Nowość !!! OnkyoTX-SR674E

Fatman_1

New member
Bez reklam
Pojawił się ciekawy amplituner Onkyo. Podrasowana 604-ka.
Ma HDMI 2/1 i upkonwersję do HDMI ze wszystkich analogów.
To jest półka Yamahy 2600, Pionieera 2016 i Denona 2807 ale o ileż tańsza !!!!

10850849_86793bd0f4.jpg


10850855_f149a64737.jpg


Najważniejsze (dla mnie) cechy to:

• 150 W/Ch., 6 Ω, 1 kHz, IEC (1 channel driven)
• Wide Range Amplifier Technology (WRAT)
• Vector Linear Shaping Circuitry (VLSC) for all channels
• Discrete power amplifier circuitry for all channels
• Advanced 32-bit processing DSP chip
• HDMI and Component-Video Upconversion (Passes progressive Signals)
• Time Base Corrector (TBC) for Upconversion
• Composite- to S-Video upconversion
• HDTV-Capable HDMI Video Switching (2 Inputs and 1 Output)
• HDTV-capable (50 MHz) component video switching (3 Inputs and 1 Output)
• 6 digital inputs (4 optical [1 front panel]/2 coaxial) and 1 optical output
• Digital upsampling
• Audyssey 2EQ™ to correct room acoustic problems
• Aluminum front panel
• Independent crossover adjustment for F/C/S/SB (40/50/60/80/100/120/150/200 Hz)
• A/V synchronization function (up to
100 ms in 10-ms steps)
• Pure audio mode
• Color-coded 7.1-multichannel inputs
(Ready for new DTS® and Dolby® Digital formats for high-definition discs)


Sugerowana cena wychodzi u nas poniżej 3000 PLN. A widziałem już na niektórych stronach za 2550 pln.
No i ta moc - 7x140 W co przy szerokim spektrum na wyjściach 4-12 omów pozwala sterować najprzeróżniejsze zestawy kolumn.
Przeczytałem posty z AVForum i zewsząd indziej. Nie widzę słabych stron. No... może jedną - nie ma wyjść pre-out. No ale kto przy zdrowych zmysłach będzie podłączał taki klocek jeszcze do jakiegoś wzmacniacza. Dla mnie to żaden "cons".
Waham się bo już miałem kupować HK. Może Wy zobaczycie albo podzielicie się swoimi opiniami na temat użytkowanych amplitunerów Onkyo ?
Szczegóły:
http://www.eu.onkyo.com/products/product_en_4414759.html
 

Rocks

New member
no własnie... Wszystko fajnie - ale zdradź mi po co w amplitunerze jest HDMI ?
Ja wiem że pytanie jest banalne dla kogoś kto w tym siedzi ale dla mnie to nadal zagwózdka. lepszy dżwięk ? lepszy obraz ? Cokolwiek warte srogiej dopłaty ?
Serio pytam bo rozgladam się za amplitunerem i kazdy mi mói "weź z hdmi" ale nikt nie wie dlaczego ;)
Z góry dzieki za łopatologiczną odpowiedź.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
  1. Cieniutkim kabelkiem przeslesz całą informacje o obrazie i sześciokanałowym dźwieku (cyfrowo) do ampli i z ampli do LCD lub plazmy.
  2. Nie musisz juz używać grubych wielożyowych kabli (component) i odobno przesyłać dźwieku koaksjalem, optykiem czy analogiem 5.1.
  3. Jeżeli w TV masz tylko jedno wejście HDMI (jak ja) to masz od razu switcher (mozesz podłączyć DVD i np. tuner satelitarny) po HDMI.
  4. Jeżeli ampli ma konwerter wizji (tak jak ten Onkyo) to z każdego analogowego źródła wpietego do niego obojetnie czy po komponencie czy po SVHS zrobisz zupskalowany sygnał cyfrowy i wyslesz go jednym cienkim kabelkiem do TV.
 

Rocks

New member
Fatman_1 napisał:
  1. Cieniutkim kabelkiem przeslesz

Dzięki.
I teraz to jest dla mnie proste.
Jeszcze jedno pytanie jeśli masz cierpliwość. Amplituner sygnał z kablówki o marnej jakości (czasem szumy czasem pasy) zaminie na cyforwy i podesle do np. lcd z full HD. Pytanie... Obraz bedzie taki sam, gorszy, lepszy czy w ogóle nic nie bedzie ? ;)

Pytam bo platforma iti nie da mi pewnie wszystkich kanałów i kabel pozostanie...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie próbowałem nigdy upskalowac kablówki. Natomiast DVD - permanentnie.
Nie sądzę, żeby jakieś efekty były. Jak to się mówi " z g... bata nie ukręcisz". Może jakby to była kablówka cyfrowa ?
Ja mam taką, więc spróbuję poeksperymentować po zakupie amplitunera.
Jeżeli zamiana na progressive daję poprawę to myślę, że niewielką uzyskamy również na HDMI.
 

Rocks

New member
Fatman_1 napisał:
Ja mam taką, więc spróbuję poeksperymentować po zakupie amplitunera.

A jaki sobie fundujesz i dlaczego własnie ten ? Rozumiem ze na dzien dzisiejszy jakos/cena to w gre wchodzi pionek 1016, te nowe Onkyo i powiedzmy po modelu yamahy czy denona.

Ja kilka dni juz wertuje fora, usenet, allegro i jakos faworyta nie moge sobię wytypowac... Moze dlatego ze dopiero jestem na etapie... "Acha HDMI 1.3... takie musi posiadac a nie "jakies tam hdmi" bo inaczej bede w plecy o generacje"
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Za nowinkami to się nigdy nie nadąży, chyba że się ma bardzo dużo kasy i wymienia się sprzęt w każdym sezonie.

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
A ja z kolei wertuję już drugi tydzień sieć i wszystkie fora w poszukiwaniu najlepszych kolumn (zestaw 5.1) do tego ampli.:)
 

arktom1

New member
Fatman_1 napisał:
A ja z kolei wertuję już drugi tydzień sieć i wszystkie fora w poszukiwaniu najlepszych kolumn (zestaw 5.1) do tego ampli.:)

Hej, i znalazles jakies fajne glosniki?? Bede mial podobny problem w przyszlym roku, ale juz teraz sie tym zajmuje (chce sie dobrze przygotowac;)). Tylko jachce zainwestowac w h/k 435, bo czytalem w niemieckim www.areadvd.de testy i h/k jest poza konkurencja, jedynie denon 2807 mu dorownuje w dzwiekú kina ale muzycznie jest podobno the best (w moim przypadku bedzie 75% muzyki rockowej reszta do tvsat i dvd) - moze ktos ma tego h/k i to potwierdzi a moze jednak zainwestowac w denona 2807, ktory ma zlacze hdmi. Moze mi ktos pomoc???
 

masaj007

New member
arktom1 musisz jak każdy przed zakupem odpowiedzieć na parę pytań. Jakiego dźwięku oczekujesz, ile masz na to gotówki i jak duzy pokój. Co do wyboru amplitunera to jeżeli będziesz miał więcej niz1 urządzenie z interfejsem HDMI a TV będzie miał tylko 1 to napewno jest sens puszcząć przez amplituner. Inaczej zostawił bym bez pośrednictwa amplitunera
 

arktom1

New member
masaj007 napisał:
arktom1 musisz jak każdy przed zakupem odpowiedzieć na parę pytań. Jakiego dźwięku oczekujesz, ile masz na to gotówki i jak duzy pokój. Co do wyboru amplitunera to jeżeli będziesz miał więcej niz1 urządzenie z interfejsem HDMI a TV będzie miał tylko 1 to napewno jest sens puszcząć przez amplituner. Inaczej zostawił bym bez pośrednictwa amplitunera

Masaj, wielkie dzieki za przeczytanie mojego posta. Otoz informacje sa nastepujace: salon ok. 28 m2, beda takie urzadzenia;
- LCD,
- amplituner,
- tvsat (mam nadzieje ze hdtv)
- odtwarzacz lub nagrywarka dvd.
Na sam zestaw audio (amp+kolumny 5.0 lub 5.1) bede przeznaczal nie wiecej niz 4.000 PLN (chyba, ze wygram w totka;) ) + chcialbym dobry odtwarzacz/nagrywarka dvd nadajacy sie rowniez do sluchania zwyklych cd - ale w dobrej naprawde jakosci sygnalu - ktorys z denonow ma wlasnie b. dobra opinie - (nie wiecej niz 1.000 PLN).
I tak jak pisalem 75% no moze 60% to muzyka (cd +radio), 30% tvsat i reszta to dvd.

Tak sie to przedstawia
O LCD na razie nie wspominam;-)))
 

masaj007

New member
No przy 435 to mało kasy zostaje na kolumny. NIe możesz wziąc słąbszy amplituner a lepsze kolumny? Za 5,000zł mozna kupić AVR130+DVD 23+JBL Balboa.
Mozna pomyślec nad zestawem JBL Cinema Pack za trochę więcej niż 3,500zł i do tego HK AVR 235 i powineineś się zamknać w kwocie.
Co do dvd to albio przy zwiększonej kwocie Denon 1920 albo Samsung HD 950/860
 

arktom1

New member
Masaj, czyli generalnie potwierdzasz moj wybor h/k przy takich proporcjach uzywania go jak podalem???
A wiec denon 2807 odpada?

Wkazdym razie i tak wielkie dzieki:blagam: , jeszcze wybiorre sie na kilka odsluchow innego sprzetu, moze cos innego powali mnie na kolana...
 

masaj007

New member
Ja lubie po prostu HK za dźwięk może trochę mneij za wygląd.
Denonik tez jest fajny i napewno bym go nie przekreślał. Po prostu lepiej lepsze kolumny niż lepszy amplituner.
Odsłuch to jest to czego ci potrzeba
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
arktom1 napisał:
Hej, i znalazles jakies fajne glosniki?? Bede mial podobny problem w przyszlym roku, ale juz teraz sie tym zajmuje (chce sie dobrze przygotowac;)). Tylko jachce zainwestowac w h/k 435, bo czytalem w niemieckim www.areadvd.de testy i h/k jest poza konkurencja, jedynie denon 2807 mu dorownuje w dzwiekú kina ale muzycznie jest podobno the best (w moim przypadku bedzie 75% muzyki rockowej reszta do tvsat i dvd)

No i sam sobie odpowiedziałeś. Nie możesz wziąć HK bo tam zupełne zero jeżeli chodzi o obróbkę obrazu. Patrz do przodu. Już dziś jest dużo urządzeń z HDMI a za chwilę będziesz miał z HDMI nagrywarkę, TV-SAT i DVD. Potrzebujesz również switcha albo najlepiej ampli, który sygnał HDMI będzie mógł obrobić. Modele HK, które to potrafią kosztują 12 tys. pln (ok 4000$) i są na razie niedostępne w polsce. Najprostszy HK z HDMI (model 445 jak sie nie mylę) to wydatek rzędu 6000 i w dodatku nie ma ich jeszcze w Polsce.
Ja też mam tę rozterkę, podoba mi się dźwięk HK ale wbijam sobie do głowy, że będę potrzebował obróbki HDMI i gniazd 2/1 lub 3/1 w ampli.

Teraz głośniki. Słuchałem wielu zestawów. Najbardziej podobał mi się dźwięk KEF-ów serii iQ oraz Dali Concept 6 (to budżetowy, jak mawiają niektórzy, zestaw ale dźwięk jest sprawą osobistą). JBL E80 - za dużo basu jak dla mnie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wystarczy w przyszłości kupić TV z kilkoma wejściami HDMI i będzie to samo. Jeśli chodzi o obróbkę, to masz pewnie na myśli skaler obrazu?

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Łatwiej chyba będzie wymienić ampli za 2.000 co 2 lata niż telewizor za 8.000 ;)
A poza tym... kto słucha gęstych formatów (SACD, DVD_Audio) przez telewizor i po co podawać tam dźwięk wielokanałowy ?
 

arktom1

New member
Fatman_1 napisał:
Łatwiej chyba będzie wymienić ampli za 2.000 co 2 lata niż telewizor za 8.000 ;)
A poza tym... kto słucha gęstych formatów (SACD, DVD_Audio) przez telewizor i po co podawać tam dźwięk wielokanałowy ?

Hej fatman, dzieki i tobie za odzew. I ty i masaj macie swoje racje, ale faktycznie ja musze najpierw troche posluchac(odsluchac).
Mam osobiscie od 9 lat zestaw midi technicsa (ST370) z surroundem i nie do konca mi to odpowiada, jeszcze na dodatek chyba sypnal mi sie equalizer, i jak sobie porownam ten dzwiek nawet z amplami AV w mediamarkt to czuje bardzo silna;) wewnetrzna potrzebe wymiany sprzetu, ale rownoczesnie chcialbym miec niezle kino domowe.
Pozdrowienia
 

artis77

New member
Fatman, no ja też sie pisałem na zestawik z H&K 130 ale brakuje mi tego HDMI w Ampli a np. DVD tego Samsunga HD950 można już pociągnąc po HDMI i się łamię czy dołożyć około 1000zł do Onkyo?

Z drugiej strony czy coś zyskam na tym - jakość obrazu?

Fatman,Masaj jaki zestaw 5.1 byście polecali do tego ONKYO, bo H&K chciałem połączyć z Infinity Beta HCS - to Infinity jest dla mnie wielkościowo idealne (nie chcę dużych wolnostojących) i musi być czarne, będę oczywiście słuchał muzyki (różnej - od klasyki, jazz, przez rock do housu, techno) i oglądał filmy, stosunek tak 60/40 procent, pomieszczenie około 30m2.

Nie chcę stracić jakości na połączeniach ale też niepotrzebnie wydawać kasy na coś czego nie będę używał w przeciągu 1-2lat
 
Do góry