Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

venomas200

New member
Bez reklam
Baba bez bolca jednak dostaje pierdolca.
Mam na myśli Denerys.
Mógł ją John wychrobitać i nie byłoby problemów

Obejrzałem "Sekielskoego" w sumie nic nowego ale skala za to ogromna. Mój najbliższy sąsiad do ksiądz mój dom i plebanię oddziela z 15 metrów między domami.
I cóż mogę powiedzieć nasz sąsiad nie należy do tych co by się za dzieciakami uganiali on jest normalny woli kobitki dorosłe.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Każdy to wie, a dla tych co nie jest to do zaakceptowania w sensie, że nie wierzą to żaden film na nich nie wpłynie, aby to zmienić. Tylko przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że również są księża z powołania tak jak są niektórzy nauczyciele, policjanci, żołnierze, prawnicy itp... Tylko niestety jesteśmy ludźmi i w każdym środowisku znajdą się kanalie co robią takie rzeczy, które dla normalnego człowieka nie mieszczą się w głowie, że ktoś może podniecać się na widok małego dziecka, a do tego bezbronnego dziecka.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Tylko przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że również są księża z powołania tak jak są niektórzy nauczyciele, policjanci, żołnierze, prawnicy itp... Tylko niestety jesteśmy ludźmi i w każdym środowisku znajdą się kanalie co robią takie rzeczy, które dla normalnego człowieka nie mieszczą się w głowie, że ktoś może podniecać się na widok małego dziecka, a do tego bezbronnego dziecka.
Różnica polega na tym, że szefowie tych nauczycieli, policjantów, prawników itp... nie chronią swoich podwładnych i nie przenoszą ich do innego urzędu/miasta/pokoju.
Taki czarny humor przy okazji - Dlaczego nikt nie widział pedofila konduktora? Bo jak jest konduktor pedofil to trafia do więzienia a nie do innego wagonu...
Sorry za offtop ale mnie osobiście fim mocno poruszył i oprócz samego przestępstwa, które jest opisywane, istotne jest również chronienie przestępców przez hierarchie. MIejmy nadzieje, że otworzy to oczy jak najwiekszej liczbie ludzi (już ponad 11 mln wyświetleń)
 

venomas200

New member
Bez reklam
Najgorsze że żaden zwyrodnialec w sutannie.nie siedzi w więzieniu za pedofilię. To jest dramat tego społeczeństwa.
Mnie dodatkowo zastanawia gdzie byli rodzice tych dzieci.
Gdzie własne rozumy niektórych pokrzywdzonych , niektórzy już prawie dorośli byli
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rodzice? W jednym z komentarzy przeczytałem, że 8 latek poskarzył się rodzicom, że ksiądz się do niego dobiera, to dostał wpierd.... od rodziców, że wymyśla. Bo co ludzie powiedzą, bo to przecież ksiądz, dużo może, spowiada, rozgrzesza, radzi, niemal święty. Wyobrażasz sobie. Ponoć po latach potwierdziło się i sprawa wyszła w innych przypadkach.

Dodam, że zasadnicza różnica polega też na tym, że konduktora nikt nie całuje po rękach, nie klęka przed nim prosząc o wybaczenie (sic!) - jak nie skasujemy biletu, bo cała ta otoczka zrodziła tą nietykalność czy aurę i przede wszystkim, nie traktuje osoby/zawodu konduktora jak siłę nadprzyrodzoną, babcie nie robią pikiet, nie bronią, bo to zwyczajny chłop z krwi i kości jak każdy jeden ksiądz, biskup, papież, z tą różnicą, że przebrany w sukienkę, a dla niektórych to już jak "stworzenie boskie" i to jest przerażające.

Każdy jeden jest zwyczajnym pracownikiem i jak coś nabroi - a pedofilia to chyba najgorsza przestępstwo, to nikt zdrowy na umyśle, nie będzie pisał, że to nagonka na konduktorów w Polsce, na partie polityczną, a idzie bez ceregieli siedzieć potępiony przez całe środowisko, w tym przede wszystkim przez zwierzchników i każdy szeregowy pracownik, ma tego świadomość.

Ksiądz NIE jak widać i o to właśnie chodzi w tym filmie (!) o bezkarność, poczucie bezpieczeństwa i to zakłamanie, jak ktoś tego nie rozumie, to współczuć.

Ten "sympatyczny" starszy pan na filmie był dobrym przykładem z czym mamy do czynienia, żyje na stare lata jak pączek w maśle, a to zwyczajny zwyrodnialec.

