Nowy Oled 55 cali. Pomoc w wyborze

DawuD1886

New member
Dzień dobry.
Mam na imię Dawid, jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Na początku chciałbym Wam życzyć szczęśliwego Nowego Roku i prosić o pomoc w wyborze wymarzonego telewizora.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Duże okna na południe i zasłony

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 40PFL9705H/12

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? TV ma posłużyć parę lat - ważne aplikacje typu Netflix, HBO, itp., jestem zachwycony w obecnym swoim tv systemem Ambilight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora
proxy
4K, HD, SD )? 4K i fullHD, talerz NC+

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer, dekoder NC+, Xbox One X

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie filmy, (dzieci animowane) z Netflix, HBO, mecze piłki i inne sporty

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak-wifi

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Często w konsolę Xbox One X - FIFA szczególnie

16.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu wieczory, weekend rano i wieczorem

17. Preferencje co do wielkości? 55 cali mieszkanie w bloku większy będzie może troche za duży

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby dźwięk, mam pewne obawy jeśli chodzi o wypalenie, (co sądzicie o przedłużeniu dodatkowo gwarancji np. do 5 lat?)

19.Preferencje co do marki ? LG, Philips, Samsung, Sony (może coś innego zaproponujecie)

20.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000zł - 7000 zł chyba że warto dopłacić do jakiegoś modelu więcej

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

23. Bardzo proszę również o pomoc w wyborze ewentualnie jakiegoś soundbara (porządnego i dobrego, lubię dobrą jakość dźwięku), wiem że model Philips 55OLED934/12 nie będzie potrzebował ale może inne telewizory już będą dużo lepszą propozycją z porządnym soundbarem.

Modele telewizorów które mnie interesują:

1. Philips 55OLED934/12.
2. Philips 55OLED854
3. LG OLED55C9
4. Philips 55OLED903/12
5. Philips 55OLED804
6. Sony KD-55AG9
7. Philips 55OLED803

8. Panasonic TX-55GZ950E
9. Panasonic TX-55GZ960E
10. Może jakiś inny model zaproponujecie.

Bardzo proszę o wszelkie sugestie i pomoc.

Pozdrawiam DawiD
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałeś faktycznie extra modele.
Z tych co podałeś za niewielką dopłatą ale Philips 55Oled 934.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę gdzie sam wybierasz cenę.
Podaj maila to wyślę Ci cały program.
Na drugim miejscu jest 55Oled E9 - też w programie
Do Twoich potrzeb to rewelacyjne modele.

A Soundbar do jakiej max kwoty ?
 

DawuD1886

New member
Wybrałeś faktycznie extra modele.
Z tych co podałeś za niewielką dopłatą ale Philips 55Oled 934.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę gdzie sam wybierasz cenę.
Podaj maila to wyślę Ci cały program.
Na drugim miejscu jest 55Oled E9 - też w programie
Do Twoich potrzeb to rewelacyjne modele.

A Soundbar do jakiej max kwoty ?




Tak do 3000 zł
 

pinki1986

New member
przez krótki czas miałem w domu LG OLED55C9 (niecałe 2 tyg) - i jeśli jesteś zdecydowany na OLED to mogę śmiało polecić ze względu na:

- naprawdę świetny system smart, byłem do niego sceptycznie nastawiony - a dziś mam opinię o nim, że jest to czołówka, działa bardzo szybko, ma wszystko czego potrzeba w smart i świetnie działające rozpoznawanie mowy

- fantastyczny pilot z którym nie chce się rozstawać już po chwili użytkowania. Pilot pełni rolę wskaźnika, dzięki temu wybranie np. filmu z siatki wyświetlonej na ekranie odbywa się bardzo sprawnie i błyskawicznie. Do tego scroll w pilocie pozwalający na przewijanie treści. LG odrobiło lekcje!


- jeśli grasz od czasu do czasu, to z pewnością HDMI 2.1 też będzie wartością dodaną


Przy okazji jest przystępny cenowo - ja w promocji wyhaczyłem go za 4899 pln - bardzo przyzwoita cena za taki sprzęt.

Nie wiem, czy ten TV jest najlepszą propozycją ze wszystkich które wymieniłeś bo nie znam pozostałych - ale jestem pewien, że jest propozycją niemal idealną.

Osobiście zrezygnowałem z OLED ze względu na obawę o wypalenia (nie chciałem się zastanawiać czy i kiedy się pojawią, wybrałem kompromis i komfort psychiczny :) ). Było to trochę podyktowane tym co często oglądam, za dużo statycznych elementów na ekranie.

Podsumowując, jeśli zdecydowałeś już, że OLED - to z LG C9 będziesz na 100% zadowolony.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli planujesz w przyszłości kupić nową konsolę PS5 lub XBOX to raczej wybieraj Telewizory z obsługą HDMI 2.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie jak napisał burburjan.
Do konsoli HDMI 2,1 obowiązkowy - więc możesz śmiało wybierać Oled LG
Dla niebieskich masz specjalny program gdzie samemu wybierasz ceny.
 
Do góry