Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

dread

New member
Bez reklam
Dlatego ja nigdy nikogo nie przekonuje do swojego zdania ( chyba że jestem w pracy ) każdy indywidualnie podchodzi... może faktycznie nie ma co porównywać filmu x np z HBO do filmu Y na BR tylko naprawdę mnie wpienia jak film jest pełen ziarna .. a na HBO widzę prawie czysty film...

Ziarno jest i będzie stosowane w filmach, nawet gdy wszyscy przejdą na cyfrę 8K. Musisz z tym jakoś żyć :)

Na HBO zwykle nie widzisz ziarna bo kompresja je zjadła (mowa o filmach które owo ziarno posiadają). Podobny efekt na filmach Blu-ray możesz uzyskać uaktywniając odszumianie w odtwarzaczu lub TV.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Lolek weź sie w garść i pogodz sie z tym. 3 na 10 filmów będziesz miał czystych tak jak ja 3 na 10 filmów kupie za dobrą cenę :p

Ps. kiedy wychodzi dzień niepodległości??
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Dlatego ja nigdy nikogo nie przekonuje do swojego zdania ( chyba że jestem w pracy ) każdy indywidualnie podchodzi... może faktycznie nie ma co porównywać filmu x np z HBO do filmu Y na BR tylko naprawdę mnie wpienia jak film jest pełen ziarna .. a na HBO widzę prawie czysty film...
na dodatek to ziarno w tv 4k jeszcze bardziej jest widoczne niż w tv FHD..przynajmniej ja to bardziej widzę,, szczęście jest takie że w przypadku Dnia niepodleg. II obejrzę w 3d, a w tym formacie ja mniej widzę niedoskonałości.. w stosunku do tego samego filmu w 2d. Ale Batmana miałem w 2d bo wybrałem wers. rozszerzoną....


Nie dostrzegasz ziarna na HBO ? Cuda na kiju !
Na 10 filmow 2 sa bez ziarna, w pozostalych takie ziarno ze az wykreca .. , podobnie z Canal+ .Na poczatku to mialem obawy ze tv mi szwankuja ..
Polsat,Tvn - jezeli juz mowa o jak najlepszej jakosci z platformy to wlasnie tylko te kanaly taka oddaja .
 

pantomima

Banned
Gratuluję pojęcia w oznaczeniach.To ja Ci powiem,że jest dużo filmów w 1080i czy 720p,które biją 1080p :wink:

Ta szydera jest niepotrzebna ..



Sygnał 1080i jest nadawany w 50 polklatkach, natomiast 1080p nadaje 50 pelnych klatek - transmitowanie w rozdzielczosci 1080p wymagalo by prawie 2x wiecej pasma dlatego wszyscy zostali przy transmisji sygnalu w 1080i bo jest prosciej ,wygodniej a przedewszystkim taniej .

Napewno 720p nie przebije 1080p , jak juz to raczej miales na mysli 1080i ale i tak jest to kwestia dyskusyjna .
A tak naprawde to nie rozdzielczosc ma tutaj znaczenie a piksele na sekunde ktore ogladamy ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek weź sie w garść i pogodz sie z tym. 3 na 10 filmów będziesz miał czystych tak jak ja 3 na 10 filmów kupie za dobrą cenę :p

Ps. kiedy wychodzi dzień niepodległości??

Już jest w sklepach, ja kilka dni temu już odebrałem tylko czasu brakuje na obejrzenie filmu .. myślę że jutro obejrzę..
Nie dostrzegasz ziarna na HBO ? Cuda na kiju !
Na 10 filmow 2 sa bez ziarna, w pozostalych takie ziarno ze az wykreca .. , podobnie z Canal+ .Na poczatku to mialem obawy ze tv mi szwankuja ..
Polsat,Tvn - jezeli juz mowa o jak najlepszej jakosci z platformy to wlasnie tylko te kanaly taka oddaja .

Kolego ja nie napisałem że wszystkie filmy, tylko napisałem konkretne filmy i konkretne seriale..
Na tvn i Polsacie dla mnie to tylko wiadomości są w dobrej jakości.. zresztą kiedy trafia nowość do tych kanałów to w HBO, C+ czy Cinemax już dawno wszyscy są po obejrzeniu tychże nowości polsatowskich..

lolek126 może nadszedł już czas na 4K ;) :eek:k:

Mam tv 4k i jakoś nie jest w salonie tylko w sypialni więc jak widzisz szału na mnie to nie zrobiło.. jakbym miał 75-80 cali to by była inna bajka, a na 55 calach podniety nie ma.. :) do tego starsze filmy to są ala 4k , a nowsze nie ma informacji czy to jest film w 100% 4k..

Choć lata mijają więc kiedyś, kiedyś pewnie tylko filmy 4k będą, a filmy na dvd pewnie znikną - pytanie tylko kiedy to nastąpi w takim kraju jak RP> choć do czasu kiedy tv będą 3d to ja i tak będę kupował filmy właśnie w 3d..
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
A odnośnie DVD jak będziesz miał możliwość weź sobie zobacz np takie filmy jak np.: (mam na myśli dźwięk) Gladiator, Ocalony, Terminator 3, Wszystkie części SW i sobie porównaj do tego co oferują te same filmy na BR i jak bardzo zbliżona jest jakość względem siebie.. Kończymy temat bo szkoda czasu.. napisałem swoje odczucia, inni mogą mieć inne i mi nie jest to oceniać, ani się kłócić, jak również nie mam zamiaru przekonywać innych do swojego poglądu.
Pozdrawiam...:)

Lolek.
Sprawdzilem w domu . Mam wszystkie filmy na BD.
Star Wars ( przykladowy, ale wszystkie maja ponad 4 mbps) DTS-HD Master Audio English 4533 kbps 6.1 / 48 kHz / 4533 kbps / 24-bit (DTS Core: 6.1-ES / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Gladiator : English: DTS-HD Master Audio 24/48 3/2.1 @ 4436kbps (4408kbps for extended version - core: DTS 24/48 3/2.1
Ocalony: English DTS-HD Master Audio 5.1 3827 / 1509 Kbps/ 48 kHz / 24-bit
Terminator 3 znaczaco odstaje od reszty, bo UK wersja ma
Dolby TrueHD Audio English 1831 kbps 5.1 / 48 kHz / 1831 kbps / 16-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)
Nie wiem, jakie parametry ma dostepny w DE i PL tzw Second print, ale powiedzmy ze te same.

Czyli tak. Chcesz zebym znalazl teraz brakujace DVD, z dzwiekiem DD 5.1/DTS 5.1 448kbps/640kbps/740kbps/1509 kbps (jesli taka istnieje w przyrodzie porownal z BD i nie stwierdzil roznicy?
Moge cos wygrac gdybym jednak potrafil wskazac roznice??
Wiesz pytam, bo chetnie podziele sie nagroda, jesli ustalimy, ze mam jednak szanse wychwycic jakas roznice, bo naprawde mi sie nie chce przez to przechodzic.
Mozemy tez umowic sie, ze te 24bity i rzad wielkosci wyzszy bitrate, nie robi z zalozenia roznicy, ale stawiasz flaszke. Czeka mnie roboczy weekend i nie chce marnowac czasu. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bubcio ja nie chcę żebyś Ty sprawdził na papierze tylko fizycznie te filmy najpierw wrzucił na dvd, a potem na BR... i jak mi powiesz że np gladiator na BR w stosunku do DVD jest oszałamiający to naprawdę idę do lekarza :) niech mi oczy wymieniają jak i uszy :) mało tego zadaj sobie pytanie czy mając taki film na dvd i zapłaciłeś za niego 40 zł warto było kupić na BR płacąc jak wszedł około 70 zł.. w moim wypadku tak było...
I tak jak powiedziałem to jest moje zdanie i nikogo nie mam zamiaru przekonywać.. dla przykładu w drugą stronę film na dvd King Kong w stosunku do wydania na BR jest bardzo duża różnica w jakości obrazu , w dźwięku mniejsza ale też jest.. to samo np jest w przypadku Hulk 2 - tylko w tym w wypadku i dźwięk jest zajebisty - kładzie takie starocie wiele filmów nowych pod względem dźwięku.. jeszcze kilka pozycji bym mógł wymienić bo jednak zdarzają się takie kwiatki że dvd jest znacząco słabsze do tego co oferuje ten sam film na BR.

