nowosć 32pfl7332

kyniu

New member
Mi-ś napisał:
PFL 7332 ma kontrast 4000:1(wiem bo mam. Kont. Dynamiczny). 7332 - Pixel Plus HD działa z sygnału analogowego jak i HD.

I jak ? Jesteś zadowolony - bo tez chce kupić, ale chyba ten z oznaczeniem PF 7332 - bo ma większy kontrast, ale widze że ogólnie jest zamotane z tymi dwoma modelami. A pisze gdzieś na Twoim LCD'ku jaki ma kontrast - bo nie wiem jak to dokładnie sprawdzić ( w katalogu Philipsa piszą tak, na stronie Philipsa - inaczej a w sklepachg to juz sami nie wiedzą co mają :roll: )
Pozdro all
 

oczo

New member
Witam. Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem PFL7332. Mam pytanie: Czy mozna w jakis sposob wykorzystac gniazdko modulu CI do dekodowania cyfry+ ?? W menu TV jest opcja dekoder i mozna jej przypisac zew. wejscia EXT1 i EXT2 jak i dowolny kanal zapisany w pamieci. Zastanawia mnie czy dalo by rade podac zakodowany sygnal z cyfrowego tunera sat ktory zostalby rozkodowany przez TV ? Wiem, ze mozna zakupic tunerek z modulem CI ale sami wiecie...platanina kabli przy sprzeciez itp. (cyfra dzielona splitterkiem :-D)
 

mac79

New member
N'ka w końcu podłączona do TV, oczywiście przez kabel HDMI, na obu wejściach żadnych problemów z przerywaniem dźwięku bądź jego brakiem, wszystko śmiga bez problemowo, obraz na wszystkich kanałach jest super, nawet na kablu EURO (siła sygnału N'ki 86% a jakość zaledwie 65%, stary konwerter i mała antenka), na kanałach HD chyba każdy wie :D

ps.LCD'eka nie aktualizowałem, po prostu plug&play i wsio OKEY :eek:k:
 

Mi-ś

New member
kyniu napisał:
I jak ? Jesteś zadowolony - bo tez chce kupić, ale chyba ten z oznaczeniem PF 7332 - bo ma większy kontrast, ale widze że ogólnie jest zamotane z tymi dwoma modelami. A pisze gdzieś na Twoim LCD'ku jaki ma kontrast - bo nie wiem jak to dokładnie sprawdzić ( w katalogu Philipsa piszą tak, na stronie Philipsa - inaczej a w sklepachg to juz sami nie wiedzą co mają :roll: )
Pozdro all
Więc tak - obraz z kablówki super,z DVD super (nawet przez euro ).Kontrast super wyrazistość szczegułów bardzo dokładna.Opis kontrastu w nowym telewizorze jest przyklejona pod panelem razem z inymi danymi ( morze pisać i 3000 a morze świecić lepiej niż ten z np.7000 tys.).Jeżeli chcesz Phila kupuj śmiało.
 

luigi

New member
Już wszystko zostało powiedziane odnośnie wspaniałosci obrazu w tym LCD i to jest prawda -potwierdzam ;) obraz na C+16:9 bajera!!!
:hmm:
Teraz niech ktoś się wypowie jak go podłączył do laptopa/komputera w którym jest tylko złącze D-SUB (VGA), bo ja walczę już drugi tydzień i nigdzie nie ma odpowiedniego kabla (jak podaja w instrukcji).
Dalej nie moge przeboleć, że pozbawiono go złącz typowo komputerowych. Niby wszystko ok. a tu taki feler :p
p.s.
a na domiar złego matryca faktycznie lata w obudowie szczególnie w górnych rogach.
 

lukaso

Banned
luigi napisał:
Już wszystko zostało powiedziane odnośnie wspaniałosci obrazu w tym LCD i to jest prawda -potwierdzam ;) obraz na C+16:9 bajera!!!
:hmm:
Teraz niech ktoś się wypowie jak go podłączył do laptopa/komputera w którym jest tylko złącze D-SUB (VGA), bo ja walczę już drugi tydzień i nigdzie nie ma odpowiedniego kabla (jak podaja w instrukcji).
Dalej nie moge przeboleć, że pozbawiono go złącz typowo komputerowych. Niby wszystko ok. a tu taki feler :p
p.s.
a na domiar złego matryca faktycznie lata w obudowie szczególnie w górnych rogach.

Witam ta ruchoma matryca też mnie drażniła ale byłem w MM i nawet drorzsze modele tak miały po jakimś czasie przejdzie ci.
 

mac79

New member
Jak przestaniecie nosić TV z pokoju do pokoju i postwicie w końcu na jednym miejscu to już nigdy wam nic nie bedzie latać :D
 
Ostatnia edycja:

Tomasz93

Member
Witam wszystkich forumowiczow oraz posiadaczy PFL 7332;) .

Podobnie jak Wy jestem posiadaczem tego Philipsa, ktorego uwazam za bezkonkurencyjnego w swojej klasie cenowej - oczywiscie jest to moja osobisa opinia, ale poparta wielotygodniowymi testami.

Podobnie jak "luigi" chce zapytac jakim kablem mozna podlaczyc tego LCD'ka z moim laptopem, ktory wyposazony jest w zlacze VGA.

Posiadam przejsciowke VGA-Component - taka jaka dodaje Sharp do swoich telewizorow - i w zwiazku z tym chcialbym zapytac, czy taka przejsciowka nadaje sie do podlaczenia laptopa i opisywanego tu Philipsa. Z jednej strony jest wtyczka VGA a z drugiej wejscie na kabel Component.
 

paulinezrulez2

New member
dugi21 napisał:
Witam. Własnie wgrałem nowy soft o numerze 88.0.0. i obraz wydaje mi sie bardzo ziarnisty. jaka jest szansa na sciagniecie starszej wersji 83.4.0.0 (na stronie philipsa nie ma)i wgranie jej ponownie do tv?

Mam firmware BX31E_0.48.31.0. Takie też było w moim LCD 32PFL7332.
Skopiowałem je z strony Phlipsa chyba jakoś w grudniu zanim kupiłem ten telewizorek.
Potwierdzam również w moim przypadku pogorszenie się obrazu (pisałem o tym wcześniej)

Trochę dziwne z tym kontrastem wcześniej na stronach Philipsa był on 4000:1 a obecnie jest jak poniżej, ciekawe skąd ta zmiana (czyżby ten firmware BX31E_0.88.0.0. miał to zapewnić?)

fragment specyfikacji

Obraz/Wyświetlacz
Format obrazu : 16:9
Jasność : 550 cd/m^2;
Dynamiczny kontrast ekranu : 6000:1
Czas odpowiedzi (typowy) : 8 ms
Kąt widzenia : 176; (poz.) / 176; (pion.)
Długość przekątnej ekranu (cale) : 32 cale
Długość przekątnej ekranu (cm) : 80 cm
Typ ekranu : LCD WXGA z aktywną matrycą TFT
Rozdzielczość panelu : 1366 x 768p
Funkcje dotyczące obrazu :
Pixel Plus 2 HD, Digital Natural Motion, Dynamiczna poprawa kontrastu, Tryb filmowy 3/2 - 2/2 pull down, Filtr grzebieniowy 3D, Active Control z czujnikiem oświetlenia, Active Control, Eliminacja poszarpanych linii, Progressive Scan, Funkcja Widescreen Plus Funkcje poprawy ekranu : Ekran z powłoką przeciwodblaskową



Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

luigi

New member
Tomasz93 napisał:
Nie ma sprawy. Rozumiem, ze teraz do tej przejsciowki nalezaloby kupic jeszcze kabel DVI - HDMI?
Jestem ciekaw co z tego by wyszło :confused::confused::confused:
bo z tego co mi wiadomo nie wystarczy zwykła przejściówka bo to byłoby za proste lecz jest potrzebny konwerter sygnału analogowego(D-Sub) na sygnał cyfrowy(DVI).
Stąd moje wątpliwości
...ale trzymajmy kciuki może komuś uda sie podłączyć w końcu przez D-SUB'a gdyż takie wyjście posiada prawie każdy laptop i wiele osób by na tym skorzystało.
 

dugi21

New member
oprogramowanie

paulinezrulez2 napisał:
Mam firmware BX31E_0.48.31.0. Takie też było w moim LCD 32PFL7332.
Skopiowałem je z strony Phlipsa chyba jakoś w grudniu zanim kupiłem ten telewizorek.
Potwierdzam również w moim przypadku pogorszenie się obrazu (pisałem o tym wcześniej)

Trochę dziwne z tym kontrastem wcześniej na stronach Philipsa był on 4000:1 a obecnie jest jak poniżej, ciekawe skąd ta zmiana (czyżby ten firmware BX31E_0.88.0.0. miał to zapewnić?)


Pozdr.


Witam. Czy jest szansa abys mi udostepnił starszy soft na maila? pozdrawiam
 

kernit1

New member
Może ktoś z użytkowników mi doradzi jak należy podłączyć dzwięk w tym LCD przy polączeniu przez component bezpośrednio z dekodera n-ki. Jakim przewodem, jakie wejścia i przy jakich ustawieniach w TV oraz dekodera.

Pozdrawiam
 
Do góry