Nowość !!! OnkyoTX-SR674E

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ma. Bo po co włączać amplituner, żeby np oglądać N-kę. A wiadomo, że jak masz podłączony sygnał przez ampli to kabla nie będziesz przepinał. Trochę mnie martwią te kłopoty z HDMI z N-ką przy podpięciu przez ampli.

Moja wizja to zapięte do ampli po HDMI: DVD, N-ka, nagrywarka i BR (w przyszłości) i już widzę, że będę potrzebował 4 wejścia HDMI w ampli.
Ale jak są takie kłopoty już przy dwóchsygnałach...... ?
:( :( :confused: :confused: :confused:

Onkyo 674 miałem wreszcie okazję posłuchać dziś z KEF-ami iQ7. Brzmiał ładnie detalicznie i okrąglutko. Nie mogłem się przyczepić. No... może Jopkowa nie wypadła tak ciepło jak to mam zakodowane w główce (koncert "Farath") ale wszystkie kociołki, perkusje, stopki wypadły świetnie (zależało mi na wychwyceniu szybkości i punktualności basu). talerze i trójkąty wypadły RE-WE-LE-CYJ-NIE (płyta testowa Hi-Fi Marantza). Oklaski w klubie i miotełki perkusyjne - kapitalnie. Piękna scena, nie za głęboka (jak przy iQ7 z Accuphase), ale to nie ta półka. Lepiej było tylko na Arcamie PMJ (no ale to był wzmak stereo i to nie ta półka, tamten kosztował 6900 pln).

Świetnie brzmią organy. Normalnie odjazd. Skrzypce i orkiestra cygańska - bez zarzutu.
Generalnie ten ampli z tymi kolumnami - jeżeli ktoś lubi detalikę - polecam. Fortepian Możdżera był krystaliczny.

Tak więc do jazziku i klasyki wszelkiej maści Onkyo jest świetny. Trochę boli brak pre-outu (jakby ktoś chciał sobie wzmaka stereo podłączyć jako końcówkę).
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Co racja to racja ale dźwięk trzeba podawać osobnymi kablami i robi się jedno wielkie kablowisko z tyłu ampli, siedlisko kurzu i radocha dla mojego kota.
 

donbodzio

New member
Onkyo 674 a n-ka

Witam wszystkich

Widzę, ,że nie tylko ja miałem problemy żeby podłączyc n-kę przez 674 po HDMI. Walczyłem z tym ładne parę godzin ale bez rezultatu. W końcu zrezygnowałem z HDMI i pozostałem przy komponencie. Czy wiadomo już może co jest przyczyną ,że nie działa to połączenie?

Co prawda przez komponenta też jest ślicznie ale zżera mnie ciekawość.

PS: U mnie ampli gra z Wharfedale z serii Diamond 9. I tez brzmi nieźle:)
Chętnie się podzielę spostrzeżeniami na temat tej 674.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
No właśnie... plecy pionierów zawsze są pełne strzał.:D Po odsłuchach 674 zakupiłem w celach tymczasowych (do wiosny, aż skotłują się wszystkie formaty) świetnie brzmiący w muzyce Onkyo 601. Żeby było śmieszniej - za jedyne 800 pln. Brzmi z moimi KEF-ami iQ7 rewelacyjnie.
Jak to było w reklamie? ... jak nie słychać różnicy to po co przepłacać.

Walkę z HDMI na razie odłożyłem. Zachwycam sie muzą.
 

frytek

New member
donbodzio napisał:
Witam wszystkich

Widzę, ,że nie tylko ja miałem problemy żeby podłączyc n-kę przez 674 po HDMI. Walczyłem z tym ładne parę godzin ale bez rezultatu. W końcu zrezygnowałem z HDMI i pozostałem przy komponencie. Czy wiadomo już może co jest przyczyną ,że nie działa to połączenie?

dolaczam sie do pytania. Wiadomo juz cos??
Zastanawiam sie nad 647 wlasnie... ale jego glownym dla mnie atutem jest wlasnie to ze moglbym do niego wpiac kino i Nke.. i puscic po hdmi do tv. Tak - wiem ze po componenecie sie da.. ale chce wysztszko po hdmi chocby dlatego ze w przyszlosci vod bedzie dzialal tylko po hdmi.

A moze jest ktos komu udalo sie podlaczyc Nke do 647???
 

donbodzio

New member
Witam

Tak przy okazji, chciałem zapytać czy któryś z użytkowników 674 nie miałby możliwości odstąpić lub zrobić dubla instruckji po polsku, oczywiście za jakąś opłatą.
Coprawda mam angielską wersję, ale jest parę szczegółów które chciałbym przeczytac w ojczystym języku

Pozdrawiam
Donbodzio
 

pinja

New member
donbodzio napisał:
Witam

Tak przy okazji, chciałem zapytać czy któryś z użytkowników 674 nie miałby możliwości odstąpić lub zrobić dubla instruckji po polsku, oczywiście za jakąś opłatą.
Coprawda mam angielską wersję, ale jest parę szczegółów które chciałbym przeczytac w ojczystym języku

Pozdrawiam
Donbodzio
Mogę zrobić ci skan kilku stron. Padaj numery strony z angielskiej wersji (albo tematy, które cię interesują),

Jeszcze jedno pytanko, czy nboxa podłaczyłeś do TV po HDMI przez aplituner czy są z tym kłopoty.
 
Ostatnia edycja:

depesz

New member
I co z tym nboxem podłączanym po HDMI do 674? Już działa czy dalej problemy? Mam recordera, na dniach planuję zakup Onkyo 674 i chciałbym wiedzieć jak się przygotowywać 'kablologicznie';)
 

zibi61

New member
Działa tylko wizja w trybie DVI na N-recorderze, a fonia po optyku.
Można też componentem połączyć - działa bez problemów.
Obraz prawie bez różnicy.
King-Kong na 108 calach "straszył" i przez HDMI i component jednakowo.
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
zibi61 napisał:
Działa tylko wizja w trybie DVI na N-recorderze, a fonia po optyku.
Można też componentem połączyć - działa bez problemów.
Obraz prawie bez różnicy.
King-Kong na 108 calach "straszył" i przez HDMI i component jednakowo.

No ale jak podłaczysz po componencie to chyba z recordera nie działa VOD?
 

zibi61

New member
Nie mam VOD - jak dla mnie, to te VOD to narazie knot i to taki z gromnicy. Nie dam w ciemno 30zł miesięcznie przez pół roku. Żadnych rewelacji w ofercie VOD nie znalazłem, dlatego "włączyłem cierpliwość"
 

depesz

New member
hmmm, walczyłem parę godzin i nie mogę uzyskać obrazu z nrecordera przez Onkyo 674 po HDMI - w trybie DVI to samo. Jakieś pomysły?
 

pinja

New member
depesz napisał:
hmmm, walczyłem parę godzin i nie mogę uzyskać obrazu z nrecordera przez Onkyo 674 po HDMI - w trybie DVI to samo. Jakieś pomysły?
Ktoś już pisał na tym forum kilka miesięcy temu (chyba "Donbodzio"), że dekodery "n" nie chcą współpracować z Onkyo 674. Widać nic sie w tej kwestii się nie zmieniło. To zła wiadomość bo mam jedno wesjćie HDMI w TV i chiałem sygnałem z "n' przepuścić przez ampli, ale widać trzeba jeszcze poczekać, żeby standardy się zestandaryzowały
:cry:.
 
Ostatnia edycja:
Do góry