Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

dread

New member
Bez reklam
lolek - Co to w ogóle za pomysł z porównywaniem obrazu z filmu X na nc+ do filmu Y na Blu-ray i na tej podstawie zastanawianie się czy warto inwestować w filmy na tym nośniku ?
To nie ma sensu :)

Wspomniany Hobbit na HBO to kastrat z przeformatowanym obrazem z 2.39:1 do 16:9 podobnie jak wiele innych filmów na nc+
O kompresji obrazu nawet nie chce mi się klawiatury szczępić. Zero startu do wydania Blu-ray tego samego filmu.

Batman v Superman na Blu-ray wygląda dokładnie tak jak powinien wyglądać. Jeśli końcowy efekt Ci się nie podoba to pisz do Snydera z prośbą żeby przestał kręcić w 16mm i 35mm. Taki ma styl facet i kropka.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Druga sprawa - dystrybutorzy.

Lolek, na jakości av nas nie dymają (o ile nie mówimy o Monolith czy wspomnianych wcześniej kastracjach dźwięku). Robią to gdzieś indziej, pokazując nam przy okazji gest Kozakiewicza.

Ja od 2 tygodni - w końcu - rozszerzylem swój obszar zakupowy również na sklepy zagraniczne. 2 filmy jadą do mnie z Australii (dzięki Bubafat za cynk o Snowpiercerze), 4 z Anglii i 5 z Czech. Kolejne kraje wkrótce. A dlaczego zacząłem tak robić?

Bo niektóre filmy w ogóle nie wychodzą w Polsce na blu. Niektóre wychodzą, ale bez 3d. Bez "remastered in 4k". Bez steelbooka. A na koniec, żeby było śmieszniej, te same filmy mają za granicą... polskie napisy! I są tańsze, niż u nas! To jest żenada.

Na obronę dystrybutorów mogę powiedzieć tylko jedno: w sumie.... ja.... pewnie.... też bym... nie ryzykował.... bo... wystarczy spojrzeć na nasze forum. Koledzy wydają grube tysiące na sprzęt hifi, a filmy z neta, bo za darmo. Więc dla kogo dystrybutor ma robić dystrybucję?

I tak się koło zamyka. Nie ma co narzekać.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Wspomniany Hobbit na HBO to kastrat z przeformatowanym obrazem z 2.39:1 do 16:9 podobnie jak wiele innych filmów na nc+
O kompresji obrazu nawet nie chce mi się klawiatury szczępić. Zero startu do wydania Blu-ray tego samego filmu.

Batman v Superman na Blu-ray wygląda dokładnie tak jak powinien wyglądać. Jeśli końcowy efekt Ci się nie podoba to pisz do Snydera z prośbą żeby przestał kręcić w 16mm i 35mm. Taki ma styl facet i kropka.

Czuję jakbym sam to napisał. Dzięki 😊

Wielokrotnie pisałem lolkowi o konwersji do 1:78, ale nigdy mi nie odpisał.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Druga sprawa - dystrybutorzy.
Ja od 2 tygodni - w końcu - rozszerzylem swój obszar zakupowy również na sklepy zagraniczne. 2 filmy jadą do mnie z Australii (dzięki Bubafat za cynk o Snowpiercerze), 4 z Anglii i 5 z Czech. Kolejne kraje wkrótce. A dlaczego zacząłem tak robić?

Bo niektóre filmy w ogóle nie wychodzą w Polsce na blu. Niektóre wychodzą, ale bez 3d. Bez "remastered in 4k". Bez steelbooka. A na koniec, żeby było śmieszniej, te same filmy mają za granicą... polskie napisy! I są tańsze, niż u nas! To jest żenada.
I tak się koło zamyka. Nie ma co narzekać.


