Nowy soft do nBoxa białego

aLien01

New member
Witam

Dzisiaj bylem u rodzicow i potwierdzam u nich tez obraz sie pogorszyl i to znacznie tak ze nawet moj ojciec to zauwazyl. Co radzicie rezygnowac czy dalej trzymac N-ke.

pozdrawiam
aLien01
 

phenomenon

New member
Potwierdzam, że obraz poprzez białego nboxa uległ pogorszeniu. Gorzej wyglądają kanały SD. Kanały HD mają kaszkę, pikselozę i są zamglone.
Jeśli tak ma wygladać rozwój N, to to jest TRAGEDIA.
 

grzes

New member
phenomenon napisał:
Potwierdzam, że obraz poprzez białego nboxa uległ pogorszeniu. Gorzej wyglądają kanały SD. Kanały HD mają kaszkę, pikselozę i są zamglone.
Jeśli tak ma wygladać rozwój N, to to jest TRAGEDIA.


Witam.

Również potwierdzam pogorszenie jakości obrazu.
Oprócz tego w trybie 720p obraz drga, czego wcześniej nie było.
Mam dwa tv lcd: Samsung R51 i Panas LX 60. Na obydwu tak samo.
Na dodatek na Samsungu wariactwo poprzez połączenie HDMI-HDMI.
Na Panasie HDMI nie sprawdzałem ( tam idzie po komponencie ), a po HDMI mam DVD.
 

Mac6

New member
RNAcid napisał:
Co do obrazu zaś to domyślnie ustawiłem tryb 720p. Lubię stabilny obraz i zależało mi na skanowaniu progresywnym. Po wgraniu nowego softu zauważyłem, że na kanałach HD obraz w niektórych partiach "migocze" tak, jak to ma miejsce przy przeplocie. Migoczą logotypy programów a pasek z tekstem na nSport migocze nieznośnie a wręcz podskakuje! i to w trybie z progressive scan! :>
Wpadłem na pomysł żeby przełączyć dekoder w 1080i [czyli tryb z przeplotem] i okazało się, że migotanie zniknęło... [no dobrze, migocze mniej, tak jak powinno być w 1080i] za to migotać zaczęło EPG. Wygląda na to, że nbox deklaruje, iż podaje 720p i to jest prawda w przypadku menu itp. ale skalowanie obrazu do tej rozdzielczości już się odbywa albo ze zbyt małą częstotliwością albo też generalnie coś jest zepsute w nowym sofcie. Paradoksalnie tryb 1080i ogląda się tak jakby był progressive scan i tylko migotanie EPG przypomina o tym, że to jednak tryb z przeplotem.

Przyniosłem do domu nowego nboxa, podłączyłem, wykonałem telefon w celu aktywacji i poczekałem na pobranie listy programów. Dekoder miał stary soft więc czym prędzej sprawdziłem 720p na kanałach HD - migotania brak. Ściągnąłem update [gdybym tego nie zrobił "ręcznie" dekoder sam pobrał by soft w nocy - tak twierdzi infolinia "n"], nbox się zresetował i sprawdzam pasek info na nSport... migocze!!! Wyraźnie widać coś w rodzaju przeplotu takiego, jak na starych telewizorach 50Hz.
Drodzy Państwo- przecież to jakaś paranoja!!!
Kolejne telefony na infolinię n-ki nie przyniosły żadnego rozwiązania. Nie pomógł fabryczny reset, nic nie pomaga. Wezwałem nawet znajomego z jakimś drogim kablem HDMI i kablem component - obejrzeliśmy wszystkie opcje i nie ma różnicy! Zawsze widać migotanie w 720p!

Mam taką prośbę - przyjrzyjcie się proszę u siebie kanałom HD i jeśli widzicie to migotanie paska tak jak ja to proszę zgłoście to na infolinii. Inaczej nie ma szans na poprawienie tego ewidentnego błędu w oprogramowaniu

Wygląda na to, że programisci z ADB skopali coś w programie deinterlacera, który działa dla trybu 720p. Włączając tryb 1080i na panelu N-boksa wyłączasz ten deinterlacer całkowicie. Deinterlacingiem zajmuje się wówczas skaler twojego telewizora. I wszelkie uwagi co do dalszego migotania adresuj wówczas do firmy Sony :)
 

yareck

New member
Potwierdzam opinie o pogorszeniu jakości na kanałach HD.
Przed aktualizacją chwaliłem się jakością Deluxe i DiscoveryHD, teraz obraz jest nieznacznie zamglony i przy gradientach widać pixelozę ...
Tak się złożyło, że jednocześnie wymieniałem kable antenowe, kiedy zaktualizował się soft. Po włączeniu telewizora wydawało mi się, że musiałem coś napsuć, ale przy jakości prawie 100% na HB cóż można popsuć ...

Jest gorzej :-((
 

małgosia

New member
Chciałam spytać - czy dalej macie pogorszoną jakość programów ?

Moi znajomi właśnie kupili sobie LCD i "n". Sama mam starszy (i chyba gorszy) LCD oraz C+ i porównanie wypada zdecydowanie na niekorzyść "n". Totalne rozczarowanie to dla mnie Discovery HD - jakaś taka mgiełka, "wyprane" kolory. W ogole nie przypominało to HD, choć znajomi używają połączenia przez kabel HDMI. TVN też wypada gorzej na "n". Z początku myślałam, że może to wina ich nowego telewizora, ale z tego co czytam - wina leży zapewne po stronie nowego softu nboxa.
Czy jest sens namawiać znajomych na zakup componenta. Czy przy takim kablu poprawi im się chociaż jakość programów SD ?
 

Robert71

New member
małgosia napisał:
Chciałam spytać - czy dalej macie pogorszoną jakość programów ?

Moi znajomi właśnie kupili sobie LCD i "n". Sama mam starszy (i chyba gorszy) LCD oraz C+ i porównanie wypada zdecydowanie na niekorzyść "n". Totalne rozczarowanie to dla mnie Discovery HD - jakaś taka mgiełka, "wyprane" kolory. W ogole nie przypominało to HD, choć znajomi używają połączenia przez kabel HDMI. TVN też wypada gorzej na "n". Z początku myślałam, że może to wina ich nowego telewizora, ale z tego co czytam - wina leży zapewne po stronie nowego softu nboxa.
Czy jest sens namawiać znajomych na zakup componenta. Czy przy takim kablu poprawi im się chociaż jakość programów SD ?

Nie ma żadnych wypranych kolorów - mają kiepskie tv.
U mnie wszystkie kanały N(TVN itd.) i Discovery są dużo lepsze niż na Cyfrze i Polsacie - na kanale NationalGeograficHD cyfry widać tylko kupę migotających latających kwadratów :) - muszą coś z tym zrobić bo trochę żenada to HD, ani repertuaru ani jakości, a na N(DiscoveryHD) przynajmniej jest jakość :)

Natomiast na N pogorszyły się zdecydowanie wszystkie "państwowe" tj TVP1, 2, 3, Polonia, Kultura - same kwadraty.

Potwierdzam też objaw "migotania" w 720p - specjalnie przełączyłem, bo nie oglądam na tym trybie, tylko 1080i i widać delikatne drżenie w 720p.


Robert
 

Elberoth

New member
Ja również potwierdzam pogorszenie jakości na HD. Teraz obraz niewiele różni się od SD, a jeszcze niedawno była przepaść.

Poza tym, po powrocie z urlopu stwierdziłem, że nbox przestał działać na złączu HDMI z plazmą ! DVD działa jak działało po HDMI, a nbox nie może się z ekranem dogadać !

Granda !

Ma ktoś jeszcze podobny problem z HDMI ?
 

małgosia

New member
Robert71 napisał:
Nie ma żadnych wypranych kolorów - mają kiepskie tv.

