Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

worms

New member
Jestem po obejrzeniu w kinie IMAX ostatniej części Avengersów i to co można napisać na gorąco, aby nie zaspojlerować to napiszę krótko, film podobał mi się i to bardzo, zachęcam wszystkich fanów do obejrzenia. I nie oglądajcie żadnych ocen z tego filmu, aby nie popsuć sobie zabawy przed tym jak będziecie oglądać. Szkoda tylko, że Thanos nie jest tym co miało miejsce w poprzedniej części, ale ten film, miał być poświęcony bardziej bohaterom tego filmu w końcu przez wiele lat bawili ludzi na całym Świecie.
Bez względu na wielkość tv czy nawet, jeśli macie projektory to idźcie do kina i obejrzyjcie, bo niewątpliwie jest wszystko co można było chcieć odnośnie bohaterów występujących w Marvelu. Dobre efekty specjalne, niezła rozpierducha, humor który w pewnych momentach wystarczyło jedne słowo, aby przerodził się w poważną scenę. A przy okazji dajcie zarobić tym wszystkim, którzy mieli wpływ na to co można obejrzeć w tym filmie, bo naprawdę zasłużyli, pomimo, że to nie jest film dla wszystkich, ale Avengers Endgame kończy pewną epokę w kinie, ale z drugiej strony jest początkiem czegoś co ma szansę zmienić kino, a dlaczego to trzeba skoczyć do kina i obejrzeć, bo myślę , że mało kto zgadnie zakończenie tego filmu o ile nigdzie nie szukał w sieci przed obejrzeniem. I końcowa scena pożegnania, taka cisza była w kinie, pomimo prawie całej sali ludzi, naprawdę szał..
Był z nami sąsiad z żoną , on już drugi raz , pierwszym razem był w kinie i oglądał w 2d z atmosem i po wyjściu z Imaxu , stwierdził, że dużo lepiej dla niego było oglądać ten film w tym właśnie kinie. Jak dla mnie sala w Imaxie wymiata..ja już do innego kina nie chodzę i szczerze polecam.. Aczkolwiek z ciekawości i myślę, że to będzie SW skoczę do Heliosa zobaczyć film „na leżąco” w 4k i z atmosem..

Bardzo dziękuję Ci za ten opis, napaliłem się jeszcze bardziej by udać się do IMAX na ten film z synem 11 lat. Mam tylko nadzieję że będzie chciał go ze mną obejrzeć do końca i nie będzie tak jak na Jurasic Park, chce wracać do domu.
To będzie mój pierwszy wypad do IMAX, jaką wersję biletu wybrać, dla najlepszych efektów?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jestem po obejrzeniu w kinie IMAX ostatniej części Avengersów i to co można napisać na gorąco, aby nie zaspojlerować to napiszę krótko, film podobał mi się i to bardzo, zachęcam wszystkich fanów do obejrzenia. I nie oglądajcie żadnych ocen z tego filmu, aby nie popsuć sobie zabawy przed tym jak będziecie oglądać. Szkoda tylko, że Thanos nie jest tym co miało miejsce w poprzedniej części, ale ten film, miał być poświęcony bardziej bohaterom tego filmu w końcu przez wiele lat bawili ludzi na całym Świecie.
Bez względu na wielkość tv czy nawet, jeśli macie projektory to idźcie do kina i obejrzyjcie, bo niewątpliwie jest wszystko co można było chcieć odnośnie bohaterów występujących w Marvelu. Dobre efekty specjalne, niezła rozpierducha, humor który w pewnych momentach wystarczyło jedne słowo, aby przerodził się w poważną scenę. A przy okazji dajcie zarobić tym wszystkim, którzy mieli wpływ na to co można obejrzeć w tym filmie, bo naprawdę zasłużyli, pomimo, że to nie jest film dla wszystkich, ale Avengers Endgame kończy pewną epokę w kinie, ale z drugiej strony jest początkiem czegoś co ma szansę zmienić kino, a dlaczego to trzeba skoczyć do kina i obejrzeć, bo myślę , że mało kto zgadnie zakończenie tego filmu o ile nigdzie nie szukał w sieci przed obejrzeniem. I końcowa scena pożegnania, taka cisza była w kinie, pomimo prawie całej sali ludzi, naprawdę szał..
Był z nami sąsiad z żoną , on już drugi raz , pierwszym razem był w kinie i oglądał w 2d z atmosem i po wyjściu z Imaxu , stwierdził, że dużo lepiej dla niego było oglądać ten film w tym właśnie kinie. Jak dla mnie sala w Imaxie wymiata..ja już do innego kina nie chodzę i szczerze polecam.. Aczkolwiek z ciekawości i myślę, że to będzie SW skoczę do Heliosa zobaczyć film „na leżąco” w 4k i z atmosem..




