Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

DVX

New member
Witam serdecznie, jestem nowy:)

Mam pytanie: Jaka karta pamięci będzie dobrze grała z kamerą SD700 ? Jakiej klasy musi być ? Czy, np Sandisk SD Ultra II 32gb (15MB/s) za ok. 400 złotych nadaje się do tej kamerki ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Macie ludziska wyśmienite karty
rpsdw32ge1k1big.jpg


a kombinujecie ze wszystkim tylko nie z tym co trzeba.
 

luznyPL

New member
Witam serdecznie, jestem nowy:)

Mam pytanie: Jaka karta pamięci będzie dobrze grała z kamerą SD700 ? Jakiej klasy musi być ? Czy, np Sandisk SD Ultra II 32gb (15MB/s) za ok. 400 złotych nadaje się do tej kamerki ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Potwierdzam co koledzy napisali class4 spokojnie wystarczy , szkoda wydawać kasy na kartę nad wyrost.
Dzisiaj robiłem próby zwykłą kartą Kingstona 2GB(prawdopodobnie c4) w 1080 50p i idzie to bez problemu.
 

anmarso

New member
zamiennik akumulatora

Własnie nabyłem też taki akumulator i niestety jak pisze Jacek144 po założeniu takiego zamiennika wkrótce potem pokazuje się właśnie taki komunikat "Bateria nie nadaje się do użytku".Oj chyba będzie trzeba zainwestować w oryginał :sad:
 

Galczych

New member
"Oj chyba będzie trzeba zainwestować w oryginał :sad:"

Jak potrzebny pilnie to pewnie tak, jak nie to tylko kwestia czasu aż chinczycy podrabia zabezpieczenie.
 

Kamyk79

New member
No to masakra z tymi zamiennikami. Ja jeszcze nie dostalem swojego zamiennika, wiec nie moge sie wypowiedziec, jak tylko dostane rowniez sie wypowiem...
 

Kamyk79

New member
Czy orientuje sie ktos z Was czy Xtreamer jest w stanie odczytac material zakodowany w x264 do formatu Mp4 ale z np. 23000 Mbit/s lub nawet 28Mbit/s? Mój WD Player takiego materiału niestety nie uciągnie:(
 

Kamyk79

New member
Byłem wczoraj na koncercie i kręciłem materiał w 50p kamerą TM700. Dobrze, że kupiłem model na karty bo pewnie przy tym natężeniu hałasu na dysku nagrałoby się buczenie czy może coś jeszcze innego, tak jak sugerowano mi tu na forum. Ustawiłem nagrywanie materiału na "słabe oświetlenie".
Jak filmowałem samego wokalistę i gitarzystę od samych nóg do głowy poprzez pas i klatę to materiał nagrywał się w bardzo dobrej jakości. Natomiast gdy próbowałem już oddalić kadr czyli taki kadr który przedstawiałby 3 osoby na scenie to już pojawiały się lekkie szumy, gdyż automatyka w kamerze zwiększyła czułość. Natomiast najgorsza sytuacja pojawiła się wtedy gdy próbowałem skierować kamerę na tłum koncertu juwenaliowego. Tłum był bardzo słabo oświetlony. Kamera automatycznie zwiększyła tak czułość, że było bardzo dużo szumów na filmiku. Może i to dobrze, bo inna kamera przy takim filmowaniu tłumów sfilmowałaby to jako czarną plamę, a tak przynajmniej mam nagrany materiał jak fani falowali/płynęli nad tłumem na rękach innych fanów.
Chciałbym jednak tylko ustawić w TM700, żeby przy filmowaniu oświetlonej sceny ustawić na sztywno czułość, tak jak to jest w cyfrówkach - lustrzankach. Czy da się więc w Panasie TM700 ustawić na sztywno czułość, gdyż chciałbym uniknąć szumów, gdy filmuje całą scenę, gdzie część sceny jest oświetlona, a część nie i nie chcę żeby automatyka w kamerze zwiększała automatycznie czułość. Wiem, że to będzie się wiązało z tym, że obraz będzie ciemniejszy, ale to nic, ja tak chciałbym, żeby właśnie było.
Czy możecie mi pomóc ustawić tę opcję w kamerze Tm700?
 

Phuong

New member
W Sony mozna to zrobic ustawiajac pokretlem odpowiedni Shutter speed (czas otwarcia migawki).
Tyle ,ze wiaze sie to z mniejsza plynnoscia ruchu jak zejdziesz ponizej 1/25

ps.
na camcorderifno pojawil sie test cx550 i porownanie do TM700 ;)
Wyszlo im ,ze SONY jest jedna z najgorszych kamer w Low light ;)

edit.
Juz sie wyjasnilo.
camcorderinfo robilo testy na zoomie( z przymknieta przeslona na 2.8 !) jako ,ze tylko sony ma tak szeroki obiektyw i , zeby im sie wyniki zgadzaly to nie uzywali szerokiego kata, przez co przeslona obiektywu nie byla max(1.8 ) otwarta :wink:
Co za bzdura !
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
Byłem wczoraj na koncercie i kręciłem materiał w 50p kamerą TM700.

