Nowy firmware do Serii 5 i 6

klakol

New member
witam! mam LE40A551 i chyba go uwaliłem, ale może ktoś zna sposób na odkręcenie tematu :D Sprawa ma się następująco. Telewizorek po podłączeniu do zasilania i ustawieniu trybu domowego nie trzymał mi ustawień po wyłączeniu i wyświetlał na ekranie na czerwono jaki ma wgrany soft. Ponieważ myślałem, że to problem oprogramowania ściągnąłem z Samsunga sofcik (miałem 1016.0, a na stronie był tylko 1015.0) i zgodnie z instrukcją zapakowałem PENDRIVE do czytnika USB w TV. Niby wszystko szło jak należy (już zacząłem się cieszyć) aż tu po wyłączeniu się telewizora wstał za chwilę, ale zaczął aktualizację od nowa i tak w nieskończoność. W końcu się zdenerwowałem i wyciągnąłem wtyczkę zasilania. Może są jakieś sposoby na wgranie softu, lub pogmeranie podłączając kompa, albo za pomocą jakiejś kombinacji z pilota (serwisowego też nie widzę - czarny ekran).
 

mare37

Banned
klakol napisał:
witam! mam LE40A551 i chyba go uwaliłem, ale może ktoś zna sposób na odkręcenie tematu :D Sprawa ma się następująco. Telewizorek po podłączeniu do zasilania i ustawieniu trybu domowego nie trzymał mi ustawień po wyłączeniu i wyświetlał na ekranie na czerwono jaki ma wgrany soft. Ponieważ myślałem, że to problem oprogramowania ściągnąłem z Samsunga sofcik (miałem 1016.0, a na stronie był tylko 1015.0) i zgodnie z instrukcją zapakowałem PENDRIVE do czytnika USB w TV. Niby wszystko szło jak należy (już zacząłem się cieszyć) aż tu po wyłączeniu się telewizora wstał za chwilę, ale zaczął aktualizację od nowa i tak w nieskończoność. W końcu się zdenerwowałem i wyciągnąłem wtyczkę zasilania. Może są jakieś sposoby na wgranie softu, lub pogmeranie podłączając kompa, albo za pomocą jakiejś kombinacji z pilota (serwisowego też nie widzę - czarny ekran).

Bez sensu..po co wgrywales 1015 jak miales 1016? jak telewizor cos szwankowal to trzeba bylo serwis wzywac tak mysle..no i chyba bedziesz teraz musial skoro tv nie reaguje w zaden sposob. Ja mialem 1015 i zmienilem na 1011.2 jest teraz super. Nowa poprawka jest nieudana.
 

Pietkad

New member
moge wiedziec po jaka cholere aktualizujecie swoje samsungi ? czytajac ten temat te poprawki nie wnoszą nic konstruktywnego aby az tak ryzykowac ze telewizor padnie z tego co wyczytalem w tym temacie co nie ktorym juz padł szczerze wspolczuje!!! Ja osobiscie puki soft nie wniesie konkretnych rozwiązan nie aktualizuje.:cool:
 

mare37

Banned
Pietkad napisał:
moge wiedziec po jaka cholere aktualizujecie swoje samsungi ? czytajac ten temat te poprawki nie wnoszą nic konstruktywnego aby az tak ryzykowac ze telewizor padnie z tego co wyczytalem w tym temacie co nie ktorym juz padł szczerze wspolczuje!!! Ja osobiscie puki soft nie wniesie konkretnych rozwiązan nie aktualizuje.:cool:
a po taka cholere ze wypuscili tv z bledami wiec jesli daja poprawki to chyba po to zeby je pobrac i zaktualizowac a nie gapic sie jak wol na malowane wrota i nie wiedziec do czego to jest..skoro matryca rzucala smugi bo nie dopracowane bylo podswietlenie badz telegazeta nie ma polskich znakow..lub cos buczy i wiele osob o tym pisze a nowy soft to poprawia wiec chyba warto
kwestia wgrania aktualizacji z glowa i wedlug instrukcji i wlasciwego oprogramowania
to tyle
 