Najgorsze jest to tłumaczenie, szatan go opętał, bóg go z tego rozliczy, albo co gorsza, wyspowiada się i... po sprawie. Just like that. Ta fałszywa moralność i usprawiedliwienie się... grzech, spowiedź, grzech - spowiedż i po sprawie, żyje się dalej, a ja się pytam gdzie prawdziwa sprawiedliwość, a nie bajki, bo zaraz ten przywołany konduktor powie, że Thor go rozliczy, a ja wolałbym, żeby zajęła się tym prokuratura i prawdziwy sąd w Polsce, a nie ten w Asgardzie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Chcecie prawdziwej sprawiedliwości? To wymierzcie ją sami. Bo można pisać na ten temat poematy, a i tak przeciętny obywatel, jak to mówią: "powyżej ku**sa nie podskoczy", czyli inaczej, że w skorumpowanym systemie(między innymi sądowniczym) obowiązuje prawo bogatszego i to wszystko w tym temacie.

Poza tym większość owiec nie zdaje sobie z tego nawet sprawy, że po to jest ogłupiana przez media pedofilią w kościele, żeby przygotować "podłoże" pod nową religię czyli islam gdzie paradoksalnie pedofilia jest tolerowana i praktykowana a nikt z tego tytułu nie płacze, bo jak wiemy "trzeba uszanować ich kulturę" jak to mówią na zachodzie. To tak na marginesie [emoji6]
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co do pedofilii to nie bede komentowal bo wszystko jest jasne

Ale co do potepiania Kosciola "przez duze K" jestem przeciwny. Z takich filmow (nie ogladalem jeszcze tego) robia MODE i wielkie SHOW aby potepiac religie. Dla mnie to jest chore.
Powinnismy bronic naszej religii.

Ksiadz to ksiadz - jest czlowiekiem i powinien byc sadzony jak czlowiek. Jak kazdy z nas, bez wyjatku. Ale nie mozemy tak atakowac calej religii.

Rownie dobze moge powiedziec ze Armanig to zlodziej i wogole Polske powinnismy wymazac z map. Bo przeciez polacy kradna auta w niemczech wiec caly narod bieze za to odpowiedzialnosc. To jest idiotyzm.

Slaby ze mnie chrzescijanin. Do kosciola nie chodze, w ksiezy nie wieze i nie traktuje ich jako nadludzi. Ale mam szacunek do religii, do kultury chrzescijanskiej, do filozofii.
Nie traktuje religii jako przymusowa wiare, raczej nie wierze w Boga i nie modle sie do niego. Chrzescijanstwo traktuje jako filozofie zycia, droge wedlog ktorej warto wychowac dzieci, kulture - swieta wedlog jakich wychowac rodzine. Swieta BN, wziasc slub koscielny, pogrzeb chrzescijanski, czy jedzenie poswiecic.

I teraz dzieki takim "wspanialym" dokumenta banda bezmozgich ludzi, dajacych sie poniesc calemu temu fejmu i modzie, w szczegolnosci na mediach spolecznosciowych bedziesz szydzic, gardzic i pluc na chrzescijanstwo. To jest chore.

Co wedlog calego swiata jest dobre? Islam. To ze tam moga mordowac, gwalcic, palic chrzescijanska biblie itp To jest politycznie poprawne. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze sa oni wszyscy praktycznie zgodni w swojej wieze. Kazda proba zniewagi czy czegokolwiek jest tlumiona w zarodku. I to jest politycznie poprawne.
 

bokciu

Banned
Co do pedofilii to nie bede komentowal bo wszystko jest jasne

Ale co do potepiania Kosciola "przez duze K" jestem przeciwny. Z takich filmow (nie ogladalem jeszcze tego) robia MODE i wielkie SHOW aby potepiac religie. Dla mnie to jest chore.
Powinnismy bronic naszej religii.

Ksiadz to ksiadz - jest czlowiekiem i powinien byc sadzony jak czlowiek. Jak kazdy z nas, bez wyjatku. Ale nie mozemy tak atakowac calej religii.

Rownie dobze moge powiedziec ze Armanig to zlodziej i wogole Polske powinnismy wymazac z map. Bo przeciez polacy kradna auta w niemczech wiec caly narod bieze za to odpowiedzialnosc. To jest idiotyzm.

Slaby ze mnie chrzescijanin. Do kosciola nie chodze, w ksiezy nie wieze i nie traktuje ich jako nadludzi. Ale mam szacunek do religii, do kultury chrzescijanskiej, do filozofii.
Nie traktuje religii jako przymusowa wiare, raczej nie wierze w Boga i nie modle sie do niego. Chrzescijanstwo traktuje jako filozofie zycia, droge wedlog ktorej warto wychowac dzieci, kulture - swieta wedlog jakich wychowac rodzine. Swieta BN, wziasc slub koscielny, pogrzeb chrzescijanski, czy jedzenie poswiecic.

