Nowość !!! OnkyoTX-SR674E

Fatman_1

New member
Bez reklam
Infinity beta HCS może być za małe do 30m2 :( , chciaż do słuchania na średnim poziomie głośności powinny wystarczyć.

Jeżeli już musisz brać podstawkowce zobacz Paradigmy albo KEFy iQ3.
Zależy ile kasy masz do wydania. W sumie podstawkowiec zajmie Ci tyle samo miejsca co mała podłogówka (w rzucie z góry).
Jak daleko maja stać od tylnej ściany? Zwróć uwagę na umiejscowienie otworu bass reflexu.
- Dali Ikon 6
- Quadral Quintas
- Tannoy Sensys 2DC
 

artis77

New member
Rozumiem, że Paradigmy Cinema 110CT, do 3tys zł jakoś bym się ogarnął ale wolałbym max 2,5zł, no ale kupię myślę po świętach więc parę stuwek spadnie. A jak ten sprzęt się sprawdza przy odsłuchu muzyki, bo jakoś nie jestem przekonany do takich typowych kinowców...

Bardzo mi pasuje styl właśnie Infinity no i KEFy też ale niestety KEFy są za drogie, zestaw z subem to trzeba liczyć 5tys.:roll:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Bracia,
Dziś odsłuchiwałem iQ7 z ARCAMEM i NAD-em.
Porównywałem z HK 435, Pioneerem 2016, Denonem 2807...
niech się schowają wszystkie "japończyki".
Arcam - to dopiero jest dźwięk stereo.
Nareszcie zrozumoałem różnicę pomiędzy "stereo" z amplitunera i stereo ze wzmaka stereo. Niech mi Pan Bóg przebaczy moje dotychczasowe myślenie.
Oświadczam: Na moje uszy: hk jest na szarym, szarusieńkim końcu... prawie zaanika we mgle.... to co do tej pory było dla mnie wzorcem dźwięku zwaliło się do piwnicy... :( :(
onkyo... mój faworyt... też nie wytrzymał konkurencji z Arcamem... przyznaję to uczciwie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
  1. Nie musisz juz używać grubych wielożyowych kabli (component) i odobno przesyłać dźwieku koaksjalem, optykiem czy analogiem 5.1.
No, ale jeśli odtwarzam SACD lub DVD-Audio to HDMI na nic się zda.
Trzeba 6 kabelków 5.1. Dobrze myślę ?!
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Teraz to Szanowny Kolego Blackninjo, bedziemy załatwiać...
Marantza SR-7001. Zarąbisty klocek.
Jeżeli brzmi tak jak wygląda i się opisuje (przeczytałem instrukcję obsługi), a podejrzewam, że brzmi na poziomie 7500 to ja go chcę teraz bardziej nawet niz Onkyo 674.

BTW: How much ??? No i gwarancja musi być...
Widzę go na razie do wyrwania już za 4200 ale wierzę w moc Czarnego Ninji i że mogę zobaczyć nawet "3" z przodu...
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
też miałem wiele koncepcji zbudowania nowego kina. Też myślałem o 674+504. Jednak okazuje się że podobny ampli do kina ma się cienko do podobnego wzmaka stereo, a że się słucha więcej muzy dwukanałowej z cd to powstał problem. STEREO GÓRĄ!! Trzeba by chyba wydać z 10tysia aby ampli av grał równie dobrze jak wzmak stereo. Jestem pod wrażeniem zestawu denona PMA1500AE + CDA1500AE do wyrwania coś koło 4,5tys + jakieś kolumienki (może evo2 30 - wharfedale nieźle grają z denonem).
Jednak jest problem bo chciałbym nadal kino 5.1 i się zastanawiam jak tanim kosztem ale i bez zwiększania liczby klocków i kabli zbudować kd 5.1???? Może kupić ten zestaw stereo a do kina kupić jakieś combo typu samsung co czyta wszystko?? Jednostkę podpiąć też do przodów evo30 a tył i central wykorzystać z zestawu ???? Czy można podłaczyć dwa wzmacniacze do jednego głośnika, nie uszkodzi to czegoś??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ale sobie to wymyśliłeś. Zachwycasz się dobrym stereo, a do kina chcesz jakieś combo? Gdzie tu sens? I nie jest prawdą, że dopiero amplituner za 10 tysięcy zagra podobnie jak wzmacniacz stereo. Ważne jest jaki wzmacniacz. Czy taki za 1000 zł? Myślę, że porównania można próbować robić, gdy wzmacniacz kosztuje około połowę tego, co amplituner. Inaczej porównanie jest niezasadne. Szczególnie przy stosunku cen 10:1 na niekorzyść amplitunera.

Ostatecznie robisz tak: kupujesz amplituner, który ma wyjścia przedwzmacniacza (pre-out). Wyjścia dla lewego i prawego kanału podłaczasz do wejść wzmacniacza stereo (który też kupujesz). Do wzmacniacza podłączasz frontowe kolumny, resztę kolumn podłączasz do amplitunera. Regulację głośności będziesz miał w amplitunerze, gdyż gośność wzmacniacza ustawisz raz, tak aby dobrze grało 5.1.

Broń Boże żadne combo! :blagam:

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
I tak właśnie będzie u mnie. Combo Samsunga (model w podpisie) juz ćwiczę 4 lata 922 października minie) i dosyć tego ! Mam 4 klocki i 4 szuflady (DVD,Divx, KD, Nagrywarka). Istna paranoja.

A Marantza SR 7001 dlatego bo ma własnie pre-out a poza tym HDMI (v1.2) we/wy 4/1 co w dobie nadciągających eN-ek i innych SyfrHD będzie miało dla mnie znaczenie. A "stereło" poleci własnie po wzmacniaczu.

ArtS007 - jesteś pewien, że nie będzie kaszany jak się będzie słuchało 5.1, kiedy fronty pójdą po ampli(pre-amp) i wzmaku a reszta towarzystwa wraz z subem po ampli only ??? Żeby jakaś kakofonia nie paliła z tych skrzynek.
Przecież to będzie inna charakterystyka dźwieku. A co z frontem? Powinien być razem z frontami, żeby jakąś wspólna scenę zrobić... A opóźnienia? Nie wystepują ?
Objaśnijcie proszę mnie nieuka i niedowłada mózgowego.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Różnice w brzmieniu z pewnością będą, ale czy nie ma ich między samymi głośnikami frontowymi, a surroundami? Są. Opóźnienia są tak małe, że niezauważalne. Kilka osób na forum pisało już o takich konfiguracjach i nie wynikało z tego nic złego. Jest to, jakby na to nie spojrzeć, kompromis.

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie bardzo wiem "o so chosi" z tym niewidzeniem ale rozumiem, że do 674 masz zapięty telewizor. Moje podejrzenia:
  1. telewizor nie obsługuje HDCP
  2. nbox podaje tylko HDMI 1.0 a wic dźwięku wielokanałowego nie prześlesz.
  3. wyłączona opcja HDMI-on w menu 674.
Napisz czy coś pomogło.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Tak się zastanawiam nad tym rozbudowaniem kina do dobrego stereo czy średniej klasy ampli (ok2500zł) av ze średnim dvd (1500zł) i dokupując do nich w mairę rozsądny wzmak (ok. 3500zł) czy potrafi on znacznie polepszyć dźwięk stereo?? Czy jednak lepiej tenm wzmak z podobnym CD i co dalej z KD?? ojoj
 

marekbak

New member
Fatman_1 napisał:
Nie bardzo wiem "o so chosi" z tym niewidzeniem ale rozumiem, że do 674 masz zapięty telewizor. Moje podejrzenia:
  1. telewizor nie obsługuje HDCP
  2. nbox podaje tylko HDMI 1.0 a wic dźwięku wielokanałowego nie prześlesz.
  3. wyłączona opcja HDMI-on w menu 674.
Napisz czy coś pomogło.

Nbox podpięty bezpośrednio do TV po HDMI działa OK.
Nbox podpinam do wejścia Amplitunera a wyjście do TV - na nboxie czerwony wykrzyknik i czarny ekran na TV. Jak konfigurację zrobiłem component do amplitunera a potem HDMI do TV jest ok.
DVD podpiętę przez amplituner też działa po HDMI a nbox nie chce.
Nie wiem, ale podobno są jakieś szopki z HDCP nboxa (DVI nie hula).
Poczekam jak będzie jakiś upgrade softu w nboxie.

Pozdrawiam
Marek
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Czy jak puszczasz DVD po HDMI przez amplituner to masz w telewizorze dźwięk i obraz przy wyłączonym amplitunerze czy nie ?
Chodzi mi o to czy można oglądać DVD bez włączania ampli?
 
Do góry