Czy możecie mi pomóc ustawić tę opcję w kamerze Tm700?

Stawiasz piwo i masz receptę.Ona ona. Kamerka na manual,następnie menu>ust.nagr.>aut.woln.mig. i zmieniasz na włączona. To kiedy to piwko wypijemy?:)
 

Galczych

New member
Przyscikasz przycisk manual podczas krecenia ten obok przycisku (ois) pojawiaja ci sie 4 ikonki na dole ekraniku 2 ostatnie to shutter speed i iris czyli przyslona.
Pokombinuj. Jak maxymalnie otworzysz przyslone i nadal chcesz pojasniac to wtedy kamera zwieksza czulosc matrycy. masz to podane w db od 0 do 18db. potestuj i na nastepnym koncercie nagrasz tak jak chcesz. Jezeli chodzi o shutters speed to przy 25 obraz skacze i bardziej nadaje sie do scen statycznych.

Phuong odnosnie testowania sonówki na zoomie takze uwazam ze jest to przegiecie, i na podstawie obejzanych sampli z sony i posiadanej od 2 dni sd700 uwazam ze sony w slabym oswietleniu by zjadlo panasa na sniadanie. Niestety ale jednak w slabym oswietleniu srednio sobie radzi i raczej trzeba z manuala aby nie wchodzila na wzmocnienie 18db bo jest straszna kasza.
Nie zdziwil bym sie jak by sie okazalo ze i stabilizacje sprawdzali na zoomie, bo podejzanym jest ze wyszla gorzej niz stare model 11,96 do 12,15 w 500

Stabilizacja w panasie tez jest niezla, aczkolwiek ma bledy, ktorych nie widzialem w sony, czesto przy przesowaniu zbyt wolnym staje, albo my stajemy a kamera dalej przesuwa, by po sekundzie powrocic.
 

Nysanin

New member
W swoim pierwszym poście na tym forum chciałem wszystkich serdecznie przywitać i podziękować za pomoc w wyborze kamery. Wasze opinie i informacje utwierdziły mnie w słuszności zakupu panasonica SD700. Teraz mam prośbę do Was przy wyborze odtwarzacza blu-ray na którym mógłbym oglądać filmy w formacie 50p. Chciałbym filmy w tym formacie z karty nagrywać na płytę i odtwarzać na blu-ray. Z góry dziękuje za pomoc.
 

Galczych

New member
Do ogladania na plycie bedzie nadawal sie kazdy bluray, z tym ze jest problem z odtwarzaniem 1080 50p. Ja uzywam sony 360 ktore to kosztowaly ostatnio w MM 327zl (bylo bez VAT)
Do kamery panasa ja bym jednak polecil jakis odtwarzacz panasa, one ponoc wspieraja 1080 50p. Nowa wersja darmowego programu multiavchd potrafi stworzyc strukture 1080 50p na karcie sd, ktora to mozna odtwarzac na stacjonarnych odtwarzaczach panasonica.
 

Nysanin

New member
Do ogladania na plycie bedzie nadawal sie kazdy bluray, z tym ze jest problem z odtwarzaniem 1080 50p. Ja uzywam sony 360 ktore to kosztowaly ostatnio w MM 327zl (bylo bez VAT)
Do kamery panasa ja bym jednak polecil jakis odtwarzacz panasa, one ponoc wspieraja 1080 50p. Nowa wersja darmowego programu multiavchd potrafi stworzyc strukture 1080 50p na karcie sd, ktora to mozna odtwarzac na stacjonarnych odtwarzaczach panasonica.


Dzieki za info ale mi głównie zależy na odtwarzaniu właśnie formatu 1080 50p. Dzwoniłem do Panasonica w sprawie blu-ray i czekam na informację czym mogę to odtworzyć bezstratnie. Na razie milczą :)
 

Galczych

New member
Z tego co sie orientuje to mozesz odtworzyc ale z karty sd. Z plyty bd nie ma narazie takiej mozliwosci gdyz nie pozwala na to specyfikacja blu-ray.
Aczkolwiek napisz co odpowiedza z Panasa.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
specyfikacja blu-ray poczytaj i wszystko bedziesz mial jasne, wczesniej o tym pisalem watek jest na tyle maly, ze mozesz go od nowa przeczytac
 

Kamyk79

New member
specyfikacja blu ray mowi o tym, ze 50p jest mozliwe do odtworzenia tylko w 720p, dlatego ja wykorzystuje do tego playera, ktorego podlaczam do tv. Ta kamera TM700/SD700 jest "za mocna" na format blu ray...
 
Do góry