Mozna? - MOZNA!
"Na naszym rynku", tj UK/IRL, jesli komus zalezy na jakosci, odpowiedniej wersji, napisach, czy pudelku, tez czasem musi kombinowac i polowac na obce wydania. Ze Snowpiercerem bylo tak samo jak u Was. Najlepsza wersja dla europejskiego english speakera, to francuzki steel Snowpiercer (Blu-ray SteelBook) [France] | Hi-Def Ninja - Pop Culture - Movie Collectible Community

@Raccoon : sluze uprzejmie. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bubcio ja Ciebie rozumiem ... i tak jeśli chodzi o samochód to oczywiście praktycznie w 99,9 % się zgadzam jedynie nie korzystałem z for a z ludzi którzy kupę lat przejeździli tą marką.. i na automacie bo jak pamiętasz strasznie tego się bałem..
Natomiast co do filmów to naprawdę nie wiele jest osób co by skrytykowało obraz czy dźwięk na filmie BR oczywiście są ludzie którzy o tym piszą między innymi właśnie Piramida..
Ci którzy piszą nie wiem na czym oglądali i z jakiego źródła.. więc ciężko się odnieść ... a znam przypadek gdzie na innym forum Gość skrytykował film Niepamięć i jak napisałem do niego na czym oglądał i jak mi odpowiedział to ręce mi opadły.. także takie są oceny ..

Jeśli pisze że dźwięk przy Avengers 2 jest gorszy, a na pewno porównywalny (wg mnie) jak w tym samym filmie podkładany nasz rodzimy język w zwykłym DD.. mało tego jak dzwonię do dystrybutora i mówi mi gość odnośnie tego filmu, że dostają informację o słabym dźwięku ale nic nie mogą zrobić, a tutaj na forum piszą że dźwięk jest bardzo dobry - to co ja mam pisać.. każdy wg siebie ocenia...każdy ma do tego prawo i nic mi do tego.. i opieram się wyłącznie na tym co mogę przeczytać..

A odnośnie DVD jak będziesz miał możliwość weź sobie zobacz np takie filmy jak np.: (mam na myśli dźwięk) Gladiator, Ocalony, Terminator 3, Wszystkie części SW i sobie porównaj do tego co oferują te same filmy na BR i jak bardzo zbliżona jest jakość względem siebie.. Kończymy temat bo szkoda czasu.. napisałem swoje odczucia, inni mogą mieć inne i mi nie jest to oceniać, ani się kłócić, jak również nie mam zamiaru przekonywać innych do swojego poglądu.
Pozdrawiam...:)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek - Co to w ogóle za pomysł z porównywaniem obrazu z filmu X na nc+ do filmu Y na Blu-ray i na tej podstawie zastanawianie się czy warto inwestować w filmy na tym nośniku ?
To nie ma sensu :)

Wspomniany Hobbit na HBO to kastrat z przeformatowanym obrazem z 2.39:1 do 16:9 podobnie jak wiele innych filmów na nc+
O kompresji obrazu nawet nie chce mi się klawiatury szczępić. Zero startu do wydania Blu-ray tego samego filmu.

Batman v Superman na Blu-ray wygląda dokładnie tak jak powinien wyglądać. Jeśli końcowy efekt Ci się nie podoba to pisz do Snydera z prośbą żeby przestał kręcić w 16mm i 35mm. Taki ma styl facet i kropka.

