Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

Galczych

New member
Wrzucilem na vimeo film z jazdy nocą samochodem, tryb auto:
Panasonic 700 low light auto mode. on Vimeo


Wieczorkiem powinien pojawic sie jeszcze jeden nagrany z iris w trybie manualnym, czyli regulownym recznie wzmocnieniem matrycy.

Ponieważ krecilem kierujeac dlatego tez nie sugerujcie sie do konca stabilizatorem gdyz nie zawsze moglem sie skupic na poprawnym trzymaniu kamery.

O ile sie nie mylę to pliki mozna pobrac w oryginalnym rozmiarze przez 7 dni, trzeba tylko utworzyc konto na vimeo i sie zalogowac.
 

Galczych

New member
a oto obiecany drugi link:

http://www.vimeo.com/12037526


Tak dla informacjii wzmocnienie matrycy w panasie mozna regulować co 3db. Jeżeli jest wzmocnienie na 0 to mamy piekny czysty obraz. Zwiekszanie wzmocnienia psuje obraz w prost proporcjonalnie do zwiekszania wzmocnienia. Uwazam ze do poziomu 12 jest w miare ok, dla 15 jwszcze znosnie, natomiast 18(max) to moim zdaniem za dużo szumów.
Na samym koncu filmu wlaczylem auto czyli kamera ustawila 18db.

Jezeli byscie oglądali na kompie to chyba najszybszy jest splash player.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
najlepiej chyba kamere na desce przyczepic do podkladki gumowej


na tym drugi jest
Sorry, you do not have permission to watch this private video.
 

Galczych

New member
Też i tak robilem tyle ze mi nieraz ostrosc szalała, mam troche porysowana szybe, i jak sie odbijaja w tych rysach swiatla to nieraz kamera gubiła ostrosc. Jak ja bralem do reki (wtedy byla dalej od szyby) to się nie zdarzało. Jak byscie chcieli zobaczyc jak dziala stabilizator to mam cos nagrane z deski tyle ze w dzien.

Juz powinien chodzic poprawnie i drugi link, niewiem dlaczego w domyslnych w Vimeo bylo inaczej ustawione dla jednego i dla drugiego pliku.
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
CX550VE vs TM700 LOW LIGHT na drodze



ehh, Vimeo dla Sony cx550ve sie skonczylo , nie toleruja wiecej plikow z mojej kamerki :(
Zmienili limity konwersji i teraz kaza mi obnizac bitrate bo mam za wysoki dla nich(info z pomocy tech) ;/
Do kwietnia wszystko bylo OK a w maju juz pare razy probowalem i nic !, ehh szkoda.

Dlatego zapodam linka na Youtube - on dziala poprawnie, VIMEO jest u mnie skreslone.

YouTube - SONY CX550VE LOW LIGHT test

Mozna "porownac" kamerki w trybie auto na drodze w nocy :)
 
Ostatnia edycja:

kiszonn

New member
TM700 z USA

Witam,
po prześledzeniu wątku zdecydowałem się na TM700. Mam możliwość zakupu w USA za 950$.
Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o HD stąd też moje pytanie. Jak się zorientowałem amerykańska wersja ma 1080 60i/60p. Zastanawiam się czy będę mógł w ogóle odtwarzać materiał z kamery na TV (Samsung le32b651) bo w instrukcji obsługi TV pojawia się tylko 1080i oraz 1080p nie ma natomiast żadnej informacji na temat 50 czy 60.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie czy kupować wersji amerykańska czy też nie ma to sensu.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
po raz setny to samo pytanie, moze zacznij czytac!

nie bedzie roznicy widocznej okiem, w zasadzie powinno sie kupic PAL anie NTSC, ja mam NTSC i PAL
50 a 60 to klatki to jakie chcialby zeby podal Ci informacje
 

Galczych

New member
Tv samsung le32b651, odtwarza bez problemu ntsc.
Jak bys chcial odtwarzac bezposrednio na tv z pena to pliki 60p i 50p(wer europejska) beda rwaly, natomiast 60i bez problemu chodzą. Posciagaj z intenetu sample z panasa, zmien rozszerzenie na mkv i wloz na penie do tv.
Przy dzisiejszej cenie dolara to przelicz jeszcze raz czy ci sie oplaca, bo karte sd 32gb mozna kupic za 170zl z wysylka(znajomy kupowal), a sd 700 kosztuje 3600.
pliki przerobione z 60 na 50 klatek sa troszke mniej plynne niz ten nagrane od razu w 50hz. Tak wiec jak kupisz w usa to lepiej w 60hz ogladac.
 

kiszonn

New member
Do Seba_Fan : Pewnie dobrze tak sobie z rana na kogos pokrzyczec zarzucajac mu ze nie czyta, samu nie do konca przeczytawszy/zrozumiawszy pytanie.

