Nowy amplituner - Sony STR-DG820

Jimmy

New member
Jest już w Zachodniej Europie (€ 440) i USA ($ 399). W Polsce ma podobno kosztować zł 1500 (cena sugerowana przez Sony:confused: ). Z opisu na stronie Sony http://www.sony.pl/pressrelease/id/1213709659811 wygląda bardzo interesująco:
" • Dekodowanie dźwięku High Definition: Dolby True HD, dts Master Audio i ośmiokanałowy Linear PCM.
• HDMI v1.3: cztery wejścia, jedno wyjście, obsługa rozdzielczości Full HD 1080p, 24 fps, w trybie Deep Colour/x.v.Colour.
• Pełna kontrola systemu za pośrednictwem złącza HDMI BRAVIA Sync.
• System automatycznej kalibracji Digital Cinema Auto Calibration umożliwiający szybką, prostą i dokładną automatyczną konfigurację.
• Złącze Digital Media Port do podłączania urządzeń pracujących w tym standardzie oraz funkcja Portable Audio Enhancer.
• Rozszerzone tryby surround: Digital Cinema EX i Neural-THX® Surround.
• Wzmacniacz 7x 100 W."
Jeszcze jedna, przynajmniej dla mnie ważna cecha: ma wysokość tylko 15,7 cm, a więc powinien mieścić się na typowych półkach, w przeciwieństwie do Onkyo.
 

Bambolo82

Banned
Nie jestem ekspertem, ale z pobieżnego opisu wynika że to tylko odpowiednik Onkyo 606 i Yamaha RX-V663 (mniej więcej). Sony po prostu zaspało i próbuje się włączyć do gry o ten segment rynku. Cena tez mniej więcej porównywalna do ofert Onkyo i Yamaha.
 

Jimmy

New member
Sony ma być tańszy od Onkyo 606 o ok. 400 zł. W stosunku do Onkyo - nie ma: wejść analogowych 7.1, upscalingu i biampingu. Onkyo ma wprawdzie upscaling tylko do 720p/1080i, ale zawsze. Jeśli ktoś tych opcji potrzebuje, to rzeczywiście Onkyo będzie lepszym wyborem. Instrukcja obsługi Sony jest tu http://www.docs.sony.com/release/STRDG820_EN.pdf
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
jakość sony też pewnie jak zwykle na poziomie wspomnianego "pogromcy"... np. "pogromcy hipermarketów"... :/
 

armi

New member
Bez reklam
opcje fajne ...

tylko że później jak się podłączy głośniki to nie zawsze chce to fajnie grać :)
a chyba o to powinno chodzić
 

Jimmy

New member
Używam STR-DG820 od ok. 3 tygodni i jestem jak na razie bardzo zadowolony jak na amplituner za niecałe 1500 zł, mający wszystkie dekodery w tym DTS HD MA i Dolby True HD, 4/1 HDMI, wystarczająca moc do średniej klasy głośników, automatyczną kalibrację przez dołączony mikrofon i naprawdę przyzwoitą jakość dźwięku. Wydaje mi się że porównywanie go z HR AVR 147 chyba nie bardzo ma sens bo soniak jest o wiele lepiej wyposażony. Należałoby by go raczej porównywać z AVR 255, choć tu zaraz mnie zakrzyczą, że to byłaby obraza dla Harman Kardon. Jednak 5 gwiazdek dla soniaka w What HiFi chyba nie wzięło sie z niczego - http://whathifi.com/Review/Sony-STR-DG820/
 

hansatan

New member
Jimmy mam takie pytanie, bo kiedyś chciałem kupić o wiele tańszy model sony dg520, ale on nie wspierał audio przez HDMI, tylko obraz, więc to był pic na wodę foto-montarz, wyciąganie kaski i tyle.

Teraz jestem zainteresowany tym modelem dg820 i piszą, że on wspiera audio przez hdmi, czy to prawda do końca?

Czy jeśli podepnę PS3 do tego przez hdmi to będę miał dźwięk przetwarzany przez amplituner i będzie na głośnikach? Nie będę musiał podpinać dodatkowego kabla optycznego, żeby mieć dźwięk?

I jeśli byś mógł napisać więcej o tym ampli, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam!
 

Jimmy

New member
Mam do tego amplitunera podłączone tylko po HDMI: PS3 i tuner satelitarny i wszystko działa bardzo dobrze. Każdy wzmacniacz, który ma dekodery: multichannel LPCM, DTS HD MA, DTS HRA, Dolby True HD, Dolby Digital Plus (a ten soniak je ma) musi obsługiwać je przez HDMI bo tylko przez HDMI można je przesłać. Bardzo dużo się dowiesz z instrukcji obsługi w jęz. polskim, ktora jest tu http://pdf.crse.com/manuals/3289450831.pdf .
Pozdrawiam
 

jacek102

New member
Jimmy napisał:
Mam do tego amplitunera podłączone tylko po HDMI: PS3 i tuner satelitarny i wszystko działa bardzo dobrze. Każdy wzmacniacz, który ma dekodery: multichannel LPCM, DTS HD MA, DTS HRA, Dolby True HD, Dolby Digital Plus (a ten soniak je ma) musi obsługiwać je przez HDMI bo tylko przez HDMI można je przesłać. Bardzo dużo się dowiesz z instrukcji obsługi w jęz. polskim, ktora jest tu
Pozdrawiam

Jimmy mam do Ciebie pytanie, czy jak połącze ten amplituner z odtwarzaczem Blu-Ray światłowodem zamiast HDMI to nie obsłuży mi tych HD?
 

Jimmy

New member
Nie obsłuży, bo formaty Dolby True HD i DTS HD MA mozna przesłać tylko po HDMI. Żaden wzmacniacz po optyku tego nie obsłuży bo jest to technicznie niemożliwe.
 

jacek102

New member
Mam Blu-ray który obsługuje upscaling dla filmów DVD, a amplituner Sony nie ma tej opcji, czy jak podłącze odtwarzacz do amplitunera a poprzez niego do TV LCD to czy nie zgubię "podrasowanego" obrazu.
Czy podłączając nbox przez wzmacniacz, tak aby nie ciągnąć kolejnego kabla do TV, czy TV będzie łapał sygnał z nboxa jeśli wzmacniacz będzie wyłączony?
 

rav126

New member
mam podobne pytanie co jacek102, tyle, że z DVD, czy kotś wie co z odtwarzaczami które potrafią przeskalowąc obraz, a ten z kolei jest przesyłany do TV przez ten ampli? jak to bedzie wyglądać?
 

robiz

New member
rav126 napisał:
mam podobne pytanie co jacek102, tyle, że z DVD, czy kotś wie co z odtwarzaczami które potrafią przeskalowąc obraz, a ten z kolei jest przesyłany do TV przez ten ampli? jak to bedzie wyglądać?

Do tego ampli mam podłaczone PS3 oraz nagrywarkę . Z obydwu sprzętów wychodzi obraz 1080i i taki tez obraz ampli wysyła na telewizor . Oczywiście po hdmi.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Nie wiem kto Wam takich bzdur naopowiadał (tu nawiązuję do wypowiedzi usera jacek102), ale Sony 820 upscaluje obraz do rozdzielczości 1080p bez żadnego problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry