Nowe telewizory SAMSUNG seria H

przeeemek

New member
Nowy firmware mógłby dodać panel gier dla naszego regionu. Uruchomiłem z ciekawości NFS i jestem pod wrażeniem. Przypadkowo mam pada jak koleś na tym filmiku ale jakoś nie mogę go uruchomić w tv. Wie ktoś jak to zrobić, pod które USB podpiąć?

Po włożeniu nano odbiornika tv powinien chyba sam wykryć pada. Jednak nie robi tego.

Edit:

Okazało się, że (chyba) baterie są słabe bo jak podejdę do tv to bez problemu pad działa. Odejdę na pół metra i traci połączenie.
 
Ostatnia edycja:

Driv3r

New member
Czy można bez problemu wyświetlać ten sam napis/logo w jednym miejscu przez dłuższy czas (około 1-2h), czy spowoduje to jakieś ślady na ekranie?
 

tdx

New member
Bez reklam
ja używam po kilka godzin samsunga jako 2 monitora do AE i PS i nic się nie zostaje...

Potrafię też przez 9 godzin nie wyłączać GT5 na jednej trasie i zegary ani czasy też nie zostają...

Wniosek: BĘDZIE OK
 

jordan87

New member
Pytam bo np w instrukcji jest taki zapis

"Aby oglądać telewizję jako obraz PIP, jako źródło obrazu dla ekranu głównego należy wybrać wejście
komponentowe lub HDMI. Okno PIP obsługuje tylko sygnały telewizyjne."

A jeśli mimo wszystko działa to tak jak powinno to zdecyduję się dołożyć do podwójnego tunera.
 

ncplus

Member
Opis jest z instrukcji modelu dwutunerowego H6500 ale oczywiście może być to błąd.

Dzięki

Temat pipu byl juz walkowany. Da sie 2xDvbs. Problem moze byc z dekodowaniem sygnalu w pip jesli masz np wsadzony modul cam nc+. Glowny obraz bedzie odkodowany, w pip bedzie czarno. Ja natomiast mam pytanie, czy jesli zrobicie pip dla dvbt, to w podgladzie dziala wam wszystko plynnie, czy czasami przycina?
 

Portalnet

New member
z dnia na dzien, czym wiecej czytam tym mam wieksze rosterki :)
Chce zakupic 48 calowy z serii H - borykam sie miedzy 6400 a 6700 - czy 6700 jest duzo lepszy od 6400 i warto te 300zl dołożyć do 6700 ?
 

Pastusiak

New member
ile jeszcze padnie tych samych pytań.. różnice to tuner satelitarny (podwójny dvb-t przy okazji), 200mhz na CMR (600 vs 400) i micro dimming. Ten ostatni nie działa w zalecanym trybie film, kalibrując nie jest to dla Ciebie żaden czynnik. Między 600 a 400 różnicy nie ma bo sama matryca to i tak 100hz a upłynniacza nigdy nie używasz w najwyższej wartości bo generuje artefakty nie do zaakceptowania i robi teatr. Jedynym czynnikiem który może być decydujący jest tuner (cyfrowa naziemna oferuje tak bogatą gamę kanałów (joke) że tam raczej nie ma czego nagrywać, oglądając jednocześnie inny kanał a do tego właśnie potrzebny jest podwójny dvb-t) jak masz zamiar podłączyć ence plus lub podobny to o ile nie masz dekodera to kupujesz moduł CI i z niego bezkablowo oglądasz enkę i obsługujesz jednym pilotem. Impreza jednak kosztuje nie mniej jak zewnętrzny dekoder a w zestawie z tv masz takie urządzonko IR, które adaptuje pozostałe piloty aby korzystać z podłączonych urządzeń za pomocą jednego (tego od tv). No dla mnie sie kompletnie nie opłaca, matryce te same. Chyba inna stopa. Nie masz co robić z pieniędzmi to kup 6700. Pewnie łatwiej Ci będzie sprzedać.
 

ncplus

Member
jak dla mnie doszła jeszcze sprawa taka, że z dodatkową głowicą dvbs mogę powiesić tv w dowolnym miejscu nie przejmując się miejscem na dekoder ;-)
 

Portalnet

New member
no ja mam tylko TV kablowa, wiec jedna głowica mi chyba tylko wystarczy i do tego mam modul CL+ (bez dekodera), wec hyba pozostane na 6400 no chyba ze na 6700 bezie promocja :)
 

Koqs77

New member
no ja mam tylko TV kablowa, wiec jedna głowica mi chyba tylko wystarczy i do tego mam modul CL+ (bez dekodera), wec hyba pozostane na 6400 no chyba ze na 6700 bezie promocja :)

z drugiej strony 300pln to przy tym zakupie nie majątek a później będziesz żałować , że nie masz podwójnego tunera ;)
Nie wiem czy moduł od kablówki będzie działał dwustrumieniowo żeby oglądać i co innego nagrywać równocześnie , ale możesz się dopytać u operatora.

MicroDimming - fakt , że nie działą w trybie "film" , ale ja np. do tego trybu się nie przekonałem i oglądam na trybie "standard" i w mojej opinni jednak MD poprawia jakość obrazu. Nie mam na myśli kolorów ( tutaj duża możliwość ustawień w każdym z trybów choć mam wrażenie że MD powoduję , że barwy są żywsze , lepiej odwzorowane - czyt. trawa bardziej i naturalniej zielona) , ale min. kontrast , który powoduję , że wszystkie szczegóły są lepiej widoczne . Najbardziej jest to widoczne przy dobrym źródle sygnału np. BD.

możesz też szukać H6640 to to samo co H6700
 

Portalnet

New member
Nie wiem czy moduł od kablówki będzie działał dwustrumieniowo żeby oglądać i co innego nagrywać równocześnie , ale możesz się dopytać u operatora.

możesz też szukać H6640 to to samo co H6700

a to zależy od operatora TVK ? - operator telewizji kablowej wpuszcza do koncentraka wszystkie kanały na raz i chyba od tunera zależy czy da rady na dwóch pasmach działać ?

tak 6700 do kupna w EuroAGDRTV (ma wyłączność na ten model) a 6640 w MediaMarkt - ceny te same :)
 

ncplus

Member
a to zależy od operatora TVK ? - operator telewizji kablowej wpuszcza do koncentraka wszystkie kanały na raz i chyba od tunera zależy czy da rady na dwóch pasmach działać ?

tak 6700 do kupna w EuroAGDRTV (ma wyłączność na ten model) a 6640 w MediaMarkt - ceny te same :)

Euro najwyraźniej musiało spuścić z tonu ;]
 

bhn92

New member
Bez reklam
Koqs77 w h6400 nawet jak ustawisz te same ustawienia co na filmie na profilu standard to obraz tez jest duzo bardziej tak jakby wystajacy z ekranu czy podswietlony (wielu osoba moze sie to podobac wlasnie bo jest ostrzejszy i zywszy ) trawa tez zawsze jest duzo bardziej zielona niz na filmie ale jak mialem kalibrowanego nieszczesnego lgka to wiem jak to powinno wygladac naprawde ale obraz ma sie podobac ogladajacemu ,wielu osoba nie podoba sie obraz naturalny i nie pisze tu o trybie oczywiscie;p;p ja mam juz ustawione ustawienia i oglada sie naprawde fajnie ,jak czasami ogladne specjalnie np.30 minut na standardzie i przelacze na tryb film to nawet mi sie wydaje wyblakly itd ale znowu zaczynam ogladac i jest pieknie ,przelacze na chwile miedzy film na standard znowu na film i standard i widze ze jednak film ktory ustawilem jest ok ale oczywiscie jak kto lubi ,ja pisze tylko ze gdybys zamowil kalibratora profesjonalnego to bys pewnie wykopal go z domu po skonczonej kalibracji hehe .To bylo tylko wyjasnienie moje i nie zamierzam sie z TOba oczywiscie o nic klocic :)

A co do dylematu Portalnet to faktycznie 300 zl to nie duzo i mozesz spokojnie kupic model wyzszy a skoro nie zalezy Ci na tunerze satelitarnym to idz do sklepu ,wez materialy na penie takie jak film w 1080p i obczaj sobie jak graja oba modele z tym ze naprawde nie kupowalbym stacjonarnie w euro bo bedzie problem z oddaniem a dwoch uzytkownikow h6700 mialo problemy z podswietleniem z tego co pamietam jeden burzowa chmura cloudingu a drugiemu bylo widac diody podswietlajace i obaj kupili w euro niestety.
 
Ostatnia edycja:
Do góry