Nowe odtwarzacze bluray 2014 - czy warto czekać? Jaki odtwarzacz kupić w 2014?

Hermann

New member
Mam nadzieje że do środy następnego tygodnia dotrze w Nautilus 2 za 970zł
Co do płyt SACD nie sprawdzę bo nie posiadam tych nośników wogole co do softu to z gosciem rozmawialem przez tel powiedzial 2.12 z najnowszym.Mam tylko nadzieje ze bedzie dobrze odtwarzal plyty i dyski bo do tego go kupuje i zeby mi nie hałasował bo go wypiepsze przez okno albo odesle

Heh, to Cinavii raczej się nie pozbędziesz z tym firmware.
(chyba, że Chińczycy coś na to wymyślą)

Właśnie tego też się obawiam, że już nie ma w sprzedaży tych Pionków, ze starszym firmware...:-(

I kółko się zamyka, bo jeśli już mieć Cinavię, to może jednak poczekać na LX-58.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Nie obawiam się tego najwyżej będę oryginały na nim puszczał a z sieci Philips i kenwood mam jeszcze Panasa one nie mają cinavii więc zawrotu głowy nie dostane.Ciężko chyba już by było dostać nowy ze starszym softem chyba że używanego playera od kogoś ale to nie opłacalne jest
 

Pr3dator

New member
Mam pytanko czy pojawią się jeszcze jakieś odtwarzacze w tym roku na które szczególnie warto czekać? Jeśli tak moglibyście polecić konkretne modele? Na chwile obecna rozważam Sony BDP-S790 ewentualnie Playstation 4 lub cos w kwocie do 2k.
 

ileszek

New member
Witam
W związku z tym że jest coraz więcej koncertów na blu rayu, kupiłem Panasa BDT 330. Nie zakładałem że muza będzie jak z CD (słucham Marantza 17 mkII) ale oczekiwałem czegoś lepszego. W związku z powyższym mam pytanie czy zamiana na BDT 500 polepszy jakość dźwięku, gdy sygnał idzie na Yamahę RX-V3900.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam
W związku z tym że jest coraz więcej koncertów na blu rayu, kupiłem Panasa BDT 330. Nie zakładałem że muza będzie jak z CD (słucham Marantza 17 mkII) ale oczekiwałem czegoś lepszego. W związku z powyższym mam pytanie czy zamiana na BDT 500 polepszy jakość dźwięku, gdy sygnał idzie na Yamahę RX-V3900.

Wg mnie nie będzie jakos specjalnie lepiej...żeby bluray zagral lepiej w muzyce to już trzeba naprawde kupowac z wyższej polki odtwarzacze..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, z nastawieniem na muzyke, to juz lepiej kupic osobny player CD i tanszy BD. Ew. BD za 2-4tys.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Panasy wszystkie maja płaski dźwięk w odtwarzaniu muzy jak piszą użytkownicy.Jak chcesz mieć dobry player do filmów i muzyki to tak jak pisza koledzy trzeba przeznaczyć więcej zainteresuj się Oppo 103Eu na allegro nowy można już mieć za nie całe 3000zł po niżej wszystkie zagrają podobnie jak piszą koledzy.Oppo w tej cenie jeśli chodzi o BD do muzyki nie ma sobie równych tu poprawa jest bardzo duża w porównaniu z innymi playerami dodatkowo odtwarza pliki w nowym formacie DSD i jak się nie myle ma wsparcie dla SACD
 
Ostatnia edycja:

ileszek

New member
Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. Jeżeli różnica będzie niewielka to kupienie BD za dwa razy więcej nie ma sensu.
Collider, zazwyczaj łączenie po analogu daje lepszy efekt, ale wedle mojej wiedzy przetworniki w Yamaha 3900 są lepsze niż zastosowane w Panasie 500. Dzięki.
 

Hermann

New member
Panasy wszystkie maja płaski dźwięk w odtwarzaniu muzy jak piszą użytkownicy.Jak chcesz mieć dobry player do filmów i muzyki to tak jak pisza koledzy trzeba przeznaczyć więcej zainteresuj się Oppo 103Eu na allegro nowy można już mieć za nie całe 3000zł po niżej wszystkie zagrają podobnie jak piszą koledzy.Oppo w tej cenie jeśli chodzi o BD do muzyki nie ma sobie równych tu poprawa jest bardzo duża w porównaniu z innymi playerami dodatkowo odtwarza pliki w nowym formacie DSD i jak się nie myle ma wsparcie dla SACD

Spinacz, chyba wprowadzasz kolegę w błąd.
Oppo 103 (niezależnie czy Eu czy nie) jest na przetwornikach C/A Cirrus Logic, a te nie należą do najlepszych brzmieniowo. Dlatego Oppo 103 jest "względnie tanie" w stajni Oppo i kosztuje ~3000 zł.
Dobre i ładnie brzmiące przetworniki ma dopiero Oppo 105, ale to już inna kategoria cenowa.

Natomiast w cenie do 3000 zł zapowiadany jest na ten rok Pioneer LX-58, który w tej cenie ma takie same przetworniki C/A jak Oppo 105, mianowicie ESS Sabre32. To powinno brzmieć naprawdę extra, tak, jak brzmi drogie Oppo 105.

Jak dobrze pójdzie, to LX-58 wejdzie z ceną 2600-2700, a w każdym razie powinien się zmieścić
poniżej 3000 zł.
Jeśli zależy ci na muzyce to, kolego ileszek, poczekaj, ma być w sklepach jeszcze w tym roku.
Jeśli zależy ci na stosunkowo tanim playerze i dobrym dźwięku wielokanałowym poprzez HDMI, to kup, tak jak kolega spinacz, Pionka BDP-450.

A teraz chciałem zapytać kolegi spinacz66; jak tam, doszedł juz pionek 450?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Hermann tyle co czytałem w AV po testach to różnica miedzy Oppo 103 a 105 jest tylko że 105 może działać jako dac usb i jako przedwzamciacz i ma ma wzmacniacz słuchawkowy,wspiera nowe formaty DSD i usb jest asynchroniczne tor audio i wideo analogowy i cyfrowy na wyjściach jest porównywalny ze 105.103 jest 8 kanałowyCS4382 zawierający modulator delta-sigma 5 a W torze analogowym pracują 4 wzmacniacze operacyjne NE5532.Konstrukcja toru audio jest ta sama co 93.Czy to kości będą Sabre czy burr-brown PCM nie znaczy że świadczy o wysokim jakości brzmienia wszytko zależy jaki model danej kości jest zastosowany

Rekomendacja AudioVideo.pl dla OPPO BDP-103EU. Polski test OPPO BDP-103

450 dziaiaj ma dotrzeć już próbki z filmami leżą na wierzchu
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Hermann tyle co czytałem w AV po testach to różnica miedzy Oppo 103 a 105 jest tylko że 105 może działać jako dac usb i jako przedwzamciacz i ma ma wzmacniacz słuchawkowy,wspiera nowe formaty DSD i usb jest asynchroniczne tor audio i wideo analogowy i cyfrowy na wyjściach jest porównywalny ze 105.103 jest 8 kanałowyCS4382 zawierający modulator delta-sigma 5 a W torze analogowym pracują 4 wzmacniacze operacyjne NE5532.Konstrukcja toru audio jest ta sama co 93.Czy to kości będą Sabre czy burr-brown PCM nie znaczy że świadczy o wysokim jakości brzmienia wszytko zależy jaki model danej kości jest zastosowany

Rekomendacja AudioVideo.pl dla OPPO BDP-103EU. Polski test OPPO BDP-103

450 dziaiaj ma dotrzeć już próbki z filmami leżą na wierzchu

Jeśli uważasz, że DAC na Cirrus Logi, czy DAC na ESS SABRE32 to wsio riba, to nie mam pytań.

