Nowy Firmware tuz tuz

MMrozo

New member
... Sony już trzęsie portkami ...

Dokładnie, tylko o to chodzi. Mieli przecież wprowadzić kilka nowych funkcji i to około lata/jesieni. Widać te informacje o możliwym złamaniu zabezpieczenia mocno ich wystraszyły
icon10.gif
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No i jak Panowie pozbawiacie się linuxa?
Ja też ciągle tego linuxa na PS3 odkładałem no i teraz chyba czas go odłożyć na wieki...
Albo szybko instalnąć linuxa a potem upgrade :) i po ptokach ale w kajecie odnotowane, że instalacja linuxa na PS3 była ;-)

Pozdrawiam,
 

ps_user

New member
Bez reklam
Linuxa można by postawić przed wgraniem nowego FW, ale ja na n.p. wkrótce zmieniam dysk i wtedy z tej instalki tylko wspomnienia pozostaną. Chyba że backup uwzględnia "OTHER OS" :?:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To może być coś ciekawego:

Logan5's Proxy tool + Bypass FW i logujecie się normalnie na FW 3.15 - pomijana jest procedura UPDATE'u.
Wymagania? Trzeba mieć router i PC.


Źródło: komentarz jednego z użytkowników PS3Site.pl

Pozdrawiam,
 

mietek099

New member
Mi cała sytuacja osobiście nie przeszkadza bo uważam, że kompletnie nie potrzebuję Linuxa na PS3 (od tego mam PC). Faktem natomiast jest to, że ludzie lubiący się w to bawić będą zawiedzeni. Oj Sony, Sony...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja mam też to lekko w nosie zasadniczo, ale jak ktoś korzystał z tego linucha to faktycznie może być ból - w końcu zapłacił za to przy kupnie konsoli a teraz mu to zabierają.

Pozdrawiam,
 

cyber78

Member
Bez reklam
Ciekawe co w przypadku gdy ktoś ma już zainstalowany Linux OS? (...):fool:

Na blogu PS3 napisali. że jak masz Linuksa to nie instaluj nowego firmware, tylko najpierw zaloguj się na linuksa i skopiuj swoje pliki, po wgraniu firmwaru nie będzie możliwość odpalenia linuksa i wszystkie dane przepadną.
Ja jak kupiłem PS3 to od razu Linuksa postawiłem, zanim grać zacząłem. Ale miejsca mi już brakowało i jakiś czas temu usunąłem. Doszedłem do wniosku, że to jest konsola do grania a PC jest od tych innych rzeczy.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Po wprowadzeniu tego adresu 67.202.81.137 jako głównego DNSa w konsoli podobno można śmigać on-line bez update'u firmware'u.

[EDIT]
Ok, nie podobno tylko na pewno - właśnie sprawdziłem.

PS. Celowo post pod postem.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

kulig75

New member
PS3 proxy

PS3 proxy i wszystko w temacie można zalogować się na psn i grać online bez update-u 3.21.
Sam mam Linuxa ydl 6.2 na PS3 wszystko ustawione zainstalowane i śmiga elegancko a teraz mnie chcieli pozbawić tego.
Nic z tego czekam na custom firmware najwyżej PS3Fat zostanie dla systemu linux i custom firmware-u i trzeba się zaopatrzyć w PS3 slim i wsio.

PS3 proxy działa mam cały czas firmware 3.15 i wszystko chodzi.:cool:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
PS3 proxy i wszystko w temacie można zalogować się na psn i grać online bez update-u 3.21.
Sam mam Linuxa ydl 6.2 na PS3 wszystko ustawione zainstalowane i śmiga elegancko a teraz mnie chcieli pozbawić tego.
Nic z tego czekam na custom firmware najwyżej PS3Fat zostanie dla systemu linux i custom firmware-u i trzeba się zaopatrzyć w PS3 slim i wsio.

PS3 proxy działa mam cały czas firmware 3.15 i wszystko chodzi.:cool:
Wystarczy ustawić tylko odpowiedni adres DNS i to wszystko.
Noc on-line w buzz'a zaliczona, żadnych problemów.

Pozdrawiam,
 

Redundantor

New member
Bez podniety. To jakiś bullshit.

Pierwsze primo: dyrektywy unijne nie są w Polsce prawem obowiazującym bezpośrednio - wymagają inkorporacji, a takiej jeszcze nie było i mało prawdopodobne żeby ktokolwiek o tym pomyślał

Drugie primo: The goods must comply with the description given by the seller and posses the same qualities and characteristics as other similar goods. Gdyby nawet taki przepis znalazł się w polskim prawie to przecież zazwyczaj sprzedawca zamieszcza opisy producenta. Jest tylko przekaźnikiem.

Trzecie primo: Na miejscy Sony przywróciłbym możliwość instalacji linuksa z mocnymi ograniczeniami i zaraz po tym wystąpił do wszystkich (jeszcze ich nie ma) którym musiałbym cokolwiek zapłacić o zwrot wypłaconej kwoty.

Tak, że lipa... linuksa może tylko przywrócić działanie oddolne społeczności (np. spadek sprzedaży) :)
 
Do góry