Nowy soft do nBoxa białego

adijazda

New member
witam!przed chwila mój n-box pobrał nowe oprogramowanie:D
dadan\ jest nradio itd.....



Zmieniłem nazwę tematu i przeniosłem w odpowiednie miejsce.
 

RNAcid

New member
Nowy soft n-boxa i co z niego wynika

Witam!

Parę dni temu n-ka obdarzyła posiadaczy nbox HDTV nową wersją oprogramowania dekodera. Prócz kilku całkiem przyjemnych i paru zbędnych funkcji w sofcie jest też sporo błędów. Chciałbym żeby poniższy wątek posłużył ich zestawieniu a także prosiłbym o zgłaszanie zauważonych błędów infolinii "n". Jeśli biernie przyjmiemy te wszystkie niedoróbki to kolejnego update'u doczekamy się pewnie w listopadzie a do tego przyniesie on po prostu kolejne błędy :>

Oto, co wydarzyło się u mnie.

Posiadam nbox HDTV, który samoczynnie zaktualizował sobie oprogramowanie - nic wielkiego, nie mam pretensji. Jednak chwilę po update' cie zauważyłem, że na kanałach DiscoveryHD oraz nSport obraz wyświetlany jest w sposób... nieprawidłowy!

nbox podłączony jest kablem HDMI do telewizora LCD, z którym dotąd współpracował znośnie. Tak mi się w każdym razie wydawało. Oczywiście też miałem problem ze zrywaniem dźwięku i ucieszyłem się kiedy po aktualizacji problem zniknął. Okazało się jednak, że nie całkowicie, bo obecnie zaniki dźwięku pojawiają się rzadko za to trwają kilka do kilkunastu sekund. Co do obrazu zaś to domyślnie ustawiłem tryb 720p. Lubię stabilny obraz i zależało mi na skanowaniu progresywnym. Po wgraniu nowego softu zauważyłem, że na kanałach HD obraz w niektórych partiach "migocze" tak, jak to ma miejsce przy przeplocie. Migoczą logotypy programów a pasek z tekstem na nSport migocze nieznośnie a wręcz podskakuje! i to w trybie z progressive scan! :>
Wpadłem na pomysł żeby przełączyć dekoder w 1080i [czyli tryb z przeplotem] i okazało się, że migotanie zniknęło... [no dobrze, migocze mniej, tak jak powinno być w 1080i] za to migotać zaczęło EPG. Wygląda na to, że nbox deklaruje, iż podaje 720p i to jest prawda w przypadku menu itp. ale skalowanie obrazu do tej rozdzielczości już się odbywa albo ze zbyt małą częstotliwością albo też generalnie coś jest zepsute w nowym sofcie. Paradoksalnie tryb 1080i ogląda się tak jakby był progressive scan i tylko migotanie EPG przypomina o tym, że to jednak tryb z przeplotem.

Jestem grafikiem i przy monitorach/telewizorach spędzam wiele godzin dziennie. Jestem też niewątpliwie wyczulony na jakość obrazu. Teraz po prostu zaczyna mnie głowa boleć kiedy próbuję obejrzeć cokolwiek w HD...

Wymieniłem więc wczoraj nbox'a. Obsługa lokalnego Avans'u bardzo rzetelnie i z pełnym zrozumieniem podeszła do sprawy a dekoder wymieniono mi "od ręki", po podłączeniu go do telewizora na miejscu. Notabene na Sony Bravia LCD, który wmontowany był w stand n-ki również migotanie obrazu było widać - sprawdziliśmy dokładnie.

