydana w 2017 roku. Ta też składała się z 2 wersji ale identycznych wersji z tą różnicą, że jeden zestaw miał dodatkowo pada w zestawie. Tu żadna wersja nie miała czytnika kart.

Pierwsza generacja wydana w 2015 roku, z tego co pamiętam była w 3 wersjach:
- zwykła płaska bez pada
- zwykła płaska z padem
- wersja PRO z padem i dodatkowo wbudowanym dyskiem HDD 500GB Ta miała nieco większą obudowę choć wizualnie identyczną jak tańsze wersje.
I generacja we wszystkich wersjach miała czytnik mSD.


Z powyższego wynika, że jeśli widziałeś wersję Pro i w dodatku z czytnikiem kart, to musiała to być najstarsza - I generacja z dyskiem HDD. Oczywiście jako nowa nie występuje już od wielu lat w sprzedaży (już od dawna można kupić jedynie 3-cią generację).

Jeśli chodzi o podróbki to nigdy o takiej nie słyszałem.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Cześć wszystkim
Pytanko mam od Odnisnie Shielda.
Próbowałem znaleźć odpowiedź na moje pytanie ale ku... Ponad 400 stron to nieźle wyzwanie
Szybka piłka panowie :
NVIDIA SHIELD P2897 4K HDR ANDROID TV (Tegra X1) czy to urządzenie spełnia moje wymagania ?
- filmy 4k zHDR i dolby atmos z Kodi albo innego playera
- Netflix w 4k z HDR i Dolby Atmos
- Tidal w wersji Master - czy można pod Shielda podłączyć DAC po USB i czy będzie wszystko działało włącznie z wyświetlaniem aktualnej jakości próbkowania.
- czy można instalować aplikacje ze sklepu Play ? Czy tylko i wyłącznie jest opcja instalowania konkretnych aplikacji.

Winę ponosi mój mini PC który niestety nie wyrabia na dzień dzisiejszy. Ma 4K ale bez HDR, Netflix działa max w 1080p ale mam atmosa.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
Do góry