Nowe plazmy LG 42PC51

polecki

New member
panowie, no te bzyczenie jest troszke uciazliwe z uwagi ze mam male dziecko i wieczorem nie da sie ogladac ( sluchac) na wiecej niz 4 (poziom glosu), ale coz gwarancja 3 lata to i nie bede nic demontowal, po nowym roku bede serwis meczyl :)
a moze wiecie jakie jest zuzycie energi ( w watach) i jaka jest roznica miedzy trybem normalnym a oszczednym, jesli chodzi o zuzycie a nie o jasnosc :)

pozdrawiam wszytkich i wesolych swiat zycze wam i waszym rodzinom
 

Storm

New member
LG jest O.K

Proponuję zakonćzyć w tym wątku biadolenie na temat bzykania. U mnie jeżeli już występują jakieś dźwięki pracy tego pięknego TV to są prawie niesłyszalne i nie wpływają na komfort oglądania. Telewizor za śmieszną kwotę 2999zł jest naprawdę w porządku. Proponuję żeby osoby które popełniły błąd kupując ten TV założyły osobny temat. Pozdrawiam wszystkich z okazji świąt:)
 
Ostatnia edycja:

ravelftp

New member
Ide se bzyknac zone !
Bo lubie bzykac tak jak moj TV !
I pytanie mam , czy idzie regulowac pochylenie ekranu jesli telewizor stoi na tej podstawce ? Jesli tak to jak bo nie unmiem sobie poradzic.
 
Ostatnia edycja:

olin-72

New member
bzyczenie w LG

Witam ponownie,
w kwestii bzyczenia to mam informację (dostałem właśnie maila od LG) z ostatniej chwili.... LG już uporało się z tym problemem i wymieniają bzyczący element na niebzyczący. Należy tylko zgłosić problem do serwisu LG. No ale oczywiście dla poniektórych na tym forum nie było to problemem, więc ta informacja im się nie przyda... hihihihi. A dla pozostałych osób z jako takim jeszcze słuchem, proponuję biec do serwisów i cieszyć się normalnym oglądaniem... :) :eek:k:
 

savage79

New member
Witam
U mnie dzisiaj był serwisant po raz drugi i przykleił dwa kawałki takiej pianki na cewkę bo tak im każą w serwisie. Oczywiście nic to nie dało i dalej bzyczy. W sumie z tego co rozmawiałem z serwisantem to jak na razie mają takie rozwiązanie bzyczącej plazmy jak napisałem. Miło usłyszeć, że serwis centralny coś nowego wymyślił. Mam nadzieję, że będą wymieniać te elementy na niebzyczące. Zobaczymy jak dalej się sprawa rozegra. Jeśli będzie potwierdzenie, że wymieniają te bzyczące elementy to wzywam technika i będzie to już jego wizyta numer 3 :)

olin-72 : informuj nas na bierząco :)

Pozdrawiam

P.S. Rozmawiałem też jak jest sprawa z 5 wpisamy do książeczki i wymiana na nowy to technik mówił, że wizyta technika jest traktowana jako naprawa gdy wymieniają jakiś element i że już wiele osób się przejechało na takiej próbie wymiany.
 

mirilan

New member
oczywiście

Moja plasma wciąż bzyczy jak lodówka i myślałem, że to jedyny z nią problem, a tu od paru dni pojawia sie na ekranie mocno świecący punkt widoczny na ciemnym tle jakby ta część ekranu pamiętała kolor z porzedniej sceny i nie zdążyła tego zmienić... po sekundzie plamka znika żeby pojawić się za około 6-10 sekund, a podczas zmiany kanału nawet częściej, plamka widoczna nawet z 7 metrów i to bardzo jaskrawo... Czy teraz można wzywać technika, czy jeszcze na coś czekać ?? LG - Dżizus co mnie podkusiło ? Aaaa zapomniałem cena....
 

sebaku

New member
plamy

mirilan, cofnij kilka stron, znajdzeisz mój post n/t plam. są zdjęcia, zobacz czy masz tak samo. ja po nowym roku oddaje do serwisu
 

Storm

New member
LG bez problemu !!!

Cieszę się że jest szansa na to,że w końcu znalazło się bezproblemowe rozwiązanie sprawy bzykania. Ja tego bzzz !!! na szczęście nie mam ale dobrze, że jest w końcu pozytywny gest ze strony serwisu LG POLSKA. To jest dobry sprzet i może w końcu po likwidacji bzyku niektórzy docenią to cacuszko:)
 

SCOTI

New member
No to teraz poczekajmy aż komuś z nas wymienią tą bzyczącą cewkę. Jak na razie to nie ma się co cieszyć, bo może się okazać że LG nadal nas ściemnia pisząc że problem udało się rozwiązać. Dobrze by było gdyby wymianę robili na miejscu. Ja dzwonię do serwisu zaraz po nowym roku.
Pozdrawiam
 

mirilan

New member
piksel

do sebaku

Nie, u mnie matryca po odłączeniu sygnału normalna, tylko podczas oglądania czegoś od czasu do czasu pojawia się mocno świecąca jaskrawym zielonkawym kolorem plamka, po chwili znika, pojawia się częściej gdy obrazy gwałotownie się zmieniają, pewnie w końcu zacznie świecić cały czas, poczekam i wtedy wywalam to na serwis. Jak ktoś wie, co to takiego, to będę wdzięczny za info (Tylko błagam żeby się "storm" nie wypowiadał). Widzę też, że ktoś wymyślił jakiś patent na bzyczenie, po raz pierwszy (mam nadzieję że ostatni) zgodzę się ze stormem, że lepiej samemu nic nie robić bo nie znasz dnia ani godziny kiedy ten ... się zepsuje i wtedy lipa.
 

Storm

New member
Lg Wymiata !!!

Ten model plazmy jest bardzo trudno dostępny na rynku i ma takie wzięcie, że schodzi na pniu. Byłem wczoraj z kolegą w sklepie ale niestety nie było PC51. Chcieliśmy ewentualnie kupić model droższy z twardym dyskiem tzw Time Machine ale gdzie tam nie było go w sprzedaży. Sprzedawca udzielił nam wyjaśnień, że te plazmy normalnie wymiata ze sklepu. Zapytałem się przy okazji o problemy z tzw bzykiem bo dużo osób się na to skarży i otrzymałem odpowiedź, że najnowszy wypusk made in Mława z grudnia 2007 już tego problemu nie ma (sic !!!). Ja mam TV z paździenika i też zero problemu czyli znowu miałem farta. Do kolegi Mirilan zejdź ze mnie człowieku-ja nic do ciebie nie mam;)
 

mirilan

New member
przepraszam

storm jeśli cię uraziłem poprostu gdybym ja miał działającą dobrze plasmę, pewnie w życiu bym nie wszedł na to forum, a ty po każdej wzmiance o problemie z tym tv głosisz pieśni pochwalne na jej temat, to jest chore i bardzo podejrzane, dlatego wielu (powtarzam!!!) wielu ludzi jest przeciwko tobie. Podoba ci się twoja plasma, to bardzo dobrze, ale jak chcesz reklamę jej robić, to powieś sobie baner na plecach i może jeszcze lg ci zapłaci, właściwie 20 twoich ostatnich postów jest identyczna "wszystko działa i tv jest super" naprawdę już to usłyszeliśmy i jak nie masz o czym pisać to nie pisz!
 

Storm

New member
LG opinie !!!

Człowieku zejdź na ziemię to nie jest twoje prywatne forum. Ja jestem zadowolony a ty nie i każdy z nas ma prawo wyrażać swoje opinie. Czasy komuny się skończyły !!! Mam dla ciebie radę zwróć się drogą pisemną do serwisu oddaj sprzęt do naprawy bo nikt tutaj nie da ci prostej skutecznej rady ( typu Antek Słodowy vel majsterklepka ) na to twoje bzyczenie. Rozpocznij normalną procedurę reklamacyjną może nawet odzyskasz pieniądze albo dostaniesz inny TV.
 

clony

New member
42pc51

Panowie nic niema za darmo plazma oczywiście świeci i ładnie ale w podobnej cenie i z takimi samymi parametrami mozemy kupić u konkurencji bez bzykania.
Plazma ta w swojej klasie jest najtanisza ponieważ ma wadę do czego LG nie chce się przyznać.
Bardzo mnie to wkurza i nie będę pisał psalmów chwalebnych na temat tego modelu
 

Storm

New member
Plazma ceny i cała prawda !!!

Niestety wprowadzasz kolejny raz ludzi w błąd. Ten model plazmy w cenie 2999zł jest najtańszy na rynku. Samsung odpowiednio kosztuję 3500zł, panasonic 4300zł a pioneer 8000zł więc różnica jest widoczna gołym okiem. Nie można również prównywać tego modelu pod względem technicznym do najtańszego Samsunga który nie ma 100Hz, nie ma skalera Faroudji, nie przyjmuję sygnału Full HDTV tj.1080P w tym również trybu 24 klatki/s oraz jest prądożerny ( tylko 400W) !!! A jeżeli chodzi o bezawaryjność to poczytaj sobie jakie problemy mają użytkownicy Panasoniców i Samsungów (włos staje na głowie) albo pójdź do najbliższego serwisu RTV i zapytaj jakie firmy robią teraz największe buble. Szczęśliwego Nowego Roku życze wszystkim kolegom z hdtv.com.pl:)
 

miro.t

New member
LG vs Samsung

Witam.
Panowie, czy któryś z Was miał okazję przed zakupem przetestować (coś wiecej niz 10min w MM) plazmy obu producentów?? Tyczy sie to głównie dwóch ostatnich modeli, czyli PC51 i C91H (względnie Q91H). Jesli tak to co przemówiło za zakupem LG?? Głównie chodzi mi o obraz, bo o technicznych nowinkach to mozna poczytać.
Pozdrawiam.
 
Do góry