Nowe telewizory SAMSUNG seria H

michalxxx6

New member
działa tylko włączanie i wyłączanie,będe dalej coś kombinował jak się uda to napiszę. Z tym wgraniem softu od h6400 nie będzie problemu?Będę wdzięczny za każdą pomoc.
 

dredorc

New member
Witam.Wlasnie zostalem szczescliwym posiadaczem h6400 40 cali, i tu mam pytanie dotyczace kalibracji.Czy kalabracje h6400 55 cali mozna zastosowac w 40 calach czy taz wielkosc matrycy ma tu znaczenie jesli chodzi o jakosc obrazu po kalibracji.
A moze ktos zapoda swoje ustawienia wlasnie do 40 cali.
Pozdrawiam.
 

radier

Member
Bez reklam
Kalibracje wykonuje się dla każdego egzemplarza osobno. Trzeba zamówić profesjonalistę do domu i mu zapłacić a nie klepać pierwsze lepsze ustawienia jak gimbaza.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

bhn92

New member
Bez reklam
dredorc wiec ze skalibrowany tv przypomina bardzo to co teraz jest w trybie film ustawione fabrycznie a znam wielu ludzi i to nie na forum tylko w realu ktorzy lubia kolorowy obraz ;p
 

Ghost91

New member
Koledzy, który model jest najlepszy pod względem płynności oraz jakości obrazu?

UE55H6640 za 4700
UE50HU6900 za 4000
UE48H6800AWXXH za 4000

Ostatni z nich to już zakrzywiony model.
To na czym mi zależy:
- jak najlepszy i najdokładniejszy obraz
- WiFi
- 48" lub więcej

Grać na nim będzie tylko dekoder NC+, salon mam ogromny i mogę TV oglądać z 2 metrów ale też i z 6m. Oglądany będzie głównie od 17:00 do nocy. Kanały to sport oraz filmy, czasem przyrodnicze.

Zależy mi na najlepszym poziomie detali oraz płynnym odświeżaniu.
Co myślicie na temat tych TV? Niestety plazmy panasa tx-50st60 już nie dorwę nigdzie więc szukam leda.
 

mafia35

New member
Bez reklam
HU6900 - matryca 60hz więc zapomnij o dobrej płynności.
H6640 - bardzo dobra płynność, matryca 120hz
H6800 - bardzo dobra płynność, matryca 120hz, dodatkowo ultra clear panel (duży plus)

Ale... Jeśli będziesz oglądać z 2m to bierz zakrzywionego. Z 6m zakrzywiony odpada. Za duża odległość.
Wybieraj między H6640/6700 a H6800 biorąc pod uwagę powyższe.

Ja bym brał 55H6640/6700. 7 cali więcej to sporo. Płynność ta sama.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Taka, że jest firmy AUO. Co to daje? Ano to, że w testach wyszedł jeszcze wyższy kontrast. Jest to bardzo dobry panel. Osoby zajmujące się profesjonalną kalibracją polecają.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

firekage

New member
Bez reklam
Pewnie było - może ktoś***podpowiedzieć, gdzie w menu Samsunga H6400 można sprawdzić czas pracy, ilość godzin przepracowanych?
 

gutekcarlow

New member
Znaczy że lepsza ? Gdzieś czytałem że lepiej mieć matrycę samsunga a ta druga ma gorsze kąty widzenia itp , dlatego zamówiłem i odbieram dziś 55 ale jest trochę chyba za duży (a może nie zobaczenia dziś). Jak byś miał linka do tych testów i mógł porzucić będę dźwięczny.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Dokladnie ,zaraz jak go postawisz moze wydawac sie duuuzy ,ale poczekaj 3 dni i juz bedzie normalny,poczekaj miesiac a bedziesz mowil moglem beac 65 :hehe
 

gutekcarlow

New member
Dziś się przekonam na własnej skórze odległość od TV będę miał około 3,5 . Mam nadzieję że dobrą podjąłem decyzję biorąc samsunga bo miałem jeszcze na oku Sony
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dziś się przekonam na własnej skórze odległość od TV będę miał około 3,5 . Mam nadzieję że dobrą podjąłem decyzję biorąc samsunga bo miałem jeszcze na oku Sony

Mam podobną odległość, rozważałem 50'' wziąłem 55'', po tygodniu stwierdziłem, że znacznie lepszy byłby 60 lub 65'' ;)
 

mars666

New member
gutekcarlow - Módl się abyś trafił na AUO. Kontrast tej matrycy w profesjonalnym teście (4500:1) znacznie przewyższył kontrast matrycy od Samsunga (4000:1) Natomiast po kalibracji to już był totalny nokaut (nie mówiąc już o matrycy Samsunga ale o większości matryc va na ten rok) albowiem wyniósł aż 6000:1 :D. Właśnie taka siedzi w moim 55H6400. Moim zdaniem z perspektywy czasu (kupiłem w lipcu) to naprawdę świetna matryca, zupełnie bez cloudingu i ta czerń szczególnie w nocy jest rewelacyjna. Co do odległości to ja mam dokładnie 3,2 m i wielkość przekątnej TV jest na styk (nawet mogłaby być spokojnie 60").
 
Ostatnia edycja:
Do góry