Nowe plazmy LG 42PC51

clony

New member
42pc51

Plazma SAMSUNG PS42Q91H ma takie same parametry i jest droższa o 500zł dlatego że nie bzyczy.
Ja nie pracuje dla smsunga ani LG tylko kupiłem TV z wadą ukrytą gdzie producent świadomie obniżył cenę i puścił na markety żeby szybko się tego pozbyć w największym okresie sprzedawalności dzisiaj wybrałbym nawet coś droższego żeby być wpełni zadowolonym.
 

radzique

New member
a co to znaczy, że ma takie same parametry ? gdzie ? na papierze ?
Takie porównanie jest nic nie warte. Chodzi o to czy ktoś mógł porównac te dwie plazmy stojące obok siebie na takim samym sygnale i zbliżonych ustawieniach.
Ja nie wiem, po co kupiliście to LG skoro wam tak przeszkadza to bzyczenie ?
Trzeba było zwracać/nie kupować wcale, dołożyć do Pioneer'a i nie narzekać.
Choć też słychać w kuro elektronike podobno.
 

Storm

New member
LG vs Samsung

Clony ty chyba nie masz tego telewizora!!! Jeżeli chodzi o porównanie 42PC51/52 vs Samsung to ten ostatni nie ma 100Hz, skalera Faroudji, nie obsluguję sygnału Full HDTV 1080P już nie wspomnę o trybie 24/s do blu ray !!!:D
 

clony

New member
42pc51 wada ukryta

Storm za to ty pomyliłeś forum spróbuj pszukać dla przedstawicieli handlowych tam może zdobędziesz jakieś punkty.

Jeżeli chodzi o posiadanie tego modelu ja właśnie jako pierwszy podpowiedziałem iż nie tylko jakieś trafo bzyczy ale w dodatku tylna obudawa radjuje i to może błąd, bo serwis teraz zamiast tak jak mi i innym posiadczom tego feleru wkleja kawałki taśmy wygłuszającej ale to gówno nic nie daje.

Problem istnieje a jeżeli ktoś chce kupić tą plazmę niech na jeden wieczór wstawi lodówkę do pokoju nie równo ją postawi i się zastanowi czy nie warto dołożyć i kupić coś bez bzyczenia.:eek:k:

Jeden plus dla serwisu że trzymał tv jeden dzień bo już myślałem że po złości przetrzymają przez święta.
Po 10-01 2008 znowu nękam tą infolinie LG i jeżeli wszyscy tak będziemy tam wydzwaniać to na pewno wymienią tą część o kórej dobrze wiedzą bo jak tacy specjaliści nie wiedzą co bzyczy to co to za spece.:banned:
 

lukasz7-77

New member
Poraz drugi napisałem do LG w sprawie tego bzyczenia i chyba faktycznie już się uporali z tym mankamentem. Tym razem odpisano mi, żebym zadzwonił na specjalną linię i zgłosił usterkę, którą technik najprawdopodobniej usunie na miejscu.

Mam jeszcze jedno pytanie do was (założyłem oddzielny temat, ale nikt nie odpisał). W jaki sposób "puścić" dźwięk z tego TV na kino domowe (LG HT552TH) przez kabel HDMI? Co trzeba zmienić w ustawieniach TV/kina?
 

timbot

New member
Bez reklam
nie da sie puscic dzwieku z telewizora przez kino po hdmi - telewizor ma jedynie wejscia, a nie ma wyjscia hdmi. do wyprowadzenie dzwieku z telewizora jest wyjscie L+R na dwoch cinchach
 

mirilan

New member
ja pitole

Mówiłem że posty "storma" to omijać, jak reklamy na tym forum, nie dyskutować z tym człowiekiem bo to jak rozmawiać z centrum reklamy LG, tv jest do dupy i ktoś musi tego bronić, ja mam świecący piksel a po wyłączeniu TV jeszcze przez godzinę słychać kliki i stęknięcia z telewizora, dokładnie jak lodówka !! LG zesra się jak napiszę wady tego TV w reklamacji. A storm niech w końcu z dupy go wyjmnie i zacznie oglądać. Nie oszukujmy się, normalny człowiek by nie bronił tego syfu !!! I jakoś przeciwników storma przybywa a on dalej to samo... pewnie tata na lini produkcyjnej pracuje i chłopak nie ma wyjścia.Plasma jest syfna i tyle, znowu storm bedzie musial pochwalnego posta napisac... ale lg w koncu podda sie i zrozumie ze szajs robi... JAK TYLKO KTOS POWIE COS NIE TAK O TEJ PLASMIE, GWARANTUJE POST "STORMA" ŻE SPRZĘT JEST NAJLEPSZY NA RYNKU!!
 

mirilan

New member
I Zapomnialem Dodac

Storm Czlowieku Proponujesz Innym Zalozenie Swojego Forum, Ale Jako Jedyny Powinienies To Zrobic, Nikt Sie Z Toba Nie Zgadza I Jako Jedyny Siejesz Zament, W Usa Juz By Cie Uznano Jako Alkaide!
 

mirilan

New member
I Cos Dla Storma

NOWA USTERKA. Po Wyłączeniu Tv, Wydaje z siebie dziwne dźwięki! Trzaska I trzeszczy przez conajmniej godzinę, storm pewnie dostał Tv Za Darmo... bo zaraz zacznie go bronić...
 
Ostatnia edycja:

radzique

New member
człowieku weź się ogarnij, spamujesz, piszesz post pod pod postem i jeszcze na dodatek takie bzdurne, że ręce opadają.

Po co ta agresja, nie podoba się plazma to wystaw pod klatką, pewnie jakiś chętny się znajdzie i pozbędziesz sie kłopotu który wpędza cie w szał.
Jeden wielki syf robicie z tego wątku, od 15 stron o bzyczeniu, a kilka postów wnosi coś do tematu. Poszło info, że serwis znalazł rozwiązanie wieć dzwoń, reklamuj i siedź na du..pie i czekaj a nie się wyżywasz na forum.
 

mirilan

New member
kolejny jełop

Wydałem 3000zl i wszystko się psuje, to gdzie mam o tym napisać? Na stronach o grzybobraniu? Ostrzegam naiwnych!
 

radzique

New member
Jełop ??

Ile ty masz lat człowieku ? Widzisz człowiek ze wsi może i wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy. Więcej z tobą nie dyskutuje...
 

Storm

New member
LG nie jest złe !!!

Do kolegów od bzyków po pierwsze LG jest lepszy od Samsunga bo ma 100Hz, skaler Faroduji i tryb 1080P a po drugie ja kupiłem swoją plazmę za 2999zł i nie żałuję tej decyzji. Mam dla was 2 rady: pierwsza to reklamację zgłaszajcie na piśmie do LG i druga możecie oddać towar do sklepu w ciągu 14 dni jak jesteście nie zadowoleni. Mam do was wielką prośbę odpuście sobie bzykanie telewizora!!! Ha ha !!!:D
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
Storm napisał:
Do kolegów od bzyków po pierwsze LG jest lepszy od Samsunga bo ma 100Hz, skaler Faroduji i tryb 1080P a po drugie ja kupiłem swoją plazmę za 2999zł i nie żałuję tej decyzji. Mam dla was 2 rady: pierwsza to reklamację zgłaszajcie na piśmie do LG i druga możecie oddać towar do sklepu w ciągu 14 dni jak jesteście nie zadowoleni. Ma wielką prośbę odpuście sobie bzykanie!!!

Samsung Q91H nie ma 100MHz, ale z tego co czytam - różnicy między LG nie widać, a nawet ktoś napisał że przedstawiciele LG nie bardzo potrafili te 100Hz pokazać....

u mnie w planie do tej pory był LG ale teraz to się zastanawiam nad Samsungiem - to buczenie może mnie denerwować

Kochani właściele LG pc51/pt81, czy teraz mając już jakieś doświadczenie z tym TV kupując drugi raz wybralibyście np. samsunga Q91H ?

Tv będę używać do DVD oraz do playstation3
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
LG vs Samsung

Do Nate !!! Ja mam swoją plazmę 3 miesiące i moja nigdy nie bzyczała. Przedtem miałem też plazmę LG, którą oddałem bratu ( która była i jest nadal całkowicie bezgłośna i bezawaryjna) Plazma LG tylko starszy model 42PC3RA jest włączona u mojego znajomego w pubie non stop od 13 miesięcy i nic się z nią nie dzieje. Jeżeli chodzi o więcej różnic z tym samsungiem to powiem ci, że LG 42PC51 to plazma slim (jest bardzo zgrabna ma tylko 8cm grubości) dostała nagrodę za desing IF Awards, jest ekologiczna pobór max 310W ( w trybie oszczędnym ok.190W) w przeciwieństwie do Samsunga 380W, ma bardzo dobrą elektronikę (przyjmuję sygnał 1080P) i ma wbudowany skaler Faroudji. Ze swojego skromnego doświadczenia dodam,że ta plazma bardzo dobrze wspólpracuję z N-ką !!! PS. Nie bez znaczenie jest w twoim przypadku, że PS3 ma wbudowany napęd blue ray i wysyła sygnał 1080P 24/s, którego Samsung niestety nie przyjmuję. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lukasz7-77

New member
NATE, przecież już było w tym temacie pisane, że problem buczenia został rozwiązany i telewizory produkowane od grudnia nie posiadają już tej wady. Osobiście z telewizora jestem jak na razie zadowolony. Nie jestem osobą zbyt wymagającą także dla mnie 42PC51 jest strzałem w 10-tkę. Dobry towar za niewielkie pieniądze. Jest jeszcze jedna mała wada, o której już wspomniano wyżej. Gdy TV jest włączony przed dobre kilka godzin to po wyłączeniu od strony ekranu przez jakiś czas slychać dziwny dźwięk, tak jakby łamano drobne gałązki albo zapałki.


Poraz kolejny napisalem maila do LG w związku z buczeniem i tym razem napisali, abym zadzwonił na infolinię i przedstawił całą sprawe. Na infolinii powiedzieli, że oddzwonią w przeciągu kilku dni w celu ustalenia wizyty technika. Także pozostaje teraz tylko czekać na odzew z ich strony i wizytę serwisanta. Zobaczymy czy buczenie ucichnie.

timbot, dzięki za odpowiedź w związku z kablem. Taki będzie dobry?

Kod:
http://www.allegro.pl/item288866082_kabel_2x_cinch_2x_cinch_2x_rca_1_2m_5015.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry