Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

Seba_Fan

New member
Bez reklam
chodzilo mi o kodeka jaki jest stosowany na tasmie a na karcie, sa inne kodeki, mpeg2 i mpeg4,
mpeg2 jest latwiejszy.
pobaw sie i sam zobaczyc, zreszta temat jest o Panasonic nie o kodekach
 

Phuong

New member
Co rozumiesz poprzez materiał łatwiejszy do obróbki? Wydawało mi sie ze nagrywajac na 3cmos mam obraz o potezniejszej jakosci z ktorej dowolnie moge zejsc i ustawiac do potrzeb w przypadku cmos mam tylko to co mam z mniejszym kontrastem mniejsza ostrościa itd. a i material juz nagrywa sie na dysku kamery wiec nie ma potrzeby go zrzucac z kasetki.

Material 50p jest ciezki do obrobki(oprogramowanie i sprzet), pobierz sample nagrane w 50p (tu na forum wiekszosc byla w 50i ) i zobacz ,czy dasz rade.
Ilosc CMOS o niczym jeszcze nie swiadczy ;)

Widze ,ze Twoje filmiki sa przy sztucznym swietle oraz w pomieszczeniach... Dla takich zastosowan, SONY( ze swoim EXMOR-R oraz 29,8mm) moze byc dobra alternatywa dla Panasa.
 
Ostatnia edycja:

Galczych

New member
Ja po licznych za i przeciw jednak kupuje panasonica. Od 2 tyg zciagalem sample z vimeo w 50p i 50i i probowalem montowac w vegasie i pozniej porownywalem jakosc, oczywiscie renderujac filmy do formatu avchchd16mbit i mpg2 30mbit(moim vegasie nie ma zbyt wiele mozliwosci). Stwierdzam ze filmy z panasonika po przerobieniu do 50i i zmniejszeniu bitratu sa i tak lepszej jakosci - ostrzejsze, mniej artefaktow. Nie wspominajac o 50p gdyz w tym trybie skok jakosciowy jest znaczaco wiekszy, aczkolwiek na tym aetapie ten tryb jest dla mnie nieuzyteczny.
Pomimo tego ze mam projektor panasonic z ktorego nie jestem zadowolony, pomimo ze od lat uzywalem kamer sony i zawsze bylem zadowolony, pomimo ze filmy obrabiam w sony vegas 9.0 platinum ktory nie wspiera 60p. i nie przelicza ponownie filmow z sony (tylko dodane przejscia) z panasa niestety przelicza nawet w 50i co zajmuje czas, pomimo tego ze sony ma szeroki kat i lepszy stabilizator oraz lepiej radzi sobie przy slabym oswietleniu. Przesadzila cena i jakosc obrazu, gdyz 1000 - 1300 wiecej za porownywalny wyrob to uwazam za przegiecie. Doszedlem do wniosku za za jakies 2 lata kupie za roznice - polowe nowej kamery :). Bo jak widac co roku jest postep i to spory.
Bralem takze pod uwage kamere cx 505 i 520, gdyz maja dobre ceny, ale na zciagnietych samplach jednak jakosc jest trocher gorsza niz nowszych modeli, ponadto min ogniskowa 43mm.
I pytanie czy ktos kupowal moze panasa sd700 na alegro u w sklepie video3000(bodajze z Wrocławia), gdyz nadal sa klopoty z dostepnoscia panasa700a osoba ta (ponoc posiada na stanie) a nie ma zbyt duzo komentarzy.
 
Ostatnia edycja:

Kamyk79

New member
Galczych... ja kupowałem tutaj: PANASONIC HDC-TM700 +KABEL HDMI+TORBA, 32GB fullHD (1004717002) - Aukcje internetowe Allegro
Dostałem od ręki po 1 dniu czekania wiec super. Gosciu z tego sklepu to masakra bo straszny choleryk, ale mial ceny i tak najnizsze. Otrzymalem wszystko tak jak nalezy, sprzet dziala, tylko jeszcze musze rozpracowac kamere w filmowaniu noca. Dzis moze wybiore sie na koncert wiec bede filmowal.