I teraz dzieki takim "wspanialym" dokumenta banda bezmozgich ludzi, dajacych sie poniesc calemu temu fejmu i modzie, w szczegolnosci na mediach spolecznosciowych bedziesz szydzic, gardzic i pluc na chrzescijanstwo. To jest chore.

Co wedlog calego swiata jest dobre? Islam. To ze tam moga mordowac, gwalcic, palic chrzescijanska biblie itp To jest politycznie poprawne. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze sa oni wszyscy praktycznie zgodni w swojej wieze. Kazda proba zniewagi czy czegokolwiek jest tlumiona w zarodku. I to jest politycznie poprawne.

I taka postawa mi się podoba. Brawo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Program traktuje o pedofilli w kościele i mechanizmach które to skrzętnie zacierają od zarania (każdy świadomy o tym wie, bez względu na wyznania i wybór poszczególnej religii), a tu jakieś chyba najbardziej żenujące farmazony obronie wiary, paradoksalnie, to właśnie nikt nigdzie w filmie nie atakuje wiary.
Święcić jedzenie... Jprdl, co ma piernik do wiatraka. Kto komu broni. Wszystko ok, do czasu, jak ten sam co święci dzień wcześniej nie "huśta" na kolanie obmacując twoją córkę lub syna, bo wie - i właśnie to jest najważniejsze, że jest bezkarny, a w razie "w" zostaje przeniesiony do innej parafii... i tam tez ma styczność z dziećmi, o tym jest dokument, a tu jakieś farmazony o święceniu, pielgrzymowaniu czy wierze.
To jest każdego prywatna sprawa w co i gdzie wierzy i do póki nie robi nikomu krzywdy, to jego sprawa.

Ja od dawna twierdzę, że każdy jeden "duchowny" z natury, w przenośni i dosłownie, powinien mieć rodzinę, żonę, dzieci, w końcu zgodne z naturą i wówczas głosić swoje wyznania, ale wówczas byłby problem z dziedziczeniem, no nie?.
Jeden pedofil ksiądz na filmie o tym właśnie mówi (a raczej się tłumaczy śmieć), pociąg miał, bo natura itp. i się pogrąża.
No właśnie, a że, przy okazji wyszło, że innych molestował, to już szczegół.

To może wyjaśnię, dokument nie porusza tematu żadnej wiary, na żadnej płaszczyźnie, nie mówi, że jest dobra, czy zła, jest cała masa na ten temat książek czy programów, ale tu w przypadku dokumentu Siekielskiego chodzi o struktury które są nie do ruszenia jak widać i tyczy się to szczególnie pewnej grupy/instytucji jako takiej w kontekście tuszowania i wypracowanych metod od dziesięcioleci na takie "wybryki" jak pedofilia, a nie wierzeń, równie dobrze mógłby być to program o strażakach, ale najlepiej spłycić do nagonki, wpleść wiarę, politykę i olać meritum jak historie gościa z filmu, czy kobiety która jest wrakiem człowieka i pisać o dupie marynie, bo to właśnie jest w tym filmie.

Właśnie dzięki takim dokumentom, może jeden z drugim 30-40-60 letni zwyrodnialec gdzieś na wsi uważany za bożyszcze w sutannie, pięć razy się zastanowi zanim dobierze się do 7 latka, gdzieś mu się zaświeci lampka, że temat głośny, że coś się zmienia i może już nie będzie chroniony czy przenoszony, a pójdzie siedzieć i czy to nie wystarczy?
Ja wysiadam.
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
I teraz dzieki takim "wspanialym" dokumenta banda bezmozgich ludzi, dajacych sie poniesc calemu temu fejmu i modzie, w szczegolnosci na mediach spolecznosciowych bedziesz szydzic, gardzic i pluc na chrzescijanstwo. To jest chore.

Co wedlog calego swiata jest dobre? Islam. To ze tam moga mordowac, gwalcic, palic chrzescijanska biblie itp To jest politycznie poprawne. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze sa oni wszyscy praktycznie zgodni w swojej wieze. Kazda proba zniewagi czy czegokolwiek jest tlumiona w zarodku. I to jest politycznie poprawne.

Chyba nie do końca rozumiesz przesłanie filmu, kto tu szydzi i gardzi z chrześcijaństwa. Rzecz w tym, ze ci księża i ich przełożeni najbardziej tą religię zbrukali, wyszydzili i pogardzili. Jeśli to wierzącym nie przeszkadza to coś chyba nie tak...