Byłem w kinie w środę, na sali może z 20 osób, film nudny i oklepany 1,5h smętnego gadania a mega kozak "rolnik z jabłkami" jest dziadem... Potem chwila akcji, każdy "se pstryka" bujda na resorach a i grają w rugby... Efekty marne jak brzuch spaślaka. Nie idźcie do kina dźwięk z tyłka, obraz kiepski a nie wszędzie są imaxy i atmosy. Końcowa walka jest najgorsza w tego typu filmach. Słaba, bezmyślna i nie jest epicka.W końcu jest koniec tego serialu gdzie tylko kilka odc jest fajnych. Ne zmienia to kina w niczym. Film kończy historii i tyle. Zaraz wymyślą kolejne części bo to sramto i tamto ale już bez paru osób. Ileż można im płacić ? RD Junior dostał 75 mln bo chyba tyle minut był w filmie, a ci co byli minutę ciekawe ile dostali po milione max dwa chyba ?

Przed filmem czytałem opinie, czytałem opisy, czytałem gadania reżyserów, fanowskie teorie jak ktoś miał wejść do czyjejś dupy i sie powiększyć.. czytałem co mi telefon podpowiedział i co ? i nic, nie zmieniło to mojego postrzegania filmu, nie zmieniło to że wiedziałem wiele przed seansem i spoilery i to kto jest czyimś mężem i to dlaczego powrót do przyszłości to kłamstwo. Film zarobił kupe forsy ale nie dlatego, że jest dobry, tylko że ludzie chcieli zobaczyć 2 część tej pierwszej części :fool: o ile ta pierwsza wnosiła coś nowego, że w końcu ktoś skopał im dupe to druga część zrobiła to co zwykle.



Nie polecam, film nudny, oklepany, nie zmienił nic o czym bym nie wiedział :lol: :lol: :lol:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dziękuję Ci za ten opis, napaliłem się jeszcze bardziej by udać się do IMAX na ten film z synem 11 lat. Mam tylko nadzieję że będzie chciał go ze mną obejrzeć do końca i nie będzie tak jak na Jurasic Park, chce wracać do domu.
To będzie mój pierwszy wypad do IMAX, jaką wersję biletu wybrać, dla najlepszych efektów?

Obejrzeć w domu na smartfonie....najlepsze efekty gwarantowane włącznie z atmosem...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Caparzo każdy może mieć swoje zdanie odnośnie filmu, muzyki....itp., ludzie mają różne gusta i fajnie, bo każdy coś dla siebie wybierze. Gro ludzi i tak nie pójdzie do kina, tylko poczekają i ściągną z netu.
Ps. A propo kasy ile zarobili to każdy w życiu wybiera sam kim chce być i za to dostaje wynagrodzenie. Aktorów jest wielu, a tylko część zarabia takie pieniądze o jakich napisałeś.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
"każdy może mieć swoje zdanie odnośnie filmu, muzyki....itp., ludzie mają różne gusta i fajnie"

Loluś,zrobiłem nawet rzucający się w oczy kolor.Teraz tylko wystarczy jak skopiujesz w stopkę :grin:
 

adawro

New member
Jestem po obejrzeniu w kinie IMAX ostatniej części Avengersów
[...]
Był z nami sąsiad z żoną , on już drugi raz , pierwszym razem był w kinie i oglądał w 2d z atmosem i po wyjściu z Imaxu , stwierdził, że dużo lepiej dla niego było oglądać ten film w tym właśnie kinie. Jak dla mnie sala w Imaxie wymiata..ja już do innego kina nie chodzę i szczerze polecam.. Aczkolwiek z ciekawości i myślę, że to będzie SW skoczę do Heliosa zobaczyć film „na leżąco” w 4k i z atmosem..


