Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

RAF1977

Banned
Bubafat, napiszę Ci trochę nie na temat najpierw.
właśnie słucham JMJ w Chinach i na auro3d brzmi o wiele lepiej niż w oryginalne 5.1
Teraz na temat filmów.
Właśnie wróciłem z kina.
Pitbull.
Film sam w sobie, szału nie robi.
W sumie szkoda było kasy na bilety.
Poprzedni był dużo lepszy.
Ale tego się spodziewałem.
Najbardziej rozczarowała mnie jakość dźwięku.
Maskara.
Żebym w UK nie rozumiał filmu po polsku.....
Niestety jutro znów idę do kina ale na inną salę. Na film po angielsku, Alains, czy jakoś tak.
Jak będzie taka lipa jak dziś, to już więcej nie chodzę do kina.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Raf1977
A napisow nie bylo? ;)
A na powaznie Nie widzialem jeszcze ani Pitbulla, ani Allied. Przez BF mam za duzo do ogladania w domu, zeby pozwolic sobie teraz na chodzenie na sredniaczki. Moze jutro jak odespie maraton :)
 
Ostatnia edycja:

zgred72

New member
"Rebeliant" - dobre kino, świetny Matthew McConaughey. Od paru dobrych filmów Matthew trzyma wysoki poziom.Film wskakuje na listę zakupową.
 

dread

New member
Bez reklam
Porównywałem jakość pomiędzy "3" a "Obcy - Decydujące starcie"" i tylko na blu.:D
Wydania "Imperiala" z wiadomej ostatnio promocji z MM.
Ziarno, ziarnem wiadomo..ale generalnie wydanie "3" jakościowo lepsze (audio i video) od "Obcy - Decydujące starcie".:wink:

Dźwiękowo zgoda. Czas jest nieubłagany i te 6 lat różnicy robi swoje.
Co do obrazu to na moje oczy (i nie tylko moje patrząc na recenzje w necie) najlepiej wypada część 1. Dwójka nieco jej ustępuje, ale to właśnie w Aliens jest zdecydowanie największa przepaść w obrazie pomiędzy DVD a Blu-ray w przypadku tego filmu. Ta przepaść jest ewidentna nawet na kilkunastu calach. Nie rozchodzi się tutaj tylko o nieporównywalnie większą szczegółowość obrazu, ale również brak widocznej kompresji, która była zmorą wydania DVD, lepszy kontrast czy zupełnie inne kolorki.
Dodam, że w obu filmach przy ich odświeżeniu czynny udział brali ich reżyserzy czyli Ridley Scott oraz James Cameron. Czy wyciągnęli maxa z tych filmów jak na możliwości Blu-ray'a ? Moim zdaniem tak.

Co do Alien 3 to do niego Fincher w ogóle się nie przyznaje, że kiedykolwiek nakręcił taki film. O Resurrection z kolei wszyscy chcieliby zapomnieć ;)
Stąd też w obecnym wydaniu Blu-ray potraktowano je z buta i w ogóle ich nie odświeżano lecz sięgnięto po transfer z którego korzystano lata temu dla DVD. I to własnie w tych częściach dla niektórych osób, które dysponują małym TV i siedzą od niego za daleko może być problem z odróżnieniem DVD od Blu-ray bo jedyna różnica między nimi polega na większej szczegółowości obrazu oraz mniejszej kompresji obrazu - nie jest ona jednak aż tak duża jak w 1 i 2.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"Rebeliant" - dobre kino, świetny Matthew McConaughey. Od paru dobrych filmów Matthew trzyma wysoki poziom.Film wskakuje na listę zakupową.

Ale tylko na dvd .. - przynajmniej to co widać na dzień dzisiejszy w sklepach - dystrybutor Monolith rządzi, a właściwie księgowy tej firmy..

Bubafat, napiszę Ci trochę nie na temat najpierw.
właśnie słucham JMJ w Chinach i na auro3d brzmi o wiele lepiej niż w oryginalne 5.1
Teraz na temat filmów.
Właśnie wróciłem z kina.
Pitbull.
Film sam w sobie, szału nie robi.
W sumie szkoda było kasy na bilety.
Poprzedni był dużo lepszy.
Ale tego się spodziewałem.
Najbardziej rozczarowała mnie jakość dźwięku.
Maskara.
Żebym w UK nie rozumiał filmu po polsku.....
Niestety jutro znów idę do kina ale na inną salę. Na film po angielsku, Alains, czy jakoś tak.
Jak będzie taka lipa jak dziś, to już więcej nie chodzę do kina.

To zapraszam do w-wy do Imax - myślę a wręcz jestem przekonany że nie pożałujesz - dźwięk jest odpowiedni :) a filmu polskiego - dialogów w Polsce również momentami wszystkiego nie słychać - więc to norma..