Pracujesz w sobotę i w niedzielę ? To spokoju życzę.. :)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Czyli teraz niczego nie wygram, ani nie udowodnie, ale w przyszlosci moge zaoszczedzic, skupujac DVD za grosze zamiast wydawac na BD, czy BDUHD, z tym samym dzwiekiem co BD?
Dzieki.
Szkoda, ze nie zdawalem sobie z tego sprawy zanim wydalem kase na te plyty, z ktorymi sie teraz bujam, bo nikt ich nie chce ze wzgledu "na tak samo dobry", jesli nie lepszy streamming. bo moze bym jedzil nowym mercedesem.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
lolek jak ty uważasz że płyta co ma 5gb gra lepiej niż ta co ma 50.. to albo zmień kable, prąd, sprzęt cokolwiek bo ja nie wiem o czym ty mówisz. Jesteś chyba zbyt przewrażliwiony na jakim punkcie
 

zgred72

New member
Już jest w sklepach, ja kilka dni temu już odebrałem tylko czasu brakuje na obejrzenie filmu .. myślę że jutro obejrzę..


Kolego ja nie napisałem że wszystkie filmy, tylko napisałem konkretne filmy i konkretne seriale..
Na tvn i Polsacie dla mnie to tylko wiadomości są w dobrej jakości.. zresztą kiedy trafia nowość do tych kanałów to w HBO, C+ czy Cinemax już dawno wszyscy są po obejrzeniu tychże nowości polsatowskich..



Mam tv 4k i jakoś nie jest w salonie tylko w sypialni więc jak widzisz szału na mnie to nie zrobiło.. jakbym miał 75-80 cali to by była inna bajka, a na 55 calach podniety nie ma.. :) do tego starsze filmy to są ala 4k , a nowsze nie ma informacji czy to jest film w 100% 4k..

Choć lata mijają więc kiedyś, kiedyś pewnie tylko filmy 4k będą, a filmy na dvd pewnie znikną - pytanie tylko kiedy to nastąpi w takim kraju jak RP> choć do czasu kiedy tv będą 3d to ja i tak będę kupował filmy właśnie w 3d..
No tak, rozumiem.
Dla mnie skok jakościowy był duży ze zwykłego led'a ale rozumiem twój punkt widzenia. 😉
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli teraz niczego nie wygram, ani nie udowodnie, ale w przyszlosci moge zaoszczedzic, skupujac DVD za grosze zamiast wydawac na BD, czy BDUHD, z tym samym dzwiekiem co BD?
Dzieki.
Szkoda, ze nie zdawalem sobie z tego sprawy zanim wydalem kase na te plyty, z ktorymi sie teraz bujam, bo nikt ich nie chce ze wzgledu "na tak samo dobry", jesli nie lepszy streamming. bo moze bym jedzil nowym mercedesem.

Bubcio nie zmieniaj tego co napisałem - czyli pisałem o konkretnych filmach .. a nie o wszystkich filmach... bo od XXX czasu kupuje 99% filmów na BR, a dvd to garstka, nie licząc tych filmów na dvd które kiedyś kiedyś kupiłem, a których nie mam zamiaru zmieniać na BR... i daje Ci 100% że na filmach nie dorobisz się nowego Mercedesa.. jestem przekonany, że z pracy którą wykonujesz szybciej kupisz ..czego oczywiście Ci życzę :)
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Myslisz ze jak cos jest wieksze Caparzo i drozsze to juz z gory jest lepsze ... ?
Moj skladak Harmana kosztowal grosze a bije na leb/na szyje sprzet np. Armaniego ;), i Armanig wie o tym doskonale ale nic z tym nie zrobi ;) , moze tylko przelknac te gorzka pigulke ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry