Nowe plazmy LG 42PC51

Storm

New member
LG odp.

Scoti ja piszę prawdę po prostu jestem bardzo zadowolony i staram się to robić normalnym językiem bez żadnych insynuacji. Ja nie kadzę LG dla mnie to firma jak każda inna. To co przeczytałem na forum o pioneerach, samsungach i panasonikach też może przyprawić o ból głowy. Tylko jaki jest ból głowy jak się wyda na TV 3tys ( i coś tam szwankuje) a jaki wtedy kiedy zapłaci się 8tys? Facetowi w samsungu zniknął obraz (ciemność widzę) nie mówiąc już o innych usterkach!:rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

kuti

New member
Mam taką wolną uwagę do Moderatora...
Czy ten temat zrobił się prywatnym tematem Storma i innych co się z nim kłócą??? Przecież te wypowidzi nic nie wnoszą a wręcz odzucają od tego fora.
Posiadam ten Tv i uważam że jest bardzo dobry ale też denerwuję mnie bzyczenie... Dlatego sledzę z uwagą czy coś się w tej kwesti dzieję.
Ale chcę czytać sensowne wypowiedzi.
Pozdr.
 

NATE

New member
Storm napisał:
To co przeczytałem na forum o pioneerach, samsungach i panasonikach też może przyprawić o ból głowy. Tylko jaki jest ból głowy jak się wyda na TV 3tys ( i coś tam szwankuje) a jaki wtedy kiedy zapłaci się 8tys? Facetowi w samsungu zniknął obraz (ciemność widzę) nie mówiąc już o innych usterkach!:rolleyes:

No tak, ale zawsze może przytrafić się wadliwy egzemplarz...
Gdy mnie naszło pół roku temu na playera, to wybierając mp4 też było wiele opinii o tym że komuś po pewnym czasie nie chciał się włączyć, lub coś się zepsuło - zakupiony okazał się jednak strzałem w 10, funkcjonował świetnie aż do czasu sprzedania (kwestia decyzji o zmianie: NA TEN SAM ale z większą pojemnością. Dodam ze było to MEiZU (i to nie jest firma-krzak hehehe - są to playery z wysokiej jakości dźwiękiem) a wyświetlacz LCD miał właśnie samsunga ;) ). Myślę, nie ma serii sprzętu wypuszczonego przez producenta, w którym jakiś egzemplarz nie trafiłby się uszkodzony - i dlatego mamy gwarancję wrazie co...

Osobiście też mi przypadła do gustu plasma LG pc51 a potem pt81 ku której się skłaniam, ale biorę pod uwagę też Samsunga i pomiędzy tymi dwoma wybiorę. W dziale samsunga jest bardzo (bardzo bardzo nawet ;) ) wielu zadowolonych użytkowników, i nie sposób przyznać, że plasma Samsunga jest bardzo udana, do tego od jej wypuszczenia minęło już trochę czasu, a grono zadowolonych rośnie. Coś to chyba powinno co bystrzejszym mówić... prawda? RAcja że zdarzają się niezadowoleni... ale nie ma co zaczynać wywodu od początku - tak jest ze wszystkim.
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
Zapraszam Do Sondy O Bzyczeniu

ZAPRASZAM WłAśCICIELI LG PC51 DO SONDY O BZYCZENIU:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20211


niech wypowie się wiecej osób w formie wiarygoniejszej niż kłótnia na tym wątku.
oczywiście sprawa jest subiektywna, ale niech każdy odpowie tak, jak uważa!
Dajmy innym szanse poznać zdanie ogółu! Zachęćmy lub zniechęćmy osoby, które rozważają iście naszym sladem i zakup tej bardzo popularnej plazmy!
 

mortas

New member
Święte słowa...
Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety, zdarzają sie też wyjątkowo nieudane buble. Tak więc może skończmy temat komu bzyczy a komu nie; że LG jest the best lub że to kupa złomu....
Chetnie poczytam za to o nowych spostrzeżeniach ew. w jaki sposób naprawić bzykanie.
Pozdrawiam
 

Storm

New member
Lives is Good !!!

W końcu ktoś wpadł na genialny pomysł. Myślę, że użytkownicy obiektywnie ocenią swój zakup i nie będa pod presją wypowiedzi innych. Mogę napisać w końcu coś bardziej sensownego o tym TV. Nikt wcześniej o ile pamiętam nie oceniał pilota z tego TV a wydaję mi się, że warto powiedzieć parę słów. Pilot jest bardzo ładny ( desing przypomina sterowniki odtwarzacz DVD firmy Denon) jest bardzo ergonomiczny z sensownie i intuicyjnie rozmieszczonymi klawiszami. Uważam, że jest to kolejny plus tej plazmy !!!
 
Ostatnia edycja:

sycro

New member
LG 42PC51 wymianna przez serwis na inny

A więc mineły juz 3 tygodnie od reklamacji tv, dzisjaj zadzwonili do mnie zebym przesłał im paragon.Telewizora niedało sie naprawić i niemają takiego samego na wymjanę, czyżby sie skonczyła produkcja.
Troche jeste zawiedziony bo podobał mi sie ten telewizor.
Ciekawe co mi zaproponują za inny model, jak bede juz wiedział to napisze żebyście mi forumowicze pomogli w decyzji, czy tv wzjąsc model jeszcze nieznany czy pienjąszki.
 

radzix

Member
Panowie od wczoraj w moje plaźmie zauważyłem dziwną przypadłość otóż po włączeniu tv przez pierwsze 10 min oglądania dzieląc ekran na prawą i lewą cześć to w lewej części pojawiają się dziwne przebarwienia na matrycy zamiast czerni na 60% powierzchni lewej części robi się ona lekko różowa i dziwnie pulsuje. W momencie gdy na te różowej cześci pozostawi sie nieruchomy obraz na 2-3 sekundy to pozostaje powidok tak jakby obraz był nieruchomy przez godzinę. Po 10 minutach oglądania wszystko powraca do normy. Niekiedy ten obszar świeci na jasny błękit i widać go na oglądanym obrazie.

Zaznaczam, że bardzo dbam oto, żeby nie powstawały powidoki i inne cuda, nigdy nie pozostawiłem nieruchomego obrazu.

Czy ktoś ma podobny problem?
 

sycro

New member
LG 42PC51 serwis

Storm napisał:
Co reklamowałeś w serwisie, że nie potrafili tego naprawić?

Reklamowalem poziome paski które mi sie pojawiły na całym ekranie,a w serwisie mi powiedzieli że cała matryca do wymiany.
A że głowny serwis LG niewimienia Matryc to się doczekałem chyba w koncu, wymianny po prawie 4 tygodniach na nowy. A co dostane będzie dopiero wiadomo po niedzieli.
 

Storm

New member
LG 42PC51 HD Ready !!!

Ja mam do tej plazmy podpiętą n-kę ale głównie oglądam fimy dvd skalowane do 1080P przez mój piękny odtwarzacz DVD DENON DVD-1930. Obraz, szczegóły, kontrast, czerń i kolory są na najwyższym referncyjnym poziomie. Po prostu chcę się oglądać. Wszystko podpięte przez HDMI i pięknie działa.Jeszcze ciekawostka plazma LG jest o 3.5 cm cieńsza od plazmy Kuro !!!:)
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
Storm napisał:
Nikt wcześniej o ile pamiętam nie oceniał pilota z tego TV a wydaję mi się, że warto powiedzieć parę słów. Pilot jest bardzo ładny ( desing przypomina sterowniki odtwarzacz DVD firmy Denon) jest bardzo ergonomiczny z sensownie i intuicyjnie rozmieszczonymi klawiszami. Uważam, że jest to kolejny plus tej plazmy !!!
minusy - odworcenie stron zmiany programów i pogłośnienia - w wiekszosci sprzetow jest na odwrót (trza sie przestawić), niestety w funkcji dvd działa z nagrywarka dvd LG, ale pozwala jedynie na odtwarzanie, nie można wejsc w nagrywanie. no i najwiekszy minus - nieprogramowalność....
przyznac trzeba, ze wygodny i solidny
 

sebaku

New member
radzix napisał:
Panowie od wczoraj w moje plaźmie zauważyłem dziwną przypadłość otóż po włączeniu tv przez pierwsze 10 min oglądania dzieląc ekran na prawą i lewą cześć to w lewej części pojawiają się dziwne przebarwienia na matrycy zamiast czerni na 60% powierzchni lewej części robi się ona lekko różowa i dziwnie pulsuje. W momencie gdy na te różowej cześci pozostawi sie nieruchomy obraz na 2-3 sekundy to pozostaje powidok tak jakby obraz był nieruchomy przez godzinę. Po 10 minutach oglądania wszystko powraca do normy. Niekiedy ten obszar świeci na jasny błękit i widać go na oglądanym obrazie.

Zaznaczam, że bardzo dbam oto, żeby nie powstawały powidoki i inne cuda, nigdy nie pozostawiłem nieruchomego obrazu.

Czy ktoś ma podobny problem?

zobacz moje wcześniejsze posty /są zdjęcia/. wygląda na to, że mamy to samo. ja w przyszłym tygodniu oddaje do serwisu.
 

sebaku

New member
Storm napisał:
Ja mam do tej plazmy podpiętą n-kę ale głównie oglądam fimy dvd skalowane do 1080P przez mój piękny odtwarzacz DVD DENON DVD-1930. Obraz, szczegóły, kontrast, czerń i kolory są na najwyższym referncyjnym poziomie. Po prostu chcę się oglądać. Wszystko podpięte przez HDMI i pięknie działa.Jeszcze ciekawostka plazma LG jest o 3.5 cm cieńsza od plazmy Kuro !!!:)

po co 1080p jeżeli dla tego TV 720p jest najlepszą rozdziałką /patrz instrukcja/, a jeżeli dajesz mu więcej to i tak skaluje w dół. Ten TV przyjmuje 1080p ale nie wyświetla 1080p /nie jest Full HD/. Ty naprwdę widzisz różnice między 1080 a 720?????
 

Milo

New member
Lg

Z tym buczeniem to albo niektórzy są przewrażliwieni albo maja felerne TV.Ja w domu mam już 2 LG 50PC51 (pierwsza poszła do wymiany bo była wypalona pisałem jakis czas temu na forum) i żadnego buczenia nie słyszę a jestem uczulony na takie rzeczy!!!Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SCOTI

New member
outsider102 napisał:
Maly offtop
Co to za opcja 'zaawansowany kino' Wl/Wyl ?? aha i czy poziom czerni Dziala tylko na HDMI ??

Ps. nie wiem gdzie mam cd z tv.
Witaj. Podaje opis z instrukcji obsługi;

Poziom czerni- ta funkcja optymalizuje obraz podczas wyświetlania filmu.
Reguluje ona kontrast i jasność obrazu, modyfikując
poziom czerni ekranu.
Funkcja ta działa w następujących trybach: AV (NTSC-M),
S-Video (NTSC-M) i HDMI.

Kino- optymalizacja parametrów obrazu pod kątem wyświetlania
filmów.
Ta funkcja działa tylko w trybach Analog TV, AV, S-Video i
Component 480i/576i.
 

radzix

Member
sebaku napisał:
zobacz moje wcześniejsze posty /są zdjęcia/. wygląda na to, że mamy to samo. ja w przyszłym tygodniu oddaje do serwisu.

W takim razie informuj na bieżąco co i jak. A czy ten różowy kolor znika Tobie? czy jest on cały czas bo u mnie znika po 10-15 minutach.
 
Do góry