Jesli chodzi o Sony Vegas Pro 9 - to ja rowniez w tym oprogramowaniu renderuje material. Nie wiem czy nie wspiera 60p, ale wydaje mi sie, ze jest w sparcie 60p gdy renderujesz do AVI, bo tylko w tym formacie jestes w stanie w Vegasie wyrenderowac material Full HD/50p. Material 18 minutowy zajmuje mi okolo 230 GB. Szukalem w necie dosc sporo i znalazlem taki programik AutoMen ktory jest Gui dla mencodera i renderuje w nim material do mp4 codeciem x264. Mam cos problemy z dzwiekiem, bo mimo ze ustawilem ze ma kopiowac dzwiek z surowego pliku to i tak go nie skopiowal i mam cisze, ale bede go jeszcze testowal, moze sie uda. Zalezalo mi na tym, zeby GUI do mencodera i x264 bylo w miare nowe tj conajmniej z tego roku, a to jest dosc swieze bo z 2.5.2010:) no i wreszcie mozna ustawic odpowiedni bitrate przy konwersji, czyli jesli mam material surowy, nieskompresowany w 1920x1080/50p i ten material jest zakaodowany z bitrate`em 28 Mbit/s to w AutoMenie jestem w stanie wyrenderowac material do 1080p/50p z zachowaniem tego bitrate, co mnie bardzo zadowala. W necie jest mnostwo programikow, ktore narzucaja okreslony bitrate i przez to material jest gorszej jakosci, a w tym AutoMenie jest to moim zdaniem dosc duza zaleta jak filmuje sie material z duzym bitrate`em.
Puscilem renderowanie materialu jeszcze raz i ustawilem dzwiek na AAC i zobaczymy czy teraz sie przekoduje.

Pozdrawiam
 

Jacek144

New member
I pytanie czy ktos kupowal moze panasa sd700 na alegro u w sklepie video3000(bodajze z Wrocławia), gdyz nadal sa klopoty z dostepnoscia panasa700a osoba ta (ponoc posiada na stanie) a nie ma zbyt duzo komentarzy.

Ja kupiłem na ebayu i za SD707 zapłaciłem z przesyłką 3350. Teraz będzie drożej,bo złotówka na pysk leci.Błyskawiczna dostawa. Ci z Wrocawia mają jakieś egzemplarze bez polskiego menu.Nie wiem skąd takie kamerki pochodzą,ale uczciwie o tym informowali
 

Kamyk79

New member
Jeszcze nie sprawdzalem, bo dopiero go zamowilem. Jak go otrzymam to dam znac. W kazdym badz razie po symbolu akumulatora widac ze pasowac powinien, jak sie okaze zobaczymy...
 

Jacek144

New member
w AutoMenie jestem w stanie wyrenderowac material do 1080p/50p z zachowaniem tego bitrate, co mnie bardzo zadowala.
Pozdrawiam

Załóżmy,że będziesz miał obrobiony materiał 1080/50p i co dalej z nim zrobić? Jak odtworzyć to na TV w prosty sposób? Z kamerki idzie,ale po obróbce trzeba to na czymś zapisać i jakoś odtworzyć na TV.Komputera do odtwarzania nie chcę używać,bo jest daleko. A co z zachowaniem "dla potomnych"? Ma ktoś jakiś sensowny pomysł?
 

Jacek144

New member
Jeszcze nie sprawdzalem, bo dopiero go zamowilem. Jak go otrzymam to dam znac. W kazdym badz razie po symbolu akumulatora widac ze pasowac powinien, jak sie okaze zobaczymy...

Nie zapomnij podzielić się informacją. Stawiam na komunikat "Bateria nie nadaje się do użytku" i za chwilę czarny ekran. Chciałbym się mylić:sad:
 

Kamyk79

New member
Jacek144... ja używam WD PLayera, stary, ale uciągnie 50p, choć z ledwością. Myślę, że jak teraz bym miał kupować to pomyślałbym nad Xtreamerze. Pozdro
 

