Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Damaranus

New member
Przy tym wietrze, 48 cali w seri H66xx powinna zmieścić się w 4000-4200 zł

Jeśli przy tym jakość poprawi się w stosunku do serii F, nowe matryce, to zdecydowanie jest to mój faworyt jesli chodzi o porównanie np. do SONY W805 czy 829, chociaż nadal pozostaje niesmak w stosunku do serii F, gdzie jest znacząca różnica w cenie... no ale to nowość + 2 cale + nowe oprogramowanie.
 

przeeemek

New member
.. no ale to nowość + 2 cale + nowe oprogramowanie.

To sobie odpowiedziałeś na pytanie. Zawsze możesz poczekać z pół roku, a za rok pewnie ceny będą takie jak teraz za serię F :). A tak na serio to ja już nie chciałem dłużej czekać. Byłem zdecydowany na 46f6500, potem ze względu na spadającą cenę 46f6670/46f6640 (wszystkie za około 3tyś zł) - kupiłem nowość dokładając 500zł do dwóch cali, 4 rdzeni. nowego pilota, gwarancji plus - za pół roku różnica w cenie nie będzie miała znaczenia dla mnie.

@castortray - wątpię, żeby wykastrowali serię H z tej funkcji. Jeśli uda mi się dorwać Samsunga S3 od znajomego to sprawdzę i dam znać.
 

przeeemek

New member
Sprawdziłem dzisiaj jak współpracują ze sobą smartfon samsung galaxy s3 i telewizor za pomocą aplikacji samsung smart view 2.0. Idealnie. Można oglądać na telefonie to co leci w tv, działa obsługa dekodera przez aplikację. Oprócz tego można przesyłać i wyświetlać na telewizorze to co mamy w telefonie - zdjęcia, filmy, muzyka.
 

yaroray

New member
Sprawdziłem dzisiaj jak współpracują ze sobą smartfon samsung galaxy s3 i telewizor za pomocą aplikacji samsung smart view 2.0. Idealnie. Można oglądać na telefonie to co leci w tv, działa obsługa dekodera przez aplikację. Oprócz tego można przesyłać i wyświetlać na telewizorze to co mamy w telefonie - zdjęcia, filmy, muzyka.
Telefon łączy się z telewizorem za pomocą wifi czy jakiegoś specjalnego interfejsu? Będzie to działać na każdym androidzie czy tylko na samsungu z androidem?
 

przeeemek

New member
Muszą być oba podpięte do tej samej sieci wifi. Niestety działa to na niewielkiej ilości urządzeń samsunga. Mój telefon nie znajduje aplikacji w google play.

Samsung Smart View 2.0
☆ Supported Devices
[Samsung Smart TV]
. 2014 Samsung Smart TV H6300 and above

[Mobile]
. Galaxy S3 / S4
. Galaxy Note2 / Note3
. Galaxy Note 8" / 10.1"
. Galaxy Tab2 7"/ 10.1"
. Galaxy Tab3 8"
 

yaroray

New member
Muszą być oba podpięte do tej samej sieci wifi. Niestety działa to na niewielkiej ilości urządzeń samsunga. Mój telefon nie znajduje aplikacji w google play.
To dziwne, bo aplikacja jest nawet dostępna na urządzenia Apple. Ale jeżeli to jedyny problem, to można ją ściągnąć z innego źródła, tylko pytanie czy wtedy będzie dobrze działać.
 

radier

Member
Bez reklam
Mnie tam nic nie boli. Kolejny mit.
Jak ktoś widział 3D jedynie w markecie gdzie pełno jarzeniowego oświetlenia i innych ekranów to ciężko wysnuwać jakiekolwiek wnioski.

Jedynie aktywne 3D zapewnia wrażenie przestrzenności, które wgniata w fotel i gwarantuje opad szczęki. Testowałem na Grawitacji 3D. Byłem autentycznie w szoku bo do tej pory traktowałem 3D w ramach ciekawostki, a tu miła niespodzianka.
 

yaroray

New member
Mnie tam nic nie boli. Kolejny mit.
Jak ktoś widział 3D jedynie w markecie gdzie pełno jarzeniowego oświetlenia i innych ekranów to ciężko wysnuwać jakiekolwiek wnioski.

Jedynie aktywne 3D zapewnia wrażenie przestrzenności, które wgniata w fotel i gwarantuje opad szczęki. Testowałem na Grawitacji 3D. Byłem autentycznie w szoku bo do tej pory traktowałem 3D w ramach ciekawostki, a tu miła niespodzianka.

Mylisz się, nie jest to mit. Obejrzałem kilkanaście filmów 3D na telewizorze razem z dziewczyną i bywało różnie. Mnie w zasadzie żaden nie doprowadził do typowego bólu głowy, ale filmy, które były wyświetlane gorzej powodowały u mnie powiedzmy "zmęczenie mózgu", co myślę, że po drugim filmie spowodowałoby właśnie ból głowy. Natomiast moją dziewczynę kilka razy bolała właśnie głowa. Myślę, że to zależy od filmu, o ile efekt 3D jest bardzo dobry i nie ma poświat, raczej nic się nie dzieje, ale gdy takie się pojawiają, dłuższe oglądania staje się nieprzyjemne. Pewnie telewizor również ma tutaj znaczenie. Oglądałem je na UE37D6100SW i mając porównanie do UE40F6400, uważam że ma od niego lepszy obraz, a przynajmniej na kanałach HD, chodzi mi o ostrość, nie wiem jak efekt 3D. A skoro UE48H6400 ma podobną matrycę, to pewnie też lepszy nie będzie, chyba że poprawili coś w kwestii efektu 3D od tamtego czasu. Poza tym Grawitacja jest podobno jednym z najlepszych filmów, jeżeli chodzi o 3D, więc akurat Ci się trafiło, obyś się nie zraził przy następnym.


Zmieniając temat, w niektórych angielskich sklepach internetowych H6500 wychodzi w czwartek 17.04.2014, ciekawe czy będzie też u nas, bo wygląda na to, że już niedługo powinien się pojawić.
 
Ostatnia edycja:

przeeemek

New member
Z 3D tak jest. Jedni oglądają i nic im nie jest a innych będzie głowa bolała. Na każdego inaczej działa migotanie obrazu.

Dzisiaj pomyślałem sobie, że tv ma obsługę hbbtv, która oczywiście nie działa. Zadałem pytanie konsultantowi i otrzymałem odpowiedź, że pracują nad tym :).

Funkcja będzie dostępna, natomiast na chwilę obecną kwestia działania jest weryfikowana, ponieważ w przypadku starszych serii dostępna jest aplikacja, która po instalacji umożliwiała korzystanie z HbbTV, w tym wypadku wystąpił problem i dlatego sprawa jest weryfikowana.
 

radier

Member
Bez reklam
O przynajmniej coś ci odpowiedzieli. Ja też ich męczę, ale póki co support nie widział tych nowych TV na oczy. Porady w stylu: niech Pan zresetuje TV/Smart Hub mnie rozśmieszają. Ponoć dopiero pod koniec kwietnia będą mieli dostęp do nowych serii.
 

przeeemek

New member
Dzisiaj podłączyłem tv kablem optycznym do amplitunera. Kilka filmów, które miałem ładnie się otworzyły z dysku. Działa Dolby Surround i DTS bez problemów. Nie wiem jak to jest z aplikacjami ale np. na eska go nie odtworzył się dźwięk po zewnętrznych głośnikach. Możliwe, że nie ma takiej opcji lub nie znalazłem bo zbytnio nie szukałem.
 

yaroray

New member
W sieci pojawiły się modele H6700 i H7000, o dziwo H7000 jest m.in. w rozmiarze 46'', a nie 48'' jak reszta.

Natomiast ceny UE48H6400 powoli zaczynają spadać, w tej chwili najniższa cena to ok. 3350zł.
 
Ostatnia edycja:

qbek78

New member
Bez reklam
6999 w Euro za 55h6700, cena nieco odstrasza. Na pierwszy rzut oka różnice do 6400 to micro dimming, 200 hz więcej, dvb-s2 i ramka. Tylko to robi różnicę 2 tys.?
 
Do góry