No, może poza jednym: co za ciężcy frajerzy kupują wogóle Oppo 105, pomimo, że jest ponad dwukrotnie droższy?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
nie mówię że wsio ryba nie patrzy się na firmę tylko o oznaczenia kości nie zawsze bardziej renomowana firma będzie brzmiała lepiej Przykładem są Philipsy 9600 i 9700 gdzie zastosowano Przetworniki Ti Burr-Brown PCM jak by się wydawało najwyższej jakości a brzmienie na analogu nie odpowiadało temu.Więc patrzenie na firmę Sabre czy inną nie ma co skreślać z góry jak się nie słuchało playera na własnych uszach.Czy słuchałeś ,oppo103 albo któregoś z tego Philipsa że twierdzisz czy Sabre są najlepsze? czy opierasz się tylko na opiniach?Tak poza tym komu zależy na najwyższej jakości to powinien kupić Dac oddzielny moim zdaniem budowa jest bardziej dopieszczona ekranowana mniej zakłóceń generuję bo w playerach ogólnych wiadomo jak to jest ostatnio słuchałem Asusa Xonara za 2000zł daca jak za te pieniadze rewelacja.Dla czego twierdzisz jak ktoś kupi Opp105 jest frajerem tam jest porządna sekcja audio/video oddzielna,porządna sekcja zasilania,napęd ekranowany przetworniki i kondensatory wysokiej klasy i żywotności dużo wyjść audio i nowinek technicznych samego oppo to też ma swoją cenę jak dla mnie ta cena nie jest już tak duża w porównaniu z pierwszymi modelami jak wchodziły do Polski w porównaniu najlepszy player Bd i dac uważany jest szwedzki primare BD32 a kosztuję prawie 15000zł i firma europejska a oppo z kalifornii dobre półowe mniej kosztuję.Ale nie o dac pytał kolega tylko o BD które będzie lepsze w muzyce na analogu wiec do 3000zł na pewno oppo będzie bez konkurycyjne więc kolego hermann nie o dacu jest tu mowa tylko o torze analogowym 5.1/7.1
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
nie mówię że wsio ryba nie patrzy się na firmę tylko o oznaczenia kości nie zawsze bardziej renomowana firma będzie brzmiała lepiej Przykładem są Philipsy 9600 i 9700 gdzie zastosowano Przetworniki Ti Burr-Brown PCM jak by się wydawało najwyższej jakości a brzmienie na analogu nie odpowiadało temu.Więc patrzenie na firmę Sabre czy inną nie ma co skreślać z góry jak się nie słuchało playera na własnych uszach.Czy słuchałeś ,oppo103 albo któregoś z tego Philipsa że twierdzisz czy Sabre są najlepsze? czy opierasz się tylko na opiniach?Tak poza tym komu zależy na najwyższej jakości to powinien kupić Dac oddzielny moim zdaniem budowa jest bardziej dopieszczona ekranowana mniej zakłóceń generuję bo w playerach ogólnych wiadomo jak to jest ostatnio słuchałem Asusa Xonara za 2000zł daca jak za te pieniadze rewelacja.Dla czego twierdzisz jak ktoś kupi Opp105 jest frajerem tam jest porządna sekcja audio/video oddzielna,porządna sekcja zasilania,napęd ekranowany przetworniki i kondensatory wysokiej klasy i żywotności dużo wyjść audio i nowinek technicznych samego oppo to też ma swoją cenę jak dla mnie ta cena nie jest już tak duża w porównaniu z pierwszymi modelami jak wchodziły do Polski w porównaniu najlepszy player Bd i dac uważany jest szwedzki primare BD32 a kosztuję prawie 15000zł i firma europejska a oppo z kalifornii dobre półowe mniej kosztuję.Ale nie o dac pytał kolega tylko o BD które będzie lepsze w muzyce na analogu wiec do 3000zł na pewno oppo będzie bez konkurycyjne więc kolego hermann nie o dacu jest tu mowa tylko o torze analogowym 5.1/7.1

Faktycznie, przyznaję, nie słuchałem ani Oppo 103, ani Oppo 105. A także na ocenach w różnych testach.

Opieram się na opiniach z netu, ludzi, którzy słuchali. A jest tych opinii sporo w necie i jakoś układają się zgodnie w całość.
Tor analogowy 5.1/7.1 także jest na jakimś DAC'u, w Oppo 103 na Cirrus Logic, a w Oppo 105 na Sabre32.

