Nowy firmware do Serii 5 i 6

blueopti

New member
jedno pytanie...
Czy po wyjściu z menu serwisowego (jak to robicie? Poprzez wyłączenie TV pilotem?) i ponownym uruchomieniu TV macie pozmieniane parametry obrazu, dźwięku (korektor) etc? Nadmienię tylko, że nic w ustawieniach serwisowych nawet nie dotykałem.
Ja zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Po powyższym potrafi rozpierdzielić ustawienia kanałów... są szumy, złe strojenie kanałów... koszmar dosłownie. Trzeba najlepiej na nowo wyszukać co niektóre stacje. (piszę tu o kablu)
Macie podobnie?:(
 

valdemord74

New member
Witam panów. Przeczytałem z uwagą wszystkie zamieszczone tu spostrzeżenia. Z tym, o czym pisze blueopti już się spotkałem, zarówno w wypowiedziach na innych forach jak i na żywo u kupla. Faktycznie po wyjściu z menu serwisowego TV zwariował, poprzestawiał większość ustawień, wywołując u gościa palpitację serducha. Po godzinie ustawiania prawie wszystkiego od nowa sytuacja była opanowana - po za stratą roku życia.
Ja mam TV od miesiąca z fabrycznym softem i nie narzekam - nawet nie wiem jakim - ale o tym za chwilę. Oczywiście jak to ktoś tutaj napisał Polacy to faktycznie kombinatorzy ( też się zaliczam do tego szacownego grona ) i zawsze dążą do tego żeby coś udoskonalić, ponieważ świadomość tego że coś może działać lepiej powoduje notoryczne problemy z zaśnięciem.
Otóż ja nie mam tego problemu, bo po prostu nie mogę wejść w menu serwisowe!!!!!!!!:???: Po wciśnięciu INFO itd... kompletie nic się nie dzieje. Można by rzec - jaki tu spokój. Na początku strasznie mnie ta niemoc irytowała, ale teraz dałem sobie z tym spokój i cieszę się oglądaniem TV w bardzo dobrej jakości. Po za tym znalazłem sobie temat zastępczy, ponieważ przymierzam się do kupna blu-ray i wybór najbardziej odpowiedniego modelu zabiera mi wolny czas.
p.s. No i chciałem jeszcze dodać że nie działa mi telegazeta na programach odbieranych porzez ferdka ( pojawia się napis - NIEDOSTĘPNA ). Natomiast w kablówce jest ok, więc nie jest to raczej wina TV.
 
Ostatnia edycja:

valdemord74

New member
Więc wniosek z tego taki, że dopóki samsung nie wymyśli czegoś wystrzałowego - co w znacznej mierze nie poprawi parametrów, jakości obrazu itd., dopóty nie ma za bardzo sensu kombinować.
A wbrew pozorom samsung ma nad czym pracować na ten przykład 100hz - jak bym chciał pooglądać teatr, to bym się tam wybrał. Chociaż mam ustawiony na niski, bo z drugiej strony mieć i nie korzystać - trochę nie halo, ale przy takim ustawieniu jest w sam raz.
 

blueopti

New member
co do tych 100Hz nie jest aż tak źle, jak się spotyka na forach, że niby nic nie daje. W pierwszy dzień używania TV też prawie tak myślałem (jakiś tydzień temu;)). Ale miałem chyba "szczęście", bo ustawiełem 100Hz DEMO i akurat kończył się jakiś program, gdzie w dość szybkim tempie były napisy końcowe... idące z prawej do lewej strony ekranu na jego dole, jasne na ciemnym tle. W wersji połowy ekranu bez setki było baaaardzo lipnie, napisy do rozczytania, ale wszystko bardzo zlane. Po lewej w połówce z setką wszystko prawie, dosłownie prawie jak w statycznym obrazie. Wyraźnie, bez zlania, każda literka osobno... miodzio. Wtedy zacząłem samsungowi wierzyć w te 100Hz :eek:k:(wiadomo, że chodzi o polepszenie obrazu wstawiające dodatkowe klatki)
Paradoskalnie i tak mam albo wyłączone dopalanie setką, albo na "niskie". Ale to tylko dlatego, że używam na razie SD z kabla i z satki cyfrowej. 1080p będzie jak przyjdzie kabel HDMI to wtedy dalej testy zacznę. Szacunki...
 

mare37

Banned
Ale piszecie dyrdymały..po bawiłem sie tyle z tym tv żeby była jasność co i jak. Wszystko bylo wczesniej napisane. Co za teatralny obraz? Po to robią wyzsza czestotliwosć zeby uzyskac jak najwiecej szczegołów bez migotania itp. Nie rozumiem wlaczania na niski badz sredni..bzdura totalna. Na tym nowym sofcie bardzo ladnie dziala plynnosc ruchów. A zmniejszenie na niskie motion powoduje wiecej szumów i zbyt plaski bez przestrzeni obraz..jedynie wyostrza krawedzie. To jest tak jak sie ludzie przyzwyczaja do odbioru filmu w kinie gdzie jest wszystko plaskie a pozniej wezma sprzet do reki i marudza. Philips od dawna zaczal stosowac 100HZ tzw pixel plus dajacy wlasnie taki obraz i chwala mu za to bo bardzo to lubie i sie przyzwyczailem.

Poza tym po wejsciu w menu serwisowe ustawienia resetuja sie..a jakiz to problem zeby je z powrotem ustawic? Trzeba tylko z glowa to robic i sobie zapisac wczesniejsze ktore nam pasowaly a nie jest ich tak wiele.

Koles pisze ze w menu serwisowe nie moze wejsc.. to trzeba po kolei nacisnac wszystkie przyciski odpowiednie i wchodzi bez problemu. To samo z wychodzeniem z menu serwisowego. Bylo pisane wczesniej ale kto by tam chcial szukac. Nalezy wyjsc do menu glownego poprzez return i wylaczyc z pilota i tyle.
Nie chce mi sie pisac ale jak czytam te pierdoly niektorych to jak dzieci 10 letnich.
 
Ostatnia edycja:

aneks

New member
Kupiłem 46LE656A kilka dni temu. Miałem firmware 1017 wgrałem 1021.1. Obraz na analogowej kablówce Multimedii bardzo dobry w zależności od sugnału. 100hz rewelacja obraz nazwałbym raczej trójwymiarowy niż teatralny. Filmy z PC w HD rewelka a w 100hz obalają widać co jest z przodu co z tyłu jakby patrzeć przez okno....
Z wad głośniki słabe trzeba w KD zainwestować...
Ogólnie polecam jestem w pełni zadowolony.
 

blueopti

New member
aneks napisał:
... Miałem firmware 1017 wgrałem 1021.1. Obraz na analogowej kablówce Multimedii bardzo dobry w zależności od sugnału....
aneks... a skąd wziąłeś ten 1021.1???
Też mam Multimedia... ale u nas jakoś nie zależy im na jakości, nawet puszczają z tunera analogowego, bo jak jest spore zachmurzenie to jest typowe śnieżenie obrazu. Także już od nich kabla nie mam, będzie jakaś cyfra.
:(no i wczoraj znalazłem całkiem przypadkowo hot pixela (brak niebieskiego prawie przy lewej krawędzi ekranu)... wkurzyło mnie, bo to tygodniowy TV. Ale po chwili rozterki przyszedł rozsądek i wcale się tym nie przejmuję, bo z 50-100cm już go nie widać (okularów nie potrzebuję) :D
To tylko TV i nikt nie ogląda tylko niebieskiego, czy czerwonego, czy zielonego obrazu statycznego.

edit:
A jakby ktoś miał patent na rysującą się obudowę frontową to byłyby za to wielkie SZACUNKI od całej masy użytkowników serii A6!:idea:
 
Ostatnia edycja:

aneks

New member
Firmware oczyeiście T-AMBPEUMD-1020.1.bin sorry za literówkę. Co do sygnału to juz zamówiłem Nkę. Do czyszczenia Samsyung dał szmatkę mam zamiar dokupić płyn antystatyczny aby rzadziej czyścić...
 

blueopti

New member
mare37 masz rację, że 100Hz daje specyficzny efekt, którego próżno było szukać w "starej" technologii. Szczególnie dobrze to wygląda na dobrym sygnale jak DVD.
zoltan: niestety wystarczyło, że ktoś (wife) w locie i ferworze sobotniego sprzątania przeleciał szmatką po obudowie i już z bliska widać gdzie i jak ta szmatka "pędziła" po ramce.:(:cry: Nie jest to tragiczne, ale można się tylko domyślać jak to będzie wyglądać za pół roku.
Ale chyba za bardzo zbaczamy z tematu. Wróćmy do niego:
1.Czy ktoś ma rozpiskę co, gdzie i za co odpowiada w menu serwisowym?
2.Czy można wejść do pozycji "4" w tym menu... "Advanced"?
 

wiwo

New member
Co do szmatki mam taką, która się nazywa "Jan Niezbędny" trzeba kupić typową do czyszczenia TV. Używam od dwóch miesięcy i zadnej rysy.
 

tomtu

New member
no i po paru prubach udało mi się zainstalować oprogramowanie miałem wczesniej 1009,0 a teraz 1020,1 co do instalaci oprogramowania bez zmiany nazwy nie udało mi się zaistalować.
a nawet po zmianie nazwy dopiero za trzecim razem wgrało się oprogramowanie :confused: .
co się zmieniło
- działa oszczędzanie energi tryb automatyczny wcześniej nie działało
- telegazeta są polskie czcioki (a swoją drogą z telegazety to kozystam 2razy tylko po to żeby sprawdzić czcionki:p )
-mam wrażenie że podświetlanie matryc jest lepsze
-no i niewiem pierwsze wrażenie jakość obrazu w sd trochę sie pogorszyła ale poustawiałem i wygląda że jest OK no nawet stwierdzę że jestem zadowolony.
- z naziemnej też sądze ze się nic nie zmieniło a może nawet polepszyło (dlatego piszę częst "może" bo należało by porównać obraz przy stojących dwóch tv obok siebie a jesli się nie ma to należy sięgnąć do pamięci a tumożemy sobie sprawić psikusa między tym co mamy a co oczekujemy a co mieliśmy
rozwinę-
mieliśmy średni obraz myślimy wgramy oprogramowanie będzie lepiej wgrywamy a tu obraz być może lepszy ale nie na tyle abyś my stanowczo stwierdzil że lepszy a oczekiwaliśmy stanowczej poprawy więc twierdzimy że sie nie zmienił a nawet że się pogorszył)
konkluzja nie żałuję że wgrałem nowy soft
życzę miłych wrażeń z oglądania.
 

waltanick

New member
Panowie możecie mi powiedzieć dlaczego u mnie są tylko 2 sumy kontrolne? Dodam,że wchodziłem w menu serwisowe, nic nie przestawiałem, ale na wszelki wypadek zrobiłem factory reset:???:
 

Attachments

  • 08122008249.jpg
    08122008249.jpg
    21,3 KB · Wyś: 827

mare37

Banned
wgraj nowy soft zobaczysz jak bedzie
poza tym jak wszystko ci dziala to po co sie tym martwic
a roznego rodzaju factory reset itp odradzam

waltanick napisał:
Panowie możecie mi powiedzieć dlaczego u mnie są tylko 2 sumy kontrolne? Dodam,że wchodziłem w menu serwisowe, nic nie przestawiałem, ale na wszelki wypadek zrobiłem factory reset:???:
 

S_K

New member
mare37 napisał:
papierem ściernym hehehe

trzeba zainwestowac w filtr powietrza..nie bedzie kurz osiadal..albo tez pronto antistatik buheheh

to ustrojstwo niestety się rysuje ale wypatrzylem temat co używany jest do polerowania mebli kuchennych ryski troszkę znikną :) a tak wogóle kto patrzy na obudowe ja tv kupilem zeby patrzec na to co jest w obudowie nie na nią jak ktos lubi na ramki patrzec proponuje kupic jakis obraz i w ladną ramkę oprawić - mi one nie przeszkadzają - mam choć używałem firmowej błękitnej ściereczki - kolega odrazu ją wyp.. rzucił i używa zwykłej miękkiej szmaty i nie ma rysek :) = nie używać do szajsunga szajs szmatki ...

co do softu ja probowalem i ze zmiana nazwy i bez i lipa dalem se spokój bo pomiedzy 1015 a 1020 i tak nie widze roznicy w odbiorze na analogu a zanim wejdzie cyfrówka to zdąże tv nowy kupić bo ten pewnie nie bedzie odbierał MPEG4HD w DVB-t lub jak wejdzie DVB-T2 to wogóle trzeba bedzie boxa kupić:mrgreen:

nowość wkońcu udało mi sięwrzucićsoft do mojego szajsunga - prawdopodobie problemem był pen z systyemem plików nie FAT/FAT32 po formacie pena i wrzuceniu firmware poszło bezboleśnie :)
 
Ostatnia edycja:

abezus

New member
Witam... Pare stron wczensiej pisalem o samsungu LE37A656 i uszkodzneiu podczas wgrywania softu. Po 14 dniach telewizor wrocil do mnie wiec serwis jak najbardzije na plus. Niemniej jednak dalej nie da sie tego sprzetu uzywac jako monitor. Niby patrzac z 2 metrow jest ok ale ja jestem przwyczajony siedziec pol metra przed ekranem i tak sie po prostu nie da... za bardzo bije po oczach. Po swietach wystawiam telewizor na allegro wiec jesli ktos szuka praktycznie nowego LE37A656 to moze obserwowac aukcje... Ja zostaje przy starym wysluzonym monitorze LG Flatron 19'. Pozdrawiam.
 
Do góry