Nowy Firmware tuz tuz

MMrozo

New member
Ale przed aktualizacją wszystko działało pięknie a teraz wszystkie avi "nie wspiera". Ok, zamieszczę z przykładowego pliku. Dodatkowo konsola z dysku sieciowego nie rozpoznaje plików tzn. nie ma informacji a jak wgrałem na pena to wszystkie dane odczytuje (długość, wielkość, kodek itd)

Ogólne Pełna ścieżka : F:\Filmy\HD\Dokumentalne\Planeta Ziemia\1 Planeta Ziemia - Od bieguna do bieguna.avi Format : AVI Format/Informacja : Audio Video Interleave Profil formatu : OpenDML Rozmiar pliku : 2,17 GB Czas trwania : 48 min. Całkowita przepływność bitów : 6.430 Kb/s Aplikacja zapisująca : VirtualDubMod 1.5.10.2 (build 2540/release) Biblioteka zapisująca : VirtualDubMod build 2540/release
Wideo Format : MPEG-4 Visual Ustawienia formatu, BVOP : Tak Ustawienia formatu, QPel : Nie Ustawienia formatu, GMC : Brak punktów podziału Ustawienia formatu, matryca : Domyślny Tryb multipleksowania : Pakietowy strumień bitów ID kodeka : DX50 ID kodeka/Wskazówka : DivX 5 Czas trwania : 48 min. Przepływność bitów : 5.970 Kb/s Szerokość : 1.280 pikseli Wysokość : 720 pikseli Proporcje obrazu : 16/9 Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 f/s Rozdzielczość : 24 bity Kolorymetria : 4:2:0 Rodzaj skanu : Progresywny bity/(piksele*ramki) : 0.259 Rozmiar strumienia : 2,01 GB (93%) Biblioteka zapisująca : DivX 6.2.5 (UTC 2006-07)
Audio Format : AC-3 Format/Informacja : Audio Coding 3 ID kodeka : 2000 Czas trwania : 48 min. Rodzaj przepływności : Stała Przepływność bitów : 448 Kb/s Kanały : 6 kanałów Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz Opóźnienie wideo : 2ms Rozmiar strumienia : 154 MB (7%) Wyrównanie : Rozdzielone w przeplocie Przeplot, czas trwania : 40 ms (1,00 klatka wideo) Przeplot, czas trwania wczytywania : 500 ms

Ogólne Pełna ścieżka : F:\Filmy\Divx\Bajki\Barbie\Barbie i Diamentowy Pałac.avi Format : AVI Format/Informacja : Audio Video Interleave Rozmiar pliku : 701 MB Czas trwania : 1h 17 min. Całkowita przepływność bitów : 1.258 Kb/s Aplikacja zapisująca : VirtualDubMod 1.5.10.2 (build 2540/release) Biblioteka zapisująca : VirtualDubMod build 2540/release
Wideo Format : MPEG-4 Visual Profil formatu : Streaming Video@L1 Ustawienia formatu, BVOP : Tak Ustawienia formatu, QPel : Nie Ustawienia formatu, GMC : Brak punktów podziału Ustawienia formatu, matryca : Domyślny Tryb multipleksowania : Pakietowy strumień bitów ID kodeka : XVID ID kodeka/Wskazówka : XviD Czas trwania : 1h 17 min. Przepływność bitów : 1.117 Kb/s Szerokość : 640 pikseli Wysokość : 352 pikseli Proporcje obrazu : 16/9 Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 f/s Rozdzielczość : 24 bity Kolorymetria : 4:2:0 Rodzaj skanu : Progresywny bity/(piksele*ramki) : 0.198 Rozmiar strumienia : 622 MB (89%) Biblioteka zapisująca : XviD 1.1.2 (UTC 2006-11-01)
Audio Format : MPEG Audio Wersja formatu : Version 1 Profil formatu : Layer 3 ID kodeka : 55 ID kodeka/Wskazówka : MP3 Czas trwania : 1h 17 min. Rodzaj przepływności : Zmienna Przepływność bitów : 128 Kb/s Kanały : 2 kanały Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz Rozdzielczość : 16 bitów Rozmiar strumienia : 71,4 MB (10%) Wyrównanie : Wyrównane w przeplocie Przeplot, czas trwania : 24 ms (0,60 klatka wideo) Przeplot, czas trwania wczytywania : 299 ms Biblioteka zapisująca : LAME3.90. Ustawienia kodowania : ABR
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Ups przegapiłem :mrgreen: Czy nie lepiej umiescić w przyklejonych post UPDATE ;)
W news jest zbieranina wszystkiego :roll:
 

vib

New member
Ogr napisał:
Czy wiadomo jakie wniesie zmiany ??