Owszem, każdy może mieć własne preferencje co do brzmienia, albo w końcu użyć DAC z wypasionego amplitunera, lub podobnie wypasiony samodzielnego DAC, który może nawet przebije obydwa Oppo, ale to już zupełnie inna historia.

Przekazałem opinie z netu, jeśli ktoś odsłuchał obydwa Oppo ( i to dokładnie) i ma inne zdanie, to trudno mi z tym polemizować.
Ciekaw jestem natomiast, jak ocenisz dźwięk z Pionka 450, i może przy tym pozostańmy.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Pierwsze wrażeni 450 pozytywne przy odtwarzaniu filmów moich próbek w przeczytał prawie wszytko obraz żyleta chodź nie dostrzegłem różnicy miedzy moim Philipsem 7700/12 z procesorem Perfect Cinema HD.Menu bardzo fajne znane z plazm kuro miłe zaskoczenie we właściwościach pliku pokazuję bitrate ścieżki audio.Są cztery redukcje szumów obrazu działają bardzo subtelnie działanie na DVD prawie nie widać.Miłe zaskoczenie jest płynne przeskakiwanie rozdziałów MKV i skoki do przodu co 20min.Jesli chodzi o muzyke podłączyłem go cyfrowo do swojego Kenwooda i puściłem cd,wav,mp3,flac i tu odczułem już dużą różnicę w jakości dźwięku miedzy tymi odtwarzaczami jakie słyszałem do tej pory.Dźwięk jest żywy i dynamiczny.Jeszcze mi zostanie przetestować pliki wideo po usb.Zasmuciło mnie jedno odtwarzacz ma wysokość 90mm pokaźną obudowę a waży tylko 2,7kg jest lekki pionneer poleciał sobie z tym po całej linij pokazując jaki jest wielki a zarazem pusty w środku
 

Hermann

New member
Pierwsze wrażeni 450 pozytywne przy odtwarzaniu filmów moich próbek w przeczytał prawie wszytko obraz żyleta chodź nie dostrzegłem różnicy miedzy moim Philipsem 7700/12 z procesorem Perfect Cinema HD.Menu bardzo fajne znane z plazm kuro miłe zaskoczenie we właściwościach pliku pokazuję bitrate ścieżki audio.Są cztery redukcje szumów obrazu działają bardzo subtelnie działanie na DVD prawie nie widać.Miłe zaskoczenie jest płynne przeskakiwanie rozdziałów MKV i skoki do przodu co 20min.Jesli chodzi o muzyke podłączyłem go cyfrowo do swojego Kenwooda i puściłem cd,wav,mp3,flac i tu odczułem już dużą różnicę w jakości dźwięku miedzy tymi odtwarzaczami jakie słyszałem do tej pory.Dźwięk jest żywy i dynamiczny.Jeszcze mi zostanie przetestować pliki wideo po usb.Zasmuciło mnie jedno odtwarzacz ma wysokość 90mm pokaźną obudowę a waży tylko 2,7kg jest lekki pionneer poleciał sobie z tym po całej linij pokazując jaki jest wielki a zarazem pusty w środku

Prawie wszystko przeczytał, ale ciekawe jest to, czego nie przeczytał. I na jakim materiale jest ten "obraz żyleta", bo chyba nie na wszystkich plikach, np na avi?

Czy posiadasz pliki mts i m2ts? czy odtwarza ze wszystkich źródeł, w tym po sieci bez przycinania, (o ile już sieć podłączyłeś)? Czy masz pliki m2ts z wbudowanymi napisami, i czy je wyświetla?

Jak wygląda w ogóle sprawa napisów, czy czyta z osobnych plików .txt, i to z wszystkimi formatami.
A jak z regulacją wielkości i położenia napisów? Czy czyta napisy wbudowane w MKV, czy wybiera w MKV ścieżki dźwiękowe?

Co do połączenia cyfrowego podczas słuchania muzyki, to łączyłeś z amplitunerem przez coaxial czy przez HDMI?
Rozumiem, że różnica w dźwięku jest na korzyść Pionka.

I w końcu, czy mógłbyś sprawdzić jakąś płytkę SACD.
Nie musisz kupować, wystarczy ściągnąć z netu jakiś plik SACD.iso i nagrać płytkę DVD.
To dla mnie ważne, jeśli pójdzie bez problemów to podważy to co napisali w A-V.

Tylko pamiętaj o ostawieniu w opcjach; nie ustawiaj bitstream, ale PCM, a najlepiej sprawdź na obu opcjach (także na "reenkode").

Z góry dziękuję.

P.S.
Czy Cinavia już dała się poznać ?
A może sprawdź w menu, czy na pewno masz FW 2.12, może przypadkiem dostałeś jeszcze z 2.09?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Materiale DVD i BD żyleta avi wiadomo z netu nie poprawnie to formatują i są makroboki .Odtwarzam AVC po sieci nie puszczam bo nie kożytam z tego MKV da się wybrać ścieżkę ale to żadna nowość TXT czyta osobno z napisów avi i MKV w budowane pliki PL z MKV ma trudności i nie rozpoznaje poprawnie wszystkich ścieżek jak miałem na płycie ich 27.Muzyke słuchałem przez coaxial jest na korzyść pionka(dużej różnicy nie ma w PCM a Bitstream na tym co puszczałem) .SACD nie sprawdzę bo pisałem nie posiadam tych nośników.Tu jest ciekawe co do filmów z płyt DVD-R czyta piraty a DVD+R nie widzi plików.Oprogramowanie jest najnowsze
 

gerus6

Active member
Bez reklam
"DVD+R nie widzi plików"? jesteś pewny, że masz ten odtwarzacz? ;)
Hermann, BDP-450 odtwarza SACD oraz Dvd-Audio
 

spinacz66

New member
Bez reklam
DVD+R nagrane własne pliki video nie audio na pewno płyty mam sprawne po chodzą na philipsie jeden trik jest też na panasie tym co mam że też nie widzi zawartości plików ale tam ręcznie po naciśnięciu entera z pilota wczytuje płytę video a tu nie działa próbowałem poszukam zbrandowanego softu jak dla panasa bo te oryginalne gówno dają i mało funkcji jest mam nadzieje ze czytnik nie jest wlnięty,ja go kupiłem do filmów nie muzyki bynajmniej.Dużo odtwarzaczy nie wspiera płyt DVD+R bo sa piratami w tym formacie tylko DVD-R czy to DVD czy BD teraz to sie ośmieszyłeś Gerus jeśli chodzi o pliki video w formacie płyty DVD+R mój panas tego nie wspiera oficialnie i nawet stare DVD Denona 1740 w instrukcji Denon jak napisał jak mam Format płyty DVD+R nie jest wspierany z powodu formatu pirackiego
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
"DVD+R nie widzi plików"? jesteś pewny, że masz ten odtwarzacz? ;)
Hermann, BDP-450 odtwarza SACD oraz Dvd-Audio

No wiem, tak ma w specyfikacji, jak również opinie w necie mówią, że czyta.
Ale ostatnio w miesięczniku Audio-Video z maja 2014, namieszali, i napisali, że do odtwarzanie SACD potrzebny jest amplituner z obsługą DSD, czy DAC z obsługą DSD (albo inne urządzenie s obsługą DSD.
Napisali, że..."inaczej o odtwarzaniu SACD można zapomnieć"...

Oni na teście odtwarzali SACD poprzez podłączenie do odtwarzacza PD-50! A z PD-50 do wzmacniacza czy amplitunera.

Zachwiało to moim, przekonaniem, że Pionek odtwarza SACD sam z siebie, oczywiście przez coaxial albo HDMI, ale nie potrzebne jest żadne dodatkowe podtrzymywanie DSD w ampli czy we wzmaku.

Chciałem żeby spinacz to sprawdził osobiście, ale chyba nici z tego.

Do tego jeszcze nie widzi plików na płytach DVD+- a takie mam głównie, nie widzi napisów wewnątrz konteneru Matroski, a i w innych też nie widzi.

W sumie, jakoś mało zachęcające, sam nie wiem czy się decydować na tego pionka, zwłaszcza, że dziś zostały już chyba wyłącznie z najnowszym FW 2.12.
O ewentualnym zdjęciu Cinavii to w tym wypadku, naprawdę można zapomnieć.
 
Do góry