Nowy firmware do Serii 5 i 6

zoltan

New member
Wgralem nowy soft do LE40A656 w taki sposob jak zrobil to Seavolv kilka postow wyzej. Bez zmiany nazwy pliku telewizor szukal softu na USB przez chwilke, a potem okno aktualizacji znikalo. Po zmianie nazwy pliku aktualizacja sie udala. telewizor sam sie nie wlaczyl, musialem odloczyc go z sieci i wlaczyc ponownie.
Damass rowniez mam tv ze Slowacji i u mnie licznik sie nie skasowal.

Przy okazji sprawdzania wersji softu chyba znalazlem odpowiedz na inne pytanie, ale czy moglibyscie potwierdzic moje przypuszczenia. Czy informacja na dole HDCP Success oznacza, ze moj tv posiada ta funkcje? Funkcja ta podobno jest wymagana do prawidlowej wspolpracy tv z nbox HDTV recorderem telewizji "n".
 

letdar

New member
nowe firmware 1015

Witam wszystkich , od dwóch tygodni użytkuje le40a656 ogólnie jestem pod wrażeniem odbioru kanałów z kablówki analogowej .
Lecz po pierwszej fascynacji zauważyłem nie równo podświetloną matryce
(w lewym górnym rogu i na środku świeci jaśniej , widać to podczas przełączania programów gdy obraz robi się na moment ciemny .
To samo zjawisko przy wyborze wejść AUX --itd .
Przeprowadziłem masę regulacji -- efekt pozostał do WCZORAJ.
Wgrałem najnowszy soft MATRYCA ŚWIECI RÓWNIUTKO
Jestem POZYTYWNIE ZASKOCZONY--- AKTUALIZYJMY SOFT POLECAM.:-D
 

kieropol

New member
1016.0

Witam, wczoraj odebralem nowa sztuke i w menu fabrycznym oprogramowanie 1016.0 , a na stronie Samsunga najnowsze 1015.0. Moze ktos wie wiecej na temat tego modelu ( made in Slovakia).
 

Seavolv

New member
Ja trochę z innej beczki. Zauważyłem dziwne zachowanie tv po przełączeniu oszczędności energii w tryb auto, gdy np są ciemne sceny to telewizor je jeszcze bardziej przyciemnia a na bardzo jasnych nie zawsze potrafi przyciemnić matrycę. Nie wiem też tak macie?
Skoro mówisz że masz soft 1016 to może niedługo samsung wyda je na swojej stronie i poprawi te błędy.
 

kodijak

New member
Seavolv napisał:
Ja trochę z innej beczki. Zauważyłem dziwne zachowanie tv po przełączeniu oszczędności energii w tryb auto, gdy np są ciemne sceny to telewizor je jeszcze bardziej przyciemnia a na bardzo jasnych nie zawsze potrafi przyciemnić matrycę. Nie wiem też tak macie?
Skoro mówisz że masz soft 1016 to może niedługo samsung wyda je na swojej stronie i poprawi te błędy.

To raczej ma tak działać, żeby zmniejszać podświetlenie gdy jest ciemny obraz. Po co podświetlać kolor czarny skoro bardziej czarny lub mniej czarny nie będzie.

I nikt mnie nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne :mrgreen:
 

lasic19

New member
jak zaczac proces aktualizacji?

witam!
czytam tent temacik i ichailbym sobie zaktualizowac soft w moim 46a656 ale w zasadznie nigdzie nie udalo mi sie znalezc info jak to zorbic. sciagnalem ze stronki samsunga najnowszy soft, sformatowalem driva na fta32, "zainstalowalem" zawartosc pliku ze firmware na pendriva (pewstal ten nowy folder), wsadzilem driva do TV i wlaczylem TV ale nic sie nie pokazalo co by sugerowalo aktualizacje softu. prosze o pomoc.

OK sprawa nie auktualna, juz zrobilem :D
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bada_bing

New member
z tym nowym firmware 1015.0 to jakaś dziwna sprawa.
jedni piszą że u nich oszczędzanie energi nie działa, inni muszą zmieniać nazwę pliku żeby go wgrać.
mam 32a656a1f slovakia, u mnie oszczędzanie energi działa poprawnie, ale musiałem zmieniać nazwę pliku by zaktualizować firmware
 

Seavolv

New member
kodijak napisał:
To raczej ma tak działać, żeby zmniejszać podświetlenie gdy jest ciemny obraz. Po co podświetlać kolor czarny skoro bardziej czarny lub mniej czarny nie będzie.

