Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wiesz sa takie co nagrywaja w 300 i wiecej, tu nie chodzi ze za mocna do blu-ray tylko nigdy nie bylo akiej potrzeby do takiego zastosowania, pewnie wiecej niz 50p nie bedzie nigdy, na 50p sie zatrzyma.
Te pliki ktore wrzucilem z tego co pamietam 9min sa strasznie duze i jak dla mnie nie ma potrzeby miec tak gigantycznych plikow 1,2GB a duzej roznicy nie ma miedzy 50i zeby ogladac z blu-ray a ja tak robie i mam frajde ze od razu moge obejrzec bez zabawy, ale kto co lubi
 

Kamyk79

New member
ale przecież specyfikacja zapisu w formacie blu ray mówi o tym, że 50p można nagrać tylko w 720p. Tak zgadza się, wynika to ewidentnie z danych tzn. ówczesnych możliwości rynku stąd ktoś stworzył taką specyfikację, która w dzisiejszych czasach niesie za sobą ograniczenie w stosunku do tego co oferuje sprzęt już nawet ten amatorski...
 

Nysanin

New member
Zrobiłem sobie testy i sprawdziłem jakość 50i i 50p zarówno na dużym monitorze jak i na TV i dla mnie różnica w jakości jest kolosalna na korzyść 50p. Z tego co poinformował mnie Panasonic to wkrótce wejdzie na rynek nowy odtwarzacz blu-ray Panasonic DMP-BDT300

, który będzie umożliwiał bezpośredni odczyt plików 50p z karty sd. Jak mnie poinformowano zrobili osobiście taki test. Byli tylko zdziwieni, że już jestem w posiadaniu tego modelu kamery i byliby wdzięczni za moje opinie jako użytkownika. Przedstawiciel panasonica wspomniał też o tym, że może niższe modele odtwarzaczy blu-ray też będą wspierały ten format.
 

Jacek144

New member
Zrobiłem sobie testy i sprawdziłem jakość 50i i 50p zarówno na dużym monitorze jak i na TV i dla mnie różnica w jakości jest kolosalna na korzyść 50p. Z tego co poinformował mnie Panasonic to wkrótce wejdzie na rynek nowy odtwarzacz blu-ray Panasonic DMP-BDT300
, który będzie umożliwiał bezpośredni odczyt plików 50p z karty sd.

Też mi ułatwienie. Kartę to kamera czyta.Nie potrzebna jest nowa skrzyneczka.Nie spytałeś przypadkiem jak takie nagrania logicznie i tanio archiwizować?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tez mialy byc plyty 200 czy 300GB, obiecanki
fajnie jak kamera ma rozne bajery, ale do zwyklego nagrywania i odtwarzania to 50i, do fajniejszych spraw to 50p albo i 120p.
Odtwarzacze nie maja potrzeby miec cos takiego bo sa robione zmysla o filmach HD, a one sa w 24p.
Osobiscie w kamerze nie mam 50p bo nie widze na dzisiaj takiej potrzeby, ale szkoda mi ze nie mam do zwolniony nagran w sam raz, pewnie za rok gora dwa zmienie na inna ktora pewnie bedzie to miala i bedzie kwestia 50p w odtwarzaczach rozwiazana, jedyna i wygodnia sprawa ogladanie filmow to odtw blu-ray a nie komputer
 

Kamyk79

New member
Dziś listonosz przyniósł akumulator do TM700. Chodzi o zastępnik dla VW-VBG260(T) 7.4V 3900mAh Li-ion.

niestety akumulator się nie sprawdził. Okazało się, że kamera sie uruchomiła, ale po kilku sekundach pojawił się komunikat na ekranie: "Bateria nie nadaje się do użytku".

Czy mieliście też taki komunikat jeśli chodzi o zastępniki? Jeśli tak to będę zwracał ten akumulator. Wydaje mi się więc, że trzeba będzie jeszcze poczekać na odpowiednie zastępniki, bo kamera jest jeszcze za świeża jak na zastępnikowy osprzęt.
 

Jacek144

New member
niestety akumulator się nie sprawdził. Okazało się, że kamera sie uruchomiła, ale po kilku sekundach pojawił się komunikat na ekranie: "Bateria nie nadaje się do użytku".