Przyniosłem do domu nowego nboxa, podłączyłem, wykonałem telefon w celu aktywacji i poczekałem na pobranie listy programów. Dekoder miał stary soft więc czym prędzej sprawdziłem 720p na kanałach HD - migotania brak. Ściągnąłem update [gdybym tego nie zrobił "ręcznie" dekoder sam pobrał by soft w nocy - tak twierdzi infolinia "n"], nbox się zresetował i sprawdzam pasek info na nSport... migocze!!! Wyraźnie widać coś w rodzaju przeplotu takiego, jak na starych telewizorach 50Hz.
Drodzy Państwo- przecież to jakaś paranoja!!!
Kolejne telefony na infolinię n-ki nie przyniosły żadnego rozwiązania. Nie pomógł fabryczny reset, nic nie pomaga. Wezwałem nawet znajomego z jakimś drogim kablem HDMI i kablem component - obejrzeliśmy wszystkie opcje i nie ma różnicy! Zawsze widać migotanie w 720p!

Mam taką prośbę - przyjrzyjcie się proszę u siebie kanałom HD i jeśli widzicie to migotanie paska tak jak ja to proszę zgłoście to na infolinii. Inaczej nie ma szans na poprawienie tego ewidentnego błędu w oprogramowaniu
 

RNAcid

New member
saturn napisał:
Chyba jedynym wyjsciem dla posiadaczy nboxow byłby soft alternatywny, tylko kiedy on powstanie?

Prawdę mówiąc z owym softem pewnie wiecznie byłyby problemy, bo nbox sam sprawdza dostępność nowego oprogramowania codziennie [infolinia twierdzi, że koło 4tej w nocy]. Należałoby więc od razu wbudować w system jakiś "blocker" ściągania update'ów. Ale zgadzam się w pełni, że tylko alternatywny soft z możliwością pracy nad nim zapaleńców, którym zależy, byłby odpowiednim rozwiązaniem :>

Swoją drogą - przeszedłem się chwilę temu do Avansu, w którym wymieniałem nboxa. Zapytałem czy mają tam jakiś dekoder, który aktualizował się na miejscu - sądziłem po prostu, że jakoś magicznie to u mnie w domu aktualizacja źle przebiega. Usłyszałem w odpowiedzi, że tylko te dwa, które są wbudowane w stand n-ki. Spytałem więc czy mogę przełączyć kanał [włączona była VIVA]. Przełączyłem na nSport i ... TADA!!! pasek info drga jakby miał febrę :>

Drodzy Panowie przedstawiciele telewizji "n". Proszę mnie nie traktować więcej jak wariata. Skoro nawet na Waszych firmowych standach widać drgania obrazu HD w 720p to błąd z pewnością jest po stronie oprogramowania!

Wczoraj jakiś miły dżentelmen na infolinii "n" zapewniał mnie, że on nic nie widzi. Nie wiem czego Wy tam używacie ale widocznie są to te nieliczne modele, pod które oprogramowanie było pisane. Wynika z moich obserwacji, że ADB nagrzebało coś w scaler'ze i teraz 720p jest trybem zepsutym.

Bardzo ale to bardzo mocno apeluję do wszystkich użytkowników "n". Zgłaszajcie ten błąd, przecież nie po to płacicie za tzw. High Definition żeby oglądać obraz z przeplotem!
 

Kyniol_73

New member
zanikajacy obraz

U mnie po upgrade softu pojawił sie następujący problem. Tak kilka razy w ciagu godziny obraz mi zanika na około 3-5 sek. Dzwięk pozostaje. Po tym czasie obraz się pojawia i...synchronizuje czyli to co wyswietlało sie gdy nic nie widziałem zostaje pokazane w przyspieszeniu (tak z 5 razy :)). Nboxa mam podłaczenego do Plazmy Pv60 przez HDMI, dzwięk mam wyprowadzony osobno z audio out
 