Mają sharpa lc32sa1ea.
Ja mam Loeve Concept 32'' - czyli starszy odbiornik, którego cena rynkowa jest niższa o jakieś 300-400 zł.
Może źle się wyraziłam pisząc "o wypranych kolorach" na tym Sharpie. Ciężko to ująć w słowa. Chodzi o brak ostrości, brak wyraźnych konturów, no i taką lekką mgiełkę.
Zastanawiam się gdzie może tkwić problem. Czy n-box podłączony do TV kablem HDMI automatycznie ustawia tryb 1080i ? Może problem tkwi w ustawieniach. A może kabel HDMI jest walnięty ? Spróbuję się temu dokładnie przyjrzeć przy następnej okazji.
Też wydawało mi się to dziwne, że Discovery HD ma tak kiepską jakość w stosunku do NG HD.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Jakie migające plamy na National Geographic HD :confused: Proponuje oddać telewizor do serwisu bo widocznie jest uszkodzony. :p Oczywiscie nie ma, żadnych "latajacych pixeli" na NG HD. Ja rozumie fanatyzm niektórych użytkowników "n", ale to już jest lekka przesada.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
małgosia napisał:
Mają sharpa lc32sa1ea.
Ja mam Loeve Concept 32'' - czyli starszy odbiornik, którego cena rynkowa jest niższa o jakieś 300-400 zł.
Może źle się wyraziłam pisząc "o wypranych kolorach" na tym Sharpie. Ciężko to ująć w słowa. Chodzi o brak ostrości, brak wyraźnych konturów, no i taką lekką mgiełkę.
Zastanawiam się gdzie może tkwić problem. Czy n-box podłączony do TV kablem HDMI automatycznie ustawia tryb 1080i ? Może problem tkwi w ustawieniach. A może kabel HDMI jest walnięty ? Spróbuję się temu dokładnie przyjrzeć przy następnej okazji.
Też wydawało mi się to dziwne, że Discovery HD ma tak kiepską jakość w stosunku do NG HD.
Z tym brakiem ostrosci w sharpie to moze byc "wina" samego sharpa. Jak dla mnie wszystkie modele tej firmy zbyt wygładzaja obraz przez co traci sie na ostrości.
 

Velvivaldi

New member
U mnie po wgraniu nowego softu nie można korzystać z opcji DVI, po przełączeniu na nią nie mam obrazu i dźwięku, a dodatkowo na HDMI co jakiś czas zanika obraz i dźwięk jednocześnie na jakieś 5-10 sek. Wygląda na to, że jedno zostało poprawione kosztem drugiego. Dla mnie ten soft jest gorszy od poprzedniego. Wypada wypatrywać nowego.
TV: TX-32LX60P Panasonic
 

Kumak

New member
małgosia napisał:
Mają sharpa lc32sa1ea.
Ja mam Loeve Concept 32'' - czyli starszy odbiornik, którego cena rynkowa jest niższa o jakieś 300-400 zł.
Może źle się wyraziłam pisząc "o wypranych kolorach" na tym Sharpie. Ciężko to ująć w słowa. Chodzi o brak ostrości, brak wyraźnych konturów, no i taką lekką mgiełkę.
Zastanawiam się gdzie może tkwić problem. Czy n-box podłączony do TV kablem HDMI automatycznie ustawia tryb 1080i ? Może problem tkwi w ustawieniach. A może kabel HDMI jest walnięty ? Spróbuję się temu dokładnie przyjrzeć przy następnej okazji.
Też wydawało mi się to dziwne, że Discovery HD ma tak kiepską jakość w stosunku do NG HD.

Mam ten sam problem na Samsungu F71. Component - to rozwiązanie tymczasowe - kolory będą poprawne a obraz ostry. Doczytalem na tym forum ze problem polega na wspólpracy "N" z telewizorem za pomoca HDMI. Istnieja dwa standardy/palety przesylu kolorów: do urzadzen PC (0-255) i DTV(16-235) (jeśli czegoś nie pomyliłem - nie jestem expertem). Wlasnie to powoduje ze "N" wysyla w standardzie DTV a telewizor odbiera w PC i przez to obraz jest jaśniejszy i jakby za mgiełka. Niestety sam szukam rozwiazania. Moze ktoś wie jak to poustawiac?
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

andras

New member
żądanie wpisania kodu

Słyszałem z kilku żródeł i niestey mnie też to dotyczy,że ni stąd ni z owąd po prełączeniu kanału np w programie 1tvp pojawia się żądanie wpisania kodu!!! Przypadek to dość częsty.Następna sprawa to narzucony prawem kaduka format obrazu w programach gdzie program nie jest panoramiczny.ja chę sam to ustalać ! Nie chcę wypalania pikseli !:p
 
Do góry