Teraz odniosę się do projektorów 4k itp.. zgadzam sie z Bubciem bo sprawa jest bardzo prosta jakiś czas temu jeszcze było dużo rozmowy na temat kupowania tv 4k, a tv fhd w chwili obecnej gdzie te tv są już bardzo zbliżone do cen tv fhd temat prawie zanika, bo każdy prawie kupuje tv 4k.
Z projektorami jest podobnie w chwili obecnej taki projektor kosztuje tyle co przyzwoity samochód więc mało kogo stać na taką "zabawkę" i temat oczywiście się powtarza ze o ile taki projektor daje więcej radości.. w stosunku do projektora fhd... który również daje dobra jakość ale.. jeśli ktoś dzisiaj zarabia powiedzmy 20-30 tys miesięcznie i lubi filmy a do tego jeszcze chce zrobić sobie salę kinową w domu to on będzie się zastanawiał o ile procent ma lepsza jakość na projektorze 4k w
stosunku do projektora fhd ????? Bez jaj.... idzie i kupuje taki projektor... i nie rozwala tematu na x części w stosunku do osoby która dzisiaj już ma projektor fhd u siebie w mieszkaniu/ domu, a zarabia powiedzmy 4-5 tys netto.. dla takiego kogoś wydać na projektor powiedzmy 40-50 tys zl plus inne pochodne rzeczy które by musiał wymienić , a nie wspominając o remoncie to jest zupełnie inna bajka.
Jakbyśmy patrzyli tylko i wyłącznie na to czy coś jest warte tych pieniędzy (a nie wspominając że wielu z tych oceniających to na to co oceniają nie stać ich żeby kupić daną rzecz) to byśmy wszystkie nowinki widzieli na ekranach naszych tv.. i do tego widzieli to jako przyszłość.. a przecież świat idzie do przodu i patrzeć tylko jak za ileś lat wsiądziemy do samochodu, a on sam nas zawiezie do pracy, na zakupy.. itp.. ale oceniając cenę takiego auta będziemy patrzeć pod kątem naszych zarobków i czy to jest warte czy też nie w stosunku do innych aut (tradycyjnych) - pozbawione jest sensu..

W innym wątku jeden z kolegów pisał że jakby zarabiał więcej to kupiłby sobie AM, a jeździ obecnie Mesiem E klasy.. czysto teoretycznie czy AM jest warty tych pieniędzy w stosunku do E klasy - można powiedzieć że nie, ale Kolega jak również i ja gdybym miał takie pieniądze taki AM stałby przed garażem.. ale to że nas obu nie stać na AM to nie piszemy że on nie jest warty tych pieniędzy - tylko nas na to nie stać. A kogo stać i takie auto się podoba to idzie zamawia czeka sobie powiedzmy około 12 miesięcy i otrzymuje pięknego AM i cieszy się niem nie zastanawiając się o ile on jest lepszy w stosunku do innych marek patrząc na cenę tych samochodów i swojego auta. Tylko powtórzę CIESZY SIĘ jazdą swoim wymarzonym autkiem.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że wiesz ale ... Aston Martin.. taki samochodzik robiony niemalże ręcznie w C+ można zobaczyć (ja już dwa razy oglądałem ) jak robią te auta .. magia.. HP i jego czary to się chowają xxx razy :) oczywiście jak dla mnie...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek lubi skróty, więc Aston ; )

Lolek,
Przecież tu chodzi właśnie o tą kasę.
Nikt nie neguje UHD.
Ja też bym kupił, a nie biorę bo zwyczajnie mnie nie stać na takie wydatki.
To nie jest jakiś stolik dla nowobogackich frajerów którym się wmawia, że zagra lepiej na nim, jak na 4 cegłach, a realna poprawa.

