Nowe plazmy LG 42PC51

sebaku

New member
rzeczywiście przez pierwsze 10-15 min jest to bardzo widoczne i powstaje niezależnie od rodzaju wyświetlanego obrazu, później już mniej, ale wystarczy, że przez chwilę będzie niebieskie albo czerwone tło (np. studi TVN24) to pojawia się z powrotem /gdy niebieskie to miga na czerwono, gdy czerwone to na niebiesko/. gdy sceny zmieniają się bardzo dynamicznie i jest dużo scen jasnych to widać to tylko z bardzo bliska gdy przełącza się kanały/migających pikseli jest znacznie mniej/.
 

kuti

New member
Hejka.
Jak pisałem już wcześniej plazmę naszą uważam za bardzo dobry sprzęt ale… nic nie jest doskonałe. Nie jestem idealistą ale bzyczenie doprowadzało mnie do szału. Piszę doprowadzało bo udało mi się zniwelować ten problem.
Postanowiłem że zdejmę obudowę i sam sprawdzę co tam tak piszczy.
Zaznaczam, że nie namawiam do tego, grozi to porażeniem prądem lub utratą gwarancji.
W każdym razie chciałem sobie to obejrzeć… Na początek poluzowałem tylko śrubki przy włączonej plaźmie i zauważyłem że bzyczenie się zwiększyło. Już wcześniej jak poruszałem obudową to praca TV na jakiś czas się robiła cichsza. W zależności jak dociskałem tylnią blachę było głośniej lub ciszej. Po ściągnięciu je całkowicie przystąpiłem od oględzin. Źródła dźwięku są 2. Duża cewka po prawej stronie i chyba transformator po lewej. Dużo głośniejsza jest ta cewka. W moim TV była dobrze zamocowana i zalana chyba jakimś klejem. W każdym razie nie widzę szans na jakąkolwiek poprawę jak tylko wymiana tego elementu.
Po zdjęciu obudowy tak w ogóle bzyczenie jest dużo mniej uciążliwe.
Wydaje mi się że po prostu tylnia blacha (obudowa) wpada w jakiś rezonans, poza tym sama przenosi łatwo drgania i pewnie sama też bzyczy… To tłumaczy czemu po zluzowaniu śrubek było dużo głośniej.
Reasumując to tłumaczy czemu tak różnie to odbieramy, niektórzy prawie nic nie słyszą a inni obgryzają paznokcie z nerwów . Ktoś już wcześniej pisał że wezwał serwis i serwisant jedynie podokręcał śrubki i było dużo lepiej. U mnie były dokręcone. Ale po założeniu na nowo tej blachy, ułożeniu uszczelek (na krawędzi blachy są takie cuda…) i mocnym dokręceniu śrubek odgłos bzyczenia zmniejszył się trzykrotnie. Też nie występują trzaski obudowy (było nawet tak że kilka godzin po wyłączeniu coś tam strzelało).
Teraz prawie nic nie słychać i jestem w pełni zadowolony, nawet w nocy jak przełączam kanały…
Nie namawiam Was żebyście rozkręcali swoje TV ale jak już przyjdzie serwisant to zmuście go żeby chociaż rozkręcił obudowę i to sprawdził a nuż widelec będzie jak u mnie. U mnie był tylko pokręcił głową i powiedział że jak LG coś wymyśli to wtedy to zrobią.
A swoją drogą to LG powinno coś wymyślić skoro zdesperowani użytkownicy tych TV zaczynają je rozkręcać.
Pozdr.
 

miro.t

New member
kuti napisał:
po założeniu na nowo tej blachy, ułożeniu uszczelek (na krawędzi blachy są takie cuda…) i mocnym dokręceniu śrubek odgłos bzyczenia zmniejszył się trzykrotnie.

Witam.
Jesli możesz to napisz czy dałeś jakąś specjalną uszczelkę gumową, czy może taką uszczelkę z gąbki na kleju, którą czasem sie stosuje do nieszczlnych okien??
Jutro ma być u mnie serwis w tej sprawie, wiec zaopatrzyłbym sie w takie cudo i kazał im to okleić.
Pozdrawiam.
 

Storm

New member
Plazma LG nie jest taka zla !!!