Ja byłem na Avengers:Endgame w Heliosie w sali DREAM, na leżąco, 4k,Atmos i zdecydowanie wolę to od IMAXA. Jak dla mnie to IMAX najlepiej sprawdza się w przypadku produkcji dedykowanych czyli jakieś podwodne rafy koralowe 3D, lub jakieś lasy tropikalne 3D, gdzie jest poszerzone pole widzenia. Filmy fabularne o klasycznych proporcjach mi w IMAX-ie nie podchodzą, najczęściej odczuwam to jak siedzenie zbyt blisko telewizora/ekranu w kinie. Ten zagięty ekran też wprowadza zaburzenie w odbiorze. Czasami w IMAX-ie puszczą wersję OPEN-MATTE jakiegoś fimu i wtedy jest lepiej, ale to tylko taki półśrodek, bo kadrowanie OPEN-MATTE może nie być tym co reżyser planował.
Musieli by montować w wytwórni dwa razy ten sam film, z różnym kadrowaniem, albo nawet na dwie kamery (z klasycznym i z szerszym polem dla IMAX-a) ale to bardzo rzadkie przypadki i chyba nie w przypadku Avengers.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wiecie co to już jest szczyt .... zawsze wku*** mnie jakość pudełek blu-ray filmów jakie kupiłem ostatnio trafiło mi się kilka wydań zagranicznych i mało się nie popłakałem jak zobaczyłem jakość tych pudełek piękne twarde sztywne, nie no kur** o jest już szczyt chamstwa nie dość że filmy w pl kosztują ile kosztują to w takim syfiastym opakowaniu....chyba robią je z butelkach po wodzie mineralne bo łamią się od patrzenia.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja byłem na Avengers:Endgame w Heliosie w sali DREAM, na leżąco, 4k,Atmos i zdecydowanie wolę to od IMAXA. Jak dla mnie to IMAX najlepiej sprawdza się w przypadku produkcji dedykowanych czyli jakieś podwodne rafy koralowe 3D, lub jakieś lasy tropikalne 3D, gdzie jest poszerzone pole widzenia. Filmy fabularne o klasycznych proporcjach mi w IMAX-ie nie podchodzą, najczęściej odczuwam to jak siedzenie zbyt blisko telewizora/ekranu w kinie. Ten zagięty ekran też wprowadza zaburzenie w odbiorze. Czasami w IMAX-ie puszczą wersję OPEN-MATTE jakiegoś fimu i wtedy jest lepiej, ale to tylko taki półśrodek, bo kadrowanie OPEN-MATTE może nie być tym co reżyser planował.
Musieli by montować w wytwórni dwa razy ten sam film, z różnym kadrowaniem, albo nawet na dwie kamery (z klasycznym i z szerszym polem dla IMAX-a) ale to bardzo rzadkie przypadki i chyba nie w przypadku Avengers.

Dlatego kolego ja mówię zawsze, fajne jest to iż mamy wybór, bo każdy dla siebie odnajdzie to co mu pasuje. Kolega był w tej sali co i i Ty i potem był w Imax i jemu jednak bardziej Imax podchodzi. Ja na SW skoczę i też się przekonam naocznie co bardziej mi podchodzi :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiecie co to już jest szczyt .... zawsze wku*** mnie jakość pudełek blu-ray filmów jakie kupiłem ostatnio trafiło mi się kilka wydań zagranicznych i mało się nie popłakałem jak zobaczyłem jakość tych pudełek piękne twarde sztywne, nie no kur** o jest już szczyt chamstwa nie dość że filmy w pl kosztują ile kosztują to w takim syfiastym opakowaniu....chyba robią je z butelkach po wodzie mineralne bo łamią się od patrzenia.

Niestety tak jest u nas i to samo jest z płytami cd jak zamawiasz np z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, a już nie wspomnę o Japonii tam opakowania wyglądają jakby wyszły dopiero spod maszyny.. lata świetlne dzielą nas w stosunku do tego jak podchodzą do swojej pracy Japończycy.. coś co dech zapiera kiedy dostaje się paczkę z płytą i nie ma ryski na opakowaniu...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie "dość", a wybornie.

Wczoraj na Tele5 odświeżyłem Wicka2, miało być na chwilę, ale zostałem na cały seans, a w przerwach reklamowych zajawki Wacka trzeciego.
Nawet nie wiedziałem, że już na dniach w kinach. Trzeba obejrzeć.

Wracając do głośnego filmu Siekielskiego nt. pedofili z kościele, polecam obejrzeć.
W dwa dni od premiery zbliża się już do 10mln wyświetleń, ponoć na otwarciu przebili już "Kler", ale nie w tym rzecz. Szczególnie, że tam mieliśmy "fabułe" - myślał by kto, a tu mamy dokument i realia z podwórka.

W dokumencie nie ma nic, czego by świadomy człowiek nie wiedział od lat, a mimo to, zwyczajnie przykro się to ogląda. Krzesło elektryczne, to za mało.
W głowie się nie mieści, żeby w XXI wieku, takie śmieci w sutannach mogły normalnie funkcjonować, gwałci dziecko i za "karę" jest przenoszony do innej plebani... też do dzieci.
Rzygać się chce jak człowiek pomyśli w jakim porąbanym ustroju żyjemy.

Zacytuje jeden z komentarzy pod filmem:
"Kiedyś łotrów wieszano na krzyżach, dzisiaj krzyże wiszą na łotrach."

Wspomniany dokument:

[youtube]BrUvQ3W3nV4[/youtube]
 
Do góry