arturh

New member
Kaszka i rozmycia

Witam wszystkich. Posiadam Sony Bravia 40X2000. Po aktualizacji oprogramowania box-a obraz zrobił się dużo gorszy. Szczególnie na programach HD pojawiła się drobna kaszka i rozmycia które pojawiały się poprzednio tylko przy programach SD. Generalnie jakość obrazu bardzo spadła. Szkoda że nie można cofnąć aktualizacji. Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na podobne objawy???
Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
arturh napisał:
Witam wszystkich. Posiadam Sony Bravia 40X2000. Po aktualizacji oprogramowania box-a obraz zrobił się dużo gorszy. Szczególnie na programach HD pojawiła się drobna kaszka i rozmycia które pojawiały się poprzednio tylko przy programach SD. Generalnie jakość obrazu bardzo spadła. Szkoda że nie można cofnąć aktualizacji. Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na podobne objawy???
Pozdrawiam
Mam jvc 37S60 i tez mam wrażenie że obraz sie pogorszył.
 

Kyniol_73

New member
arturh napisał:
Witam wszystkich. Posiadam Sony Bravia 40X2000. Po aktualizacji oprogramowania box-a obraz zrobił się dużo gorszy. Szczególnie na programach HD pojawiła się drobna kaszka i rozmycia które pojawiały się poprzednio tylko przy programach SD. Generalnie jakość obrazu bardzo spadła. Szkoda że nie można cofnąć aktualizacji. Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na podobne objawy???
Pozdrawiam

U mnie gorzej sie dzieje. Przez przypadek mam u siebie zarówno N jak i Cyfre +. Wczoraj nad Katowicami przechodzila burza, potem ciagły deszczyk. Na N straciłem wogóle obraz a dokładnie wg N siła sygnału była zerowa tak jakby nie podłączono anteny. Przełaczyłem antene na Cyfre + i tam siła sygnału wysmienita (4.5 na 5) na zielonym pasku.
N mam od listopada i takich problemów jak po aktualizacji to nie miałem. Dziś sprawdzę jakość po HDMI (tv Panas Pv60).Może potrzebne sa jakieś specjalne ustawienia zaawansowane przy menu diagnostyka antena ?
 

RNAcid

New member
Tomek Koko napisał:
Mam jvc 37S60 i tez mam wrażenie że obraz sie pogorszył.

To, co piszecie o pogorszeniu jakości obrazu wynika z faktu, że n-ka zmieniła algorytm kompresji i np. TVN zamiast w MPEG-2 nadawany jest teraz w MPEG-4. Nie wiem czy przy kanałach HD również zmieniono sposób kompresji ale ja również mam wrażenie, że choćby samo logo DiscoveryHD wygląda teraz jak niskiej jakości jpg :>
Powiadam z całą odpowiedzialnością, że jeśli do 15-go lipca [tak mniej więcej] nie poprawią czegoś w sofcie to ja rezygnuję z n-ki. Przesiądę się na jakąś kablówkę cyfrową może albo choćby C+, bo to co oferuje "n" to porażka w tej chwili - chodzi mi o taką jakość, taką ofertę i takie ceny jakie będą od pierwszego sierpnia.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
RNAcid napisał:
To, co piszecie o pogorszeniu jakości obrazu wynika z faktu, że n-ka zmieniła algorytm kompresji i np. TVN zamiast w MPEG-2 nadawany jest teraz w MPEG-4. Nie wiem czy przy kanałach HD również zmieniono sposób kompresji ale ja również mam wrażenie, że choćby samo logo DiscoveryHD wygląda teraz jak niskiej jakości jpg :>
Powiadam z całą odpowiedzialnością, że jeśli do 15-go lipca [tak mniej więcej] nie poprawią czegoś w sofcie to ja rezygnuję z n-ki. Przesiądę się na jakąś kablówkę cyfrową może albo choćby C+, bo to co oferuje "n" to porażka w tej chwili - chodzi mi o taką jakość, taką ofertę i takie ceny jakie będą od pierwszego sierpnia.
Hm ale jesli jest teraz mpeg4 to chyba powinno byc lepiej...
 

jezikk

New member
Mam teraz podobne problemy. Wczoraj nad Krakowem rowniez burza byla a potem padalo. Mam karte polsatu z innym tunerze i jakos sygnalu mam normalnie na poziomie ok 90% a wczoraj podczas burzy i deszczy minimalnie spadala do 78-80%. Podczas gdy na N mam odecnie jakosc na poziomie 40% a podczas burzy i deszczu nie mialem odbioru wogole.

