Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

venomas200

New member
Bez reklam
Co do Goslinga faktycznie jedynie na BR nie mam się o co do niego czepić.
Gość ma chyba problem z dialogami bo zawsze ubogie role w słowa
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Witam ludzie.
Obejrzałem kilka pozycji i chciałbym się podzielić swoimi refleksjami.
Kler nie rozumiem fenomenu tego filmu.
Niby wszystko ok cała historia mocno skondensowana wydarzeniami w sobie ale mocno przesadzona.
Moja ocena tego filmu to takie 6,5 i uważam również że ten film powinien każdy obejrzeć w ramach edukacji nie tylko na temat księży ale ludzkiej natury.
Świetny Braciak i Jakubik jak zawsze.
Polar na Netflix wbrew pozorom przypadł mi do gustu ten film. Taka mieszanka Johna Wicka i Sin City.
Netflix i Connor McGregor polecam historia jak to największy czub może dojść na szczyt

First Man nawet nie wiedziałem ile osób zginęło przed wyprawą na księżyc. Na nawet nigdy nie zastanawiałem się nad losem i rozterkami bliskich tych wszystkich astronautów. Tu świetnie pokazane tylko ten Gosling mi nie pasuje jako aktor. Nie trawie go po prostu, taki ponurak
Też oglądałem na dniach Kler i zdanie mam podobne. Dla mnie słabe 7/10.
Polar dla mnie również na plus. Trochę zbyt przerysowane postacie ekipy zabójców, ale reszta bardzo ok, dałem 8/10.
First Man mam do zaliczenia jeszcze, a historia Conora fajnie nakręcona. Dobry dokument, ale chętnie zobaczyłbym drugą część po zgwałceniu przez Khabiba :E
Dzisiaj na tapecie nowa premiera UHD.
29ef78ef3f75d989c4f99a1c5829c9ac.jpg
 

bokciu

Banned
Też wydawało mi się, że Kler to będzie jednostronna, pusta nagonka na kościół i księży, okraszona pedofilskimi scenami, w której nie zobaczę nic poza oczywistymi faktami. A tu takie miłe zaskoczenie. Bardzo dobry dramat z
niejednoznacznymi postaciami. Prawdziwy, antykościelny, ale niekoniecznie wrzucający samej idei do kosza.

A teraz coś zdecydowanie mocniejszego, a mianowicie "Climax"
Psychodeliczny performance, który ogląda się jednym tchem. Ścieżka dźwiękowa, a raczej podkład muzyczny wprowadzający w trans, genialnie wpasowany w ten odmienny trip. Kapitalna taneczna scena otwierająca. Po świetnym "Nieodwracalne", Gaspar Noe znowu stworzył coś co robi wrażenie. Film z pewnością nie dla każdego - ja muszę ochłonąć.
 

wucash

Active member
Bez reklam
już w zapowiedziach było widać, że nie będzie żylety... już czeka na dysku :D
ale po dzisiejszych nagrodach Bafta nie mogę się doczekać Faworyty, która na dniach pojawi się na łączach ;-)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja na Climax byłem w kinie. Film zdecydowanie nie dla każdego. Ba! Wręcz jest to film dla niszy. Mało komu przypasuje, jest momentami trudny, dziwny, niesmaczny i przerażający. Sporo osób opuściło salę kinową w ciągu pierwszych 30 minut filmu (a początek był tam akurat najbardziej lajtowy)...
Mnie osobiście się średnio podobał, ale kwestia gustu. Niewątpliwie jest to film po obejrzeniu którego nie da się pozostać obojętnym :)
 

wucash

Active member
Bez reklam
dziwny, niesmaczny i przerażający
Czyli coś dla mnie :D
Podobne komentarze były przy "The house that Jack built" Larsa von Triera, podobno ludzie z kin wychodzili. Dla mnie film wizualnie super, ale z drugiej strony jak to Lars - nic wprost, sporo odniesień do sztuki, literatury no i oczywiście do samego siebie (tym razem chyba za bardzo). Sceny, które miały szokować na mnie większego wrażenia nie zrobiły (wręcz czarna komedia). Ale żeby nie było tak z górki film bardzo trudny do zinterpretowania i rozumiem, że wielu sie po prostu nie spodoba.
Mam nadzieję, że Climax będzie lżejszy w odbiorze mimo swej specyfiki :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja kupię na BR :) Mam jakiś sentyment do tego "wojownika" :) Ty nic nie tracisz nie licząc czasu, który też ma swoją wartość, ale czego się nie robi dla hobby :) Podobno spoko efekty specjalne im wyszły w tym filmie.. podobno , bo tak pisali w necie, więc może coś w tym jest... oby...

UHD zjada BD (mam obie wersje) ale raczej nie będzie mi się chciało oglądać tego w całości :wink:
 

bokciu

Banned
Ja na Climax byłem w kinie. Film zdecydowanie nie dla każdego. Ba! Wręcz jest to film dla niszy. Mało komu przypasuje, jest momentami trudny, dziwny, niesmaczny i przerażający. Sporo osób opuściło salę kinową w ciągu pierwszych 30 minut filmu (a początek był tam akurat najbardziej lajtowy)...
Mnie osobiście się średnio podobał, ale kwestia gustu. Niewątpliwie jest to film po obejrzeniu którego nie da się pozostać obojętnym :)

Otóż to - film nie dla każdego, jak zresztą napisałem wcześniej. Ale czyż nie o to chodzi w filmach, aby zapadały na długo w pamięci? Moim wyznacznikiem w dużej mierze przy ocenie filmu, są emocje jakie wzbudza...i to niezależnie czy pozytywne, czy te negatywne. W moim odczuciu ten film do takich należy.
 
Do góry