Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

janunio

New member
Bez reklam
Jakiś testowy plik od LG puszczony przez plexa. Telewizor tcl 55c715 + nvidia shield 2019 (tuba)
Fotkę podeślę na pw bo tutaj nie moge.
img ur.com/c5R5eLw.jpg

Dwie sprawy po wakacjach:
[1] temat dotyczy odtwarzania treści AV z Dolby Vision z plików przez port USB. Twoja Nvidia nie posiada portu USB. Nvidia potrafi zagrać DV ale tylko ze strumienia typu NETFLIX. Problem z aplikacją PLEX polega na tym, że jest to darmowa aplikacja i nie ma możliwości by firma DOLBY dała w prezencie kodery Dolby Vision dla PLEX. To co pokazuje na ekranie PLEX to tylko informacja jaki typ jest na wejściu.
[2] pokazujesz klatkę które nie jest prawidłową reprodukcją obrazu w systemie Dolby Vision.

Błagam o nie zamieszczanie DV odtwarzanych przez KODI bo KODI nie łyka DV. Kontener mkv także nie łyka DV.

Tymczasem mój UGOOS AM6 PLUS śmiga DV z plików (np. ripy z UHD BD) czego NVidia Sheld nie potrafi. Jest dwa razy tańszy. Ostatnia aktualizacja 0.3.3 wzbogaciła AM6 PLUS o obsługę Multichannel Hight Resolution PCM Audio. Mistrzostwo świata.
 

boss509

Member
Witam. Podczas bodajże 15 wymiany baterii od grudnia 2018 w modelu 2017 zablokowała się tacka do baterii w pilocie. Sprzęt kupiłem w x-kom i w historii zamówień sprawdziłem, że gwarancja wynosi 24 miesiące, więc się jeszcze łapię. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie odnośnie tego czy rozpatrzą mi reklamację, a jeśli tak to gdzie lepiej się udać (do x-kom czy pisać do NVIDII)? Dzięki za pomoc.
 

malyr

New member
Tak dla informacji na stronie sklepu Oleole dostępna NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 - 999 zł plus wysyłka

Warto wymienić wersję 2017 na PRO 2019 jak nie mam w TV dolby vision ?:)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałem zapytać czy ktoś miał podobny drobny błąd z wejściem do YouTube z głównego ekranu.

Sprawa wygląda tak, że mam ustawione na głównym ekranie wyświetlanie propozycji między innymi z YouTube. Konkretnie włączyłem trzy opcje: subskrypcje, na czasie, propozycje, chociaż to pewnie jest mało istotne.

I raz na jakiś czas mam tak, że wchodząc z miniatury filmiku z głównego ekranu odpala mi się inny filmik, coś co wcześniej już oglądałem. Po powrocie do głównego ekranu Shielda i odpaleniu miniatury już idzie właściwy film. Resetowałem aplikację YouTube - dalej występowało. Restart urządzenia, długo spokój, ponad tydzień, ale się zdarzało.
Ale ostatnio 2-3 dni od restartu i też tak miałem.

Nie jest to nic poważnego, ale zastanawiam się czy to błąd aplikacji YouTube, czy oprogramowania Shield?

Ciekawostka jeszcze taka, że przez jakieś 2 miesiące posiadania Shielda zawsze włączał się ten sam filmik, a ostatnio włączył mi się jakiś z ostatnio oglądanych :)
 

grzesiek1242

New member
Dwie sprawy po wakacjach:
[1] temat dotyczy odtwarzania treści AV z Dolby Vision z plików przez port USB. Twoja Nvidia nie posiada portu USB. Nvidia potrafi zagrać DV ale tylko ze strumienia typu NETFLIX. Problem z aplikacją PLEX polega na tym, że jest to darmowa aplikacja i nie ma możliwości by firma DOLBY dała w prezencie kodery Dolby Vision dla PLEX. To co pokazuje na ekranie PLEX to tylko informacja jaki typ jest na wejściu.
[2] pokazujesz klatkę które nie jest prawidłową reprodukcją obrazu w systemie Dolby Vision.

Błagam o nie zamieszczanie DV odtwarzanych przez KODI bo KODI nie łyka DV. Kontener mkv także nie łyka DV.

Tymczasem mój UGOOS AM6 PLUS śmiga DV z plików (np. ripy z UHD BD) czego NVidia Sheld nie potrafi. Jest dwa razy tańszy. Ostatnia aktualizacja 0.3.3 wzbogaciła AM6 PLUS o obsługę Multichannel Hight Resolution PCM Audio. Mistrzostwo świata.

