Nowy telewizor Oled do 7000 zł / 55 cali /

DawuD1886

New member
Dzień dobry.
Mam na imię Dawid, jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Na początku chciałbym Wam życzyć szczęśliwego Nowego Roku i prosić o pomoc w wyborze wymarzonego telewizora.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Duże okna na południe i zasłony

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 40PFL9705H/12

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? TV ma posłużyć parę lat - ważne aplikacje typu Netflix, HBO, itp., jestem zachwycony w obecnym swoim tv systemem Ambilight

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora
proxy
4K, HD, SD )? 4K i fullHD, talerz NC+

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer, dekoder NC+, Xbox One X

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie filmy, (dzieci animowane) z Netflix, HBO, mecze piłki i inne sporty

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak-wifi

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Często w konsolę Xbox One X - FIFA szczególnie

16.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu wieczory, weekend rano i wieczorem

17. Preferencje co do wielkości? 55 cali mieszkanie w bloku większy będzie może troche za duży

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby dźwięk, mam pewne obawy jeśli chodzi o wypalenie, (co sądzicie o przedłużeniu dodatkowo gwarancji np. do 5 lat?)

19.Preferencje co do marki ? LG, Philips, Samsung, Sony (może coś innego zaproponujecie)

20.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000zł - 7000 zł chyba że warto dopłacić do jakiegoś modelu więcej

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

23. Bardzo proszę również o pomoc w wyborze ewentualnie jakiegoś soundbara (porządnego i dobrego, lubię dobrą jakość dźwięku), wiem że model Philips 55OLED934/12 nie będzie potrzebował ale może inne telewizory już będą dużo lepszą propozycją z porządnym soundbarem.

Modele telewizorów które mnie interesują:

1. Philips 55OLED934/12.
2. Philips 55OLED854
3. LG OLED55C9
4. Philips 55OLED903/12
5. Philips 55OLED804
6. Sony KD-55AG9
7. Philips 55OLED803

8. Panasonic TX-55GZ950E
9. Panasonic TX-55GZ960E
10. Może jakiś inny model zaproponujecie.

Bardzo proszę o wszelkie sugestie i pomoc.

Pozdrawiam DawiD
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
Podobno już w związku z powyższym zakup się dokonał, ale interesuje mnie dlaczego tylko 854? Przecie 934 ma wszystko to co OLED serii 8 i jeszcze więcej (ale jest też sporo droższy).
 
Do góry