Kolego ale nie nie porównywałem Hobbita z BR do Hobbita z tv.. ja wiem że przeformatowali obraz w HBO.... Dla mnie obraz w Hobbit na BR jest najlepszym obrazem jaki oglądałem na BR, a troszki tego mam.. mi osobiście ten film na HBO bardziej się podobał niż na BR najnowszy Batman.. był czyściejszy bez ziarna... nie miałem na myśli tego że mam obraz w HBO na cały ekran.. mnie to ziarno denerwuje - ja lubię czysty obraz tak jak jest to np. w wielu Marvelach..ale nie tylko bo np też Zjawa jest ze świetnym jakościowo obrazem - jak się chce to można..
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Lolek co znaczy że nie wyślesz.bo masz oryginały ?! Nie kumam tego.
A jaco mam piraty ? Prosze cie. Jak gadamy o filmach to wiedz, że ja na kompie oglądam tylko internet a nie filmy, nie intereują mnie ściągańce, mam bluraye oryginalne nic kopiowanego nic podróbkowego.
Kupie supermana jak będzie dla mnie cena akceptowalna :p ostatnio mi.uciekł za w miare przystępną cene, ale dlatego że byłem w pracy.
Co do ceny snajpera, to ceny są jakie są to wina debili którzy sprzedają. Kiedyś napisałem do gościa, czemu snajper 2 płytowa edycja jest tańsza od zwykłej wersji. Odpisał mi, że takie ceny jego szef wymyśla i on nie może twgo zmienić. Więc bedą wisieć w h. czasu.
Terazna alledrogo są dwa snajpery, za 65 i za 58. Chyba tylko głupek kupi w tej cenie skoro za 70 pare można mieć pdwójną wersję. Mimo że dwa miesiące nie kupiłem żadnego filmu, to nie znaczy że dzić mam kupić za 80 zł. Religia mi nie pozwala :p
I są filmy które tanieją szybko. Trzeba umieć szukać i sie czasem dogadać z kimś a przede wszystkim umieć licytować :p
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Caparzo nie zrozumiałem Cię , może za szybko przeczytałem :) myślałem że chcesz żebym Ci wysłał jakiś film i wskazał gdzie konkretnie nie podoba mi się obraz, a wtedy Ty sobie to ocenisz ,,, a ja nie mam filmów na dysku itp.. ale nie istotne ..
Natomiast co do Snajpera to pamiętam jak kiedyś o tym pisałeś to jest głupota, ale mi się wydaje że na tych filmach gdzie w sklepach czują że mogą zarobić to ceny stoją w miejscu ewentualnie ruszają się bardzo wolno w dół.. niestety..
Choćby zobacz SW VII w 2d jak w kwietniu kosztował 99 zł tak i dzisiaj kosztuje 99 zł pomimo że w przyszłym tygodniu już jest premiera 2d/3d ale ceny dalej stoją w miejscu na ten film w 2d.. nie potrafię zrozumieć.. i takich przykładów jest wiele..głupota ale co zrobić..

Wiadomo że jak nie kupuje się filmu powiedzmy przez pół roku od premiery to teraz nie kupi się za porównywalną cenę w chwili kiedy film wchodził..
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolek
Oczywisice zdarzaja sie nawet teraz wydania o jakosci nizszej, niz konsumenci oczekuja, np wspomniany przez Ciebie sequel Dnia Niepodleglosci, ktory dostaje niepochlebne opinie. Dla mnie problem nie istnieje, bo akurat film ten jest dla mnie niestrawny z innych wzgledow, niz jakosc obrazu.
To nie jest tak, ze nie rozumiem zrodla, czy mechanizmu powstawania Twojego niezadowolenia. Ja tez, jesli na cos czekam i bardzo mi na tym zalezy, jestem rozczarowany, kiedy to cos nie spelnia moich oczekiwan, bez wzgledu na to, czy poswiecam swoj czas, albo pieniadze, czy nie. Jest jednak praktyczne podejscie do tematu, ktore wyluszczyli Dread i Raccoon, iz oczekiwania i preferencje konsumenta nie zawsze sa wspolne z wizja tworcow i producentami filmow.
Warto tez pamietac o tym, ze nie trzeba wydawac pieniedzy w ciemno, bez uprawdopodobnienia, czy upewnienia sie, ze film, a raczej jego wydanie plytowe, nie zawiera elementow, ktore potencjalnie zmarnuja Twoja przyjemnosc z ogladania, wydawania pieniedzy, czy posiadania filmu w prywatnej kolekcji. Sa fora podobne do Bluray.com, ktore pomoga Ci w tej kwestii. Zawsze tez mozesz zapytac Piramide. On by Ci prawdopodobnie napisal, ze jest ziarno w Transformersach, gdyby w 2007 mial HD-DVD " i BD Lucy do porownania ;)

Podaje HD-DVD, bo to moja pierwsza wersja plytowa, BD wyszedl rok pozniej, zas ja go dostalem 2 lata pozniej. Wydanie BD bylo zdecydeowanie gladsze, odfiltrowane z ziarna.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie Bubcio w tym rzecz co napisałeś że ja czekałem na BR Dnia Niepodległości - bo bardzo lubiłem I cz. i nie istotne że wielu osobom ten film nie podoba się ja kupiłem, dla mnie film da radę się obejrzeć, a z sympatii do I cz nie żałuję - byłem nawet w kinie..:) i bardzo czekałem na tę II cz i wierzyłem że obraz będzie ładny czyściutki, a dźwięk to będzie zabijał mnie przy takim filmie ,,, a okazuje się ze będzie inaczej ( w całości obejrzę w sobotę ) to co napisałeś i to co np napisał Piramida - jeśli chodzi o tech. sprawy... podobnie było z Batmanem..