Panowie przestańcie bawić się w elektroników. Rozkręcanie obudowy grozi utratą gwarancji i porażeniem prądem. Od tego jest profesjonalny serwis LG. Co do kraju produkcji to uważam,że zaletą tego TV jest produkcja u nas w kraju a nie na przykład na Słowacji lub na Węgrzech. Wracając do sygnału 1080P to nie ma znaczenia czy jest skalowany w dól po prostu ten TV przyjmuję pełną rozdziałkę HDTV, którą do niedawna (a nawet i teraz ) nie wszystkie odbiorniki obsługują np Samsung H91. Czy ma to znaczenie myślę, że ma np. przy oglądaniu filmów skalowanych do 1080P lub z blu ray tj wtrybie HD Digital Film Direct 24. Np TV plazma Pioneer Kuro model PDP-428XD ma taką samą rozdzielczość co 42PC51 tj.1024x768 a wszyscy wychwalają obsługę trybu 1080P.:)
 

ynio1970

New member
przebarwienia matrycy

do mnie w piątek wpada serwis w związku z przebarwieniami na matrycy (ktoś już wcześniej opisywał to zjawisko). U mnie występuje po prawej stronie ekranu (około 40% powierzchni matrycy) rozjaśnienie matrycy na której powidoki zostają znacznie dużej niż na pozostałej części. W miejscu największych przebarwień matrycy "wariują" mrugają subpiksele.
Zobaczymy co powie serwis.

p.s. plazma nie jest może taka zła ale z pewnością dobra też nie jest
(oczywiście moja tęż ma w środku co najmniej jednego świerszcza co sobie bzyka)
 
Ostatnia edycja:

kuti

New member
miro.t napisał:
Witam.
Jesli możesz to napisz czy dałeś jakąś specjalną uszczelkę gumową, czy może taką uszczelkę z gąbki na kleju, którą czasem sie stosuje do nieszczlnych okien??
Jutro ma być u mnie serwis w tej sprawie, wiec zaopatrzyłbym sie w takie cudo i kazał im to okleić.
Pozdrawiam.

Żadnych dodatkowych uszczelek nie zakładałem, nie robiłem żadnych modyfikacji. Wystarczyło że tą blachę na nowo ułożyłem i dobrze przykreciłem. Prawdomodobnie coś wcześniej nie dociskało/przywierało i to powodowało wibracje. W każdym razie naprawdę jest dużo lepiej i ten stan się utrzymuje do tej pory.
Pozdr
 

miro.t

New member
Witam.
Dzięki za info, źle zrozumiałem tą kwastię o uszczelkach. Rozumiem, że są one fabrycznie przyklejone już na krawędziach blaszanej obudowy. Jutro się pochwalę, co poprawił serwis.
Pozdrawiam.
 

Storm

New member
Jak nie LG to co?

Przebarwienia matrycy zdarzają się w plazmach wszystkich producentów. Należy to szybko reklamować w serwisie i nic samemu nie grzebać. O ile się orientuję nie wymieniają matryc tylko cały TV na jakiś nowszy model. Czyli nie jest tak źle !!! Zastanawiam się co kupią niezadowoleni z tego TV. Doradzałbym Pioneera Kuro za 8tys zł lub Hitachi za 6 tys zł.
 

sebaku

New member
TV w serwisie /plamy, wariujące piksele - problem już przeze mnie opisywany/. Wspomniałem przy zgłoszeniu o bzyczeniu, to się chłop na infolini zaczął motać w zeznaniach, tak że do końca to nie zrozumiałem czy poradzili sobie z tym problem czy nie :-D, ale przyjął na zgłoszeniu. Oczywiście poinformuję o rezultatach pracy magików z LG.
 

pablo44

New member
ynio1970 napisał:
do mnie w piątek wpada serwis w związku z przebarwieniami na matrycy (ktoś już wcześniej opisywał to zjawisko). U mnie występuje po prawej stronie ekranu (około 40% powierzchni matrycy) rozjaśnienie matrycy na której powidoki zostają znacznie dużej niż na pozostałej części. W miejscu największych przebarwień matrycy "wariują" mrugają subpiksele.
Zobaczymy co powie serwis.

p.s. plazma nie jest może taka zła ale z pewnością dobra też nie jest
(oczywiście moja tęż ma w środku co najmniej jednego świerszcza co sobie bzyka)
Witam, dzis dzwoniłem do serwisu z tym samym problemem podobno w tych modelach przebarwienia nie wystepują, ale jak oglądam czarnobiały film to mam niebieski pasek od lewej do środka, ze znaczkami problemu nie ma zaraz po przełączeniu kanału znikaja bez śladu. Robiłem też test z DVD coś w stylu nokia test dla monitorów, i przebarwien nie było jedynie mały chwilowy pajączek z lewej strony, a przebarwienia pojawiają sie przy sygnale SD. Daj znać czy serwis porwał Ci sprzęt czy naprawa na miejscu.
 

miro.t

New member
Witam.
Serwis był i... mam wrażenie jakbym występował w programie Usterka.