Jestem ateistą i dla mnie ksiądz to gość w sukience ale dla wierzących to chyba miał być ten wskazujący drogę chrześcijanina i wskazywać co moralne a co nie. A gdzie ten islam, to już całkiem z czapy wniosek. Dla mnie żadna religia nie przynosi niczego dobrego...

To może wyjaśnię, dokument nie porusza tematu żadnej wiary, na żadnej płaszczyźnie, nie mówi, że jest dobra, czy zła, jest cała masa na ten temat książek czy programów, ale tu w przypadku dokumentu Siekielskiego chodzi o struktury które są nie do ruszenia jak widać i tyczy się to szczególnie pewnej grupy/instytucji jako takiej w kontekście tuszowania i wypracowanych metod od dziesięcioleci na takie "wybryki" jak pedofilia, a nie wierzeń, równie dobrze mógłby być to program o strażakach, ale najlepiej spłycić do nagonki, wpleść wiarę, politykę i olać meritum jak historie gościa z filmu, czy kobiety która jest wrakiem człowieka i pisać o dupie marynie, bo to właśnie jest w tym filmie. Ja wysiadam.
Zgoda w 100%
Ja już też odpuszczam bo wiem, że nie skończymy a to wątek o filmach :D
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Tu by można wiele mówić
Religie typu islam miały niszczyć kościół katolicki.
Jednak uważam że księża sami rozwalą tą instytucje od środka.
Kościół gówno robi z problemu a jak słyszę Nycza że nie ma potwierdzenia na 100 % to już nawet na żałosne nie zasługuje.

Z drugiej strony trzeba otworzyć oczy że nic nie jest tak hejtowane jak kościół obecnie.
Doszło to takiej sytuacji że powinienem się wstydzić za to że jestem katolikiem, że chrzciłem dzieci itd.
Pytanie kto za tym stoi, jednak wydaje mi się że to nie jest jeden nurt antykościelny mający na celu zniszczenie wiary katolickiej i całego kościoła.

Filozofia wychowania rodziny w nurcie katolickiej jest dobra sama w sobie, ale nie jest idealna.
Jednak księża i ich zepsucie, pycha to na tę chwilę największe zagrożenie dla kościoła.
Musi się zmienić przede wszystkim prawo, nie może być tak że pedofil który sam się zadeklarował chodzi na wolności
 

bokciu

Banned
To może wyjaśnię, dokument nie porusza tematu żadnej wiary, na żadnej płaszczyźnie, nie mówi, że jest dobra, czy zła, jest cała masa na ten temat książek czy programów, ale tu w przypadku dokumentu Siekielskiego chodzi o struktury które są nie do ruszenia jak widać i tyczy się to szczególnie pewnej grupy/instytucji jako takiej w kontekście tuszowania i wypracowanych metod od dziesięcioleci na takie "wybryki" jak pedofilia, a nie wierzeń, równie dobrze mógłby być to program o strażakach, ale najlepiej spłycić do nagonki, wpleść wiarę, politykę i olać meritum jak historie gościa z filmu, czy kobiety która jest wrakiem człowieka i pisać o dupie marynie, bo to właśnie jest w tym filmie.

Zgadza się. Dokładnie to samo mówił Jacek Międlar, który wręcz podziękował Sekielskiemu za ten film, mimo iż reprezentuje zupełnie inne poglądy. Problem jednak w tym, że z pewnością część społeczeństwa będzie odbierać rzeczony dokument w zupełnie inny sposób, traktując go jak typową nagonkę na kościół i wiarę chrześcijańską w Polsce...I o tym właśnie wspomniał lolo.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Napisalem w pierwszym zdaniu, ze na temat pedofilii jest wszystko jasne.... jak to traktowac i co z tym robic.

Byc moze tylko ja zauwazam ze ten film to kolejny . Od 2 lat co pol roku meczymy temat pedofili w kosciele. Najpierw amerykanski film dokumentalny o ksiezach pedofilach wysylanych w inne kraje oraz misje, potem cala afera w irlandii - papiez pojechal przepraszal. Teraz podkolorowany film w Polsce. I znowu kazdy oczekuje kolejnych przeprosin...
No ale tak... podniecajmy sie tym wszystkim po stukroc.

Pedofilia w kosciele to stary temat, stary kotlet, ktory ten film na nowo odgrzewa. Ale jest moda to bedziemy nagrywac kolejne filmy. Po tym filmie jedynie jaka jest reakcja, to podsycane przez media antychrzescijanstwo. No ale ok....