Widz polega na tym, że my tutaj reprezentujemy średnią i takie, a nie inne mamy poglądy w kontekście zasadności wydatków. To samo mówili goście z r....pl.
Więc chcąc nie chcąc ta kasa zawsze będzie nam towarzyszyć przy takich dyskusjach.
FHD daje kupe wrażeń i to jest fakt.
UHD daje ich jeszcze więcej, co nie znaczy, że zwala z nóg (mnie nie).
Każdy kibicuje i nikt nie neguje. Pomijając kasę, to wartość dodatnia.
To nie podlega dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ciekawe, co to za kolega pisał o tym AM☺
Na Sadybe do Imax zapraszasz?
Oj bywałem tam często kiedyś kiedyś. Ba, nawet pracowałem w tym Sadyba Best mall. W kregielni hokuspokus☺.
I że tak powiem, "za plotem" od best mall.
Na obiekcie MSW bodajże.
Parkingi tych Lancia tam mają ☺.
O mały włos, bym pracował w tej fabryce AM, co ją widziałeś na filmie zapewne. Niestety nie dostałem sie na pierwszy rzut ale jak się nic nie popindoli, to AM otworzy fabrykę 5km odemnie i będę się jeszcze starał dostać.
Ci co się dostali, to szkolą sie właśnie w tej głównej fabryce przez półtora roku, żeby potem przyjść do tej nowo otwieranej.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig a zobacz - ja odnośnie 4k np przy tv to tak średnio jestem zafascynowany ze względu na wielkości tv - oczywiście .. bardziej w tych nowych tv 4k cenię HDR i większą paletę barw niż samo 4k, ale przy projektorze i ekranie 100-130 cali to byłbym ostatnim który by napisał, że nie warto kupić patrząc ile daje więcej w stosunku do projektora FHD.. a tym bardziej jakbym filmy mega lubił - bo ja mam troszkę inne podejście do filmów, a pomimo tego i tak uważam że na projektorze jest to dużo bardziej odczuwalne niż na tv.... chyba że ktoś pisze że nie warto i konkretnie jest napisane że nie kupi bo go na chwilę obecna nie stać to wtedy coś takiego uważam że jest ok - jest to szczere podejście do tematu... a nie że to jest nie warte, warte jest tylko nie każdego stać ale to zupełnie inna bajka.....ale to moje zdanie..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście, że jest warte. Bo to wartość dodatnia.
Pod warunkiem, że kasa nie jest ograniczeniem.
Pytanie, ile zyskamy. Bardzo dużo, trochę, czy nie wiele.
Nawet, jak założymy, że "trochę" to dalej pozostanie dylemat czy to jest warte dodatkowej inwestycji i zabawy w wymianę.
Jeżeli pominiemy koszty, to nad czym tu się zastanawiać.
Wiem, że gdybym był na miejscu Bipo, to nic bym nie wymieniał.
Bo nikomu się tu nie przelewa, a to co jest i tak robi świetną robotę i nie ma płaczu.
Takie akademickie dyskusje.
Sam teraz, przy wymianie tv brałbym już UHD.
Pisałem o tym wiele razy, ale nie zależy mi kompletnie i oczywiście w tym także kontekście (czego nie ukrywam) zwyczajnie szkoda by mi było kasy na taki zabieg, ale jak ktoś ma pod dostatkiem, to proj czy tv już w UHD.
Od przybytku głowa nie boli
;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek przecież to jest oczywiste że mnie nie stać wywalić 45tyś na projektor. Napisałem to wyraźnie że kupiłbym jakby to było ale w przedziale 10-20tys. Jak zdazyles zauważyć dla mnie jest ważne te kilka procent na plus w obrazie ale nie jest zasadne w moim przypadku aby na to wywalić 30 tyś, jeszcze przy moich zarobkach mnie nie powaliło. Jakbym zarabiał tyle że kupno takiego sprzętu nie robiło by na mnie wrażenia to jest oczywiste że bym go kupił. Przecież to normalne że tacy maniacy, którzy walczą o każdy procent na plus w obrazie napędzają dalszy rozwoju technologiczny i chwała im za to. Sam do nich należę tylko w granicach których mnie stać.... Jak wchodziły obrazy 3d w plazmach to pierwsze co pobiegłem do sklepu i zakupiłem pierwszą plazmę 3d za ok10tys bo mnie na nią było stać a inni się dziwili po co i na co mi taki TV... ;-) Chciałem mieć ampli ze wszystkimi nowymi bajerami za 10tys to poszedłem i go kupiłem. ... ;-) Ale jak to Armanig zauważył w granicach wydatków na które mnie stać. .. ;-)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O to mi chodzi że nawet jeśli jest to troszkę lepiej to jeśli kogoś stać w 100% znaczeniu tego słowa to jak najbardziej wg mnie warto kupować takie czy inne rzeczy które wpływają na ++++ a tym bardziej jeśli to się lubi... bo co innego jest jeśli ktoś coś kupuje, a rodzina przez to cierpi to wtedy już warto się zastanowić czy to było warte zakupu - wg mnie nie.. ale są rożni ludzi i mam dwóch takich "kolegów" co tak robią.
Ale też się nasuwa pytanie - jeśli ktoś pisze że powiedzmy ten projektor jest nie warty kupna w stosunku do obecnego - oczywiście podchodzimy pod względem tego ile zarabiamy itp.. to jakby to było do takiej oceny gdyby ta osoba nagle miała pensję powiedzmy 30 tys miesięcznie..a jeśli byłaby to inna ocena to na ile są szczere opinie jeśli w jakimś znaczeniu tego słowa nas nie stać na kupno takiego projektora w chwili obecnej.. tak tylko gdybam :) Oczywiście pisze ogólnie - nikogo nie mam na myśli w tym momencie z forum.. i mam na myśli każda rzecz drogi smartfon, drogi wzmak, drogi samochód itp..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe, co to za kolega pisał o tym AM☺
Na Sadybe do Imax zapraszasz?
Oj bywałem tam często kiedyś kiedyś. Ba, nawet pracowałem w tym Sadyba Best mall. W kregielni hokuspokus☺.
I że tak powiem, "za plotem" od best mall.
Na obiekcie MSW bodajże.
Parkingi tych Lancia tam mają ☺.
O mały włos, bym pracował w tej fabryce AM, co ją widziałeś na filmie zapewne. Niestety nie dostałem sie na pierwszy rzut ale jak się nic nie popindoli, to AM otworzy fabrykę 5km odemnie i będę się jeszcze starał dostać.
Ci co się dostali, to szkolą sie właśnie w tej głównej fabryce przez półtora roku, żeby potem przyjść do tej nowo otwieranej.