Otwieram drzwi stoi człowiek ładnie ubrany z jakimiś karteczkami i mówi że z serwisu. Zdziwiłem sie, bo moje wyobrazenie serwisanta było troche inne, poprostu zabrakło mi jakiejś walizki z narzędziami. Z tego co pisali inni myslałem, że tez przyjdzie i poprostu wyklei mi tv od środka jakimiś matami, żeby zniwelować brzeczenie. Teraz już wiem, że nie miał tego nawet w planach a owe karteczki w ręku to poprostu gotowe protokoły/potwierdzenia zabrania telewizora na serwis.

Wszedł zdjął czapeczkę przyłozył ucho do plazmy i oświadczył: " no bzyczy" ale plazmy i wogóle cienkie Tv tak mają, a im wiekszy tym bardziej bzyczy i im jaśniejszy obraz to też to bzyczenie sie nasila. Jak narazie to powiedział wszystko to co wiedziałem.
Następnie oświadczył, że bzyczy zasilacz i tego wyeliminowac do zera sie nie da, bo wszystkie zasilacze bzyczą (może i tak jest ale chyba nie w takim stopniu). Poprosił o karton i powiedział, że na serwisie wymienią zasilacz na nowszy i sprawdzą czy coś to pomoże.
Mówiłem mu o tym, że czytałem i słyszałem, że ponoć serwisanci przyklejąją jakieś maty lub gąbki wygłuszające, powiedział że pierwsze słyszy i wogóle co to za metoda.

Przyjechał furgonem i jak narazie miał go pusty i ku mojemu zdziwieniu połozył plazme. Zapytałem go jak to jest, że wszędzie trąbią o tym żeby takie telewizory wozić w pionie, krótko odpowiedział, że kiedyś tak było i to już jet mit.

Podsumowując mam mieszane uczucia co do tego spotkania, do tego stopnia, że mam obawy, czy wogóle Tv do mnie wróci (czy mnie ktos nie zrobił w wałka i tv nie zaginie), a serwisant chyba miał dziś nie najlepszy dzień. Do tygodnia plazma powinna wrócić do mnie. Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Niestety, wiele razy, jak słyszę odpowiedź, że coś jest mitem, to uważam taką odpowiedź za mit. Prawda jest taka, że taflę szkła powinno przewozić się w pionie. Ciekawe, co by było, gdyby odebrał od Ciebie okno? Ale z drugiej strony nie można dramatyzować. Gdyby plazmy pękały, to pewnie połowa z nich nigdy nie dojechałaby do serwisu, czy do sklepu w całości.

Niech więc Moc będzie z nią... ;)

ArtS :)
 

Storm

New member
Duży błąd !!!

Moim zdaniem to poważny błąd sewisanta. Ciekawe czy miał jakiś identyfikator bo może to się tak skończyć, że to na ciebie zwalą winę mechanicznego uszkodzenia panela. No ale jak to buczenia mocno przeszkadzało to warto było chyba zaryzykować co no nie?
 

uszyneq

New member
Witam...

Własnie dzis kupilem Plazme LG 42PC51 z przeznaczeniem ogladania Tv kablowej, odtwarzania filmow z laptopa oraz grania na Playstation 3


Najbardziej przekonalo mnie to ze LG posiada:
- plazma slim (jest bardzo zgrabna ma tylko 8cm grubości) dostała nagrodę za desing IF Awards
- jest ekologiczna (jak na Plazme) pobór max 310W ( w trybie oszczędnym ok.190W)
- przyjmuję sygnał 1080P
- ma wbudowany skaler Faroudji
- ma 100Hz
- trybie 24/s do blu ray
- Dobra cena

Przekonania wywnioskowane sa po przeczytaniu forum a jak bedzie na real to zobaczymy jak juz ja dostane... (dostawa do domu przewidziana jest na sobote)


Co do bzyczenia to dowiedzialem sie ze w modelach listopad/grudzien 2007 zostalo to zarzegnane ale przetestuje to i napewno porusze o tym jakis wątek..