Ja co jakiś czas chodzę sobie na strzelnicę i strzelam - dobrze wiem jaki jest huk przy strzale z pistoletu, jak również dobrze wiem kiedy z kilku stanowisk naraz się strzela i jaki jest wtedy huk i jak to działa na człowieka.. i to można odczuć w filmie Ocalony każdy strzał każdy wybuch to jest tak odczuwalny jakby w salonie to się działo, a dlaczego nie ma tego wspomnianych Avengersach 2 czy w Dniu niepodległości 2 gdzie strzelanka jest np. z samolotów, a ja tego nie czuję tak jak to było odczuwalne w Ocalonym kiedy tylko ktoś strzelił z AK..... a dlaczego bo tam komuś się chciało dźwięk zrobić, a tutaj nie..
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Kolego ale nie nie porównywałem Hobbita z BR do Hobbita z tv.. ja wiem że przeformatowali obraz w HBO.... Dla mnie obraz w Hobbit na BR jest najlepszym obrazem jaki oglądałem na BR, a troszki tego mam.. mi osobiście ten film na HBO bardziej się podobał niż na BR najnowszy Batman.. był czyściejszy bez ziarna... nie miałem na myśli tego że mam obraz w HBO na cały ekran.. mnie to ziarno denerwuje - ja lubię czysty obraz tak jak jest to np. w wielu Marvelach..ale nie tylko bo np też Zjawa jest ze świetnym jakościowo obrazem - jak się chce to można..

Wiem. Dlatego napisałem Ci, że takie porównywanie obrazu z filmu X do obrazu z filmu Y jest moim zdaniem pozbawione sensu. Jeden film kręcony Redami w 5K gdzie ziarna nie ma prawa być (chyba, że ktoś je celowo doda w postprodukcji - takie przypadki też są i to nie takie rzadkie), drugi z kolei kręcony głównie na taśmie filmowej z częścią ujęć celowo w 16mm więc nie ma innej możliwości i musi być spore ziarno. Do tego zupełnie inni reżyserzy, operatorzy filmowi...

Przyjmuję jednak do wiadomości, że masz problem z ziarnem w filmach i Ci ono uprzykrza życie. Ja z kolei mam problem jak tego ziarna nie ma w filmach kręconych na taśmie filmowej bo to oznacza, że ktoś spartaczył swoją robotę.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego ja nigdy nikogo nie przekonuje do swojego zdania ( chyba że jestem w pracy ) każdy indywidualnie podchodzi... może faktycznie nie ma co porównywać filmu x np z HBO do filmu Y na BR tylko naprawdę mnie wpienia jak film jest pełen ziarna .. a na HBO widzę prawie czysty film...
na dodatek to ziarno w tv 4k jeszcze bardziej jest widoczne niż w tv FHD..przynajmniej ja to bardziej widzę,, szczęście jest takie że w przypadku Dnia niepodleg. II obejrzę w 3d, a w tym formacie ja mniej widzę niedoskonałości.. w stosunku do tego samego filmu w 2d. Ale Batmana miałem w 2d bo wybrałem wers. rozszerzoną....
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Czyli wracamy do do punktu wyjścia,no ale każdy co jakiś czas musi dodać coś od siebie :mrgreen::-D:wink:
Ale myślałem,że Dorry będzie bardziej ostra i kolorowa :wink:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Kolego ale w ostatnim czasie praktycznie zgadzam się z Tobą w 100% jeśli chodzi o tech, sprawy filmów :) dobrze że chociaż Ty widzisz to co ja :)

A Final fantasy 15 będziesz oglądał ... 16.11 premiera..
 
Do góry