Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie problem ze nie mam prostej sciany, same skosy i chcialem klime przypodlogowa - jak grzejnik.

Na te zewnetrzne jakos wszyscy znajomi moi psiocza ze badziewie.

Armanig, jakiej firmy i jakiej mocy masz klime? Jaka kubatura pomieszczenia?
Od kilku lat w dwóch pokojach mam dwie zew. klimy Samsunga, zajeb...działają , ciche i chłodzą świetnie . Raz w roku przegląd, jestem bardzo zadowolony. I nie znam ludzi, którzy mają w miarę przyzwoitą Klima zew, a którzy by narzekali. Miałem taką ale pokojową z rurą pochodziła 4 sezony i szlak ją trafił, dużo słabiej chodziła i nie dało się spać, czy odpoczywać, bo była głośna, a ja jestem wyczulony na takie rzeczy. Nigdy więcej takiej klimy nie kupię, ani nikomu nie polecam. Szkoda kasy. Kupic raz i mieć spokój na lata.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Od kilku lat w dwóch pokojach mam dwie zew. klimy Samsunga, zajeb...działają , ciche i chłodzą świetnie . Raz w roku przegląd, jestem bardzo zadowolony. I nie znam ludzi, którzy mają w miarę przyzwoitą Klima zew, a którzy by narzekali. Miałem taką ale pokojową z rurą pochodziła 4 sezony i szlak ją trafił, dużo słabiej chodziła i nie dało się spać, czy odpoczywać, bo była głośna, a ja jestem wyczulony na takie rzeczy. Nigdy więcej takiej klimy nie kupię, ani nikomu nie polecam. Szkoda kasy. Kupic raz i mieć spokój na lata.
Wydaje mi się, że lolo chciał napisać o wewnetrzych klimach. Ciężko mi znaleźć wady takich splitów jak mamy, a co dopiero pisać o nich "badziewie". Lolo?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Od kilku lat w dwóch pokojach mam dwie zew. klimy Samsunga, zajeb...działają , ciche i chłodzą świetnie . Raz w roku przegląd, jestem bardzo zadowolony. I nie znam ludzi, którzy mają w miarę przyzwoitą Klima zew, a którzy by narzekali. Miałem taką ale pokojową z rurą pochodziła 4 sezony i szlak ją trafił, dużo słabiej chodziła i nie dało się spać, czy odpoczywać, bo była głośna, a ja jestem wyczulony na takie rzeczy. Nigdy więcej takiej klimy nie kupię, ani nikomu nie polecam. Szkoda kasy. Kupic raz i mieć spokój na lata.

Pomylilo mi sie.
Mialy byc "wewnetrzne" klimy. Nie znam jeszcze zadowolonego uzytkownika z wewnetrznej klimy - - tej z rura w oknie.
Armanig pierwszy przypadek.

Wydaje mi się, że lolo chciał napisać o wewnetrzych klimach. Ciężko mi znaleźć wady takich splitów jak mamy, a co dopiero pisać o nich "badziewie". Lolo?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Tak.

Myslalem o czym innym a pisalem o
czym innym
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwna ta dyskusja się robi.
Zaraz się okaże, że wiatrak się do niczego nie nadaje.

Może tak - jak ktoś nie chce "hałasu", to niech klimy mobilnej nie kupuje.
Niech bierze zewnętrzną, będzie cicha i nie ma tematu. To już jest docelowe rozwiązania i ja się z tym zgadzam. Bez tego hałasu będzie o niebo lepiej. Tyle w temacie.

Hałas to jedyna znacząca wada w pomieszczeniu o którym mowa. ​
Gdyby była cichutka, to nie tknąłbym zewnętrznej kijem. Wydajność jest tak duża, że nie potrzebuje więcej. W moim przypadku do 1 pomieszczenia byłby to kompletny bezsens.
Być może w innych (ultra nasłonecznionych) wyglądałoby to inaczej.

Ja chciałem mieć na już/teraz, bez wiercenia dziur i burdelu z ekipą z jakąś skrzynką na ścianie, jakbym nie miał już ekranu, atmosów i całego majdanu, ale może w następnym roku. W moim przypadku nie chodzi o pieniądze, a o czas i też TEST takiego rozwiązania w tym konkretnym pomieszczeniu. (przemysłówki na dachu mam gdzie indziej).
Sam wolę się przekonać co warto, a co nie w konkretnych warunkach lokalowych, a nie słuchać "doradców", bo to już dramat jest jak czytam te złote rady od lat.
Jak chociażby BZDURY nt. szczelnie zamkniętych pomieszczeń.

Klimę słychać, bo trudno żeby nie, skoro cały "agregat" mamy w mieszkaniu. Tylko pamiętajmy, że w blokach w klimie zewnętrznej agregat trzeba umieścić na balkonie, często już małym, nie wspominając już o tym, że bywają jednostki hałaśliwe które to znowu sąsiadom obok mogą przeszkadzać i po interwencji w spólnocie mieszkaniowej/spółdzielni, szybko będziemy musieli demontować.

Dochodzi jeszcze wiercenie, przykręcanie, syf i zawracanie tyłka. Ja na to w tym roku nie miałem czasu. Stąd takie, a nie inne rozwiązanie tymczasowe.
Sprawdza się super, ale jest głośna i to jest fakt.
Warto też dodać, że nie każdy chce mieć cały czas załączoną klimę w mieszkaniu, a od czasu do czasu.

Lolo, taka:

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig mi dwie montowali i to jak szybko to uczynili i jak czysto to szał, tylko takie firmy kosztują w porównaniu do tych, którzy przychodzą i jak robią to kupa bałaganu, kurzu i do tego trzeba wolne brać w pracy, bo tyle im schodzi. A znam różne historie z montaży klim...
Podobnie miałem firmę, która robiła mi kominek z rozprowadzeniem na piętro, ale niestety są bardzo drodzy. Ale profesjonalizm w 100%.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dziwna ta dyskusja się robi.

Zaraz się okaże, że wiatrak się do niczego nie nadaje.



Może tak - jak ktoś nie chce "hałasu", to niech klimy mobilnej nie kupuje.

Niech bierze zewnętrzną, będzie cicha i nie ma tematu. To już jest docelowe rozwiązania i ja się z tym zgadzam. Bez tego hałasu będzie o niebo lepiej. Tyle w temacie.



Hałas to jedyna znacząca wada w pomieszczeniu o którym mowa. ​

Gdyby była cichutka, to nie tknąłbym zewnętrznej kijem. Wydajność jest tak duża, że nie potrzebuje więcej. W moim przypadku do 1 pomieszczenia byłby to kompletny bezsens.

Być może w innych (ultra nasłonecznionych) wyglądałoby to inaczej.



Ja chciałem mieć na już/teraz, bez wiercenia dziur i burdelu z ekipą z jakąś skrzynką na ścianie, jakbym nie miał już ekranu, atmosów i całego majdanu, ale może w następnym roku. W moim przypadku nie chodzi o pieniądze, a o czas i też TEST takiego rozwiązania w tym konkretnym pomieszczeniu. (przemysłówki na dachu mam gdzie indziej).

Sam wolę się przekonać co warto, a co nie w konkretnych warunkach lokalowych, a nie słuchać "doradców", bo to już dramat jest jak czytam te złote rady od lat.

Jak chociażby BZDURY nt. szczelnie zamkniętych pomieszczeń.



Klimę słychać, bo trudno żeby nie, skoro cały "agregat" mamy w mieszkaniu. Tylko pamiętajmy, że w blokach w klimie zewnętrznej agregat trzeba umieścić na balkonie, często już małym, nie wspominając już o tym, że bywają jednostki hałaśliwe które to znowu sąsiadom obok mogą przeszkadzać i po interwencji w spólnocie mieszkaniowej/spółdzielni, szybko będziemy musieli demontować.



Dochodzi jeszcze wiercenie, przykręcanie, syf i zawracanie tyłka. Ja na to w tym roku nie miałem czasu. Stąd takie, a nie inne rozwiązanie tymczasowe.

Sprawdza się super, ale jest głośna i to jest fakt.

Warto też dodać, że nie każdy chce mieć cały czas załączoną klimę w mieszkaniu, a od czasu do czasu.



Lolo, taka:




Ci co jej nie polecają też pewnie taką mieli ;) Nie tylko Ty się przekonałeś na własnej skórze, ale za to jesteś jedynym zadowolonym użytkownikiem :D

Argument o tym, że nie każdy chce mieć załączoną klimę to już w ogóle kosmos. Przecież splita też odpalasz kiedy chcesz.

Myślę, że warto zakończyć tą dyskusję. Lolo i tak nie skorzysta z porad, ale najważniejsze, że jesteś zadowolony :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ci co jej nie polecają też pewnie taką mieli ;) Nie tylko Ty się przekonałeś na własnej skórze, ale za to jesteś jedynym zadowolonym użytkownikiem :D
Argument o tym, że nie każdy chce mieć załączoną klimę to już w ogóle kosmos. Przecież splita też odpalasz kiedy chcesz.
Myślę, że warto zakończyć tą dyskusję. Lolo i tak nie skorzysta z porad, ale najważniejsze, że jesteś zadowolony :D

W dupie mam co ludzie mówią, a tym bardzie zwisa mi i powiewa co kupi Lolo.
Chcesz, to się przeprowadź do niego i tam go cmokaj po dupie, Lolo to, Lolo tamto, jprd. a ze mnie już zejdź bo nie mam czasu i ochoty ciągnąc tego gluta w nieskończoność. Gdyby nie Twoje wpisy, to temat zakończyłby się na jednym poście. Co koleś ; )

Ps. Argument, że nie zawsze klima lata, tyczył się mojego użytkowania. Więc nie ma mowy, żebym 24/7 musiał słuchać jak pracuje klima przenośna. Jak chce mieć cisze, a jest upał, to schładzam wcześniej i jest przez jakiś czas ok (10x lepiej jak bez klimy w domu), a jak komuś nie wadzi szum (coś za coś), to może latać 24/7 i tak do usranej śmierci, mimo, że ja u siebie nigdy bym tak z klimy nie korzystał z osobistych powodów.
Podaje alternatywe, NIGDZIE nie pisałem, że jest to lepsze z założenia rozwiązanie.

Jeżeli ktoś piszę, że takiej klimy nie poleca, "bo tak", nie podając innych argumentów o których sam wspomniałem jako wady (dla mnie w moim pomieszczeniu jest to tylko szum), to jest zwyczajnym debilem umysłowym.

Dla mnie EOT, nie odpisuj mi już, bo muszę załączać moją przenośną badziewną klimę i się schładzać ; )

Lolek,

Ja mam sprawdzonego gościa, kwestia telefonu i temat zamknięty. Tyle, że gość nie odepnie mi kilometra kabli od sprzętu, nie przeniesie całego majdanu, sam muszę przygotować miejsce.
Mam specyficzne warunki na klimę, nie ma u mnie wolnych ścian. Jak nie kaloryfer i jakieś rury, to majdan z AV, trzeba trochę zachodu, a ja w tym roku nie mam na to czasu i ochoty. Może w przyszłym roku. Ceny i sprzęt już znam, kwestia logistyki.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W dupie mam co ludzie mówią, a tym bardzie zwisa mi i powiewa co kupi Lolo.
Chcesz, to się przeprowadź do niego i tam go cmokaj po dupie, Lolo to, Lolo tamto, jprd. a ze mnie już zejdź bo nie mam czasu i ochoty ciągnąc tego gluta w nieskończoność. Gdyby nie Twoje wpisy, to temat zakończyłby się na jednym poście. Co koleś ; )

Ps. Argument, że nie zawsze klima lata, tyczył się mojego użytkowania. Więc nie ma mowy, żebym 24/7 musiał słuchać jak pracuje klima przenośna. Jak chce mieć cisze, a jest upał, to schładzam wcześniej i jest przez jakiś czas ok (10x lepiej jak bez klimy w domu), a jak komuś nie wadzi szum (coś za coś), to może latać 24/7 i tak do usranej śmierci, mimo, że ja u siebie nigdy bym tak z klimy nie korzystał z osobistych powodów.
Podaje alternatywe, NIGDZIE nie pisałem, że jest to lepsze z założenia rozwiązanie.

Jeżeli ktoś piszę, że takiej klimy nie poleca, "bo tak", nie podając innych argumentów o których sam wspomniałem jako wady (dla mnie w moim pomieszczeniu jest to tylko szum), to jest zwyczajnym debilem umysłowym.

Dla mnie EOT, nie odpisuj mi już, bo muszę załączać moją przenośną badziewną klimę i się schładzać ; )

Lolek,

Ja mam sprawdzonego gościa, kwestia telefonu i temat zamknięty. Tyle, że gość nie odepnie mi kilometra kabli od sprzętu, nie przeniesie całego majdanu, sam muszę przygotować miejsce.
Mam specyficzne warunki na klimę, nie ma u mnie wolnych ścian. Jak nie kaloryfer i jakieś rury, to majdan z AV, trzeba trochę zachodu, a ja w tym roku nie mam na to czasu i ochoty. Może w przyszłym roku. Ceny i sprzęt już znam, kwestia logistyki.

Oczywiście, zgadzam się , że nie ma co patrzeć w 100% rozumieniu co ludzie mówią, sam tak podchodzę do wielu rzeczy, bo wybór ma się podobać Kowalskiemu, a nie jego sąsiadowi, czy użytkownikowi X z danego forum.

Natomiast nie neguje wyboru takiej klimy jak Ty masz (a też tego typu miałem przez kilka sezonów), bo to też zależy od warunków lokalowych i jego możliwości i tu jest sprawa prosta. To podobnie jak z chceniem mieć projektora, jeden salon nadaje się, a inny nie, a nie będę jaskini robił z salony dla filmu, który na na dzisiaj jest 1 na 10 do obejrzenia na projektorze. Każdy podejmuje decyzję i kropka.
Mi chodziło bardziej o to, ze taka klima ma swoje plusy, których klima przenośna nie jest w stanie tego zapewnić, bo jest to inne rozwiązanie i też to jest zrozumiałe, a przynajmniej ja to rozumiem. I druga sprawa, jeśli ma się dobra firmę to potencjalny nabywca nawet nie odczuje jej montażu, ja nawet szczotki nie miałem w ręku, wszystko zrobiła firma tak jak pisałem. Tylko tak nie zachowuje sie każda firma.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zamowilem klime przenosna ulubionej firmy TCL 4kw. :) Ale kupilem najpierw w awans za 2500zl a potem sie zjarnalem ze w rtv euro agd sa jakies kody na - 500zl. Zrobilem zwrot przez allegro ale ciekawe czy anuluja zamowienie w awansie - - zakup na firme.

I zastanawiam sie czy bezpieczniki mi wytrzymaj. Cale kino, projektor i 4kw klima na jednym kablu, nie wiem czy czasem pralka i suszarka tez nie sa na tym samym obiegu - - bo to pomieszczenie obok.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
TCL - to oni robią tez i klimy :) To oby tylko posłużyła swoje ... pozostaje życzyć dużo zimnego powietrza :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry