Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam

Apropo polskich produkcji,to ostatnio nadrabiając zaległości,obejrzałem niezły Powrót do tamtych dni.
Trochę mnie zaskoczył,bo myślałem,że
będzie to inny gatunek filmowy...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Top Gun - zaliczony.
Sentymentalnie, początek fajny, potem miałem trochę zwątpienia (duże oczekiwania), ale druga połówka nadrobiła, generalnie na plus. Na bank odświeżę jeszcze raz.

Za to nie przetrawie Gagi - Hold My Hand, zamiast Berlina ze swoim Take My Breath Away. Jak można było nie wykorzystać tak kultowej piosenki- wizytówki w końcowce filmu, to aż się prosiło i to w oryginale. Lubię Gage, ale nie tu i nie zamiast.
Miałem podobnie.
Początek spoko,środek bez rewelacji,no i fajne ostatnie 30 minut.
Finalnie,film ląduje na półce ;)

P.S.
Jeśli chodzi o Take My Breath Away,to podobno Penny powiedziała,że jest to kawałek Mavericka i Charlie ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Też jestem ciekawy,czy warto.

Apropo seriali :
View attachment 20805

Jak dla mnie, bardzo słaby ten serial. Tak skaczą z czasem, tak szybko postarzają białowłosa, i taką tchórzliwą Pipe z niej zrobili że ciężko mi się to ogląda.

Jedyne co było dobre to walka na wyspie krabów przez demona.

Jak dla mnie z Gry o Tron zrobili serial w stylu "Borgiowie"


Władca Pierdzieli odrobinę lepszy ale też dupy nie urwie.


Mi najbardziej podobały się seriale z Amazona - w stylu Reacher. Jest tam z 4 - 5 różnych seriali o tym samym.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie, bardzo słaby ten serial. Tak skaczą z czasem, tak szybko postarzają białowłosa, i taką tchórzliwą Pipe z niej zrobili że ciężko mi się to ogląda.

Jedyne co było dobre to walka na wyspie krabów przez demona.

Jak dla mnie z Gry o Tron zrobili serial w stylu "Borgiowie"


Władca Pierdzieli odrobinę lepszy ale też dupy nie urwie

Prawdę mówiąc mam odmienne zdanie (każdy ma swój gust rzecz jasna).
Obydwa seriale ,pomimo ,że są tego samego gatunku są jednak całkwicie inne w formie.Pierścienie władzy to bardziej baśń przypominająca bajki braci Grimm , w formie bardziej przypominająca Hollywoodzki film kinowy pocięty na częśći pewnie z tego względu jest też w kinowym formacie co przyznaję działa in plus na odbiór.Niestety jest również pompatyczna i patetyczna jak filmy z lat 60-tych i o ile da się to strawić w 2 a nawet 3 godzinnej produkcji to jednak w przypadku serialu z odcinka na odcinek jest coraz bardziej nużące i meczące.Taka przeciagnieta do granic mozliwości bajka z jednoformatowymi postaciami.
"Ród Smoka" rzeczywiście może przypominać Borgiów - tutaj się zgodzę- ale jak sam tytuł wskazuje je to forma sagi , bardziej współczesna w formie fantasy ,bardziej przypominająca sagi nordyckie niż baśnie.Postacie są jednak równiez bardziej "współczesne" ,charaktery zmienne ewoluujące z odcinka na odcinek.
Na pewno w jednym i drugim serialu widac włozoną kasę i pracę fachowców ,ogladając takie seriale mam nieodparte wrażenie ,ze obecnie jednak większe nakłady (nie tylko finansowe) idą jednak w produkcje dla platform streamingowych niż dla kin. Mi osobiscie wcale to nie przeszkadza- wolę 10 wieczorów spędzonych z dobrymi godzinnymi odcinkami seriali niż 3 z póltora/dwugodzinnymi gniotami.Bo dobrych filmów wychodzi rocznie może z dziesięć ?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A może by odświeżył jedną z lepszych komedii sensacyjnych ? :grin:
P19239-1000x1000.jpg
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
„Zdajemy sobie sprawę, że dziesiąty odcinek „House of the Dragon” został opublikowany na nielegalnych stronach torrentowych. Wydaje się, że pochodzi od partnera dystrybucyjnego w regionie EMEA” – czytamy w pełnym oświadczeniu. „HBO agresywnie monitoruje i wyciąga te kopie z Internetu. Jesteśmy rozczarowani, że ta niezgodna z prawem akcja zakłóciła oglądanie programu wiernym fanom serialu, którzy będą mogli zobaczyć nieskazitelną wersję odcinka, gdy będzie miał premierę w niedzielę w HBO i HBO Max, gdzie będzie transmitowany wyłącznie w 4K”.

Dobra,odpalamy proja 4K i oglądamy Bubafata ;)
 
Do góry