Pietkad

New member
wlasnie dzwonilem do Samsung Polska - powiedzieli ze aktualizując soft nie traci sie gwarancji jesli cos pojdzie nie tak wzywac serwis. ciekawe ciekawe :)
 

mare37

Banned
Pietkad napisał:
wlasnie dzwonilem do Samsung Polska - powiedzieli ze aktualizując soft nie traci sie gwarancji jesli cos pojdzie nie tak wzywac serwis. ciekawe ciekawe :)
przeciez jest napisane w instrukcji ze mozna aktualizowac wiec dlaczego mialoby sie tracic gwarancje?..jak cos padnie to przez ich poprawki
 

jawala

New member
Ja z nowym 40A656 mam soft 1016.1. czy ktoś kto przerobił już wszystkie softy może się wypowiedzieć i porównać je z tym ostatnim - bo może warto się cofnąć dla lepszego obrazu ?
 

dzideex

New member
Witam,

ja podobnie jak inni miałem problem z aktualizacją firmware'u w LE40A656A1FXXH.
Zadzwoniłem do "Serwisu Centralnego" w Warszawie, pan technik powiedział że TTM. Dodał że może przyjechać do mnie do domu i w ramach gwarancji bezpłatnie przeprowadzić aktualizację.
Więc przyjechał aktualizował z poziomu laptopa przez złącze serwisowe i oto rezultat:

Przed aktualizacją:
T-PRLPEUS-1004.0
ABMPEUMD-1014.1
T-Perldeuc 1012.3
Po aktualizacji:
T-PRLPEUS-1004.0
T-PRLPEUMD-0174
T-Perldeuc 1012.3

Na żółto wyróżniłem co się zmieniło, nie pasuje to do żadnej wersji jakie podawaliście. Dodam że wszystko działa prawidłowo,tj.:
- oszczędzanie energii (na max jest najciemniej)
- telegazety nie sprawdzę bo tv mam z enki
- czy pilot działa szybciej hmm chyba bez zmian
- czerwieni rzeczywiście więcej ale można to ustawić.
 

mare37

Banned
ooo a to juz calkiem nowosc nie pasuje do zadnej aktualizacji

T-PRLPEUMD-0174

bo juz jest 1015 i niby 1016 a tu jakies 0174
ja dzwonilem do samsunga i kobieta powiedziala ze maja byc nowe poprawki na stronie ale jeszcze nie wiedza kiedy wstawia
 

dialo

New member
witam,

a jak wygląda kalibracja ustawień po zmianie softu, czy trzeba robić?? chodzi mi o optymalne ustawienie, które znalazlem do tego TV na tym forum.

pzdr
 

mare37

Banned
dialo napisał:
witam,

a jak wygląda kalibracja ustawień po zmianie softu, czy trzeba robić?? chodzi mi o optymalne ustawienie, które znalazlem do tego TV na tym forum.

pzdr

co znaczy kalibracja? po zmianie softu nie grzebie sie w menu serwisowym a reszta to kwestia gustu jak sie ustawi parametry..kazdy lubi inaczej ogladac podczas wymiany softu zmieniasz tylko plik z poprawkami nic poza tym
no chyba ze sie myle to mnie ktos poprawi :)
 

mare37

Banned
no i wrocilem do wersji 1015 !!! nie moglem sie przyzywczaic na tym 1011.2 do koloru skory..zbyt rozowy..malo naturalny. Na tym jest ok. Jedyne co zauwazylem to ze na wylaczonej opcji oszczedzania energii obraz sie sciemnia na ciemnych scenach...a wydaje mi sie ze nie powinno tak byc no chyba ze przy wlaczeniu menu sie rozswietla i tylko tyle. Poza tym kolory the best.
 

mickee

New member
Wrażenia po wgraniu nowego softu

Witam!
Czy koledzy, którzy zmianili soft na 1015 nie zauważyli, że znacząco pogorszył się obraz. U mnie strasznie uwydatniły się kwadratowe piksele. Telewizor to LE-40A656. Po jednym dniu testowania wróciłem do wersji 1011 i jest o nibo lepiej. Ponadto zauważyłem że Motion 100Hz nie działa na 1015. Z tego co czytalem to chyba takie objawy wystąpiły tylko u mnie... ciekawe.
 

mare37

Banned
mickee napisał:
Witam!
Czy koledzy, którzy zmianili soft na 1015 nie zauważyli, że znacząco pogorszył się obraz. U mnie strasznie uwydatniły się kwadratowe piksele. Telewizor to LE-40A656. Po jednym dniu testowania wróciłem do wersji 1011 i jest o nibo lepiej. Ponadto zauważyłem że Motion 100Hz nie działa na 1015. Z tego co czytalem to chyba takie objawy wystąpiły tylko u mnie... ciekawe.


