Nowy firmware do Serii 5 i 6

piotr'ek

New member
Bez reklam
Opis na www jasno mówi:
Telewizory LCD oraz telewizory plazmowe wprowadzone na rynek w 2008 r. dla modeli SD DTV.
(Nie dotyczy modeli MX i WX)
- LE32A756R1FX, LE**A786R2FX, LE**A786R2FX
- LE**A900G1FX (ARMANI)
- LE**A65****X,LE**A68****X​
- LE**A61****X, LE**A55****X, PS50A55****X, PS**A65****X
 

wuder

New member
Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem LE37A656 i posiada on soft 1021 :)

Ciekawe dlaczego na stronie Samsunga wciąż jako najnowszy jest 1020 ??
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Bo go muszą pewnie trochę potestować na klientach:p. Od kiedy kupiłem swojego czyli od 8miu miechów za każdym razem tak jest. Poczytaj avsforums. Pozdrawiam
 

blow

New member
Witajcie.
Też jestem szczęsliwym posiadaczem LE40A656 i chciałbym sobie sprawdzić jake posiadam oprogramowanie oraz ilość godzin pracy matrycy LCD. (mam podejżenia co do sprzedawcy)
Wyczytałem już na tym forum iż kombinacja klawiszy przy wyłączonym TV info-menu-mute-power pokaże mi menu serwisowe a zakończenie pracy menu serwisowego znów POWER.
Moje pytanie jesli tam tylko wejde i nic nie bede zmianiał i wyłącze TV przyciskiem Power czy coś mi się namiesza, albo stracą się moje ustawienia TV ?? Bo ktoś tu pisał żeby sobie wszystko spisać z menu serwisowego bo zmianiają sie jakieś ustawienia po wyjsciu nawet jesli nic nie będe zmianiał tylko wyjdę z menu serwisowego.
Dziękuje z góry za pomoc.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Mnie się wykasowały własne ustawienia obrazu jeśli dobrze pamiętam. Ustawień serwisowych nie ruszam.
 

blow

New member
Czyli tylko "własne ustawienia" TV się kasują jak tylko zobaczę menu serwisowe ? Ale nic innego się nie pozmienia albo coś jeszcze sie stanie ?
 

Dymis

New member
Wydaje mi się, że jest to po prostu taki reset wszystkich ustawień TV. Kanały raczej się nie tracą. Daj znać jaki masz soft.
 

blow

New member
blow napisał:
Witajcie.
Też jestem szczęsliwym posiadaczem LE40A656 i chciałbym sobie sprawdzić jake posiadam oprogramowanie oraz ilość godzin pracy matrycy LCD. (mam podejżenia co do sprzedawcy)
Wyczytałem już na tym forum iż kombinacja klawiszy przy wyłączonym TV info-menu-mute-power pokaże mi menu serwisowe a zakończenie pracy menu serwisowego znów POWER.
Moje pytanie jesli tam tylko wejde i nic nie bede zmianiał i wyłącze TV przyciskiem Power czy coś mi się namiesza, albo stracą się moje ustawienia TV ?? Bo ktoś tu pisał żeby sobie wszystko spisać z menu serwisowego bo zmianiają sie jakieś ustawienia po wyjsciu nawet jesli nic nie będe zmianiał tylko wyjdę z menu serwisowego.
Dziękuje z góry za pomoc.

A wiec tak..
Po wejściu do menu serwisowego tracą sie "własne ustawienia" te które zmieniliśmy sobie w menu TV (czyli reset ustawien Menu TV tz. godzina i takie tam ...) nic szkodliwego :)
Programy się nie tracą :)
Moje paramerty MENU SERWISOWEGO:
Czas pracy Matrycy LCD w godzinach - Panel on Time (Hour) 175 czyli jest wszystko OK bo TV mam już 2 miesiace.
T-PRLPEUS - 1004.0
T-AMBPEUMD - 1021.0 - najnowszy i nie mogę nażekać wszystko jest OK
T-PERLDEUC - 1016.0
Dla innych powiem tyle, nie ma co się bać wchodząc do menu serwisowego byle tam tylko nie grzebać :)
 

tedi111

New member
Le40a656

Witajcie mam taki problem może to nie problem dlatego pytam wgrałem najnowszy soft do mojego LCD LE40A656 ze strony producenta i mam takie pytanie za każdym razem gdy wchodzę w menu serwisowe INFO>MENU>MUTE>POWER zmieniają mi się ustawienia czyli znika godzina zmieniają się ustawienia jasności kontrastu włącza się 100Hz i wiele innych nie wiem czy to normalne bo wcześniej nigdy nie wchodziłem w meny serwisowe proszę o podpowiedz
 