I nikt mnie nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne :mrgreen:
Skoro tak ma działać to widocznie jest ok chodź nie do końca, bo nieraz tak przyciemni na ciemniejszych scenach że ledwo cokolwiek widać :p
Mam standardowe ustawienia.
 

pawelpablo71

New member
Nowy soft

Witam
Mam mały problemik z LE40A656.Otóż miałem soft 1010.0 wgrałem 1015.0.Tv znalazł nowe oprogramowanie,pobrał je sobie,po czym się wyłączył i sam nie załączył.Odłączyłem zasilanie itd,itd wszystko niby ok ale jest mały zonk - poprzednio na DTV odbierałem bardzo ładnie Polsat,TV4 i TVN a po wgraniu nowego softu w/w programy są ale poszatkowane i zrywa się głos tzn.występuje efekt jąkania.Nie wiem w czym tkwi problem.Proszę o jakieś porady
Pozdrawiam
Ps Mieszkam w Gnieźnie ok.50 km od Poznania(jeśli ma to jakieś znaczenie do odbioru DTV)
 

otelo1

New member
pawelpablo71 napisał:
Witam
Mam mały problemik z LE40A656.Otóż miałem soft 1010.0 wgrałem 1015.0.Tv znalazł nowe oprogramowanie,pobrał je sobie,po czym się wyłączył i sam nie załączył.Odłączyłem zasilanie itd,itd wszystko niby ok ale jest mały zonk - poprzednio na DTV odbierałem bardzo ładnie Polsat,TV4 i TVN a po wgraniu nowego softu w/w programy są ale poszatkowane i zrywa się głos tzn.występuje efekt jąkania.Nie wiem w czym tkwi problem.Proszę o jakieś porady
Pozdrawiam
Ps Mieszkam w Gnieźnie ok.50 km od Poznania(jeśli ma to jakieś znaczenie do odbioru DTV)


Może to być kwestia ,,pogorszenia odbioru,, -słabszy sygnal , sprawdz sile sygnału w meni i poziom błedów ja mam sile sgnału na pożiomie 42 % pożiom błedów 0 czasami 2-3 jak podskoczy na wiecej wyskakuje mozaika-za słaby sygnał...tez wgrałem nowy soft ..a miałem wersje 1011...napewno telegazeta teraz smiga tak jak powinna, oszczedzanie energi dziala prawidłowo -tak mi sie wydaje ...co do jakości obrazu to mam mieszane odczućia...ma dtv jest git..ale na zwyklej antenie.....mieszane odczucia...narażie testuje
 
Ostatnia edycja:

Curtisik

New member
tak jak powyzej mam samsuna40a656 i chciałbym go upgrejdowac....tylko jak ktos mogł zamiescic instrukcje jak to sie robi!!!!......Prosze o odpowiedz!!!!!:hmm:
 

zoltan

New member
Wszystko jest na stronie Samsunga. Zarowno nowy firmware, jak i instrukcja po Polsku jak go zainstalowac w tv. Proponuje takze przejrzec wczesniejsze wypowiedzi, tu wszystko jest.
 

otelo1

New member
otelo1 napisał:
Może to być kwestia ,,pogorszenia odbioru,, -słabszy sygnal , sprawdz sile sygnału w meni i poziom błedów ja mam sile sgnału na pożiomie 42 % pożiom błedów 0 czasami 2-3 jak podskoczy na wiecej wyskakuje mozaika-za słaby sygnał...tez wgrałem nowy soft ..a miałem wersje 1011...napewno telegazeta teraz smiga tak jak powinna, oszczedzanie energi dziala prawidłowo -tak mi sie wydaje ...co do jakości obrazu to mam mieszane odczućia...ma dtv jest git..ale na zwyklej antenie.....mieszane odczucia...narażie testuje


