Nowe telewizory SAMSUNG seria H

jordan87

New member
Ja mam pytanie o działanie funkcji PVR/timeshift.

Czy po podłączeniu dysku i włączeniu TV on buforuje telewizję cały czas czy trzeba go pauzą albo innym przyciskiem uruchomić?

To tak zwany PermanentTimeshift, zawsze możemy cofnąć wstecz, nie musimy uruchamiać zapisywania ręcznie.
 

muminux

New member
przekopałem ten temat ale nie znalazłem odp na nurtujące mnie pytanie :(

Jakiego wybrać samsunga dla 55 cali? Czy matryca jest ta sama co 48? Rożnica w wielkości jest spora. Jeśli nie ma różnic w matrycy to jaki model wybrać h6400 czy h6640 dodam że sprawa pilna bo do jutra jest promocja w saturnie :((

ps. do TV mam 3m i wie że z czasem TV maleje :) ale jeśli dużo lepsza jest matryca 48 lub 50 to proszę o pomoc. Bardzo dziękuję
 

muminux

New member
ceny wygladają następująco:
ue55h6400 - 4149zł
ue55h6640 - 4549zł

różnice cen są spore w porównaniu do 50 lub 48. Więc myśle nad 50h6400 za 3249zł. Więc jeśli matryce są lepsze w tych 55 to dopłacę ale jak w dół lepiej to wezmę tego 50
 

muminux

New member
mam jeszcze jedno pytanie bo nie umiem znaleźć nigdzie. Czy wszystkie te modele mają opcje Multi Link Screen? Czyli tego nowego pilota z możliwością dzielenia ekranu podczas oglądania TV?? Pilnie proszę o odp osoby posiadające jakiś z tych modeli h6400 lub h6640. Co sklep to inne zdjęcia pilota. A ponoć wszystkie w 2014 powinny mieć tą opcję.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ceny wygladają następująco:
ue55h6400 - 4149zł
ue55h6640 - 4549zł

różnice cen są spore w porównaniu do 50 lub 48. Więc myśle nad 50h6400 za 3249zł. Więc jeśli matryce są lepsze w tych 55 to dopłacę ale jak w dół lepiej to wezmę tego 50

ja juz wolalbym wziasc 48 za 2700 zl niz 50 za 3250 ,;p 500 zl za 2 cale? to juz lepiej kupta 55;p hehe
 

Motofan_PL

New member
Ja kupiłem 55" w Saturnie w promocji wczoraj i jak na razie jestem zadowolony z jednym wyjątkiem - nastaw się na kiepski dźwięk i odłóż kasę na sound bar lub kino domowe.

przekopałem ten temat ale nie znalazłem odp na nurtujące mnie pytanie :(

Jakiego wybrać samsunga dla 55 cali? Czy matryca jest ta sama co 48? Rożnica w wielkości jest spora. Jeśli nie ma różnic w matrycy to jaki model wybrać h6400 czy h6640 dodam że sprawa pilna bo do jutra jest promocja w saturnie :((

ps. do TV mam 3m i wie że z czasem TV maleje :) ale jeśli dużo lepsza jest matryca 48 lub 50 to proszę o pomoc. Bardzo dziękuję
 

bhn92

New member
Bez reklam
Stalo sie ,cofnalem sie o 10 lat wstecz i ogladam mecz legii w slabiutkim sd chociaz na kanale hd i na zywo ,jak to mozliwe ze albo na stadionie st patricks nie maja kamer hd albo tvp dala juz kompletnie dupy...to jest przykre
 

Koqs77

New member
Witam w klubie posiadaczy UE55H6640, :) będziesz Pan zadowolony ;-)
Ustawienia z innych tv rzadko się sprawdzają, każda matryca świeci inaczej. Najwyżej co to można podpowiedzieć jakie ulepszacze można wyłączyć, ale to też są indywidualne upodobania. Ja potrzebowałem ok miesiąca żeby ustawić i stwierdzić że jest ok. Do trybu film nie mogę się przekonać, choć mówią, że tylko w tym trybie można uzyskać najlepsze efekty. Osobiście preferuję tryb standard, oczywiście po swoich korektach.
 

bhn92

New member
Bez reklam
JA jechalem pare dni na standardzie ostatnio (wczesniej od momentu kupienia na filmie) ale jednak film to jest to ,widac ze nie ma zadnych badziew i obraz idzie taki jak powinien ,najbardziej widac to w filmach 1080p z dysku gdy sa sceny twarzy z bliska itp. na standardzie ucieka w twarzach i olsnienie jest nie potrzebne jak dla mnie, ale kazdy oczywiscie oglada jak lubi:)
 

Driv3r

New member
Gdzie sprawdzę w jakich godzinach są planowane przerwy techniczne w Smart TV, bo ostatnio pokazało mi zapowiedź na pasku u góry ekranu, a teraz nigdzie tego nie widzę?
 

bhn92

New member
Bez reklam
gdzies w menu w ostatnich 2 punktach jak wejdziesz to bedzie pisalo powiadomienia i tam jest ta wiadomosc
 

Koqs77

New member
JA jechalem pare dni na standardzie ostatnio (wczesniej od momentu kupienia na filmie) ale jednak film to jest to ,widac ze nie ma zadnych badziew i obraz idzie taki jak powinien ,najbardziej widac to w filmach 1080p z dysku gdy sa sceny twarzy z bliska itp. na standardzie ucieka w twarzach i olsnienie jest nie potrzebne jak dla mnie, ale kazdy oczywiscie oglada jak lubi:)
Może jak byś miał funkcję Micro Dimming to też byś się przekonał do trybu standard. Czytałem gdzieś, że MD specjalne nic nie daję i, że różnicy się nie zobaczy. Może jednak funkcja Micro Dimming jest na tyle skuteczna, że robi różnicę w wyglądzie obrazu i wygląda to lepiej niż w trybie film w którym MD jest wyłączony.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Szczerze to nie wydaje mi sie zeby to strasznie cos dawalo w 6 serii ,ktos.powie ze tryb film jest mdly i malo kolorowy i ustawiajac standard tak jk tryb film to standard jest koloroey ale jak dla mnie nie tak naturalny jak tryb film bo. Drobnych korektach dla mojego oka,ale.j[COak kto lubi.braciakowi kiedys wytlumaczylem i pokazalem i teraz wie dobrze ze jak ogladac to na filmie,,,dodam ze wczesniej gdy nie wiedzial o co chodzi to lubial kolorowy obraz oczywiscie nic nie majacy z prawdlowym oddaniem Barwale oczywiscie jak juz pisalem jak kto lubi,mojemu ojcu dajmy na to nie wytlumacze tego i juz dawno przestalemm probowac ,seledyn zamiast zieleni i jedziemy :p
 
Do góry