Nowe plazmy LG 42PC51

Cateez

New member
Osobiście nie kupiłbym drugi raz tej plazmy, właśnie ze względu na buczenie. Z tego co mi wiadomo problem buczenia jest w tej chwili rozwiązywany tylko i wyłącznie poprzez wygłuszanie tyłu obudowy, popelina...
 

Storm

New member
Dlaczego !!!

Dlaczego kupiłeś tę plazmę jak ona buczy a po drugie dlaczego jej nie oddałeś jak buczała od początku? W tym nie ma żadnej logiki !!!
 

slesz

New member
Dvi --> Hdmi

Witam mialem problem z podlaczeniem mojej plazmy (42PC51) w komputerem (notebook benq P52) przez zlacze DVI (karta ATI X1600). Okazalo sie, ze problem lezal w kablu, dzisiaj kupilem drugi i wszystko dziala poprawnie. TV jest wykrywany od razu po podlaczeniu pod DVI, mozna ustawic rozdzielczosc do 1920x1080. Komputer podlaczam pod HDMI1/DVI w TV, dzwiek z notebooka podlaczony przez mini jack do wejscia mini jack przy RGB na TV i dziala. W ATI CCC pojawia sie nowa zakladka DTV(DVI) 3, w zalaczeniu 2 fotki. Tutaj poczatek opisu moich problemow: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12944&page=59

Co do slynnego bzyczenia, kupujac wiedzialem, ze bzyczy i kupilem. Mnie ono nie przeszkadza, zreszta zawsze mozna reklamowac. Jak bedzie juz wiadomo co robi serwis i bede mial TV nie w uzyciu to zareklamuje i po sprawie.

Co do wypalania, znaczki sie wypalaja, ale tak szybko jak sie pojawiaja tak znikaja wystarczy poogladac z 10 min co innego albo wybielic i sladu nie ma. Znaczki widac dopiero przy dokladnym przygladaniu sie TV, podczas normalnej eksploatacji nie przeszkadzaja.

Pytanie czy bym kupil jeszcze raz?

Zdecydowanie TAK

P.S.

Zobaczymy co bedzie dalej ;-)


pozdrawiam
slesz
 

Attachments

  • 3.jpg
    3.jpg
    85,9 KB · Wyś: 293
  • 4.jpg
    4.jpg
    88,4 KB · Wyś: 159

clony

New member
42pc51

do nate
nie słuchaj przedstawicieli handlowych kórzy piszą psalmy chwalebne nad sprzętem zaleganym na magazynach w ich firmach.
W sklepie usłyszysz gatkę o docieraniu plazmy i że po dwóch tygodniach wszystko będzie ok. i cichutko a prawda jest taka że po paru wieczorach sama będziesz chciała dołożyć z 500zł żeby było bez brzęczenia.
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
LG 42PC51 nie jest złe !!!

Kolega Clony musi chyba trochę popracować nad ortografią. Nie wiem może jeszcze chodzi do szkoły i zamiast się uczyć loguję się na tym forum. Młody kolego weź się do nauki a nie marnujesz czas produkując swoje dziwne posty o bzykaniu !!!
Do Nate naprawdę nie warto słuchać ludzi ktorzy tak naprawdę nie mają tego telewizorka. Dla mnie możesz wybrać inną firmę dlaczego nie, ale niech to będzie przynajmniej coś z Hitachi lub Pioneera.
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Sorki ale odnośnie buczenia w lg to był komunikat do serwisów zeby w menu serwisowym wyłaczyć jedną funkcję. I po problemie.

Autorus

clony napisał:
do nate
nie słuchaj przedstawicieli handlowych kórzy piszą psalmy chwalebne nad sprzętem zaleganym na magazynach w ich firmach.
W sklepie usłyszysz gatkę o docieraniu plazmy i że po dwóch tygodniach wszystko będzie ok. i cichutko a prawda jest taka że po paru wieczorach sama będziesz chciała dołożyć z 500zł żeby było bez brzęczenia.
 

savage79

New member
autorus: jeśli wiesz jaka to opcja to prosze o napisanie :) Z góry dzięki.

Pozdrawiam

P.S. Właśnie otrzymałem odpowiedź na mojego drugiego majla odnośnie bzyczenia. Serwis centralny odpowiedział, że w tej chwili jedynym rozwiązaniem bzyczenia jest wyciszenie cewki za pomocą gąbki i że żadna plazma nie gra idealnie cicho.
 

Cateez

New member
"Serwis centralny odpowiedział, że w tej chwili jedynym rozwiązaniem bzyczenia jest wyciszenie cewki za pomocą gąbki i że żadna plazma nie gra idealnie cicho."

Byłem specjalnie u kolegi, ma panasonica 42'' z tej najstarszej serii, chyba V7. Wyciszyłem głos i na prawdę był problem żeby coś usłyszeć, przykładając ucho do ekranu...mam na myśli pracę zasilacza.
LG dało dupy z dostawcą transformatorów i/lub cewek do tego TV.
 

Storm

New member
Szok !!!

Poziom wypowiedzi osiągnął dno. Chyba w tym wątku już nic ciekawego i na poziomie długo się nie pojawi. Szkoda:(
 

clony

New member
42pc51 wada ukryta

Tak chyba że wygłodzeni przedstawiciele handlowi LG ( bez premii świątecznej ) przeniosą się na inne forum.
 

clony

New member
42pc51 wada ukryta GŁOŚŃA PRACA

W takim razie nie wiem dlaczego bronisz LG, skoro wszyscy napierają do serwisu LG o usunięcie usterki.
Widocznie jest to twój pierwszy TV albo nie jesteś wymagający.
Trzeba i przyszłym kupującym dać sygnał że problem z głośną pracą tej plazmy istnieje od tego jest to forum.
 

wujos

New member
Witam. Jestem na kupnie jakiejs plasmy 42". Dlatego, wczoraj caly dzien przegladalem to forum, dzis caly dzien lazilem po sklepach starajac sie zweryfikowac to co napisaliscie. Wniosek - wszystkie plasmy bucza, bzycza, czy jak to tam zwal. Jedne bardziej, drugie mniej. W moim prywatnym rankingu wspomniany LG buczy zdecydowanie najglosniej. Mi to buczenie przeszkadza na tyle, ze byc moze nie kupie tego tv, mojemu ojcu wrecz przeciwnie. Dlatego nie mozna wszytskich sprowadzic do jednego mianownika. Niech kazdy sam sobie to ocenia czy akceptuje bzykanie czy nie. Forum jest swietna kopalnia wiedzy, wazne, by umiejetnie to wykorzystac. Ja bardzo duzo zyskalem dzieki tej debacie, bez wzgledu na spory odnosnie LG vs reszta swiata ;) pozdrawiam
 

Storm

New member
LG bez problemów !!!

Kolego Clony od 1997 rok pracowałem na panasonicu 32 cale 100HZ Quintrix za 9tys, potem było sony trinitron wega 100Hz za 8 tys, następnie plasma LG 42PC3RA, którą oddałem bratu a lg 42PC51 to mój 4 duży TV. Dlatego w przeciwieństwie do ciebie wiem co piszę na temat LG !!!
 

vigor1971

New member
menu serwisowe

Witam wszystkich.
Mam wielką prośbę.
Czy były ktoś tak wspaniałomyślny i wstawił wszystkie parametry z
menu serwisowego 42pc51. (np. zdjęcia)
Coś poprzestawiałem i obraz jest jakiś dziwny.
POZDRAWIAM I DZIĘKI.
 

Storm

New member
LG vs Clony

Kolego zejdź ze mnie nie masz nic konkretnego do powiedzenia. Sprawa buczenia jeżeli ktoś ma taki egzemplarz została z tego co ludzię piszą w tym wątku załatwiona wystarczy powiadomić serwis !!!
 

SCOTI

New member
Tak jak wspomniałem wcześniej nie ma co liczyć na to że LG będzie wymieniało wadliwą bzyczącą część, ponieważ były by to zbyt wysokie koszty a chętnych którzy chcieli by mieć ciszę jest bardzo dużo. Ja odpuszczam sobie temat bzyczenia i na pocieszenie pozostaje mi fakt że oprócz mnie nikomu z rodzinki ono nie przeszkadza. Myślę że każdy musi posłuchać sam i wtedy zdecydować czy kupić plazmę LG czy inną. Ja choć jestem zadowolony z jakości obrazu, gdy będę zmieniał plazmę na nowszą, będzie ona na pewno większa i nie będzie to LG.

@vigor1971
Cofnij się kilka stron wcześniej, podałem tam wartości z pierwszej strony menu serwisowego.
 

Storm

New member
Jak nie LG to co...?

Ale na co zamienisz?! Myślisz,że Samsung jest dużo lepszy. No może jak kupisz Poineera lub Hitachi to możesz liczyć na więcej (chociaż kto to wie z nimi też ludzie z tego co czytam mają problemy) Ja jestem zadowolony w 100% a jakbym kupił go w Kaliszu (była tam taka urodzinowa promocja w MM za 2500zł pus DVD) to byłbym w siódmym niebie.:)
 

SCOTI

New member
Pewnie wszystkie plazmy mają jakieś wady, ukryte lub te które ujawnią się dopiero podczas użytkowania i nie ma tv idealnych (chyba że Twój egzemplarz). Jeśli nie jestem zadowolony w 100% z plazmy którą kupiłem a nie jestem, to drugi raz firmie LG nie dam szansy. Co wybiorę następnym razem tego jeszcze nie wiem. Będę się tym martwił za 1.5 roku, kiedy skończy się gwarancja. Tak swoją drogą dajmy się wypowiedzieć na tym forum także tym, którzy nie są zadowoleni ze swojej plazmy LG i nie krytykujmy ich, co zauważyłem że czynisz.
 
Do góry