Owszem..obraz jest ciut gorszy..nie ma takiej glebi z tego powodu ze ograniczono 100Hz (tak mysle) i nasycenie ale kolory sa duzo bardziej naturalne niz w 1011..widac na tym sofcie w porownaniu do 1015 dali duzo wiecej kontrastu i ten obraz jest inny (rozmawiamy oczywiscie o naziemnej a nie odbiorze cyfrowym) Ja mam jedna rade..proponuja wylaczyc calkowicie redukcje szumow cyfr. bo ona duzo psuje to po pierwsze po drugie ustawic obraz na dynamiczny a nie standard wybrac wartosc srednia przy Motion..moge podeslac ustawienia i jest calkiem niezle.
 

mickee

New member
Żeby to chodziło tylko o głębię czy kontrast to nie robiłbym tragedii ale u mnie obraz pogorszył się strasznie. Mam kablówkę cyfrową i po zapodaniu nowego softu po ekranie ganiały się kwadraty. Jak to zobaczyłem to modliłem się żeby udało się to przywrócić do poprzedniego stanu. Ustawienie jakieś ściągnąłem z netu.
Dynamiczny jest dla mnie trochę za ostry.
Co do kolorów nie wypowiadam się bo nie widzę ich do końca...;)
Redukcja szumów oczywiście wyłączona, Motion na średni. Jak możesz to podeślij mi swoje ustawienia - potestuję. Jak wrócę do domu to odgrzebię swoje i porównamy.
Dzięki za odpowiedź.
 

relaxx

New member
na nowym sofcie przesyt czerwieni

U mnie na le40a656 obraz też się- moim zdaniem pogorszył. Bez kalibracji- niesamowity przesty kolorów- zwłaszcza czerwonego. Mniej wyraźny obraz. Po kalibracji jest troche lepiej, ale to nie jest to. Myślicie, że powrót do wersji 1012.2 będzie dobrym wyjściem?

W ogóle jak ktoś miał poprzednią wersję (tj. chyba 1012.2) a teraz ma porównanie z najnowszą- 1015.0, to piszcie opinie. To bardzo wartościowe.


Pozdrawiam
 

mare37

Banned
relaxx napisał:
U mnie na le40a656 obraz też się- moim zdaniem pogorszył. Bez kalibracji- niesamowity przesty kolorów- zwłaszcza czerwonego. Mniej wyraźny obraz. Po kalibracji jest troche lepiej, ale to nie jest to. Myślicie, że powrót do wersji 1012.2 będzie dobrym wyjściem?

W ogóle jak ktoś miał poprzednią wersję (tj. chyba 1012.2) a teraz ma porównanie z najnowszą- 1015.0, to piszcie opinie. To bardzo wartościowe.


Pozdrawiam


koryguje poprzednie posty i pisze opinie po przetestowaniu softow:

1015 - jakosc obrazu znaczaco spada, szczegolnie przy odbiorze z tv naziemnej, wkradaja sie szumy obrazu, zle dzialaja systemy poprawiajace jakosc, dzialanie motion prawie niewidoczne- obraz zbyt płaski, bez dynamiki, kolory bardziej realne, brak buczenia, telegazeta z polskimi znakami, przelaczanie kanalów szybsze

1011.2 - obraz bardziej klarowny, czysty, ładna przestrzen, dynamika obrazu zwiekszona, lepiej wygladzony w tv naziemnej, kolory zbyt brąz pomarancz szczegolnie odcien skory, brak polskich znakow tvp tvp2, na polsacie i tvn są...lekkie buczenie przy sciszonym na maksa tv. Motion dziala poprawnie, podswietlenie matrycy idealne (chyba najlepszy soft obecnie z malym minusem za kolory)

1009 - kolor poprawny, obraz na 100Hz mocno wyostrzony sceny dymaiczne sie rwią (jakby skokowy tryb kamery) błedy poswietlenia matrycy..zbyt rozjasniona, smugi. Teletekst bez polskich znakow.

O nowym firmware nic nie wiadomo.
W dwoch najnowszych przypadkach tryb energooszczedny dziala podobnie. Sceny ciemne sa zbyt przyciemniane a wedlug mnie obraz powinien reagowac na swiatlo w pomieszczeniu a nie inaczej.
Soft 1009 w ogole brak reakcji w tym trybie
To tyle moich spostrzezen.
 
Ostatnia edycja:
Do góry