Dla porownania powiem ze wczesniej na nce mialem jakosc ok 70-75%

Po zgloszeniu na n-lini dostalem odpowiedz ze widocznie mam zly kabel albo antena mi sie przekrecila. Jak powiedzialem ze Humax z Polsatem smiga az milo to Pan stwierdzil ze moj konwerter nie wspolpracuje z mpeg4 LOL

Ponadto nie wiem jak u was ale u mnie od kilku dni mam ciemnosc na kanalach HD z Astry (500-503). Mozecie to potwierdzic? Czy to problemy tylko u mnie czy znowu cos nka popsula ???

Zglaszajcie wszelkie problemy na nlini - moze koncu sie nad nami zlituja. Jesli sytuacja sie nie poprawi to w sierpniu zrezygnuje bez konsekwencji z n-TV :>
 
N-box i nowy soft

Zgadzam się z przedmówcami,po wgraniu nowego softu do nboxa obraz uległ pogorszeniu.Mam sharpa 46xd1e i jedynym programem w hd na n-ce jest już nieistniejący w mojej ofercie luxe hd gdzie obraz przypominał prawdziwy obraz wysokiej rozdzielczości(to oczywiście na marginesie).Wracając do jakości obrazu mogę tylko stwierdzić iż mój podziw do n-ki prysł jak bańka mydlana, tak więc do końca wygaśnięcia umowy pozostało niewiele czasu i współpraca z tą telewizją jest zagrożona.Jeżeli najbliższym czasie jakość się nie poprawi bedę szukał innej alternatywy.
 

arsenal

Moderator
VIP
RNAcid napisał:
To, co piszecie o pogorszeniu jakości obrazu wynika z faktu, że n-ka zmieniła algorytm kompresji i np. TVN zamiast w MPEG-2 nadawany jest teraz w MPEG-4. Nie wiem czy przy kanałach HD również zmieniono sposób kompresji ale ja również mam wrażenie, że choćby samo logo DiscoveryHD wygląda teraz jak niskiej jakości jpg :>
Chyba TVN24 nadają w Mpeg4. Na Recorderze nie zauważyłem żadnego pogorszenia jakości obrazu. Tylko na tym TVN24 własnie widać małe pogorszenie jakości. Ewidentnie coś spieprzono w tym nowym sofcie do białego nBoxa.

jezikk napisał:
Mam teraz podobne problemy. Wczoraj nad Krakowem rowniez burza byla a potem padalo. Mam karte polsatu z innym tunerze i jakos sygnalu mam normalnie na poziomie ok 90% a wczoraj podczas burzy i deszczy minimalnie spadala do 78-80%. Podczas gdy na N mam odecnie jakosc na poziomie 40% a podczas burzy i deszczu nie mialem odbioru wogole.

Dla porownania powiem ze wczesniej na nce mialem jakosc ok 70-75%

Po zgloszeniu na n-lini dostalem odpowiedz ze widocznie mam zly kabel albo antena mi sie przekrecila. Jak powiedzialem ze Humax z Polsatem smiga az milo to Pan stwierdzil ze moj konwerter nie wspolpracuje z mpeg4 LOL

Ponadto nie wiem jak u was ale u mnie od kilku dni mam ciemnosc na kanalach HD z Astry (500-503). Mozecie to potwierdzic? Czy to problemy tylko u mnie czy znowu cos nka popsula ???

Zglaszajcie wszelkie problemy na nlini - moze koncu sie nad nami zlituja. Jesli sytuacja sie nie poprawi to w sierpniu zrezygnuje bez konsekwencji z n-TV :>
Jak wynika z kilkumiesięcznych doświadczeń z odbiorem DVB-S2-potrzebne jest dokładne ustawienie anteny i czasza minimum 80 cm. Więć zgadza się. Masz coś na rzeczy z anteną. Jeśli nie masz nawet kanałów w DVB-S2 z Astry to napewno problem jest u ciebie.
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
re-arsenal
Ale n-recordery nie mają jeszcze nowego oprogramowania przecież !?
-----------------
Na moim "bialym" odbiorniku po zmianie softu występują czasami zaniki glosu , obrazu ( kilkusekundowe - po czym, jakby w przyśpieszonym tempie , następuje powrót do real-live tv).
Do końca miesiąca chcę wymienić ten odbiornik na recordera (opcja z umowy zawartej w 2006r) i będę mógl po powrocie do poprzedniego softu dość łatwo zweryfikować występownie w/w spostrzeżeń.
 

dydymus

New member
Witam

Stwierdzam dobitnie że obraz po aktualizacji sotu znacznie sie pogorszył...szczególnie na programach hd i wyszedł przy tym inny prroblem mianowicie mam podłaczone dwa tv 40N87 samsunga i norlmalnego 29 cali sony trinitron kiedy ogladałem do tej pory program discovery hd na tym tv zmieniałem format obrazu na 4:3 i obraz tak był wyswietlany bez pasów natomiast teraz mimo zmainy formatu na 4:3 nadal podawany jest na dyscovery hd i n sport w 16:9 z pasami....więc zmiana formatu obrazu na programach hd nie działa....co do recordera tu nic na razie nie mogło sie pogorszyc bowiem zaktualizowano tylko i wyłacznie nboxy natomiast recordery beda aktualizowane na przełomie lipca i sierpnia...i teraz w media mozna porownac prace starego i nowego softu stary soft działa o wiele lepiej na programach hd.....zmniejszył sie tez bitrate....
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
ja67 napisał:
re-arsenal
Ale n-recordery nie mają jeszcze nowego oprogramowania przecież !?
-----------------
Na moim "bialym" odbiorniku po zmianie softu występują czasami zaniki glosu , obrazu ( kilkusekundowe - po czym, jakby w przyśpieszonym tempie , następuje powrót do real-live tv).
Do końca miesiąca chcę wymienić ten odbiornik na recordera (opcja z umowy zawartej w 2006r) i będę mógl po powrocie do poprzedniego softu dość łatwo zweryfikować występownie w/w spostrzeżeń.
Dlatego pisze, ze N nic nie miesza z bitrate czy czymkolwiek. Namieszali tym nowym softem do białych nBoxów, który jak się okazuje powoduje pogorszenie jakości obrazu.
 

Darkmen

New member
N dekoder i Panas PV60.

Witam.

Kyniol_73, ja mam ten sam problem po aktualizacji oprogramowania. Obraz niknie czasami na 4-5 sekund. Ciekawe czy ta przypadłość ujawnia się tylko na PV60 przy podłączeniu przez HDMI?


Pozdrawiam.


Panas PV60 + NBOX
DVD Pnas 52
Amp Pioneer VSX-916
Kolumny 5.0 Jamo
PS2
 

xroma

New member
Po aktualizacji softu mogę stwierdzić jedno:

Jakość obrazu:
1.Cyfra +
2.CyfrowyPolsat
3."N'

Tragedia.....
Max z Seksmisji napisał:
"A miało być tak pięknie, wywiady miały być...... o co chodzi ?'

aaaa nie dam się wiecej namówić na "N" - podwyżki i postępujące pogorszenie jakości czyli jednym słowem robienie sobie z ludzi jaj. Ot i cała prawda o "Telewizji Nowej Generacji" (na starych zasadach - obiecać, dać i zabrać)
 
Do góry