Do Galczych : Dzieki wielkie za odpowiedz. Co do tych 950$ to w zestawie jest jeszcze torba i jakis statywik (nie wiem dokladnie bo to znajomy kupowac bedzie) wiec chyba sie skusze. Co do puszczania sampli bardzo chetnie bym poprobowal z tym ze TV w domu ja w delegacji do konca czerwca, a znajomy wraca z USA za kilka dni. Stad bylo to pytanie. Jeszcze raz dzieki.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kazdy TV wyswietla, myslisz ze nowe TV nie wyswietlaja skoro nawet CRT nie mialy problemu, raczej czekanie na gotowe, przyjsc zadac pytanie i zniknac taka macie teraz motyw.
 

birdus

New member
tm700 stuki

Witam, nie korzystałem jeszcze z forum wiec przepraszam za ewentualne błedy, ale do rzeczy.
Kupiłem TM700 i w zasadzie wszystko jest OK, ale nie pisano w poprzednich wątkach o pewnej rzeczy, która mnie denerwuje i jeśli to występuje tylko u mnie to bede musiał chyba reklamowac.
Chodzi o to, ze gdy kamerka jest wyłaczona i porusza się nią energicznie przod tyl to slychać glosne stukanie, jakby się coś w srodku urwało?! Jesli jest włączona w trybie nagrywania prawie tego nie ma - jakby cos w obiektywem? Poza tym nie zauwazyłem zeby cos nie działało. Ogólnie jest super.
Prosze odpowiedzcie czy jest to u Was? pozdrawiam
 

Jacek144

New member
Kupiłem TM700 i w zasadzie wszystko jest OK, ale nie pisano w poprzednich wątkach o pewnej rzeczy, która mnie denerwuje i jeśli to występuje tylko u mnie to bede musiał chyba reklamowac.
Chodzi o to, ze gdy kamerka jest wyłaczona i porusza się nią energicznie przod tyl to slychać glosne stukanie, jakby się coś w srodku urwało?! Jesli jest włączona w trybie nagrywania prawie tego nie ma - jakby cos w obiektywem? Poza tym nie zauwazyłem zeby cos nie działało. Ogólnie jest super.
Prosze odpowiedzcie czy jest to u Was? pozdrawiam

No to jak ogólnie jest super,to w czym problem? Tak jest jak piszesz i tak ma być. Nie szukaj dziury w całym :smile: Każdy kto ma taką kamerę tak ma,i jak sam widzisz nikt się nie skarży na forum. A wentylek ci nie przeszkadza?:lol:
 

birdus

New member
No to jak ogólnie jest super,to w czym problem? Tak jest jak piszesz i tak ma być. Nie szukaj dziury w całym :smile: Każdy kto ma taką kamerę tak ma,i jak sam widzisz nikt się nie skarży na forum. A wentylek ci nie przeszkadza?:lol:

Dzieki za odpowiedzi, ze te stuki to tak po prostu jest, bo myslałem ze moze gdzies w transporcie cos sie uszkodziło? urwało...? A wentylatorka jakoś jeszcze nie słyszałem. Pozdr
 

Jacek144

New member
Dzieki za odpowiedzi, ze te stuki to tak po prostu jest, bo myslałem ze moze gdzies w transporcie cos sie uszkodziło? urwało...? A wentylatorka jakoś jeszcze nie słyszałem. Pozdr

Jak się jeszcze bardziej oswoisz ze swoim nabytkiem to wentylek usłyszysz:). A ten grzechot to prawdopodobnie wydaje czujnik położenia-to jest moje podejrzenie.A może ktoś wie co to tak na 100%?
 
Panowie, kiedy TM-700 pojawi sie u polskiego dystrybutora? Poczatek czerwca mialy sie pokazac, a tu juz polowa miesiaca i nadal cisza! Z uwagi na zakup ratalny zmuszony jestem odrzucic niektore propozycje internetowe! W Euro cena zaporowa, zreszta i tak sprzet niedostepny!
 
Do góry