Nowe telewizory SAMSUNG seria H

modrzew82

New member
Myślę nad zakupem UE40H5500 i czy moglibyście pomóc w odpowiedzi na kilka pytań:
- jaką matryce ma UE40H5500? Ewentualnie myślę o Panasonic 42AS600 ale nie ma poniższych funkcji, na których mi zależy:
- filmy z pendriva - czy można powiększać czcionkę napisów?
- rozumiem, że filmy ze stron jak zalukaj, weeb czy cda działają a czy próbowaliście filmów ze stron na wtyczce silverlight?
- współpraca ze smartfonami - czy wyświetlanie ekranu smartfona/tabletu działa tylko z samsungami (mam LG L90)
- czy Smart View 2.0 też działa tylko na tel samsunga i czy można przez niego uzyskać obraz ze smartfona na telewizorze czy tylko w drugą stronę?

Pozdrawiam
 

gacek585

New member
Myślę nad zakupem UE40H5500 i czy moglibyście pomóc w odpowiedzi na kilka pytań:
- jaką matryce ma UE40H5500? Ewentualnie myślę o Panasonic 42AS600 ale nie ma poniższych funkcji, na których mi zależy:
- filmy z pendriva - czy można powiększać czcionkę napisów?
- rozumiem, że filmy ze stron jak zalukaj, weeb czy cda działają a czy próbowaliście filmów ze stron na wtyczce silverlight?
- współpraca ze smartfonami - czy wyświetlanie ekranu smartfona/tabletu działa tylko z samsungami (mam LG L90)
- czy Smart View 2.0 też działa tylko na tel samsunga i czy można przez niego uzyskać obraz ze smartfona na telewizorze czy tylko w drugą stronę?

Pozdrawiam

icon1.gif

Mam ten telewizor i mogę potwierdzic że działa cda, zalukaj , weeb i e-screen.tv, mam xperie L i wyświetlanie ekranu działa. Niestety łączy sie przez wifi i nie da sie odpalać nic z internetu przez smartfona chyba że przez siec gsm.
O stronach z silverlight zapomnij bo to już inna bajka.
 

agnieszkaa

New member
Witam serdecznie krótkie pytanie krótka odpowiedz który model wybrać tj zastanawiam się nad dwoma modelami...

Samsung UE48H6400 ( za ~ 2650 zł) czy Samsung UE48H6500 ( za ~ 2850 zł)

Warto dopłacać te 200 zł?

Z góry dziękuję za odpowiedzi...
 

Jurek123

New member
przeczytałem wszystko w całym wątku i dosłownie zgłupiałem, proszę doradźcie który model samsunga wybrać
UE55H6500 - 3 600,00 PLN czy
UE55H6700 - 4 400,00 PLN
istotna jest ta częstotliwość odświeżania czy nie i czy ten tańszy ma nowy żyropilot?
Pozdrawiam
 

anedam

New member
Wszystkie od wersji 6400 w górę mają żyropilota. Co do częstotliwości odświeżania to mówią że to marketingowy bełkot. Z drugiej strony, z tego co widzę, większość osób nie lubi tzw. efektu teatru, czyli zbyt płynnego obrazu w czasie oglądania filmu i zastanawiam się czy ta opinia z tego nie wynika - skoro i tak wyłączają płynny obraz to jest im wszystko jedno ile mają megaherców bo i tak wolą jak trochę skacze :). A ja akurat bardzo lubię jak obraz jest płynny i zastanawiam się czy na 6700 zobaczyłbym różnicę?
 

pabbllo

New member
Zakrzywiony ekran zmniejsza optycznie troszkę przekątną, gorzej się go ogląda z boku i widać delikatne zniekształcenia przy przesuwaniu się obrazu w boki. Nie widzę natomiast zalet przy przekątnych do 60".
 

Konteczko

New member
Jest tutaj moze jakis znawca seri h6400 ? Podobno wkladane sa do niej matryce z 2010 lub 2011 roku a nie z 2014. Ktos potwierdzi lub zaprzeczy ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Bierzesz zbyt dosłownie wypowiedź Karpaj'a :D
Jeśli byłoby tak jak pisze wymieniano by dalej matryce w D i ES'kach.
Jemu chodziło o technologie że to dalej PSA/MVA z ad '10r ale wciąż dają radę a przede wszystkim pod względem płynności czerni i il.
Najlepiej przekonaj sie o tym na żywo :D w stopce masz info jak to sprawdzić i wyłonić zwycięzce...
 

Jurek123

New member
tdx pisze że matryce można sprawdzić w MS, tymczasem sprzedawcy w MM i EuroRTv mówią że wejście do MS oznacza utratę gwarancji na tv, jak to jest w rzeczywistości?. A swoją drogą w obu tych sklepach sprzedawcy bardzo uparli żeby sprzedawać SONY.
 

tdx

New member
Bez reklam
Może jakiś kubek albo pena na mikołaja od przedstawiciela SONEGO dostaną ;)
Wejście w menu serwisowe nie oznacza utraty gwarancji... Po prostu dla sprzedawcy tak jest wygodniej...
 

Jurek123

New member
Mam zamiar kupić UE55H6500 lub UE55H6700 przez internet. Jaki sklep polecacie i co zrobić jeśli tv ma bad piksele lub jakąś inną wadę, której nie mogę sprawdzić przy kurierze?
 
Do góry