Po paru dniach , obcowania z obrazem i nowym softem - wydaje mi śie jakby telewizor niemiał takiej stopy kotrastu jak przedtem , zmiany nieso znaczoce ale pojawia śie takie odczućie (umnie oczywisćie), i obraz jakby niebyl tak szczegółowy jak przedtem , na dtv obraz jest ok-napewno sie nie pogorszył .Tak śie zastanawiam czemu niezrobio softu dokladnie pod kokretny model ino taki Hedeszołders 2W1...Niewiem może ja zdziwiam czy wy też maćie takie odczucia
 

sebsyg

New member
Witam,
od tygodnia posiadam 32A656 i chcialbym zaktualizowac firmware (jesli mozna cos tu zaktualizowac). moj software to:

T-PRLPEUS-1004.0
T-AMBPEUMD-1016.1
T-PERLDEUC-1012.3

(zdjecie - prosze wstawic kropki zamiast spacji: www fotosik pl/pokaz_obrazek/ee2490f92c3ea20c html )

probowalem aktualizowac wg instrukcji ale nic nie wychodzi - po wlaczeniu TV inicjuje czytanie USB ale komunikat znika po paru sek. i juz nic sie nie pojawia.

przeczytalem wczesniej ze mozna zmianic nazwe pliku z T-PRLPEUMD na T-AMBPEUMD i wtedy powinno byc ok ale... czy jest sens nadpisywac wersje T-AMBPEUMD-1016.1 wersja T-PRLPEUMD-1015.0?

czy jest ktos w stanie powiedziec za co te pliki sa odpowiedzialne (czy nadpisanie jednego pliku innym nie spowoduje niepozadanych zmian?)
pozdr,
seb
 

zbopen

New member
Mam w menu serwisowym
T-PRLPEUS-1004.o
ABMPEUMD-1016.1
T-Perldeuc 1012.3
HDCP-success
Aug 15.08.2008
O co tu chodzi?
Czyli musze zaktualizowac 3 plik z 1012.3 do 1015 ????????Prosze o pilną odp
W menu cyfrowym mam 1012

20080825170755609_T-PRLPEUMD

Czy ten plik nalezy wczytac przez USB jako soft 1015 po rozpakowaniu

jak dokonac aktualizacji,
a)czy Menu/DTV.Menu kanału/ustawienia/system/aktualizacja oprogramowania/aktualizacja reczna ? Enter
b)czy moze nacisnac w trybie czuwania po włożeniu USB jednoczesnie source na tv i power na pilocie-
ma sie pojawic ekran z menu aktualizacji,jak to wygląda
c) moze jakis inny sposob ?

Ile potrwa aktualizacja i jakie powinny pojawiac sie komunikaty w trakcie i po ?
Kiedy nalezy spodziewac sie wersji 1016
Prosze o pomoc,z gory dz
pozdr
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
witam
Ja wgralem nowy soft i zaczynam powoli zalowac. Nie wiem moze wgranie nastepnego cos poprawi. Poprawia polskie znaki w telegazecie to fakt ale z innych objawow to zauwazylem ze poprawilo sie podswietlenie. Matryca swieci ciemniej nawet przy maks 10 czesniej mialem z tym problem. Funkcja auto dziala poprawnie. Maks 100Hz nie testowalem mam ustawione na sredni. Denerwowalo mnie to ze podczas ogladania w ciemnym pomieszczeniu byly smugi swiatla na ekranie teraz tego nie ma. Ale mam problem innego typu..musialem ustawic od nowa kanaly a wczesniej zrobilem sobie foto ustawien poprzednich. Obecnie kolory sa jakies dziwne..malo naturalne (czerwone-kremowe) oraz ostrosc jakby troche siadla do tego slabszy kontrast i ostrosc kiepska i na tv analogowym zaczal lekko smuzyc. Nie podoba mi sie to...nie wiem czy aktualizacja mogla by tak mocno ingerowac w ustawienia? Pewnie wrocic do poprzednich juz sie nie da. Tv slowacja..z usb zaktualizowal sie ladnie ale nie wylaczyl sie sam i nie uruchomil. Musialem go odlaczyc od sieci jak pisali w instrukcji.
Prosze o opinie jesli ktos ma doswiadczenie.
Pozdrawiam
 

mare37

Banned
jeszcze dodam ze mam taki soft
t-prlpeus -1002
t-prlpumd -1015
t-perldeuc - 1011

wiec nie wiem skad wy macie ten 1016 oraz w pierwszym 1004
 
Do góry