Dymis

New member
Przecież jest napisane o tym post wcześniej. Człowieku, gdzie Ty masz oczy ?:hmm:
Swoją drogą jestem ciekaw jak u Ciebie Blow z funkcją 100Hz tzn. jak ona się sprawdza w SD, DVD i HD. Mam nadzieję, że niedługo umieszczą ten soft na stronie samsunga :)
 

tedi111

New member
soft LE40A656

Witam posiadam samsunga LE40A656 jaki najlepiej wgrać soft miałem 1015 wgrałem 1020 najnowszy ze strony producenta ale wydaje mi się że pogorszyły mi się kanały w SD i jasność obrazu może wrócić do starego albo zainstalować 1019 proszę o podpowiedz czy ktoś testował te softy
 

tedi111

New member
problem LE40A656

Witam mam problem wgrałem najnowsze oprogramowanie ze strony producenta wszystko poszło sprawnie wszedłem do menu serwisowego i zacząłem sprawdzać jakie mam oprogramowanie (jest najnowsze) wszedłem w opcje 2-WB Adjust , CALIBRATION przypadkiem naćisłem HDMI CALIBRATION wcześniej miałem SUCCESS a teraz mam FAILURE nie wiem jak to zmienić gdy naciskam enter na pilocie pisze WAIT i gaśnie po chwili telewizor i nic sie nie zmienia dalej jest FAILURE proszę o pomoc jak to zmienić
 

zibiraze

New member
Zmiana oprogramowania

Zainspirowany pytaniami czy do niższego modelu można wgrać oprogramowanie z wyższego TV,pogmerałem trochę w necie i na jakiejś fińskiej(chyba) stronie znalazłem artykuł że nie ma problemu z wgrywaniem oprogramowania serii bursztyn(6**) do serii perła(5**) tym bardziej że przez dłuższy czas obowiązywał do nich ten sam soft.Więc wiedziony ciekawością zmieniłem w mojej 40A551 oprogramowanie z 1019 na 1020.1 - i jak podejrzewałem L I P A.
Kolorki "poszalały" jakość akceptowalna,jednak według mnie gorzej niż na 1019, ma moich ustawieniach z poprzedniego softu katastrofa.
Formatowanie SD w zasadzie nie widzę różnicy, nie wiem czy "poprawa" nie jest złudzeniem.Znana ziarnistość obrazu 5** tak jakby większa,przynajmniej na kilku słabszych kanałach.Ostrość obrazu się "gubi", nie potrafię tego inaczej opisać-po prostu nie jest dobrze.Nareszcie auto głośność działa jak w 1015-jedyny plus.
Jak jesteś zadowolony(na) z 1019 to go nie zmieniaj, 1020.1 nie wnosi nic nowego w odbiorze a może popsuć komfort oglądania i dlatego wracam do 1019(to jest moja subiektywna ocena).
 

zibiraze

New member
errata

Byłem nieprecyzyjny.
Jak masz tv serii 5** z oprogramowaniem 1019 to- przynajmniej w mojej ocenie- zmiana na soft dostępny dla 6 i 7 nie wnosi nic nowego.Można na forum wyczytać że nowe tv 5** mają soft o numerze 1020.1 ale czy to jest ten sam co w 6 ? O to trzeba by zapytać "niedoinformowanych" z samsunga.
 

Dantex76

New member
zibiraze napisał:
Byłem nieprecyzyjny.
Jak masz tv serii 5** z oprogramowaniem 1019 to- przynajmniej w mojej ocenie- zmiana na soft dostępny dla 6 i 7 nie wnosi nic nowego.Można na forum wyczytać że nowe tv 5** mają soft o numerze 1020.1 ale czy to jest ten sam co w 6 ? O to trzeba by zapytać "niedoinformowanych" z samsunga.

A mi dziś serwis wgrał oprogramowanie T-PRLPEUMD-1021.0 do mojej 46 551, a na stronie szajsung.com jest 1019. :hmm:
 
Do góry