Nowy firmware do Serii 5 i 6

IVAN74

New member
Jaro79 napisał:
Witam. Jeżeli chodzi o nowy firmware 1020.1 to skierowalem sie do Samsunga z zapytaniem co w nim poprawiono. Oto odpowiedź:

"W odpowiedzi nazgłoszenie pragniemy poinformować:


Aktualizacja eliminuje tylko i wyłącznie problem polskich znaków w
telegazecie w serii A6."
Widze ze fachowcy ze stajni "Sama" w kazdym kolejnym sofcie poprawiaja to samo :D .
Choc ja osobiscie nie mam problemu z telegazeta 8) .
Moze by skoncentrowali swoje sily na czyms bardziej ambitnym :roll: bo to kolejny soft poprawiajacy czcionke w telegazecie. Do mojego TV nie mam jak narazie zadnych zarzutow :mrgreen:
 

mare37

Banned
Entliczek pętliczek jaki wybrac sofciczek..kazdy jest wzorowy bo poprawia telegazety strony ;)
Wiec róbcie sobie jak tam chcecie sofcików mamy juz 500 na świecie ;))))
 

marwac

Member
mare37 napisał:
Entliczek pętliczek jaki wybrac sofciczek..kazdy jest wzorowy bo poprawia telegazety strony ;)
Wiec róbcie sobie jak tam chcecie sofcików mamy juz 500 na świecie ;))))
lubie Twoje posty, sa takie tresciwe i pomocne :D :spam:
 

mare37

Banned
tych pomocnych prawie od poczatku watku tyle napisalem ze niedlugo wyjdzie tom na temat aktualizacji softu w lcd serii 6 ;)))

no masz pomocny..najnowszy soft nie jest rewelacyjny w naziemnej ale przynajmniej nie ma bledow poprzednich a szczegolnie 0174 ktory sie wysypywal na zakloceniach czestotliwosci ;)

koniec. juz nic nie napisze. sciagajta sobie soft i instalujta a ja zostaje przy 1019 :p

marwac napisał:
lubie Twoje posty, sa takie tresciwe i pomocne :D :spam:
 

James Bond

New member
1015 też miał "tylko i wyłącznie" poprawiać znaki w telegazecie. W samsungu mają przygotowane formułki na tego typu pytania. W sumie to napisali prawdę. Nic więcej nie poprawiał ale nie wspomnieli o tym co pogarsza....:) Czyli Nasze nadzieje na nową, lepszą wersje softu umarły z tego wynika.
 

James Bond

New member
A ja zapytam czy warto zmienić z 1015 na ten 1019? Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z 1019 (pozytywne lub negatywne)? Właśnie pobrałem go z tego linku co Mare37 zarzucił i zastanawiam się czy nie zastapić nim nieudanego 1015...
 

Dymis

New member
James Bond napisał:
A ja zapytam czy warto zmienić z 1015 na ten 1019? Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z 1019 (pozytywne lub negatywne)? Właśnie pobrałem go z tego linku co Mare37 zarzucił i zastanawiam się czy nie zastapić nim nieudanego 1015...

James, czemu akurat 1019, a nie 1020 ?
 

mare37

Banned
Sprawa wyglada tak..1019 ustawia kolory itd likwiduje bledy poprzednich softwo..natomiast nie wiem co daje 1020..bo wgralem go na tego 1019 i kolorow nie ruszyl natomiast poprawil jakosc obrazum (tak mi sie wydaje) bo niby robil sie upgrade ale np. balansu bieli nie zmienil w ogole..czyli pozostal taki jaki byl ustawiony w 1019..to znaczy bardziej wygladzil obraz. Na 1019 bylo wiecej szumu..to tyle o naziemna..jesli chodzi o syfrowe to nie wiem ale na moje oko kolory zrobily sie bardziej nasycone..bajkowo kreskówkowe ;) nic wiecej nie umiem powiedziec..byc moze jest to jeden i ten sam soft a moze nie..po prostu nie wiem.
Wgralem 1020 balans bieli ustawilem z innego softu i na razie koniec eksperymentow. Aha roznica pomiedzy tym z linku 1019 a moim jest taka ze data modyfikacji jest inna..w linku jest pazdziernik ..moj podobnie jak 1020 z listopada i tego samego dnia roznia sie godzina zapisu. Wiec jak ktos chce to pw. Jest sprawdzony.
 

