Nowe telewizory SAMSUNG seria H

przeeemek

New member
Nic nie musiałem robić. Jedyne co to podświetlenie w trybie film troszkę zmniejszyłem i kolor bo były mocno nasycone. Ale to jest kwestia gustu. Mój szwagier lubi jak telewizor "świeci" mu po oczach w trybie standardowym a ja wolę jak obraz jest ciut ciemniejszy :).
 

bedett

New member
czy wiadomo już czy samsung wprowadzi poza h6410 również inne modele w białych wersjach? i ewentualnie kiedy w ogóle będą one dostępne? oczywiście konsultant ze strony samsunga nic nie wie...
 

Koqs77

New member
Jak jest dokładnie z modelem H6410 , w serii FXX10 dziesiątka oznaczała biały kolor ramki i dokładnie taką samą specyfikacje co FXX00 . Sprawdziłem na różnych stronach i w modelu H6410 vs H6400 oprócz białej ramki jest jeszcze tuner DVB-S2 - pytanie czy jest ten tuner w H6410 czy nie? H6400 na 100% nie ma.
Co jest pewne to posiada go model H 6700 , ale nie chce przepłacać za micro dimming i 600Hz vs 400Hz.
 

mp_nafta

New member
Czy odtwarzając materiał z dźwiękiem dts 5.1 z usb (H6400/H6700) uzyskam przez kabel optyczny/hdmi dts na amplitunerze?

Który z tv wybrać, gdzie są lepsze matryce?
UH48H6400 - UH50H6400
UH48H6700 - UH50H6700
 

dj crazy

New member
Jestem już praktycznie zdecydowany na H6400 trochę szkoda ze nie ma 2 tunerów. A mam jeszcze jedno pytanie czy wbudowany tuner sat pozwala na włożenie kary cyfrowego i będzie działało wszystko bez dekodera?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
kupujesz moduł lub od nadawcy dostajesz moduł z kartą i wszystko smiga

@mp_nafta będzie, w 48"

@Koqs77 48H6410 ma DVB-T/C/S2
 

tdx

New member
Bez reklam
PS jest test 55H6350 czyli nasz odpowiednik H6200 matryca PSA samsunga z bardzo dobrym kontrastem 4781:1 i czernią 0,021 cd/m2, kąty widzenia jak to samsung słabe 22 stopnie, bardzo dobra redukcja odbić, śmiało można go polecić do jasnych pomieszczeń, input lag standard czyli 44ms

Clouding niemal niewidoczny
h6350-uniformity-medium.jpg


Jak zwykle słaba równomierność przy szarosciach
h6350-dse-medium.jpg


Bardzo dobrze działająca interpolacja ruchu...

Ocena ogólna 8.7/10
 

qbek78

New member
Bez reklam
Z opisu użytkownika gwx, którego podlinkowałeś wynika, że czyta większość formatów audio. Rozumiem, że dts z hdmi albo pena przejdzie bez problemu po arc do belki samsunga? Pytam bo w drugim linku o dts, który podałeś, jest mowa o "built-in audio system". Może ja to źle odczytuję.
 

dj crazy

New member
Dzis jadę do euro obejrzeć model 6400 na co polecalibyscie zwrócić uwagę przy zakupie?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Koqs77

New member
kupujesz moduł lub od nadawcy dostajesz moduł z kartą i wszystko smiga


@Koqs77 48H6410 ma DVB-T/C/S2

@tdx
czyli żeby podłączyć moduł np NC+ to nie potrzebuję tunera DVB-S tylko wejście na moduł CI+ (1.3) ???

Chce kupić tv z seri H , ale czekałem na model , który umożliwi podłączenie NC+ bez dekodera , w MM sprzedawca powiedział , ze nie podłącze modułu w H6400

Jeżeli tak jest , to jakie mam korzyści z tunera DVB-S2 ?
 
Ostatnia edycja:

krzychup

New member
Mam pytanie. Jak się ma obraz z F6400 do H6200? Jeśli dobrze kojarzę to F6400 ma pełne podświetlenie LED a H6200 (jak i cała seria H) krawędziowe czyli clouding w F6400 powinien być mniejszy. Zgadza się?

Czy w którymś z tych modeli jest coś co wyraźnie jest gorsze? Dodam, ze ze względu na spory salon (odległość od sofy do ściany mam 7-8m to rozpatruję min 60" czyli w tym przypadku 60H6200 (6500 w euro) i 65F6400 (7600 w euro) ale też nie chcę wydawać majątku na telewizor. 65H6400 nie uwzględniam bo to cenowo odpada. Czy patrząc na te ceny lepiej pójść w większy F6400 czy mniejszy H6200? Dodam, że co do kupna atrakcyjniejszy jest ten H6200 bo można wziąć na raty 0%. Ale oczywiście główna sprawa to jakość obrazu. Mam na względzie jeszcze inne marki ale praktycznie to jeszcze tylko Sharp LC-60LE855E wchodzi w grę (niezła matryca) ale smart TV ma do bani więc musiałbym dokupić coś co by ten smart zapewniło.

H6200 to w pełni 3D? Ktoś gdzieś pisał, że H6400 to najniższy model z 3D.

Poniżej standardowa ankieta.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 45m^2 (9,0x5,0)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 7-8 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Docelowo zawiśnie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Po południu świeci z boku. Wcześniej bezpośrednio nie razi ale odbijają się szyby okien ustawionych na wprost telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT 28 cali (z tego względu oglądanie możliwe tylko z foteli :smile:)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Odtwarzanie filmów z pamięci przenośnej i dysku twardego na usb, przeglądanie zdjęć z aparatu/kamery, smart tv. Dobrze gdyby było 3D ale to nie jest wyznacznik
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+, naziemna cyfrowa DVB-T
10.Jakie urządzenia ? W przyszłości jakieś kino domowe i bluray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu wieczorami, w weekend praktycznie non-stop.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matową ze względu na odbicia okien
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie filmy sport (piłka nożna i tenis).
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Z pewnością dzieci mnie do tego zmuszą :smile:
16.Preferencje co do marki ? Nie mam. Moze być Samsung, LG a także Sharp (tyle że tu kuleje smart TV)
17.Preferencje co do wielkości ? min 60 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - wolne przełączanie programów, wolno działający smart, kiepska jakość (skokowe obrazy lub smugi w dynamicznych obrazach)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000, ale jeśli trzeba dołożyć kilka stówek za większy/lepszy odbiornik to nie ma sprawy.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Raczej tak. Za tę cenę to 3D powinno być. I nie mam zdania czy pasywne czy aktywne. Byle się sprawdziło ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Niezły burdel się tutaj robi

@dj crazy

na matryce (czy samsunga) na podświetlenie na clouding banding na wypalone/zawieszone/niekatywne pixele i subpixele.

@Koqs77
potrzebujesz DVB-S/S2 bo sygnał z konwertera musisz jakość podpiąć do TV

@krzychup
oba to edge led, F6400 jest lepiej wyposażony wystarczy porównać oba modele na stronie producenta H6200 nie ma np w zestawie okularów)

załóż sobie nowy temat najlepiej
 

Koqs77

New member
@tdx

czyli jak @dj crazy kupi H6400 to tv sat nie podłączy. Wcześniej napisałeś , że jak kupi moduł to będzie wszystko śmigało
H6400 nie ma tuner DVB-S2
 
Do góry