Nowy amplituner - Sony STR-DG820

PopaY

New member
Bez reklam
Normalnie. Jeśli ustawisz w DVD upscal na 1080p i podłączysz DVD do ampli to przecież wiadomo, że ampli nie ustawi już mniejszej rozdzielczości. Niczym się nie martw, ja mam cały czas w Pionku 1080p. Pionka mam podłaczego do Sony'ego przez HDMI i z Sony'ego puszczam przez HDMI obraz na TV i mam cały czas 1080p. A jeśli w DVD nie ustawisz upscalingu to ampli wypuści najwyższą możliwą rozdzielczość na telewizor.
 
Ostatnia edycja:

rav126

New member
kurde, myślałem o rx-v663, ale trochę ciężko z kasą. ten wychodzi bardzo podobnie jeśli chodzi o funkcje, czy porównywał ktoś słuchowo ten ampli z yamaha?
gdzieś czytałem że firmowe fronty są ok (SS-FCR6000), ale podobno głośniki efektowe to już nie za bardzo, jak z tym jest? (może w weekend uda mi się gdzieś to odsłuchać...)
w związku z tym jakie głośniki do tego? tak w okolicach 1000-1100
 

sidnej

New member
witam

jestem szczęśliwym posiadaczem tego ampli (niestety dałem ciała i kupiłem go teraz a nie w lutym czy w marcu jak był 300 zł tańszy )

teraz pytanie techniczne
mam do niego podpięty m.in PS 3 po hdmi
nie umiem zmusić go do tego aby na wyświetlaczu pojawił się wskaźnik truHD ,dts-HD czy inny dekoder hd (odtwarzam np Batmana z blu ray który oczywiście posiada dzwięk w hd, ps3 pokazuje że taki dzwiek wysyła, a ampli identyfikuje go tylko jako PL II x)
czy wiecie może jak zmusić ampli do tego uruchomił dekodery hd jakie posiada?
 

vib

New member
troche bez glowy to skompletowales

PS3 nie wysle bitstreamu 7.1 i nie zaprzegniesz do pracy dekoderow amplitunerow - sa Ci zupelnie nie potrzebne, nie wykorzystasz ich, bo dzwiek leci tylko LPCM
 

sidnej

New member
mój błąd nie sprawdziłem tego, nie spodziewałem się że ps3 nie obsługuje 7.1, ale trochę to dziwne , a może warto mieć nadzieję że któryś kolejny soft ps3 to zaktualizuje;)
 

vib

New member
nie przejmuj sie - ustaw w PS3 audio via HDMI i LPCM i ciesz sie dzwiekiem HD 7.1 - z tym, ze nie uswiadczysz zadnych napisow na amplitunerze (bo ci nie jest tak wogole potrzebny ampli z dekoderami HD, skoro dekodowaniem tego dzwieku zajmuja sie dekodery konsoli)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
sprawa jest bardzo prosta - otoz jesli na plycie BD masz sciezke dzwiekowa w formacie np. DTS HD MA 7.1 czyli zakodowana w tym formacie , to moze ona byc przeslana do amplitunera w formie zakodowanej i wtedy rozkodowywuje ja amplituner informujac cie napisem na wyswietlaczu jakiego kodeka uzywa, lub moze ona byc zdekodowana przez odtwarzacz (tak to sie odbywa w ps3) i wyslana do amplitunera jako "gotowy" sygnal 7.1 , ktorego amplituner nie musi juz rozkodowywac wiec nie wyswietla ci informacji o kodeku bo go nie musi uzywac.
bardziej lopatologicznie juz tego sie chyba nie da wyjasnic ;)
 

majanti

New member
pytanie;

Posiadam odtwarzacz blu ray BDP-s350 i Amplituner STR-DG820.Podłaczyłem wszystko przez hdmi i amplitiuner nie odczytuje sygnałów dts hd 7.1 co wiecej odtwarzam nap.film HELLBOY 2 który ma napisany na opakowaniu taki dzwięk a na ekranie pisze tylko dts3/2.1 48kHz, czy to znaczy ze płyta oszukuje czy czegos brakuje?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
majant co wiecej odtwarzam nap.film HELLBOY 2 [/quote napisał:
nie wiem co odtwarzasz ?!

w kazdym badz razie musisz sprawdzic ustawienia zaawansowane audio w odtwarzaczu, masz tam napewno taka funkcje ktora pozwala na odtwarzanie filmu z ewentualna sciezka z np.komentarzem jesli takowy sie znajduje, niestety gdy ta funkcja jest aktywna odtwarzacz "obcina" formaty HD do zwyklego DTS i DD prawdopodobnie to jest przyczyna twoich problemow
(oczywiscie jestem przekonany ze wybrales wlasciwa sciezke dzwiekowa z menu plyty)
 

majanti

New member
Doszukalem sie odpowiedzi na ten problem w odtwarzaczu w funkcji audio setting trzeba wejśc w pozycje BD audio setting i zmienic pozycje mix na direct i wowczas wszystkie systemy dzwiękowe zaczną sie wyświetlać na amplitunerze.Może komus przyda sie ta porada.Pozdrawiam.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Ja posiadam ten amp w polączeniu z 4 kolumnami Heco Victa 300(podstawkowe) plus centralny też Heco,nie posiadam narazie suba chociaż biorąc po uwagę wielkość mojego pokoju(15 m) to może wydawać się on zbędny.Muszę powiedzieć,że gra to dobrze a nawet jak na moje wymaganie bardzo dobrze.Za caly zestaw tych kolumn z kablami dałem koło 1200 zl a kupiłem je w Warszawie.Powiem tylko,że wcześniej odsluchałem kilka zastawów w tym przedziale cenowym(Koda,Taga czy wspominane tutaj kolumny Sony) i dla mnie ten zestaw gra lepiej.Oczywiście są kolumny lepsze ale te mają jeszcze jedną wielką zaletę a mianowicie zajmują dużo mniej miejsca.Polecam z czystym sumieniem
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
Ja mam dylemat zastanawiam się nad kupnem amplitunera który będzie podpięty pod Jamo 606 HCS 3 i Ps3 oraz Lcd40 sony 3500KDL oraz cyfrę i nie wiem na jaki model się zdecydować
rozważam nad tym Sony 820
Denonem 1709
Pioneerem VSX 917 lub 916
może jakieś Onkyo
ale wygląda na to że wyżej wymienione ampli są w podobnej cenie ale Sony opcjami wygląda najlepiej ze względu na dekodery HD. Tylko czy to wszystko przekłada się na porównywalną jakość dźwięku z Denonem czy Pionereem. Kina będę używał pod filmy granie i słuchanie muzyki house,latino
Proszę o poradę bo już głupieję co wybrać. dzięki pozdro
Pokój 25 m 2
 
Ostatnia edycja:
Do góry