7keys

New member
mnie rozbraja niekonsekwencja samsunga co do nazw softu :)
1015 miał inna nazwę jaką ma teraz 1020 że nie wspomnę o moim fabrycznym 1016 który miał nazwę taką samą jaką ma teraz 1020 :)

więc znów przed wgraniem należy zmienić nazwę 1020 na taką jaką miał 1015 ?:)
a kiedy czas na oglądanie tv :)
 

PRIMAR

New member
7keys napisał:
więc znów przed wgraniem należy zmienić nazwę 1020 na taką jaką miał 1015 ?:)
Wgrałem 1020 bez zmiany oryginalnej nazwy - weszło OK. Niewiele jeszcze oglądałem, ale wydaje sie, że poprawiła się jakość SD (ale może tylko tak się wydaje). Jakieś testy - jak będzie czas. :mrgreen:
 

mare37

Banned
Po rozmowie z infolinia samsunga wyjasniono co nastepuje:

Nowy soft 1020 jest na tyle sprawdzony ze mozna go smialo instalowac na rozne wersje wczesniejszych softow nawet bez zmiany nazwy gdyz on sam sobie ta nazwe zmieni w menu serwisowym

Ponadto jest to mala poprawka softu nie zmieniajaca ustawien poprzednich i poprawek ktore poprzednie softy wniosly

I tyle by bylo na temat


7keys napisał:
mnie rozbraja niekonsekwencja samsunga co do nazw softu :)
1015 miał inna nazwę jaką ma teraz 1020 że nie wspomnę o moim fabrycznym 1016 który miał nazwę taką samą jaką ma teraz 1020 :)

więc znów przed wgraniem należy zmienić nazwę 1020 na taką jaką miał 1015 ?:)
a kiedy czas na oglądanie tv :)
 

7keys

New member
piotr'ek napisał:
Wgrywałem na 1015 i musiałem zmienić nazwę na PRL...
cóż... można dyskutować na temat "profesjonalnych" info z serwisów.
ja rozmawiałem z szefem serwisu w krakowie i 30minut zajęło mi tłumaczenie sposobu wgrywania softu to tych modeli samsunga.
ale ponad moje siły było tłumaczenie istnienia w tych tv złącza serwisowego rs232c o wyglądzie jacka 3,5mm - skądinąd skonstruowanego tak ze względów ergonomiczych i ekonomicznych -> testy tv na liniach produkcyjnych itd...
tego pojąć nie mógł.

mam nadzieję ze mój tv bedzie działał wiecznie i nigdy tam nie trafi :)

co do softu sprawdzę dziś czy trzeba zmieniać nazwę pliku wsadowego czy też nie. Mam teraz 1015 któremu zmieniałem nazwę z T-PRLPEUMDT-
na T-AMBPEUMD ze względu na posiadany 1016.1 T-AMBPEUMD.

wydaje mi się jednak że w nagłówku pliku wsadowego jest zapisany format nazwy która powinna znajdować się w katalogu MT8226, ale cóż mogę się mylić :)
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Winna tutaj jest osoba, która na www umieszcza plik z softem, bo wg opisu upgrade soft może się nazywać zależnie od posiadanego TV: PRL*, AMB*, AMN*, RB2P, a na www samsunga jest umieszczony soft tylko z nazwą AMB.
 

mare37

Banned
zgadza sie i to sugeruje jak w opisie ze tylko z takim softem na amb telewizory mozna aktualizowac a to nie jest prawda bo mozna wszystkie


piotr'ek napisał:
Winna tutaj jest osoba, która na www umieszcza plik z softem, bo wg opisu upgrade soft może się nazywać zależnie od posiadanego TV: PRL*, AMB*, AMN*, RB2P, a na www samsunga jest umieszczony soft tylko z nazwą AMB.
 

7keys

New member
nazwa zmienilem inaczej tv nie widzi softu.

co do roznic jakosci miedzy 1015 ,1019 i 1020 - moim zdaniem brak
cała sztuka kryje sie w indywidualnym doborze ustawień z tego co widzę.
proponuje wiec poczekac z daszymi dywagacjami na temat softow az pojawi sie cos co "wstrzasnie strzechami" - gównia....go nadawania i tak nic nei poprawi :)

oczywiscie chodzi mi o odbiór tv z satki.
 

maxim25

New member
czy aktualizacja się powiodła

LE32A656 - miałem fw1015 teraz aktualizowałem do 1020. Po aktualizacji nie zresetowały się żadne ustawienia typu kanały na tunerze ustawienia koloru jaskrawości itp. Czy to normalne. Czy u Was też nie zresetowały się ustawienia???
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Też. Skasowały się tylko własne ustawienia w standardowym menu i zegar. Nawet czas pracy TV się nie wyzerował, co miało miejsce w poprzednich softach.
 
Do góry