Nowe telewizory SAMSUNG seria H

gutekcarlow

New member
Dostałem to testów TV z wystawy(ponieważ stary TV sprzedany pożyczył i mi z wystawy) i za tydzień mam dostać nowy ,nie chciałem używanego bo jak sprawdziłem w menu serwisowym miał ponad 1200godzin grania to około 5 miesięcy po 8 godzin a malo chcieli opuścić 60euro .
Rozmiar oczywiście 55 cali okazał się idealny do mojego salonu , czero cloudingu tylko w tym egzemplarzu trochę rogi nie doświetlone ,ale jakoś to bardzo nie przeszkadzało podczas oglądania mam nadzieję że mój egzemplarz nie będzie tego miał.
Będę miał pewnie parę pytań ale poczekam z ustawieniami wszystkiego jak przyjedzie mój egzemplarz.
 

mars666

New member
Niedoświetlone rogi występują w każdym egzemplarzu - w mniejszym bądź większym stopniu. Ale kto patrzy na rogi podczas oglądania tv :).
 

Ivanez

New member
Biorąc pod uwage to co napisales powyzej to dziwie sie ze wszyscy polecaja MM jako dobry sklep do zakupu tv. Rozumiem, ze mozna potestowac i oddac, ale to tez znaczy ze czesto mozemy trafic na juz uzywany tv chociazby przez okres mundialu, bo pewnie znalazlo sie kilka osob ktore braly telewizor tylko na mecze..
Ja kiedys kupilem tv dla żony na prezent i na pudle namalował em wstęgę z wielką kokardą, po tygodniu stwierdzilem ze obraz mi nie pasuje, oddalem przyjęli bez problemu [emoji1] oczywiście MM
 

darus75

Member
Ja kiedys kupilem tv dla żony na prezent i na pudle namalował em wstęgę z wielką kokardą, po tygodniu stwierdzilem ze obraz mi nie pasuje, oddalem przyjęli bez problemu [emoji1] oczywiście MM

A ja w październiku chciałem oddać TV do MM w Gdańsku i kierownik nie wyraził zgody, a wcześniej w marcu w MM w Gdyni oddałem bez problemu. Najlepiej wcześniej to ustalić w trakcie zakupu czy można "w razie czego" oddać TV.
Pamiętam też jak w innym MM podsłuchałem niechcący rozmowę klientów ze sprzedawcą i na pytanie czy można oddać - odpowiedź padła że nie. Wymienić TAK, oddać NIE.
 

sunnysunday

New member
A ja mam pytanie co do modelu ue48h6470 , dlaczego na pilocie nie ma przycisku 3d i trzeba wchodzić w menu aby to aktywować. Poza tym dlaczego nie można nagrywać zaplanowanego w harmonogramie programu z z satelity przy wyłączonym telewizorze. Ktoś się spotkał z takim czymś ?
 

Adamskit

New member
Nie polecam h6640

Mam model Samsung 48h6640 i spotkało mnie wielkie rozczarowanie. Przeczytałem na forach że nie tylko mnie. Jak oglądam tv to dźwięk jest o jakaś sekundę szybciej niż obraz. Próbowałem to poustawiać ale nigdzie nie ma takiej opcji. Czeka mnie niestety reklamacja.
 
Mam model Samsung 48h6640 i spotkało mnie wielkie rozczarowanie. Przeczytałem na forach że nie tylko mnie. Jak oglądam tv to dźwięk jest o jakaś sekundę szybciej niż obraz. Próbowałem to poustawiać ale nigdzie nie ma takiej opcji. Czeka mnie niestety reklamacja.
Zaktualizowany firmware, tez miałem takim problem na którymś firmware.
 

Adamskit

New member
Aktualizacja oprogramowania nic nie daje. Nadal jest ot samo. Znajomy też ma ten sam problem i jemu serwis odmówił naprawy mówiąc że jest wszystko OK. Chyba wypuścili wadliwą serie i nie chcą się przyznać do tego. Sam miałem już kiedyś przeboje z serwisem Samsunga i popełniłem znów ten sam błąd - zaufałem samsungowi...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jest tutaj moze jakis uzytkownik 40h6400 ?

Używam od czerwca modelu 40H6410. Pełnia zadowolenia. Oczywiście wprowadziłem własne ustawienia obrazu, podałem w wątku "... czy to dobry wybór?". Nie wypowiem się na temat programów telewizyjnych, bo nie oglądam, używam do odtwarzania filmów z zewnętrznego odtwarzacza (Xtreamer Sidewinder 3) oraz Smart TV.
 

ramzi84

New member
40h5500 problem z głosem na filmach z pendrive , żeby dobrze słyszeć muszę nastawić na 60 reg. głosu tez tak macie? może ktoś ma jakies niestandardowe ustawienia obrazu na ten tv do przetestowania?
 

anedam

New member
Hej, my mamy 40-calowego H6400 od dwóch tygodni. Przedtem była Toshiba L7453 ale wróciła do sklepu. To była dobra decyzja - Samsung ma o wiele lepszą czerń i kąty widzenia. To moje zdanie, niezupełnie zgodne z tym co piszą ludzie w recenzjach i na forach dyskusyjnych. Jest trochę claudingu ale widać to tylko jak się wyświetli z komputera plik graficzny wypełniony zupełnie czarnym kolorem, przy normalnym oglądaniu tego nie widać. Obraz poza tym super choć Toshiba miała lepszą płynność i mam wrażenie że obraz jakości SD lepiej wyglądał, może ma lepsze algorytmy do poprawiania...
Adamskit - piszesz że nie możesz znaleźć opcji do regulacji opóźnienia dźwięku ale ja u siebie widzę w opcjach Dźwięk->Dodatkowe ustawienia->Opóźnienie dźwięku. Nie wiem czy to coś pomoże bo u mnie problem nie występuje. Ale występuje chyba u wielu osób, na angielskojęzycznych stronach znany jest jako "samsung lip sync problems". Żadnych firmwarów sam nie wgrywałem.
Jakie w ogóle macie ustawienie dźwięku? Chodzi mi o ten główny profil - Standardowy, Muzyka, Film...
 
Ostatnia edycja:

Adamskit

New member
Opóźnienie dźwięku działa tylko w przypadku zewnętrznego źródła dźwięku ( np kino domowe)...
Poszperałem na forum i nie tylko ja mam z tym problem...
Chyba jednak Samsung wypuścił bubel i nie chcę się do tego przyznać..
 

gacek585

New member
Witajcie.
Czy działaja wam filmy z CDA.pl? Krótkie filmiki działaja ale te przed którymi jest najpierw reklama 30sek. juz nie działaja od jakiegoś czasu. Wydaje mi sie że ostatnia aktualizacja coś namieszała. Ta reklama leci normalnie ale po niej już sie film nie buforuje. TV to h5500.
 

ramzi84

New member
nie mogłem znaleźć żadnego filmiku z reklamą na cda.pl na początku wszystkie ładowaly sie bez reklam może dlatego, że mam zablokowane reklamy w ustawieniach przegladarki
 

gacek585

New member
nie mogłem znaleźć żadnego filmiku z reklamą na cda.pl na początku wszystkie ładowaly sie bez reklam może dlatego, że mam zablokowane reklamy w ustawieniach przegladarki

OK działa. Dopiero na komputerze zauwazyłem że można tą reklame po chwili zamknąć krzyżykiem i po takiej operacji film sie buforuje poprawnie. Ale jeśli poczekamy do końca reklamy to już film nie idzie, 2sek i koniec. Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

anedam

New member
Mnie CDA.pl nie działa w ogóle, zresztą Youtube też. Po prostu po wybraniu z listy na dole jest czarny ekran i nic się nie dzieje. Zrobiłem reset SmartHuba ale nie pomogło. Co ciekawe inne aplikacje (HBO GO, Vod Bajki i inne) działają bez problemu.
 
Do góry