Ps.
Zreszta ta MODA na pedofilskie filmy dokumentalne wziela sie jak zwykle, z ameryki.

https://www.google.com/url?sa=t&sou...x87lsNBVSyQ27kOhr&ampcf=1&cshid=1557845478637

https://www.google.com/url?sa=t&sou...Vaw2i7ivKEssK4fZGhG4gUtcZ&cshid=1557845478637

https://bishop-accountability.org/priestdb/PriestDBbylastName-A.html


Kotlet z wloszech z 2016 roku:

https://www.thelocal.it/20160303/hundreds-of-italian-paedophile-priests-outed-in-shocking-map/amp
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Byc moze tylko ja zauwazam ze ten film to kolejny dokument zapewne podkolorowany. Od 2 lat co pol roku meczymy temat pedofili w kosciele. Najpierw amerykanski film dokumentalny o ksiezach pedofilach wysylanych w inne kraje oraz misje, potem cala afera w irlandii - papiez pojechal przepraszal. Teraz podkolorowany film w Polsce. I znowu kazdy oczekuje kolejnych przeprosin...
No ale tak... podniecajmy sie tym wszystkim po stukroc.

Pedofilia w kosciele to stary temat, stary kotlet, ktory ten film na nowo odgrzewa. Ale jest moda to bedziemy nagrywac kolejne filmy. Po tym filmie jedynie jaka jest reakcja, to podsycane przez media antychrzescijanstwo. No ale ok....
Sorry Lolo, ale o ile zgadzam się z tym, o czym wcześniej napisałeś, to w tym przypadku nie do końca masz rację.
Po pierwsze, ten dokument uważam wręcz za "niezbędny", zauważ, że dzięki niemu te sk...syny z góry kościoła instytucjonalnego zostali postawieni pod murem i nie mogą marginalizować czy ukrywać realnego problemu pedofilii wśród duchownych.

Co ma do rzeczy, że zjawisko to jest stare? To, że zdarzało się już wcześniej nie jest żadnym usprawiedliwieniem, a "funkcjonariusze" kościelni dalej temat by marginalizowali.
Osobiście uważam, że właśnie teraz jest szansa na oczyszczenie szeregów ze ścierwa zakorzenionego w tej instytucji.

Co do nagonki na KK, to po części masz rację, obecnie jest ona bardzo widoczna, zwłaszcza przed wyborami, gdzie różnej maści tolerancyjni i oświeceni tak bardzo o tolerancję krzyczący wykazują się wyjątkową nietolerancją.
 

jurass

Banned
I znowu kazdy oczekuje kolejnych przeprosin...

Tu zupełnie nie chodzi o przeprosiny.



No ale tak... podniecajmy sie tym wszystkim po stukroc.

Pedofilia w kosciele to stary temat, stary kotlet, ktory ten film na nowo odgrzewa. Ale jest moda to bedziemy nagrywac kolejne filmy. Po tym filmie jedynie jaka jest reakcja, to podsycane przez media antychrzescijanstwo. No ale ok....


Ps.
Zreszta ta MODA na pedofilskie filmy dokumentalne...

Żenująca wypowiedź niestety.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Różnica polega na tym, że szefowie tych nauczycieli, policjantów, prawników itp... nie chronią swoich podwładnych i nie przenoszą ich do innego urzędu/miasta/pokoju.
Taki czarny humor przy okazji - Dlaczego nikt nie widział pedofila konduktora? Bo jak jest konduktor pedofil to trafia do więzienia a nie do innego wagonu...
Sorry za offtop ale mnie osobiście fim mocno poruszył i oprócz samego przestępstwa, które jest opisywane, istotne jest również chronienie przestępców przez hierarchie. MIejmy nadzieje, że otworzy to oczy jak najwiekszej liczbie ludzi (już ponad 11 mln wyświetleń)

Pooglądaj troszkę czarno na białym to zobaczysz czy przełożeni nie ukrywają swoich podwładnych, daleko nie trzeba szukać sprawa we Wrocławiu.. :) :) ba , awanse nawet niektórzy dostali.. wszędzie są ludzie, którzy nie powinni robić tego co robią.. bo wszyscy są ludźmi.. i nie można wszystkich wrzucać do jednego wora bez względu czy ktoś jest księdzem, policjantem, nauczycielem... itp.. powinno być prawo, które chroni dzieci i które zapewnia wyciąganie konsekwencji wobec wszystkich, którzy naginają prawo.
I to co napisał Lolo wiarę trzeba bronić, chronić bo to jest zupełnie co innego niż to co robią niektórzy księża..
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Wiara wiarą, ksiądz księdzem, ale ujęcia z drona ładne. Szczególnie jak się śnieg osuwa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry