Nowości Panasonic na 2011 z CES

grzegorz1981

New member
Zastanawia mnie jedno. Seria U30 tak jak seria S30 i wzwyż mają Full HD, ale rozdzielczość obrazu ruchomego w serii U30 jest 900 linii, a w serii S30 i wzwyż 1080linii. Jak to rozumieć? Przecież rozdzielczość tych tv jest taka sama.
:hmm:
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Zastanawia mnie jedno. Seria U30 tak jak seria S30 i wzwyż mają Full HD, ale rozdzielczość obrazu ruchomego w serii U30 jest 900 linii, a w serii S30 i wzwyż 1080linii. Jak to rozumieć? Przecież rozdzielczość tych tv jest taka sama.
:hmm:

Rozdzielczosc tak ale S30 czy g30 mają inne sterowanie obrazem IFC w g30 dotatkowo alorytm Smooth Movie w rezultacie daje to lepszą rozdzielczosc w ruchu niż U30;)
 

Pe.te

New member
co z tego i tak zblednie
możesz rozwinąć skąd taka teza?
Pewnie z przekazów wiedzy ludowej "z dziada pradziada"... ;-)
Poza tym, że zblednie to... wypali się, będzie brzęczał i bzyczał no i doprowadzi do bankructwa fiasowego z uwagi na olbrzymie zużycie prądu... ;-)

Swoją drogą mam nadzieję, że trzesięnie w Japonii nie spowoduje zamieszania z wprowadzeniem nowych modeli na rynek, bo czekam na VT30...
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
Czy będzie 46'' HD ?

VIERA VT30 składa się z czterech modeli: 65-calowego TX-P65VT30, 55-calowego TX-P55VT30, 50-calowego TX-P50VT30 i 42-calowego TX-P42VT30.

Seria VIERA GT30 3D obejmuje trzy modele: 50-calowy TX-P50GT30; 46-calowy TX-P46GT30 i 42-calowy TX-P42GT30

VIERA ST30 (...) obejmuje następujące modele: 50-calowy TX-P50ST30, 46-calowy TX-P46ST30 i 42-calowy TX-P42ST30.


Z technologicznych ciekawostek:
(...) Infinite Black Pro (VT30, GT30, ST30) i Infinite Black (G30), a także High Contrast Filter Pro (VT30) i High Contrast Filter (GT30, ST30, G30).

Więcej:
Nowości - Najnowsze informacje - Panasonic prezentuje ofertę telewizorów VIERA na rok 2011 - Panasonic Polska
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Ludziska , po pierwszych fazach zachwytu , tak na spokojnie przestudiowałem parametry tych nowych telewizorków serii 30 i doszedłęm do wniosku , że nie wnoszą zupełnie nic nowego poza dizajnem i paru pierdułek w menu , które ja przynajmniej nie używam , bo dla mnie tv to tv , a nie pralka czy lodówka . Mam obecnie 50 CALOWY VT20EA i po pierwszych uniesieniach korciło mnie aby sprzedać i kupić nowy np. VT30 lub G30 bo w sumie 3D wogóle nie używam . Po przewertowaniu parametrów doszedłęm do wniosku że nie ma to sensu . Te nowe Panasy nie są Pioneerami Kuro , tylko są praktycznie tymi samymi tv co seria 20 tylko w nowej obudowie i nic więcej . Więc pewno dopiero wymienie mojego VT20 jak się pojawi TV który uczyni przeskok jakościowy w technologii plazmowej , lub OLEDOWEJ . Krótko mówiąc , płacić za podświetlanego pilota plus tafle szkła z przodu i tracąc na takowej operacji 5000 zł , bo załużmy że sprzedam VT20 za 5000 zł i dokładając w naszym porypanym kraju kolejne 5000 zł , a nawet może więcej za te dwie zmiany , to poprostu nic innego jak czysty snobizm i nic sięcej . Pozdrawiam i pozostaje z moim TX-P50VT20EA . :)
 

brun

Member
Pewnie z przekazów wiedzy ludowej "z dziada pradziada"... ;-)
Poza tym, że zblednie to... wypali się, będzie brzęczał i bzyczał no i doprowadzi do bankructwa fiasowego z uwagi na olbrzymie zużycie prądu... ;-)

Swoją drogą mam nadzieję, że trzesięnie w Japonii nie spowoduje zamieszania z wprowadzeniem nowych modeli na rynek, bo czekam na VT30...

tak też myślałem.

Informacji o problemach w Panasie w związku z trzęsieniem ziemi zdaje się nie było?
mam też nadzieję że nic się nie popsuje bo też czekam na vt30.
Swoją droggą jadę jutro na szkolenie z panasa to może się czegoś dowiem
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ludziska , po pierwszych fazach zachwytu , tak na spokojnie przestudiowałem parametry tych nowych telewizorków serii 30 i doszedłęm do wniosku , że nie wnoszą zupełnie nic nowego poza dizajnem i paru pierdułek w menu , które ja przynajmniej nie używam , bo dla mnie tv to tv , a nie pralka czy lodówka .
Poczekajmy na testy. Ja uwazam, ze moze wiele wniesc, z racji tego, iz poprzednie serie mialy wiele mankamentow takich, jak:
1) Color banding
2) Flickering (VT)
3) 50Hz - plynnosc
4) Floating blacks
5) Rising blacks

Jezeli wyeliminuja choc 3 z nich plus delikatnie poprawia czern przy niegorszej niz w 20-stkach bieli (wieksza efektywnosc luminoforu + nowy filtr) bedzie nowy referencyjny panel plazmowy, jakim byl od zawsze Kuro.
 

Pe.te

New member
Poczekajmy na testy. Ja uwazam, ze moze wiele wniesc, z racji tego, iz poprzednie serie mialy wiele mankamentow takich, jak:
1) Color banding
2) Flickering (VT)
3) 50Hz - plynnosc
4) Floating blacks
5) Rising blacks

Jezeli wyeliminuja choc 3 z nich plus delikatnie poprawia czern przy niegorszej niz w 20-stkach bieli (wieksza efektywnosc luminoforu + nowy filtr) bedzie nowy referencyjny panel plazmowy, jakim byl od zawsze Kuro.

Dla mnie największą wadą, którą niestety widzę :sad: jest:
6) False Contour

Pozostałe mankamenty jestem w stanie przeboleć...
Ale i tak nastawiam się na kupno VT30... :cool:
 
Do góry