Nowy LAPTOP... jaka firma godna uwagi?

cezary69

New member
Bez reklam
"Do takich zarówno w USA, jak i w Polsce należą notebooki firm Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo czy Samsung. Maszyny najbardziej awaryjne wywodzą się ze stajni HP, Dell i Lenovo, ale też te trzy firmy mają w USA dwie trzecie rynku! Nie ma więc co dziwić się, że zarówno w USA, jak i nad Wisłą internauci wieszają psy na najbardziej podatnych na usterki, ale też najczęściej sprzedawanych komputerach przenośnych..."
Także teraz w dużej mierze zależy od szczęścia co się trafi. Całość tu https://szukamlapka.pl/artykul/awaryjne-vs-niezawodne-laptopy.html
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
"Do takich zarówno w USA, jak i w Polsce należą notebooki firm Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo czy Samsung. Maszyny najbardziej awaryjne wywodzą się ze stajni HP, Dell i Lenovo, ale też te trzy firmy mają w USA dwie trzecie rynku! Nie ma więc co dziwić się, że zarówno w USA, jak i nad Wisłą internauci wieszają psy na najbardziej podatnych na usterki, ale też najczęściej sprzedawanych komputerach przenośnych..."
Także teraz w dużej mierze zależy od szczęścia co się trafi. Całość tu https://szukamlapka.pl/artykul/awaryjne-vs-niezawodne-laptopy.html


Doskonale znam pojęcie skali :)... dzieki za artykuł... zastanawiam się jeszcze czy poszukać komputera z procesorem i5 8 generacji czy wziąć i7 7 generacji. Czytałem że i7 zachowuje się trochę jak piecyk,,,
 

cezary69

New member
Bez reklam
Z tym to nie powinno być problemów bo w lapkach masz trochę inne procesory z oznaczeniem na końcu U czyli np. i7 7500U to wersja mobilna i nie jest tak wydajna jak zwykła więc i z odprowadzeniem ciepła nie powinno być problemu, a druga sprawa jeśli stać ;) to zawsze warto kupować z jak najnowszym procesorem.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Jeśli chodzi o trwałość i niezawodność to na takie miano zasługuje
Lenovo seria Thinkpad, każdy pewnie zna model Lenovo Thinkpad T60 i Lenovo Thinkpad T61, ten pierwszy był jeszcze z logo IBM.
Obecne, to już nie to samo jednak parametry wyższych modeli robią wrażenie. Niestety ceny przyprawiają o zawrót głowy.
Wiadomo, że to laptopy biznesowe, nie dla graczy ale do projektów idealne.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To moge śmiało potiwerdzić, mimo iż nigdy nie byłem jakimś fanem tej marki - przeciwnie. Pamiętam niesmak, kiedy go dostałem kiedyś w pracy, własnie takiego IMBowego ThikPada, lecz był nie do zajechania. Miło go wsopminam.
 

DrWredman

Active member
Laptopy Lenovo są godne uwagi. Sama nawet zastanawiam się nad kupnem noweg, właśnie firmy Lenovo

Lenovo mojego syna:

Lenovo Y510P i7-4700MQ/8GB/1000/DVD-RW GT755M

Padło po miesiącu.

Na gwarancji została wymieniona płyta główna i śmiga do dziś całkiem nieźle.
a minęło już 5,5 roku. Więc pomimo tej wpadki polecam.

Wcześniej miałem HP, wytrzymał 3 lata i padła grafika wlutowana w płytę więc naprawa była nieopłacalna.

I najważniejsze. Obecnie dysk SSD lub pamięć M2 to konieczność. Przynajmniej dla mnie.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wczoraj zdecydowałem się nad laptopa ASUS z procesorem i5-8300, karta grafiki GTX1050Ti, Dysk SSD 256GB + 1TB SSHD... 8GB ramu (ale rozbuduje do 16GB). Teraz będzie testowanie...
Narazie mogę powiedzieć - wykonanie solidne, model gamingowy, ale do warunków domowych nie przeszkadza. Obraz żyleta w porównaniu do mojego Acera...
 

dmk84

New member
Mam Lenovo G550 już 10 lat i skubaniec dziala:eek:k: wymieniłem w nim tylko baterie jakieś 2-3 lata temu,teraz młody na nim rządzi he he czyli mogę polecić Lenovo od siebie.
 
Do góry