Był taki jeden co lubi AM tak jak i ja :) dla mnie powiem szczerze że ta fabryka i podejście do tematu jakim jest samochód to zupełnie inna bajka - mógłbym tu pisać i pisać ale znowu wywalą więc szkoda czasu mojego.. ale daj Bóg żeby tacy ludzie byli w rożnych fabrykach i żeby mieli taką pasję właśnie do tego co robią. Magia i jeszcze raz magia... a że człowieka nie stać .. to jedno ale jak fajnie jest pomarzyć.. :)

Natomiast co do Imax to jak dla mnie najlepsze kino w Stolicy pod względem dźwięku jak i obrazu.. jeszcze muszę iść na 4D z tymi "latającymi fotelami" itp :) i wtedy porównam..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, ale te 30k na msc. to wiele tu osób zarabia, wierz mi.
Nie zakładaj, że taka kwota robi ludziom, wodę z mózgu i już latają po stoliki.
Czy kolumny po 100k. Właśnie może dlatego, że ich stać, zdrowy rozsądek im podpowiada, że nie muszą szastać na lewo i prawo i to co mają w zupełności ich zadawala. Wystarczy sama świadomość "że mogą".
Znam gościa który ma 100k na msc. prowadzi mały motel w centrum.
Normalny człowiek, taki sam jak każdy, nie mądrzejszy, nie głupszy.
Ot, ma i już. A gdzie producenci czy... notariusze, zdzwiłbyś się o jakiej kasie mówimy.
Nie dla każdego "coś" jest warte wydatku, nawet jeżeli zarabia sporo więcej.
Ty chyba piszesz o jakiś krezusach, dla których milion w lewo czy prawo nie robi różnicy.
Ja bym widział u siebie 80-90" Oleda, ale nie dałbym za niego (np.) 100k przy zarobkach które podałeś (np.) 20-30k. Po prostu.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz warunek musi być taki, że ta osoba to lubi ... mój brat ma więcej albo porównywalnie i nie ma projektora, a nawet dobrego tv bo pierwsze nie interesuje go na tyle żeby się tym pasjonować, a dwa nie ma czasu na to.. to jest kwestia co się lubi i ile to jest warte dla takiej osoby.. 30 tys netto dla mnie jakiegoś mega szału nie robi aczkolwiek nie zarabiam tyle, ale mam nadzieję że będę tyle zarabiał... albo inaczej jestem przekonany ze taka kwota jest do osiągnięcia przy oczywiście odrobinie szczęścia :) ale śmiem twierdzić że gro osób na tym i nie tylko na tym forum to kwota bardzo duża.. o czym mówią rożne sondaże typu np jakimi autami jeździmy w RP jest to rzecz niewątpliwie dla większości gospodarstw domowych ważniejsza od np projektora.. gdzie średnio zarabiający Polak nie jeździ samochodem w kwocie projektora 4k.. Pytanie też z jakiej kwoty wpadasz na te 30 tys bo jak zarabiasz 20 tysi i wchodzisz na 30 to jest to różnica ale nie robiąca takiego szału gdy zarabiasz 5 tys i wpadasz na 30 tysi :) I gdybym zarabiał te 30 tys netto miesięcznie to na pewno miałbym stolik za 10 tys i nie dlatego że grałoby mi lepiej tylko dlatego, że taki a nie inny stolik by mi się podobał.. Chociaż znam dwie osoby które mają stoliki w porównywalnej kwocie i 30 tysi nie zarabiają miesięcznie - więc to też kwestia właśnie co się lubi w życiu i na co się chce przeznaczyć pieniądze.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i gra, nie ma co gadać o bzdurach.
Tak czy inaczej, projekcje UHD kupię, ale jak spadnie do kwoty która jest uznawana społecznie za akceptowalną ;)
Zresztą miałem projektor SD i siłą rzeczy przeszedłem na FHD, z UHD będzie podobnie. Trzeba się cieszyć z tego co jest, bo jest dobrze.
W ogólnym rozrachunku i obiektywnie.
 
Do góry