Tak z ciekawosci porównam LCD Samsung LE40R81B ktorego juz posiadam do plazmy LG 42PC51 i opisze zaobserwowane + i -


P.S. Ten topic miał byc o PC51 - i tak jest do 15/16 strony a reszta to prywatne pogaduchy ktore do niczego sie nie przydadza ludziom ktorzy chca czegos waznego dowiedziec sie o tym modelu..


Pozdrawiam..
 

pablo44

New member
naprawa przebarwien

Wczoraj zgłosiłem w serwisie przebarwienia na moim TV tego samego dnia przyszedł serwisant ( po wcześniejszym umówieniu się na konkretną godzinę) stwierdził że coś nie tak z ustawiniami pogmyrał, posmyrał z tyłu pod kopułą i teraz jest ok, dodał że do tego modelu mają niewiele zgłoszeń cały czas go jeszcze testują w SC.
 

Storm

New member
Ręce precz od naszych LG 42PC51 !!!

Byłem dzisiaj w dużym sklepie RTV. Pierwszy raz w życiu powiedziałem sobie sprawdzę empirycznie co ci ludzie piszą o bzykaniu !!! Było około 12 modeli plazm różnych producentów i zacząłem je osłuchiwać po koleji od tylu nie mając pojęcia co w danej chwili oglądam ( jeżeli chodzi o markę). Nasuwa się po tym moim doświadczeniu jedna konkluzja : wszystkie plazmy wydają jakieś odgłosy pracy ( matryca, elektronika, trafo ) ale nie ma pomiędzy nimi żadnych większych różnic. MYślę, że część niepochlebnych opinii na tym forum pochodzi od agentów handlowych konkurencji. Taka jest niestety smutna prawda. Można śmiało stwierdzić, że ten temat jest strasznie przerysowany przez niektórych zagorzałych "fanów" LG.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bzykanie tak jakoś inaczej się kojarzy. ;)

Problem w tym, że nie zawsze to, co słychać, irytuje. Mamy tu połaczenie wzajemnego wplywu na siebie wielu czynników. Indywidualnych cech słuchu, akustyki pomieszczenia, poziomu hałasu oraz właściwości samego odbiornika.

Pamiętajmy, że to co słyszy każdy z nas nie jest prostą zamianą fal akustycznych na ruch bębenka w uchu. Na końcu jest mózg i to on prowadzi obróbkę dźwięku. Dlatego, to co niesłyszalne dla jednego, jest bardzo słyszalne dla drugiego. Najgorzej, gdy dojdzie do tego świadomość. Jeśli nie zwrócimy na taki dźwięk większej uwagi, będzie dobrze. Jeśli jednak choć raz go zauważymy i odczujemy w związku z tym jakiś dyskomfort, to już koniec. Najczęściej dzieje się to wieczorem, gdy wszyscy śpią. To trochę, jak z komarem. W dzień go nie usłyszymy, wieczorem tak.

ArtS :)
 

uszyneq

New member
Powiem szczerze ze nie przepadalem za firma LG :???: (Zastanawialem sie nad kupnem Samsunga lub Panasonica PV70)
Zainteresowaly mnie funkcje i dodatki ktore wymienilem wyzej w poscie oraz cena w porownaniu np. do Panasa.
Jak go juz dostane to napisze Wam czy cos wogole w nim bzyczy czy nie a jak tak czy jest to az tak mocno wnerwiające..

P.S. Kumpel ma Plazme Panasonica PV60 i powiem ze jak sciszy sie Tv na maxa to mozna cos uslyszec stoja blisko telewizora ... i to ma byc taka tragedią? TV oglada sie z 2-4 metrow z wlączonym glosem a juz tego bzyczenia to ciezko uslyszec ... no chyba ze ktos ma sluch jak nietoperz :grin:

ArtS007 mowiąc tak humorystycznie to ja komara nie slysze w drugim koncu pokoju tylko jak lata mi nad uchem - wiec jak ktos oglada tv z 0,5 metra to mu sie nie dziwie a jak ktos z 4 metrow to cos to dla mnie jest to przesadzone..

Tak jak napisalem wyzej - w weekend mam go dostac i sie przekonam na wlasnej skorze jak to jest ... Bedzie Ok to go pochwale i poleca a jak Nie-Ok to go odradze tym ktorzy zamierzaja go nabyc..

P.S. Dowiedzialem sie z tego foru jak i z innego ze w modelach z Lis/grudz 2007 juz ma nie byc problemow z ''bzyczeniem'', ''bzykaniem'' itp..
Czy jest to prawda? Sa to informacje prawdziwe ?

Dziekuje za odpowiedz z gory..
 
Do góry