Nowe kolumny do zestawu

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
LukeSky, myslałeś o założeniu firmy? Nawet na polskim rynku konkurencja jest spora, ale wynika z Twoich agrsywnych wypowiedzi, że masz sporą szansę, własciwie to pewnik, kwestia czasu.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Słuchajcie, decyzja o budowie własnego zestawu zapadła. Ludzie z forum DIY mi pomogą, więc powinno być dobrze. Mają opracowane schematy, zwrotnice, obudowy itp. Jeżeli Was to interesuje, to jak rozpocznę mogę zdawać relacje. Pozdrawiam, Rafał

No to super, mam nadzieję że przemyślana i co najważniejsze skalkulowana. Do tematu trzeba podejść jak do każdego innego, czyli zanim kupisz, policz.

Mam nadzieję że podzielisz się w tym wątku, fotami z produkcji, albo po prostu wklej link do bloga, bo moim zdaniem warto uwiecznić taki proces.

Powodzenia.

LukeSky, myslałeś o założeniu firmy? Nawet na polskim rynku konkurencja jest spora, ale wynika z Twoich agrsywnych wypowiedzi, że masz sporą szansę, własciwie to pewnik, kwestia czasu.

Mam już firmę, jedna starczy póki co. Moje wypowiedzi nie są agresywne, po prostu są inne. Widać nie należę do wspólnego koła adoracji, sorry. Nie można wszystkich pakować do jednego worka.

Tak się składa że trochę wiem o DIY oraz znam ludzi, którzy się tym zajmują lub zajmowali, szczególnie w branży studyjnej.

DIY to całkiem coś innego niż myśli @lolek126, to raczej pewnego rodzaju hobby, pasja, nie rozumiem tego sceptycyzmu - jeśli dobre to tylko ze sklepu? Jedni chodzą na odsłuchy, kupują i gotowe. Inni dopieszczają swój głośnik, grzebią w nim, rozbudowują, tuningują zwrotnice etc.

Dlaczego nie można zrobić własnej kolumny, skoro można założyć samemu piękny ogród. Wszystko zależy od poziomu skomplikowania oraz wiedzy tego co to robi - jeśli jeszcze odnajdzie w tym pasje to naprawdę mu zazdroszczę.

Czasami odnoszę wrażenie że to forum służy naganianiu na zakupy a nie wymianie poglądów.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Żartujesz sobie? W każdym teście rozbierają kolumnę i poza konstrukcją pudła, samych głośników i zwrotnicy większej filozofii tutaj nie ma. Sobie zajrzyj do swoich to się zdziwisz

Nie żartuję sobie. Jezeli uważasz że dobry sub mozna zrobic idąc do piwnicy, wycinając z płyty skrzynię i umieszczając głośnik wraz z elektroniką, to chyba Ty nie jesteś w temacie. Jeżeli tak prosto by było, to każdy by zrobił sobie małym nakładem finansowym kolumny klasy Hi-end. Zauważ że różne kolumny z tego samego przedziału cenowego i o podobnej średnicy głośnikach różnią się znacznie od siebie brzmieniem, pasmem przenoszenia, dynamiką, a przecież jak rozkrecisz to we wszystkich jest podobnie?

Znasz się na tym? Jesteś specjalistą? Może kolega się na tym zna, uczył się pilnie w szkole i potrafi liczyć.

Nie znam się, ale potrafię czytać i trochę się ogólnie czlowiek interesuje tematyką audio. Zresztą kolega tez napisał że nie ma o tym pojecia. I czytam fora DIY. Jeżeli kolega ma dojścia do specjalistów od DIY, to niech się w to bawi, ale jeżeli nie ma pojęcia to lepiej kupić sprawdzoną konstrukcję. Z tego co piszesz to zapewne Ty potrafisz wszystko, tylko czemu z tego co widzę masz sprzet kupiony w salonie a nie zrobiony DIY, skoro jest sporo lepszy i żadna to filozofia? Wiesz, samochodami też interesuje się większość facetów, to nie znaczy że przynajmniej 1/3 potrafi je naprawić.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, strasznie się nakręcacie :) Po co te emocje? Ja kilka razy się zapędziłem na fora DIY Audio i też odnoszę wrażenie, że nie jest to tak bardzo skomplikowane jak się może wydawać. Ja jestem laikiem, więc nie podejdę do tematu, ale jak ktoś ma chociaż podstawy to podobno może się udać bez większego problemu. Zagrać, zagra na pewno. A potem wyciąganie wniosków, korekty lub nowe dzieło. Po kilku podejściach niby może to grać nie gorzej, niż sprzęt z półki. A przy tym ile frajdy :)

Porównanie do budowy samochodu jest trochę na wyrost. To trochę inna skala. Budowie głośników bliżej do składania komputerów lub budowania instalacji chłodzących w takowych. A to już wielu wychodzi ;P Podobnie budowa modeli latających lub pływających. Oczywiście nie od razu się udaje, ale nie jest to - zdaniem zainteresowanych tematem - tak trudne jak się może nam (przynajmniej mi - laikowi technicznemu) wydawać.

I życzę mniej złych emocji ;P
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No ja na pewno nie jestem znawcą dlatego nie chcę ich budować od podstaw a jedynie skopiować jakiś gotowy projekt. Z wykonaniem nie będzie problemów ( zajmuje się z bratem trochę stolarką). Zastanawiam się, czy nie będzie to jakaś alternatywa? Budżet max 4 tys ( już wiem że taniej się nie da)
Od siebie mogę Ci śmiało polecić ten pomysł pod warunkiem że skopiujesz projekt lub zlecisz go profesjonaliście.Moją konstrukcję zaprojektował Witold Albecki(poczytaj o nim)ale mogę również polecić @Phater PIO z forum audiostereo który właśnie projektuje mi suba( projekty/pomiary robione w Instytucie Akustyki Politechniki Wrocławskiej)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ale LukeSky ma trochę racji w tym co pisze. Ludzie mają pasje i hobby, interesują się różnymi rzeczami. Kolega sam zrobił 5 rowerów w domowym zaciszu, tzw. poziomki. I czy to oznacza że powinien był pójść do sklepu i kupić zamiast robić? Bynjmniej. Radość miał nie z tej ziemi, koszty o wiele mniejsze niż gotowiec ze sklepu.
Czy wyremontować mieszkanie to też wielka filozofia? Nie. Narzędzia teraz można wypożyczyć w wielu sklepach teraz, podejrzeć filmiki w necie, kilka prób i sami możemy zrobić łazienkę, położyć podłogę etc. Sam to przerabiałem i wiem ze nie taki diabeł straszny jak go malują.
Zatem i budowa kolumn też może sprawić radochę. Są ludzie którzy pomogą, doradzą. Jak ktoś ma zacięcie i chęci niech robi! Kupić jeszcze zdąży.
Oczywiście że nie jest to tak proste jak pójście do sklepu i zakup kolumny, ale też nie przesadzajmy że jest to nie wiadomo jak mega trudne, zwłaszcza w czasach gdzie zamówienie poszczególnych elementów nie stanowi większego problemu.

I Panowie, nauczmy się dyskutować a nie moje zdanie jest najważniejsze i innych nie przyjmuję. Lolek nie pierwszy raz już w swoich wypowiedziach daje sarkazm i pogardę dla innych. Aż już przykro się to czyta.

@Rafał - koniecznie rób fotki i dziel się postępami prac, ja również trzymam kciuki za powodzenie projektu. :)
 
Do góry