Nowy Telewizor LED TCL P735, 4K HDR Dolby Vision/Dolby Atmos Ultra HD. Ceny na 2022 r.

DDiablo

New member
Jak ten TCL wypada na tle samsunga UE43AU7192 i HISENSE 50A6BG (dlatego 50" bo ma matrycę VA 43 i 55 jej nie mają). Pytam bo tylko te 3 modele wchodzą aktualnie w grę.
 

DDiablo

New member
Rozumiem że mówimy o 43p735 i on jest na matrycy va? W testach widziałem jednak,że czerń jest lepsza na Samsungu ale znowu pisali że jest zbyt ciemny. Mi 43 max 50 cali starczy.
 

DDiablo

New member
Byłem dzisiaj w sklepie i zwróciłem uwagę na TCLA tylko 55p735 w końcu mają te same matryce va co 43 i 50. Obraz mi się bardzo spodobał, pytanie tylko czy brać 43 czy 50 , czy różnią się producentem matrycy VA? Jakieś newsy? za 50P735 1749 zł chcą, więc chyba na niego się skuszę. Będzie to lepszy wybór niż ten samsung i hisense? W końcu ma normalnego androida i tak nie muli jak samsung.
 

tdk76

Member
różnią się, zupełnie inna matryca niż w 55 calach. W 55 calach masz matrycę 144 hz, pewnie większe pokrycie barw, wyższą jasność max itp.
 
Ostatnia edycja:

DDiablo

New member
Inna czyli jaka? Przecież wszystkie mają ponoć VA z tego co na displayspec napisali.
Edit: Jesteś pewien, że w modelu P735 55 ma 140hz?

1671047556942.png
 
Ostatnia edycja:

tdk76

Member
dobra powalone misie (akurat gram przy okazji w poe) i myślałem o c735. Zwracam honor bo zapomniałem o serii p. W tym budżecie to chyba będą bardzo podobne matryce i zalecałbym 55 cali jak się zmieści (jak nie to 50 cali).
 

DDiablo

New member
Max 50 mi wejdzie, więc chyba wybiore 50 bo różnica to tylko 200 zł a skoro matryce te same to i lepiej. Ciekawe tylko jak z podświetleniem szczególnie na bialym tle, w jednym z testów 50" było nierównomierne lekko w rogach.
 

DDiablo

New member
Kupiłem 50 p735, po kilku h testów jestem zadowolony z kolorów jak i czerni(chociaż co ciekawe przy zapalonym świetle czerń jest głębsza niż przy zgaszonym, może to kwestia folii bo jej jeszcze nie zdjąłem? Muszę pobawić się tylko ustawieniami bo pierwsze co to z jasnością zjechałem. Android chodzi szybciej od tego tizena w samsungu, który miał laga sekundowego przy przyciskaniu przycisków. Tutaj zaskoczyły mnie 2 piloty, ogólnie jestem w lekkim szoku jak za tę cenę. Podświetlenie matrycy patrzyłem na białym i nie widziałem takich problemów jak w teście na yt (tcl + samsung AU7192). Android bije na głowę tego tizena, openvpn, kodi, tvheadend, nie ma nawet co porównywać, jak jeszcze newpipe się wsadzi to będzie prawie ideał.
 

DDiablo

New member
Pewnie tak :) TCLa na początku nie brałem pod uwagę bardziej hisensa jak już, ale po przewertowaniu zweryfikowaniu matryc wybór stał się prosty :)
Co ciekawe zmierzyłem mu pobór na 30% jasności i wynosił od 25 do 30 wat! przy 100% jakieś 60 wat jak pamiętam. Nawet po kilku godzinnym katowaniu nie grzeje się z tyłu płyta.Jedyny minus, ale jeszcze muszę to sprawdzić to sama nakładka androida jak zainstalowałem kodi pokazuje rozdzielczość 1920x1080p, nie wiem czy to błąd, bo jakościowo materiał puszczony streamem bezstratnym z 4k z satelity wydaje się być ok, ale muszę to jeszcze sprawdzić dokładnie, bo może kodi nie obsługuje 4k. Oczywiście musiałem pokombinować aby zainstalować kilka aplikacji jak opera, pulpit zdalny tvhclient, ale nie wszystkie pojawiają mi się w aplikacjach i muszę wchodzić przez ustawienia. Trochę upierdliwy ten launcher android tv, muszę go dostosować pod siebie :)
 

DDiablo

New member
Launcher? Jeszcze nie :)
Obraz 4k z iptv z mojego serwera i 4k z naziemnej wydają się identyczne, więc musi być chyba jakiś błąd w kodim, że tak pokazuje robiłem nawet zdjęcia tego samego elementu i nie widać upscalingu na iptv, więc raczej jest ok.
 

3echo

Member
Bez reklam
Szukam TV 65cali do 3000zł.Wiem,że za tą kase nie ma co liczyć na 100Hz,ale głównie chodzi o to,że chcę zamienić swój 40 calowy w salonie na 65cali,bo już okulary nawet nie najlepsze.Obraz ma być nie włączony jak mój stary Samsung LED D6500 czy Sony KDL EX501.Taka szybka zmiana.Na oledy przyjdzie czas.Co polecicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych w tej cenie masz :
  • Philips 70pus75xx za 2999 zł
  • TCL 65P725 za 3350 zł
  • Philips 65PUS8057 za 3350 zł
Plus pakiet dodatkowy.
 
Do góry