podobno zadnych - jakies poprawki wyswietalania pierdolek(trofea czy inne zabawki) - nawet nie sciagam, chyba, ze pojawia sie komentarze/informacje od uzytkownikow ps3, ze jednak cos tam ciekawego sie zmienilo, choc sony sie tym nie chwalilo
 

vib

New member
Masta_J napisał:
To sobie online nie pograsz :grin:

straszne :) - zawsze sobie obiecuje jak mam nowa gierke, ze rozpakuje ja i w nia pogram, ale wtedy siadam sobie, wlaczam jakis ciekawy film lub muzyke i czekam, az mi przejdzie ten kaprys na granie :)
 

cyber78

Member
Bez reklam
Firmware 2.80

I już jest nowy firmware 2.80.
Niestety oficjalnie nie wnosi nic nowego, oficjalnie poprawia jakość odtwarzania niektórych formatów video.
Źródło: http://playstation.joystiq.com/2009/06/23/firmware-2-80-coming-soon-does-very-little/

Sprawdzałem na stronie www , nadal do ściągnięcia jest plik od 2.76.
Osobiście nie mam nic przeciwko częstym update'om, ten pewnie coś tam wnosi w tle, może przygotowują jakąś większą zmianę.

Edit: ps3site.pl podaje że wejście do PS Store nie wymusza updateu, trzeba ręcznie wywołać.
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
Zmiany kosmetyczne, najbardziej ulepszające XMB. Mnie się podobają, dla mnie emulacja ps2 jest niepotrzebna, bo mam ps2:)
 

mataman

New member
Bez reklam
Oczywiście że nie będzie polskiego w XMB, tak samo jak podanie dźwieku jednocześnie na HDMI i optyk jast dla sony nie do przeskoczenia.
Emulacja ps2 mogła by być chociazby dlatego że gry może wyglądały by ciut lepiej, jekies wygładzanie te sprawy.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Dzisiaj, 25.08 w godzinach 17:15-21:05 nastąpi wyłączenie usługi PSN ze względu na prace konserwacyjne.
Przyczyną jest prawdopodobnie przygotowanie do opublikowania firmware 3.0, ciekawe czy już 27.08 będzie do ściągnięcia, czy dopiero 3.09.
 

new

New member
cyber78 napisał:
Dzisiaj, 25.08 w godzinach 17:15-21:05 nastąpi wyłączenie usługi PSN ze względu na prace konserwacyjne.
Przyczyną jest prawdopodobnie przygotowanie do opublikowania firmware 3.0, ciekawe czy już 27.08 będzie do ściągnięcia, czy dopiero 3.09.
To wyjaśnia dlaczego nie mogę sie wbić na online
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Coś więcej o nowym firmware:

http://www.andriasang.com/e/blog/2009/08/21/ps3_firmware_3_00/

Z ciekawszych:

  • The sound settings area let you select simultaneous audio output, which makes the system output sound simultaneously through HDMI, optical, and AV Multi. However, everything except for the connection specified in the main audio output setting outputs in 2ch only.

  • Video settings adds HDD audio language and HDD subtitle language options. Using these, you view videos using language tracks and subtitles from your hard disk. Some content does not allow for these settings to be used.

Pozdrawiam,
 

cyber78

Member
Bez reklam
Podobno już jest firmware 3.0:
w linku szczegóły na temat nowości:
http://www.ps3info.pl/story-1401-FW-30-w-yciu.html
jestem jeszcze w domu więc zaraz sprawdzę i dam znać

Sprawdzone o 9:50 - firmware 3.0 już jest dostępny z poziomu konsoli
najpierw nową licencję 1.3 trzeba zaakceptować
potem można przeczytać co nowego
i następnie pobieranie.
Pobrało się w około 30sekund (chyba wszyscy w pracy albo na rozpoczęciu roku szkolnego)

PS
Zainstalowało się sprawnie, konsola mi nie zdechła :)
Trochę mnie wkurzają te większe ikony w XMB.
Można dodać zdjęcie jako avatara do profilu, nio i włączyłem sobie standardowy temat (pierwszy raz od pół roku).

Piszcie jakie będą wasze wrażenia z nowego F3.0
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry