Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie mogę tego znaleźć .... :) a tak ogólnie to zastanawiam się nad pewną rzeczą bo coraz bardziej zaczyna mnie denerwować jakość filmów na BR bo mam gdzieś około 180 filmów na BR (w tym ponad 40 w 3d) i gdybym miał wybrać filmy żeby były naprawdę mega zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku to pewnie byłaby garstka.. to nie może być tak że płaci się grube pieniądze (bo większość filmów kupowanych przy premierze), a jakość w wielu filmach w stosunku do głupiego dvd to 20-30% lepszy obraz i 10-20% lepszy dźwięk, a czasem bardzo porównywalny dźwięk.. nie wspomnę o tych filmach na dvd że nie jeden film na BR zabijają dźwiękiem..oczywiście są filmy które przebiją jakością dvd xxx razy ale to jest garstka.. Powoli to zaczyna być chore że taki Hobbit czy choćby Iron man 3 na HBO jest w lepszej jakości jak nowy choćby Batman czy ostatni MI na BR, a to nie tylko te filmy są lekko mówiąc w średniej jakości.. Do końca roku jeszcze kilka mam tytułów do kupienia ale jak dalej tak będzie to chyba czas na podjęcie decyzji..bo zaczyna mnie ta sytuacja wnerwiać..
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie mogę tego znaleźć .... :)..

Później wrzucę jakieś nowe ;-)

Powoli to zaczyna być chore że taki Hobbit czy choćby Iron man 3 na HBO jest w lepszej jakości jak nowy choćby Batman czy ostatni MI na BR, a to nie tylko te filmy są lekko mówiąc w średniej jakości..

Już kiedyś pisałem coś podobnego tj. że pomimo używania do kręcenia filmów dobrych kamer,przez zabiegi twórców,obraz często wydaje się być jakościowo pogorszony...;-)

Do końca roku jeszcze kilka mam tytułów do kupienia ale jak dalej tak będzie to chyba czas na podjęcie decyzji..bo zaczyna mnie ta sytuacja wnerwiać..

Zastanawiasz się nad zaprzestaniem kupowania filmów na BD ? ;)
 

pantomima

Banned
Lolek za bardzo sie wczuwasz ;)
A na powaznie to jezeli tak jest faktycznie jak opowiadasz to naprawde cos tu jest nie halo !
Czlowiek wyrzuca ten "piniadz" a dostaje w zamian gofno ..
Nie mysle o sobie bo ja sporadycznie od swieta kupuje filmy na blu ray ale sa tacy ktorzy naprawde maja pokazne kolekcje na ktore przeznaczyli juz naprawde niemale pieniadze .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek za bardzo sie wczuwasz ;)
A na powaznie to jezeli tak jest faktycznie jak opowiadasz to naprawde cos tu jest nie halo !
Czlowiek wyrzuca ten "piniadz" a dostaje w zamian gofno ..
Nie mysle o sobie bo ja sporadycznie od swieta kupuje filmy na blu ray ale sa tacy ktorzy naprawde maja pokazne kolekcje na ktore przeznaczyli juz naprawde niemale pieniadze .

To nie chodzi o wczuwanie się tylko o to co oni wyprawiają z ludźmi którzy kupują filmy, a co nie jest tanie w takim kraju jak RP.., a szczególnie kiedy kupuje się przy premierach.. oczywiście są filmy które i dźwiękowo jak i pod względem obrazu są bardzo fajne ale ile ich jest w stosunku do tego ile się wydaje...??? Ale to jeszcze gorzej wygląda w tv 4k bo ten tv im lepszą jakość mu podasz tym jest lepiej , ale im gorszy obraz podasz to np wspomniane ziarno jeszcze gorzej wygląda.. nie wspomnę o tym że ja widzę więcej ziarna na filmach 2d , ten sam film w 3d dla mnie lepiej wygląda jak jest skopany.. ale to już moje odczucia// A już najbardziej mnie wpienia kiedy wspomniany wcześniej Hobbit czy tez np Iron man 3 na HBO zabija jakością wiele filmów wydanych na BR i to filmów nowych--- to jest normalne??? I to nie tylko moje spostrzeżenia już z kilkoma osobami rozmawiałem i podobne mają odczucia że coraz więcej filmów jest średnio nagrywana..

Mogę dać kilka filmów na dvd jak np Ocalony, NFS gdzie dźwiękowo te filmy na dvd zabiją wiele filmów na BR - oczywiście film Ocalony na BR jest jeszcze lepszy dźwiękowo ( mam obydwa wydania) ale na dvd również jest klasowo wydany... Pewnie podobnie jest i na BR z NFS ale dvd jest lux nagrane..to dlaczego jest często gęsto średnio dźwięk nagrany na nowych produkcjach BR ??? Skoro posiadają takie mega kodeki którymi sprzedawcy tak się podniecali jak wchodziły a zwykłe DD 5.1 potrafi zawstydzić nie jeden film DTS HD mA czy DTS THD...

Taki film jak np. Niepamięć zabija 80-90% filmów (pod względem jakości obrazu/dźwięku) wydanych znacznie później..

Piramida być może zrobię tak, że będę kupował tylko te sprawdzone :) Marvela w 80-90% są dobrze nagrane :) jeszcze kilka filmów mam do kupienia w tym roku i zobaczę ...ale jak sytuacja będzie się powtarzała to trzeba będzie im pokazać palca odpowiedniego..
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To nie chodzi o wczuwanie się tylko o to co oni wyprawiają z ludźmi którzy kupują filmy, a co nie jest tanie w takim kraju jak RP.., a szczególnie kiedy kupuje się przy premierach.. oczywiście są filmy które i dźwiękowo jak i pod względem obrazu są bardzo fajne ale ile ich jest w stosunku do tego ile się wydaje...??? Ale to jeszcze gorzej wygląda w tv 4k bo ten tv im lepszą jakość mu podasz tym jest lepiej , ale im gorszy obraz podasz to np wspomniane ziarno jeszcze gorzej wygląda.. nie wspomnę o tym że ja widzę więcej ziarna na filmach 2d , ten sam film w 3d dla mnie lepiej wygląda jak jest skopany.. ale to już moje odczucia// A już najbardziej mnie wpienia kiedy wspomniany wcześniej Hobbit czy tez np Iron man 3 na HBO zabija jakością wiele filmów wydanych na BR i to filmów nowych--- to jest normalne??? I to nie tylko moje spostrzeżenia już z kilkoma osobami rozmawiałem i podobne mają odczucia że coraz więcej filmów jest średnio nagrywana..

Mogę dać kilka filmów na dvd jak np Ocalony, NFS gdzie dźwiękowo te filmy na dvd zabiją wiele filmów na BR - oczywiście film Ocalony na BR jest jeszcze lepszy dźwiękowo ( mam obydwa wydania) ale na dvd również jest klasowo wydany... Pewnie podobnie jest i na BR z NFS ale dvd jest lux nagrane..to dlaczego jest często gęsto średnio dźwięk nagrany na nowych produkcjach BR ??? Skoro posiadają takie mega kodeki którymi sprzedawcy tak się podniecali jak wchodziły a zwykłe DD 5.1 potrafi zawstydzić nie jeden film DTS HD mA czy DTS THD...

Taki film jak np. Niepamięć zabija 80-90% filmów (pod względem jakości obrazu/dźwięku) wydanych znacznie później..

Piramida być może zrobię tak, że będę kupował tylko te sprawdzone :) Marvela w 80-90% są dobrze nagrane :) jeszcze kilka filmów mam do kupienia w tym roku i zobaczę ...ale jak sytuacja będzie się powtarzała to trzeba będzie im pokazać palca odpowiedniego..

Lolek,tylko weź pod uwagę,że zawsze były lepiej oraz gorzej wyglądające filmy i kilka lat temu również niektóre pozycje na HBO wyglądały lepiej od niejednego filmu na BD ;)
Ja bym powiedział,że ogólna jakość jest coraz lepsza ;)

Słyszeliście,że Chris Hemsworth zrezygnował z dalszej roli Thora (pokłócił się z twórcami) i po ufarbowaniu włosów,nowym będzie ten ;) :
v3-Jason-Momoa.jpg
 

Caparzo

New member
Bez reklam
On jest związany z konkurencją przecież, jakaś plotka.

Śmiać mi się chce z waszego rozumowania. Film na hbo lepszy bla bla bla. Nie kumam takiego gadania. Ja włączam i oglądam film a nie patrze na pryszcze, na pasy na ekranie, na jakąś ziarnistość jak w Predatorze, widocznie taki zamysł twórców był. A potem film kiepski, taki siaki itp itd. Zacznijcie oglądać filmy :blagam: :bober:
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
On jest związany z konkurencją przecież, jakaś plotka.

Nie no,bekę sobie robię :D
Ale trochę się kojarzy z Chrisem (podobna postura,długie włosy...) ;)

Śmiać mi się chce z waszego rozumowania. Film na hbo lepszy bla bla bla. Nie kumam takiego gadania. Ja włączam i oglądam film a nie patrze na pryszcze, na pasy na ekranie, na jakąś ziarnistość jak w Predatorze, widocznie taki zamysł twórców był. A potem film kiepski, taki siaki itp itd. Zacznijcie oglądać filmy :blagam: :bober:

No to będziesz się musiał jeszcze długo śmiać :D:mrgreen:
A poważnie,to ja lubię,jak na klimat filmu składa się również dobra jakość a/v ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
To wszystko przez Dr Strange'a, ktory wezwal go na dywanik. Nie zeby sie go wystraszyl, ale pewnie pozazdroscil czerwonej pelerynki z bling-bling kolnierzem. ;)
Nie moga wziac Liama i podpakowac go troche bardziej, jak tego blond goscia z Narcos i Logana, ktory ma zastapic B. Del Toro w Predatorze, bo ma on najwyrazniej lęk przed operowaniem gumowymi rekwizytami (jak mlot Thora), po kawale jaki zafundowala mu Amber Heard, na planie limu Paranoia. Biedny Liam chwycil czule zamiast ramienia uroczej laski, wielkie DILDO. Nie wiadomo, czy traume spowodowalo to, ze dildo bylo czarne, czy moze przywolane z dziecinstwa zle wspomnienia, ale Liam zaklina sie, ze plastikowego mlota brata nie rusza,
[youtube]VPUUrdgxIa8[/youtube]

Poza tym wiadomo, ze oni argumentuja rozbieznosci interesow, czy opinii, stosujac piesci i noze. A Chris ma teraz ogromny magiczny kufel, bynajmniej nie plastikowy ;)

[youtube]Zp9z05zruWU[/youtube]

A nie wiem, czy wiesz, ale Chris pierwotnie skradl Liamowi role Thora, wiec to drazliwy temat.
[youtube]k_09LGvz958[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
On jest związany z konkurencją przecież, jakaś plotka.

Śmiać mi się chce z waszego rozumowania. Film na hbo lepszy bla bla bla. Nie kumam takiego gadania. Ja włączam i oglądam film a nie patrze na pryszcze, na pasy na ekranie, na jakąś ziarnistość jak w Predatorze, widocznie taki zamysł twórców był. A potem film kiepski, taki siaki itp itd. Zacznijcie oglądać filmy :blagam: :bober:

Bo tu jest forum okulistyczno-foniatryczne ;).
 

pantomima

Banned
On jest związany z konkurencją przecież, jakaś plotka.

Śmiać mi się chce z waszego rozumowania. Film na hbo lepszy bla bla bla. Nie kumam takiego gadania. Ja włączam i oglądam film a nie patrze na pryszcze, na pasy na ekranie, na jakąś ziarnistość jak w Predatorze, widocznie taki zamysł twórców był. A potem film kiepski, taki siaki itp itd. Zacznijcie oglądać filmy :blagam: :bober:

Nie chcac obrazic nikogo, zgadzam sie z tym co mowisz Caparzo. Do filmu podchodze na tej samej zasadzie co Ty - to zdrowe podejscie .
Nie szczegolnie wnikam jaki jest dzwiek , jaki obraz - jak jest ciut gorzej to nie dostaje przez to palpitacji serca,zapasci ... Ciesze sie seansem pomimo ze pewne mankamenty o ktorych wspomniales sa niestety doscy czesto powtarzalne..

Jason Mamoa = Wilki , Connan Barbarzynca , ... - jaki aktor takie filmy .
 
Ostatnia edycja:
Do góry