Nvidia shield tuba ma slot na karte sd więc można tam wrzucić film. Jakim odtwarzaczem odpalasz filmy z DV na UGOOS AM6 PLUS?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Dwie sprawy po wakacjach:
[1] temat dotyczy odtwarzania treści AV z Dolby Vision z plików przez port USB. Twoja Nvidia nie posiada portu USB. Nvidia potrafi zagrać DV ale tylko ze strumienia typu NETFLIX. Problem z aplikacją PLEX polega na tym, że jest to darmowa aplikacja i nie ma możliwości by firma DOLBY dała w prezencie kodery Dolby Vision dla PLEX. To co pokazuje na ekranie PLEX to tylko informacja jaki typ jest na wejściu.
[2] pokazujesz klatkę które nie jest prawidłową reprodukcją obrazu w systemie Dolby Vision.

Błagam o nie zamieszczanie DV odtwarzanych przez KODI bo KODI nie łyka DV. Kontener mkv także nie łyka DV.

Tymczasem mój UGOOS AM6 PLUS śmiga DV z plików (np. ripy z UHD BD) czego NVidia Sheld nie potrafi. Jest dwa razy tańszy. Ostatnia aktualizacja 0.3.3 wzbogaciła AM6 PLUS o obsługę Multichannel Hight Resolution PCM Audio. Mistrzostwo świata.


Twoja wiedza jest poniżej DNA to raz jeśli uważasz że MPCM to jakaś nowość lub nie wiem shield tv tego nie ma to kompromituje cię to jeszcze bardziej.
Licencję ma mieć urządzenie a nie program, plex jest również w wersji płatnej ośle.

Dwa jeśli uważasz że naprawienie czegoś to wzbogacenie
Android 9 firmware V0.3.3 for Ugoos AM6 & AM6 Pro AM6 Plus + Full OTA
"1. Fixed work of multichannel high resolution PCM audio"


To niezły z Ciebie oszust ty krętaczu i forumowy błaźnie.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Nvidia shield tuba ma slot na karte sd więc można tam wrzucić film. Jakim odtwarzaczem odpalasz filmy z DV na UGOOS AM6 PLUS?
Aplikacja nazywa się MoviePlayer. To jest dedykowana apka pod procesory Amlogic. Nie ma jej w sklepie googla.

bl4ck: UGOOS AM6 PLUS ma HDMI 2.1. Niewiele urządzeń potrafi wyemitować po HDMI Multi LPCM. Zauważyłem, że strasznie się napinasz przy pisaniu. Uważaj bo ci żyłka pęknie ...

Sheld Pro 2019 kosztuje nie 700 zł tylko 1000 zł.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Chyba nie wiem czym jest i kiedy powstało LPCM skoro piszesz jakieś brednie o HDMI 2.1 chłopie... odstaw te narkotyki albo ten alkohol bo coraz gorzej z tobą. Shield tv o kiedy powstał obsługiwał ten format na wyjściu bez żadnego problemu.
 

janunio

New member
Bez reklam
HDMI 2.1 to nie tylko mega przepustowość do 48 Gbps. HDMI 2.1 wprowadza także protokół przesyłania dźwięku HDMI eARC. Wystarczy podłączyć kompatybilny z eARC system audio jednym kablem HDMI, a nasz TV wyda dźwięk każdemu innemu sprzętowi podpiętemu do niego w innym porcie HDMI. Nvidia Sheld z HDMI 2.0 tego nie zrobi.

Dodam, że po HDMI 2.1 audio będzie możliwe w topowej jakości do 38 Mbps. Dolby Atmos czy DTS:X, które to przecież mamy już dziś w ripach z 4K UHD Blu-ray.

@bl4ck; jeżeli masz w niedziele dostęp do internetu to podziękuj mi za krótką lekcję o HDMI 2.1.
 

Attachments

  • earc.jpg
    earc.jpg
    48,2 KB · Wyś: 28
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
janunio

Mylisz się Nvidia Sheld z HDMI 2.0 to zrobi a dlaczego to sobie znajdź informację w necie.

eARC dotyczy np. TV który teraz może wysłać sygnał HD Audio np. do amplitunera który to zdekoduje np. do Atmosa lub DTS:X.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Haha ale to jest debil nie mogę ... ty idź lepiej może do kabaretu.

Ale teraz tak na serio pisanie takich bredni jest problemem bo on jest tak przekonany o swojej wiedzy i obyciu w technicznych nowinkach że jakaś nowa osoba na forum pomyśli że to prawda. To jest groźne trzeba to tępić, nie masz kompletnie pojęcia co to jest człowieku eARC, i dla twoje wiadomości istnieją tv, amplitunery które posiadają eARC a mają porty hdmi 2.0 .. także twoja wiedza jest powtarzam równa poziomu dna, dna jeszcze raz dna.


Kanał ethernet w standardzie HDMi istniał już w wersji 1.4 do dzisiaj nie jest wykorzystywane przez żadne urządzenia.
 
Ostatnia edycja:

caporeira

New member
Po włączeniu listy zasilającej Shield sie włącza.
Czy jest jakaś aplikacja która by po włączeniu do prądu przełącza w tryb uśpienia Shield?
 

janunio

New member
Bez reklam
Mylisz się Nvidia Sheld z HDMI 2.0 to zrobi a dlaczego to sobie znajdź informację w necie.
Napisz o czym piszesz. Co zrobi Sheld 2019 bo nie wynika to z twojego wpisu ? Dziękuję za cenną poradę "znajdź informację w necie". Będę o tym sposobie pamiętał.

Poszukałem i SONY pisze: eARC pozwala uzyskać głębię dźwięku przestrzennego o kinowej jakości przy wykorzystaniu takich formatów, jak DOLBY ATMOS czy DTS:X. Ze względu na ograniczenia zwykłego kanału ARC przetwarzanie tych formatów umożliwia tylko eARC.[/B] I tu potrzebne jest HDMI 2.1.
Format ATMOS dotyczy ilości ścieżek (górne źródła).
Mamy sytuację podobnie jak z optykiem; dts idzie ale dts MA już nie. NETLIX potrafi podać w cienkim strumieniu 7,62 Mb/s (obecnie wrócili do max 15.25 Mb/s) video 4K, HDR DV i audio "niby" Dolby Atmos.

Ukłąd taki: Android TV Box podaje treść AV ( np. rip BD UHD) do TV a ten zwrotnym kanałem audio (ARC/eARC) realizuje dalszy przesył do naszych systemów AUDIO. Transmitery HDMI 2.1 o pełnej przepustowości (audio do 37 Mb/s) przekażą w eARC dźwięk wielokanałowy o najwyższych parametrach. Np. 192 kHz/24 bit. HDMI 2.0 mają swoje ograniczenia w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:
Napisz o czym piszesz. Co zrobi Sheld 2019 bo nie wynika to z twojego wpisu ? Dziękuję za cenną poradę "znajdź informację w necie". Będę o tym sposobie pamiętał.

Poszukałem i SONY pisze: eARC pozwala uzyskać głębię dźwięku przestrzennego o kinowej jakości przy wykorzystaniu takich formatów, jak DOLBY ATMOS czy DTS:X. Ze względu na ograniczenia zwykłego kanału ARC przetwarzanie tych formatów umożliwia tylko eARC.[/B] I tu potrzebne jest HDMI 2.1.
Format ATMOS dotyczy ilości ścieżek (górne źródła).
Mamy sytuację podobnie jak z optykiem; dts idzie ale dts MA już nie. NETLIX potrafi podać w cienkim strumieniu 7,62 Mb/s (obecnie wrócili do max 15.25 Mb/s) video 4K, HDR DV i audio "niby" Dolby Atmos.

Ukłąd taki: Android TV Box podaje treść AV ( np. rip BD UHD) do TV a ten zwrotnym kanałem audio (ARC/eARC) realizuje dalszy przesył do naszych systemów AUDIO. Transmitery HDMI 2.1 o pełnej przepustowości (audio do 37 Mb/s) przekażą w eARC dźwięk wielokanałowy o najwyższych parametrach. Np. 192 kHz/24 bit. HDMI 2.0 mają swoje ograniczenia w tym temacie.


Z tym E-ARC do końca tak nie jest że działa tylko na HDMI 2.1 bo Sony w tym roku wypuściło tv z wersją 2.0 i E-ARC. W innych firmach tez chyba tak robią . LG niby wypuściło obecna serie z HDMI 2.1 ale o nie pełnej przepustowości, tylko 40Gb/s zamiast 48Gb/s
Co do atmos to Netflix podaje Atmos DD+ czyli stratny , na płytach jest Atmos TrueHD bezstratny .
Optyk jest starym standardem i nie pozwalają na przeslanie TrueHD czy MA zapewnie przez brak standardu i możliwe że przez przepustowość (25Mb/s).
 
Ostatnia edycja:

boss82

New member
Witam, aktualnie używam Xbox X głównie do KODI`ego i NF, na konsoli już nie gram, zastanawiam się nad sprzedażą.
Pierwszym pomysłem był zakup Mi Box S, zacząłem czytać o nim i wykopałem info, że nie ogarnia Pendrive z NTFS (pliki powyżej 4GB) na którym BARDZO mi zależy, na dodatek sporo info o zawieszaniu się apek.
Jak to wygląda w Shield`zie?
Muszę mieć KODI lub zamiennik do plików (pendrive 128GB).
 
Do góry