Galczych

New member
"Nie wiem czy nie wspiera 60p, ale wydaje mi sie, ze jest w sparcie 60p gdy renderujesz do AVI"
No tak moze i jest 50p, ale twoj komputer 2 razy przelicza material - czyli mamy utrate jakosci. Najpierw zamienia na avi, potem zamienia znowu na mp4. Mnie dokladnie nie zalezy az tak na 50p(plynnosc) ale na dobrej jakosci, tzn ogladajac z 2m na 55calch brak artefaktow(gdy obraz ma duzo szczegolow np. drzewo z liśćmi) to daje m. innymi ustawienie bitreatu na 28mbit.
Przyczyną pisania o niepelnej uzytecznosci 50p dla mnie jest takze to ze mam zawolny komp, moge obrabiac, ale brak komfortu czyli plynnosci podgladu.
Mam vegasa platinum (okrojona wersja za 200zł oryginal), Ostatnio zciagnolem triala 9.0d pro ktory posiada troche wiecej funkcjii zapisu, przede wszystkim nowy format mp4 35mbit, ale to narazie umie tylko odtworzyc moj komp. Natomiast bardzo brakuje zapisu avchd 24mbit, gdyz licze ze to moglo by znaczaca wplynac na jakosc w scenach posiadajacych duzoszczegółów i niejednostajny ruch.
Niezle wyniki sa takze po przekodowaniu filmow do 1080 25p mpeg2 30mbit programem tempg authoring works. Wtedy ogladac moge sobie z kazdego bluraya. Aczkolwiek az takiej plynnosi jak na 50p nie ma. Mnie rzadko kiedy to sie az tak przydaje.
Licze na nowe playery bluray 3d ktore to ponoc beda mialy 1080 50/60p, gdyz najwygodnieszym dla mnie sposobem ogladania i przechowywania filmow jest wypalenie plytki BD (np z wakacji robie 1 lub 2 godz filu + jakis skrot(teledysk itp + fotki) . Tak wiec zobaczymy.
Szkoda tylko jak bym musial zmieniac program do obrobki bo z vegasa jestem bardzo zadowolony(jest mega stabilny) i wersja platinum jest super tania - jak na swoje mozliwosci. Poczekamy zobaczymy.
Kamere zamowilem wczoraj, jak sie troche pobawie to dam znac jak sie ma w porownaniu do straszych modeli sony ktore posiadam lub posiadalem.
pozdr
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ja kupiłem na ebayu i za SD707 zapłaciłem z przesyłką 3350. Teraz będzie drożej,bo złotówka na pysk leci.Błyskawiczna dostawa. Ci z Wrocawia mają jakieś egzemplarze bez polskiego menu.Nie wiem skąd takie kamerki pochodzą,ale uczciwie o tym informowali
z tureckiego magazynu, bez gwarancji producenta, pewnie dostales gwarancje sklepu

co do 50p, ja mam 50i i od razu wrzucam na blu-ray plytke i ogladam, nie trace czasu na glupi rendering itd, zycze tego wszystkim,
czasem wracam rok wstecz wchodze na dysk i wrzucam material na plytke zeby obejrzec, ale by mnie wkurzalo jakbym mial jeszcze cos przerabiac.
za dwa lata pewnie zmienie kamere i pewnie to zostanie w jakis sposob rozwiazany, ale co bede musial kupic
- kamera, 50p 120p itd
- lepszy komp
- odtwarzacz blu-ray ktory juz bedzie w stanie odtwarzac taki material
- 50GB plytki blu-ray w normalnej cenie
- duzy TV nie mniej niz 52 cale, najlepiej projektor 120cali ( nie mniej)
tak wiec na teraz szkoda czasu i brak mozliwosci
mam nadzieje ze w przyszlym roku, badz za dwa panas pokaze cos super
 
Ostatnia edycja:

Galczych

New member
Jezeli masz roczna kamere to oczywistym jest ze nie ma sensu zmieniac. Chcac zmieniac sprzet rtv co roku to trzeba naprawde niezle zarabiac. Gdyz sprzet najwiecej traci pierwszego roku.
W twoim przypdku poczekasz ze 2 lata i sytuacja napewno calkowicie sie wyklruje. A jezeli juz masz niezla kamere HD to te nagrania nawet za klika lat beda niezlej jakosci. najwiekszy skok z sd na hd juz byl.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
rocznej nie mam, paru miesieczna :)
druga tak mam dwa lata :)


Jacek144
tego juz nie wiem, roznie to bywa
czesto sklepy daja gwarancje do sklepu nie do serwisu
 

ShaderX

New member
Witam serdecznie, jestem nowy:)

Mam pytanie: Jaka karta pamięci będzie dobrze grała z kamerą SD700 ? Jakiej klasy musi być ? Czy, np Sandisk SD Ultra II 32gb (15MB/s) za ok. 400 złotych nadaje się do tej kamerki ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry