Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Koqs77

New member
50/50 nie ma opcji.
Nawet nie wiem czy to okienko dla PIP to 1/4 ekranu i to mam na myśli opcję z większym okienkiem bo do wyboru są dwie wielkości .
 

cwirexxx

New member
Dziękuję za informację. W takim bądź razie czy Samsung (lub inna marka) produkuje jeszcze telewizory z możliwością podglądu pol na pół? Chodzi mi o przedział cenowy max 4 tys zł.
 

rafaa

New member
Panowie wczoraj przywieźli mi h6700. Może ktoś mi pomoże w 3 sprawach.

Wybieranie głosowe kanałów. Jakbym nie próbował to nie rozpoznaje komendy. W samouczku każe wypowiadać przełącz na kanał jedenasty. W liście komend natomiast każe wypowiedzieć kanał i liczbę. Jakbym nie wypowiadał i odmienial numeru kanału to komendy nie rozpozna. Reszta działa np zwiększenie głośności itd.

Druga sprawa to smart view 2 i stream obrazu. Po paru sek. apka mi wisi, TV się resetuje i tak w kółko. Sprawdzalem na Galaxy s5 i ipadzie. Na siec nie narzekam.

Ostatnia sprawa to długość śrób do uchwytu. Mam taki standardowy z wyciaganym ramieniem, który pozwala na ustawienie TV pod różnymi kątami. W zestawie miałem różne rozmiary które miały pasować do większości TV. Do LG mi pasowały, do samiego na grubość tez spasowalem ale mam albo za krótkie albo za długie i to o wiele. Nie mam czym zmierzyć głębokości otworów.
 

ncplus

Member
Panowie wczoraj przywieźli mi h6700. Może ktoś mi pomoże w 3 sprawach.


Druga sprawa to smart view 2 i stream obrazu. Po paru sek. apka mi wisi, TV się resetuje i tak w kółko. Sprawdzalem na Galaxy s5 i ipadzie. Na siec nie narzekam.

W 40H6700 mam to samo, jakiś bug w sofcie, kilka sekund obrazu w S3 i klapa.
 

rafaa

New member
W 40H6700 mam to samo, jakiś bug w sofcie, kilka sekund obrazu w S3 i klapa.
Dzięki. A powiedz mi, czy Ty też widzisz ziarno na kanałach HD? Mam NC+ z modułem i na niektórych kanałach na ciemnym tle widzę mrówki. Wczesniej miałem LG lm640 i na tych samych kanałach mrowienia nie było. Czysty obraz cyfrowy niby załatwia sprawę juz na średnim ustawieniu ale opcja nie jest niby polecana.
 

korson333

New member
Panowie wczoraj przywieźli mi h6700. Może ktoś mi pomoże w 3 sprawach.

Wybieranie głosowe kanałów. Jakbym nie próbował to nie rozpoznaje komendy. W samouczku każe wypowiadać przełącz na kanał jedenasty. W liście komend natomiast każe wypowiedzieć kanał i liczbę. Jakbym nie wypowiadał i odmienial numeru kanału to komendy nie rozpozna. Reszta działa np zwiększenie głośności itd.

Druga sprawa to smart view 2 i stream obrazu. Po paru sek. apka mi wisi, TV się resetuje i tak w kółko. Sprawdzalem na Galaxy s5 i ipadzie. Na siec nie narzekam.

Witam wszystkich, jestem tu nowy.
Ja od piątku mam ue48h6640. U mnie tez nie działają komendy głosowe. Konsultant po mojej sugestii i opisach potwierdził moje przypuszczenia, ze moze być to wina uszkodzonego mikrofonu w pilocie. Dostałem namiary na serwis który moze sie tym zająć.
Telewizor kupiłem w Media Markt i mam 2 tygodnie na oddanie jeśli stwierdzę ze cos nie działa. Przynajmniej tak mnie zapewniono. Jutro chyba do nich pójdę z samym pilotem.

Mam tez drugi inny problem. PIP działa mi tylko w przeglądarce internetowej. Telewizor mam podłączony przez hdmi do dekodera Multimedia. Gdy oglądam telewizje ta funkcja jest niedostępna. :(
 

korson333

New member
PIP działa tylko z DVB-T/C/S z tunerów TV
W E-Manualu pobranym ze strony Samsunga, jest napisane:
"Ograniczenia
Ograniczenia trybu PIP (Obraz w obrazie)
Aby oglądać telewizję jako obraz PIP, jako źródło obrazu dla ekranu głównego należy wybrać wejście
komponentowe lub HDMI. Okno PIP obsługuje tylko sygnały telewizyjne.
... Dostępność zależy od określonego modelu i obszaru."

Konsultant Samsunga na czacie potwierdził mi, że w moim modelu PIP powinien działać z HDMI. Oczywiście zgłosił tą sprawę gdzieś tam...
 

Koqs77

New member
Gdzie jest problem?

w instrukcji wszystko jasno opisane i tak też jest w praktyce.

Jeżeli obraz główny masz np z dekodera po hdmi to podgląd będziesz mógł miec z tunera DVB-T,S . W drugą stronę nie ma takiej opcji.

Drugi przykład , jeżeli obraz główny masz z dvb- s to podgląd możesz mieć z dvb-t lub s i dowolna kombinacja tych dwóch tunerów.
 

korson333

New member
Gdzie jest problem?

w instrukcji wszystko jasno opisane i tak też jest w praktyce.

Jeżeli obraz główny masz np z dekodera po hdmi to podgląd będziesz mógł miec z tunera DVB-T,S . W drugą stronę nie ma takiej opcji.

Drugi przykład , jeżeli obraz główny masz z dvb- s to podgląd możesz mieć z dvb-t lub s i dowolna kombinacja tych dwóch tunerów.
Ok. Dzięki za objaśnienie.
 

jordan87

New member
Planuje zmienić mojego LG 39LA620S z powodu problemów współpracy modułu CAM od NC+ (LG od pół roku nie poprawiło błędu w oprogramowaniu) i zastanawiam się nad modelami:

UE40H6410 2390zł troche podstawa i kolor mi nie pasuje
UE40H6500 2550zł podwojny tuner, ładniejsza podstawa
UE40H6700 2790zł podwójny tuner 600mhz (i tak wyłączam sztuczne podbijanie płynności) + microdimming

Tunera podwójnego chyba i tak nie wykorzystam z modułem CAM od NC+ (jedno strumieniowy)

Czy ktoś z posiadaczy tych modeli użytkuje go z modułem CAM?
Czy jest sens dokładać do Microdimmingu?
 

Koqs77

New member
Planuje zmienić mojego LG 39LA620S z powodu problemów współpracy modułu CAM od NC+ (LG od pół roku nie poprawiło błędu w oprogramowaniu) i zastanawiam się nad modelami:

UE40H6410 2390zł troche podstawa i kolor mi nie pasuje
UE40H6500 2550zł podwojny tuner, ładniejsza podstawa
UE40H6700 2790zł podwójny tuner 600mhz (i tak wyłączam sztuczne podbijanie płynności) + microdimming

Tunera podwójnego chyba i tak nie wykorzystam z modułem CAM od NC+ (jedno strumieniowy)

Czy ktoś z posiadaczy tych modeli użytkuje go z modułem CAM?
Czy jest sens dokładać do Microdimmingu?

Użytkuję moduł Cam Aston Crypt 2.26 z modelem H6640 ( to samo co H6700 tylko z innej sieci dystrybucji)
Wszystko działa jak należy.
 

djzj

New member
Użytkuję moduł Cam Aston Crypt 2.26 z modelem H6640 ( to samo co H6700 tylko z innej sieci dystrybucji)
Wszystko działa jak należy.

Witam, czy to oznacza, że potrafisz nagrywać jeden kanał kodowany i oglądać inny kanał też kodowany?
Ja mam wspomniany moduł i niestety nie można nagrywać i oglądać coś innego jednocześnie.
 

rafaa

New member
Witam, czy to oznacza, że potrafisz nagrywać jeden kanał kodowany i oglądać inny kanał też kodowany?
Ja mam wspomniany moduł i niestety nie można nagrywać i oglądać coś innego jednocześnie.
A masz 2 żyły pociągnięte do TV? Ja mam h6700 również z modułem NC+ sprzedawanym jako oferta NC+mix w media Markt. Nie mam pociagnietej 2 żyły ale TV sam pyta, czy mam instalację pojedyncza, czy podwójna. Więc z oczywistych względów nie mogę nagrywać i oglądać co innego. Na 1 kablu mogę nagrywać i oglądać co innego z tunera dvbt

Poza tym ten LG ma chyba tylko 1 tuner dvbs, co?
 

djzj

New member
A masz 2 żyły pociągnięte do TV? Ja mam h6700 również z modułem NC+ sprzedawanym jako oferta NC+mix w media Markt. Nie mam pociagnietej 2 żyły ale TV sam pyta, czy mam instalację pojedyncza, czy podwójna. Więc z oczywistych względów nie mogę nagrywać i oglądać co innego. Na 1 kablu mogę nagrywać i oglądać co innego z tunera dvbt

Poza tym ten LG ma chyba tylko 1 tuner dvbs, co?

Oczywiście, dwa kable podpięte i trzeci naziemna. Tak jak pisałem, problem jest z kanałami kodowanymi, czyli większość. tu chyba chodzi o moduł, że jeżeli dekoduje kanał nagrywając go to jednocześnie nie potrafi zdekodować drugiego kanału który chcę oglądać.
 

rafaa

New member
Oczywiście, dwa kable podpięte i trzeci naziemna. Tak jak pisałem, problem jest z kanałami kodowanymi, czyli większość. tu chyba chodzi o moduł, że jeżeli dekoduje kanał nagrywając go to jednocześnie nie potrafi zdekodować drugiego kanału który chcę oglądać.
W LG mnie nic nie zdziwi. Serio, oddaj to komuś i weź tego Samsunga. Ja pozbylem się LM640 i nigdy więcej. W tym badziewiu nawet ścieżki dźwiękowej nie mogłem wybrać na kanałach kodowanych. Cała o obsługa NC+ jest bezproblemowa, nie widzę powodu dlaczego nie miałoby działać to tak jak chcesz. Epg działa również bezproblemowo, co pewnie w LG działa tak sobie. Nie chce mi się wierzyć, żeby cokolwiek poprawili względem starszej serii. Jedyne, co nie działa to nagrywanie i oglądanie na różnych tunerach czyli nagrywasz z sat, ogladasz naziemną i odwrotnie. Chociaż to moim zdaniem sztuczne ograniczenie bo pip działa w obie strony. W moim przypadku byłoby to przydatne, w twoim z 2 kablami sat nie ma problemu. Cały czas mówię o h6700 ale to chyba nie ma znaczenia.

Ps. Moduł nic nie dekoduje, tylko tunery w TV się tym zajmują.
 

djzj

New member
W LG mnie nic nie zdziwi. Serio, oddaj to komuś i weź tego Samsunga. Ja pozbylem się LM640 i nigdy więcej. W tym badziewiu nawet ścieżki dźwiękowej nie mogłem wybrać na kanałach kodowanych. Cała o obsługa NC+ jest bezproblemowa, nie widzę powodu dlaczego nie miałoby działać to tak jak chcesz. Epg działa również bezproblemowo, co pewnie w LG działa tak sobie. Nie chce mi się wierzyć, żeby cokolwiek poprawili względem starszej serii. Jedyne, co nie działa to nagrywanie i oglądanie na różnych tunerach czyli nagrywasz z sat, ogladasz naziemną i odwrotnie. Chociaż to moim zdaniem sztuczne ograniczenie bo pip działa w obie strony. W moim przypadku byłoby to przydatne, w twoim z 2 kablami sat nie ma problemu. Cały czas mówię o h6700 ale to chyba nie ma znaczenia.

Ps. Moduł nic nie dekoduje, tylko tunery w TV się tym zajmują.

Ale ja mam H6700;)
 
Do góry