Czy mieliście też taki komunikat jeśli chodzi o zastępniki? Jeśli tak to będę zwracał ten akumulator. Wydaje mi się więc, że trzeba będzie jeszcze poczekać na odpowiednie zastępniki, bo kamera jest jeszcze za świeża jak na zastępnikowy osprzęt.

Kamyk79-czy Ty czytasz co inni piszą w tym wątku? Chyba nie,bo ja już o tym pisałem i to całkiem niedawno. Pisał też anmarso, a i Ty coś komentowałeś "w tym temacie".Akumulator jest dobry,tylko nie do kamer serii 700.
 

Kamyk79

New member
Jacek144... zakupiłem Popcorna A200, ale nie jestem w 100% jednak przekonany bo forumowicz tu pisal o C200 ze jakos ten moj material ktorego zamiescilem nie poszedl zbytnio tak jak nalezy. Kupilem A200 bo on odpisal jako ostatni, ze mial problemy, a ja ciut wczesniej go juz zamowilem. Jutro bede mial A200 to przetestuje ten material. C200 i A200 roznia sie niewiele i podobno czytalem na forach, ze da sie samemu zupgrade`owac firmware z A200 do C200 (chyba lamiac licencje), wiec jest duze prawdopodobienstwo, ze ten material, ktory zamiescilem nie pojdzie na A200 tylko trzeba go bedzie przekodowac na inny format/kodek. W kazdym badz razie Popcorn A200 jest najlepszy z wszystkich jesli chodzi o bitrate bo obsluguje 60 Mbit/s i to rowniez bylo duzym plusem dla mnie jak i to, ze ma najmocniejszy procesor obecnie na rynku z wszystkich dostepnych.
 

Kamyk79

New member
Jacek144.... czytam wszystko to co pisza w tym watku i wiem wlasnie, ze byla mowa o tych problemach z akumulatorami, ale nikt nie pisal jaki mial komunikat na kamerze, a ja napisalem i dlatego prosilem o potwierdzenie bo nie wiem czy to to samo zachowanie co u innych...
 

Jacek144

New member
Jacek144.... czytam wszystko to co pisza w tym watku i wiem wlasnie, ze byla mowa o tych problemach z akumulatorami, ale nikt nie pisal jaki mial komunikat na kamerze, a ja napisalem i dlatego prosilem o potwierdzenie bo nie wiem czy to to samo zachowanie co u innych...
Obejrzyj mój post z 06-05-2010, 20:57. Tobie właśnie odpisałem i podałem komunikat.Jednak nie czytasz,albo....
Pozdrawiam
 

Jacek144

New member
Jacek144... zakupiłem Popcorna A200, ale nie jestem w 100% jednak przekonany bo forumowicz tu pisal o C200 ze jakos ten moj material ktorego zamiescilem nie poszedl zbytnio tak jak nalezy. Kupilem A200 bo on odpisal jako ostatni, ze mial problemy, a ja ciut wczesniej go juz zamowilem. Jutro bede mial A200 to przetestuje ten material. C200 i A200 roznia sie niewiele i podobno czytalem na forach, ze da sie samemu zupgrade`owac firmware z A200 do C200 (chyba lamiac licencje), wiec jest duze prawdopodobienstwo, ze ten material, ktory zamiescilem nie pojdzie na A200 tylko trzeba go bedzie przekodowac na inny format/kodek.

To właśnie ja miałem problem z C-200, a materiał był mojej produkcji.To co piszą,a co jest naprawdę to nikt nie wie. Może ten egzemplarz tak miał? Napisz koniecznie jak ten A-200 się sprawuje,bo ja tez chcę coś kupić i mam dylemat. A co Ty tu o przekodowywaniu piszesz? Tak to ja nie chcę.Jak przekoduję to byle jaki player mi to odtworzy.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
. zakupiłem Popcorna A200,..........
C200 i A200 to praktycznie to samo, A200 bez obslugi chyba komercyjnych blu-ray menu
sa do dobre sprzety, choc dziwi mnie ze nie brales pod uwage diune duzo lepszy (chyba)

moge powiedziec ze za 400zl dostaniesz praktycznie to samo czyli WD i ASUS, one wszystkie maja podobny procek, niestety jak widac, nie za bardzo czytasz co sie do Ciebie pisze :(
juz sie o tym przekonalem jak kiedys rozmawialismy, no nic powodzenia w nowych doswiadczeniach z popcornem.
Nie polecam za kazdym razem zmianc format plikow, no chyba ze sie zajebiscie nudzisz, nagrasz 1TB materialu i zobaczymy po roku czy beda dalej checi.
 

wastom

New member
Widzial Ktos moze HS700 w sieci duzych marketów typu : Saturn , nie dla idiotów itp.? Jesli tak ,to poprosze namiar i cene
 

andrzejsch

New member
Witam.
Nagrałem kilka filmików moją TM700 i przyszedł czas na zgranie materiału, obróbkę i zapis gotowego filmu. Przyznam, że kiedyś bawiłem się trochę Adobe Premiere Elements i lekko go znam.
Proszę o opinię tych co się lepiej znają, czy praca z plikami z TM700 w Premiere daje zadowalające efekty, czy lepiej wybrać inny program? (Sony Vegas, Pinnacle, Ulead Video Studio). Zaznaczam,że nie mam żadnego z tych programów i chcę któryś kupić, ale przed wydaniem pieniędzy chciałbym zasięgnąć opinii fachowców.
Filmowaniem zajmuję się amatorsko, ale chciałbym, aby moje pamiątki wyglądały PROFI.
 

Phuong

New member
Witam.
Nagrałem kilka filmików moją TM700 i przyszedł czas na zgranie materiału, obróbkę i zapis gotowego filmu. Przyznam, że kiedyś bawiłem się trochę Adobe Premiere Elements i lekko go znam.
Proszę o opinię tych co się lepiej znają, czy praca z plikami z TM700 w Premiere daje zadowalające efekty, czy lepiej wybrać inny program? (Sony Vegas, Pinnacle, Ulead Video Studio). Zaznaczam,że nie mam żadnego z tych programów i chcę któryś kupić, ale przed wydaniem pieniędzy chciałbym zasięgnąć opinii fachowców.
Filmowaniem zajmuję się amatorsko, ale chciałbym, aby moje pamiątki wyglądały PROFI.

chodzi Ci o material 50p :-D ?
 

smolnicki

New member
który program do obróbki jest lepszy?

Witam.
Nagrałem kilka filmików moją TM700 i przyszedł czas na zgranie materiału, obróbkę i zapis gotowego filmu. Przyznam, że kiedyś bawiłem się trochę Adobe Premiere Elements i lekko go znam.
Proszę o opinię tych co się lepiej znają, czy praca z plikami z TM700 w Premiere daje zadowalające efekty, czy lepiej wybrać inny program? (Sony Vegas, Pinnacle, Ulead Video Studio). Zaznaczam,że nie mam żadnego z tych programów i chcę któryś kupić, ale przed wydaniem pieniędzy chciałbym zasięgnąć opinii fachowców.
Filmowaniem zajmuję się amatorsko, ale chciałbym, aby moje pamiątki wyglądały PROFI.

Witaj

Tu użytkownik kilku różnych programów do obróbki plików z kamery. Miałem wszystkie Ulead, oraz Pinacle. Pracuję teraz na Pinacle 12.1 ULTIMATE i mogę z całą pewnością zapewnić, że można na nim zrobić wszystkie formaty nawet 1080p 60kl/sec. Oczywiście materiał musi być też taki bo inaczej sfuszeruje. generalnie robi choć dosyć wolno prawie oryginalne wartości z kamery bitrate, które są bardzo ważne dla jakości końcowego pliku filmu.
Ma tylko dosyć istotną wadę, a mianowicie można ustawić ręcznie na maksymalne bitrate 12MB/sec co jesli wiecie ci którzy mają kamerę HD jest sporo za mało. Bo kamery HD mają bitrate ( przesył informacji w bitach o obrazie) co najmniej 14.4 MB/sec jeśli chodzi o 720p lub dużo więcej gdy chodzi o 1080p , ponad 17,5 MB/sec.
tak więć jeśli się chce robić w najlepszej jakości to proponuję jednak Sony Vegas, co potwierdzają w różnych postach nasi forumowicze.

tak przy okazji to chciałbym się zapytać użytkowników najnowszego modelu kamery Panasonica HD (model z kwietnia 2010r zapomniałem symbolu), jakie pliki produkuje, jaki format i jakie mają te pliki bitrate.
Pozdrawiam i czekam.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jak 50i to z plikiem nie rob nic, bo po co, wrzucasz na plytke blu-ray i ogladasz na TV, ja was nie rozumiem po co tyle zabawy
 
Do góry